Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE RÓŻNYCH POUCZEŃ
Autor Wiadomość
agent terenowy 

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 519
Skąd: Trochę tu trochę tam :) Aktualnie Chorzów
Wysłany: 2015-07-16, 01:53   Re: SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE RÓŻNYCH POUCZEŃ

RN napisał/a:
agent terenowy napisał/a:


Pierwszy cytat dotyczy pracy, a drugi prześladowań.
Pierwszy cytat mówi o obciążonych różnymi przepisami i nakazami (por. Mat 23, 3-4), żeby przyszli do Jezusa.
Jego jarzmo - w przeciwieństwie do tego narzuconego przez przywódców religijnych jest lekkie i przyjemne.

Cytat drugi dotyczy tego, że dobrzy złym się nie podobają i dlatego owi dobrzy są prześladowani.

Nie ma tu żadnej sprzeczności.


Jeżeli pierwszy cytat dotyczy pracy to znaczy, że masz co do niego inne zdanie niż użytkownik Bobo, bo On wcześniej sugerował ukojenie duszy, a nie fizycznych doznań.

Dalej idąc tym tropem, jeżeli Wy dwaj, tak znamienici bibliści, którzy wierzą w nieomylność tej Księgi, macie odmienne na ten fragment zapatrywania, to już wskazujecie na sprzeczności.

Po pierwsze, nie jestem znamienitym biblistą.
Po drugie, odmienne rozumienie tekstu przez dwie osoby wskazuje co najwyżej na odmienne zrozumienie tekstu. Nie jest to dowód na sprzeczność w samym tekście.

Po nastepne - sprzeczność byłaby wtedy, gdyby Mat 11, 28n i 2 Tm 3,12 wypowiadały się sprzecznie na ten sam temat.
A się nie wypowiadają
Mat 11 jest o obciążonych legalizmem ludziach, którym Jezus chce dać wytchnąć,
2Tm 3 mówi o prześladowaniu za prawość.

Nie ma tu żadnej sprzeczności.
_________________
13 Wiele mógłbym ci napisać,
ale nie chcę użyć atramentu i pióra.
14 Mam bowiem nadzieję,
że zobaczę cię wkrótce,
i wtedy osobiście porozmawiamy.(3Jana)
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2015-07-16, 06:36   Re: SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE RÓŻNYCH POUCZEŃ

RN napisał/a:
CZY ZYCIE CHRZEŚCIJAN MOŻE BYĆ LEKKIE I SPOKOJNE :?:

EWANGELIA MATEUSZA 11. 28 - 30 BIZTB.


'' Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie.


DRUGI LIST DO TYMOTEUSZA 3. 12 BIZTB.

'' Tak jest, wszyscy, którzy chcą żyć pobożnie w Chrystusie Jezusie, prześladowanie znosić będą.

Dla mnie też jest ta sprzeczność w sumie prosta, ponieważ naucza dwóch różnych Bogów. Prawdy i znoszenia kłamstwa i niewoli w pokorze. Jak jeszcze Mateuszowi zdarza się czasem coś fajnego napisać, tak faryzeusz Paweł wszystkie swe nauki sprowadza do tego by być posłusznym każdej władzy sugerując, że każda władza jest z woli Boga i nie wolno w żadnym wypadku się jej sprzeciwiać.Jezus naucza, że pod jego rządami coś robić trzeba będzie, ale nie będzie nikt wykorzystywany przez innych. Każdy będzie wolny i z radością przyjmie niewielkie obowiązki, które ze zrozumiałych względów w trakcie życia konieczne do wykonania są zawsze. Tak więc jest Jehowa, który stale potrzebuje ofiar ze zwierząt, albo ludzi i jest Bóg Ojciec Jezusa i on sam, którzy żadnych ofiar nie potrzebują. Jehowa potrzebuje niewolników z ludzi i Bóg z Jezusem pragną ludzi z tej niewoli wyzwolić. Co byś RN-ie nie napisał oni tego i tak nie przyjmą. Są tak z indoktrynowani naukami kapłańskimi, że nigdy nie dadzą wiary niczemu co może ich z ucisku wyzwolić. Nie wierzą nawet Jezusowi. Wolą śmierć niż przyznać iż Jehowa wraz z Żydami kłamią i nawet jak się ich na kłamstwie przyłapie to tak próbują zamotać i namieszać, że zawsze wychodzi, że mają rację nawet jak tej racji nie widzi nikt oprócz nich samych.
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2015-07-16, 07:23   

RN napisał/a:
efroni napisał/a:
Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie
i tak prześladowanie znosić będą
radośnie z pieśnią na ustach co wzbudzało u widzów
i zdziwienie i podziw i strach


Czyli to jarzmo jest na tyle miłe, a brzemię