Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE RÓŻNYCH POUCZEŃ
Autor Wiadomość
RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2016-02-12, 08:44   

CZY TO PRAWDA, ŻE ABY ZOSTAĆ UCZNIEM JEZUSA TO TRZEBA BYĆ ZABÓJCĄ :?:

EWANGELIA ŁUKASZA 14. 26. BIZTB

'' Jeśli kto przychodzi do mnie, a nie ma w nienawiści ojca swego i matki, i żony, i dzieci, i braci, i sióstr, a nawet i życia swego, nie może być uczniem moim.''

PIERWSZY LIST JANA 3. 15. BIZTB

''Każdy, kto nienawidzi brata swego, jest zabójcą ''

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2016-02-12, 09:38   

To jest zaprzeczenie tego:

http://www.staropolska.pl...itera=N&id=1200

nawidzieć,lub nienawidzieć
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

RN 

Wysłany: 2016-02-12, 14:06   

Jachu napisał/a:
To jest zaprzeczenie tego:

http://www.staropolska.pl...itera=N&id=1200

nawidzieć,lub nienawidzieć

Ja myślałem, że Ty dasz werset z Biblii Gdańskiej, z której to badacze najczęściej korzystają, a tu jakiś słownik staropolski
Trzeba trzymać się Słowa Bożego, a nie ludzkich nauk :->

Biblia Gdańska - Ewangelia Łukasza 14. 26.
Jeźli kto idzie do mnie, a nie ma w nienawiści ojca swego, i matki, i żony, i dzieci, i braci, i sióstr, nawet i duszy swojej, nie może być uczniem moim.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2016-02-12, 15:34   

Już na pierwszy rzut oka widać niedorzeczność takiego oddania. Ono nijak się ma do nauczania Jezusa i Jego Uczni.

http://www.nastrazy.pl/archiwum/1998_2_12.htm

http://www.nastrazy.pl/na...&plik=nienawisc
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

RN 

Wysłany: 2016-02-12, 21:17   

Jachu napisał/a:
Już na pierwszy rzut oka widać niedorzeczność takiego oddania.

Czy to znaczy, że w Biblii są niedorzeczności :shock: :?:

RN 

Wysłany: 2016-02-21, 15:32   

CZY JEST JAKIŚ CZŁOWIEK, KTÓRY CZYNIŁBY DOBRZE :?:

LIST DO RZYMIAN 3. 12. BIZTB

wszyscy zboczyli, razem stali się nieużytecznymi, nie masz, kto by czynił dobrze, nie masz ani jednego."

PIERWSZA KSIĘGA KRÓLEWSKA 15. 11.- 14. BIZTB

"Asa czynił to, co prawe w oczach Pana, tak jak Dawid, jego praojciec.......... ...........serce Asy było szczerze oddane Panu przez całe jego życie''.

ShadowLady86 
Administrator

Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wysłany: 2016-02-21, 16:10   

Trzeba zacząć od tego, że Dawid nie zawsze czynił to co prawe w oczach Pana, o czym wspomniał mu sam Pan.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]

RN 

Wysłany: 2016-02-21, 16:24   

ShadowLady86 napisał/a:
Trzeba zacząć od tego, że Dawid nie zawsze czynił to co prawe w oczach Pana, o czym wspomniał mu sam Pan.

Tak.
Na temat Dawida i Jego czynów jest odrębna sprzeczność.
Natomiast bohaterem powyższej sprzeczności nie jest Dawid, lecz Asa.
Dawid w powyższym tekście jest tylko wymieniony jako takie porównanie.

efroni 

Wysłany: 2016-02-23, 20:21   

RN napisał/a:

wszyscy zboczyli, razem stali się nieużytecznymi, nie masz, kto by czynił dobrze, nie masz ani jednego."

"Asa czynił to, co prawe w oczach Pana, tak jak Dawid, jego praojciec.......... ...........serce Asy było szczerze oddane Panu przez całe jego życie''.

Tu nie ma żadnej sprzeczności .
W judaizmie funkcjonuje takie powiedzenie;
"Im większy sprawiedliwy tym większy grzesznik "
W tym powiedzeniu też nie ma sprzeczności .

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

RN 

Wysłany: 2016-02-23, 21:25   

efroni napisał/a:

"Im większy sprawiedliwy tym większy grzesznik "
W tym powiedzeniu też nie ma sprzeczności .

Rozumiem.
Czyli największym grzesznikiem był Jezus, chociaż podobno sam grzechu nie popełnił.

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2016-02-23, 21:45   

RN napisał/a:

Wypowiedź z 1 Księgi Królewskiej należałoby uzupełnić tekstem z 2 Księgi Kronik 15:17-16:12:
"Wprawdzie świątynki na wzgórzach nie zostały usunięte z Izraela, jednak serce Asy było szczerze oddane Panu przez całe jego życie. Kazał też sprowadzić do świątyni Bożej poświęcone dary swojego ojca i swoje własne dary w srebrze, złocie oraz naczynia. Wojny zaś nie było aż do trzydziestego piątego roku panowania Asy. Lecz w trzydziestym szóstym roku panowania Asy wyruszył Baasza, król izraelski, przeciwko Judzie i obwarował Ramę, aby odciąć ludziom dostęp do Asy, króla judzkiego. Wtedy Asa kazał wynieść srebro i złoto ze skarbców świątyni Pańskiej i pałacu królewskiego i wysłał je do Ben-Hadada, króla aramejskiego, mieszkającego w Damaszku, z takim poselstwem: Istnieje przymierze między mną a tobą, między moim ojcem a twoim ojcem. Oto ja przysyłam ci srebro i złoto, a ty zerwij swoje przymierze z Baaszą, królem izraelskim, aby odstąpił ode mnie. Ben-Hadad przychylił się do prośby króla Asy i wyprawił swoich dowódców przeciwko miastom izraelskim, i ci spustoszyli Ijjon, Dan, Abel-Maim i wszystkie miasta w ziemi Naftalego, w których były składy. Gdy Baasza usłyszał o tym, zaprzestał rozbudowywać Ramę i wstrzymał swoją pracę. Król Asa zaś zebrał wszystkich Judejczyków i ci uprzątnęli kamienie i belki Ramy, którymi Baasza kazał ją obwarować, i obwarował nimi Gebę i Mispę. W tym czasie przybył do Asy, króla judzkiego, jasnowidz Chanani i rzekł do niego: Ponieważ oparłeś się na królu aramejskim, a nie oparłeś się na Panu, Bogu swoim, dlatego wojsko króla aramejskiego wymknęło się z twojej ręki. Czy Kuszyci i Libijczycy nie stanowili wielkiej siły z ogromnym mnóstwem wozów wojennych i jeźdźców? A jednak ponieważ oparłeś się na Panu, wydał ich w twoją rękę. Gdyż Pan wodzi oczyma swymi po całej ziemi, aby wzmacniać tych, którzy szczerym sercem są przy nim; lecz w tym postąpiłeś głupio, toteż odtąd będziesz miał ciągłe wojny. Wtedy Asa rozgniewał się na jasnowidza i kazał go wtrącić do więzienia, gdyż ogarnęła go z tego powodu wściekłość. W tym czasie także niektórym z ludu zadał Asa gwałt. Lecz oto sprawy Asy, pierwsze i ostatnie, są zapisane w Księdze Królów Judzkich i Izraelskich. W trzydziestym dziewiątym roku swojego panowania Asa zachorował na nogi, a jego choroba coraz bardziej się wzmagała; lecz nawet w swojej chorobie nie zwracał się do Pana, ale do lekarzy."
Niedawno w jednej z dyskusji, bodajże z Explorerem, powołując się na odpowiednie fragmenty Pisma przedstawiłem argument, że żaden z wspomnianych przez Explorera królów judzkich nie był bez winy, i każdy z nich na etapie swego życia dopuścił się grzechu względem Boga. Ten argument świadczy, że nikt z ludzi nie może być wolny od winy, i wszyscy są całkowicie zdeprawowani przez grzech.

kodak27 

Wysłany: 2016-02-23, 22:06   

Czyli pan Franciszek głowa Watykanu też jest grzeszny.., wit czyż nie? To twoje słowa: [glow=red][color=red]"Niedawno w jednej z dyskusji, bodajże z Explorerem, powołując się na odpowiednie fragmenty Pisma przedstawiłem argument, że żaden z wspomnianych przez Explorera królów judzkich nie był bez winy, i każdy z nich na etapie swego życia dopuścił się grzechu względem Boga. Ten argument świadczy, że nikt z ludzi nie może być wolny od winy, i wszyscy są całkowicie zdeprawowani przez grzech."[size=18][/size][/color][/glow]

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2016-02-23, 22:14   

kodak27 napisał/a:
Czyli pan Franciszek głowa Watykanu też jest grzeszny.., wit czyż nie? To twoje słowa: [glow=red][color=red]"Niedawno w jednej z dyskusji, bodajże z Explorerem, powołując się na odpowiednie fragmenty Pisma przedstawiłem argument, że żaden z wspomnianych przez Explorera królów judzkich nie był bez winy, i każdy z nich na etapie swego życia dopuścił się grzechu względem Boga. Ten argument świadczy, że nikt z ludzi nie może być wolny od winy, i wszyscy są całkowicie zdeprawowani przez grzech."[size=18][/size][/color][/glow]
Oczywiście, że jest grzeszny, bo dlaczego takim miałyby nie być? Czyżby wydarzyło się coś przełomowego w życiu pana Franciszka, coś o czym Ty wiesz, a czego ja nie wiem?

kodak27 

Wysłany: 2016-02-23, 22:29   

wit napisał/a:
kodak27 napisał/a:
Oczywiście, że jest grzeszny, bo dlaczego takim miałyby nie być? Czyżby wydarzyło się coś przełomowego w życiu pana Franciszka, coś o czym Ty wiesz, a czego ja nie wiem?
Chodzi o jego ojcostwo, przecież nie ma dzieci, mówią do niego 'papa', "ojciec święty", poza tym, ze jest jeden jedyny nieomylny.., czy nie uważasz, iz powinien się tego prymatu zrzec? :xhehe: ;-)

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2016-02-23, 22:39   

kodak27 napisał/a:
Chodzi o jego ojcostwo, przecież nie ma dzieci, mówią do niego 'papa', "ojciec święty", poza tym, ze jest jeden jedyny nieomylny.., czy nie uważasz, iz powinien się tego prymatu zrzec? :xhehe: ;-)
Tego to ja już nie wiem. Czy "papa" Franciszek zrzeknie się jakiegokolwiek prymatu czy też tego nie uczyni, nie posiada tu żadnego znaczenia. Dajmy na to, gdyby nawet ogłosił się wcieleniem archanioła Michała, to mocno wątpię, aby ta decyzja wpłynęła na Ciebie w jakikolwiek sposób.

Odpowiedz do tematu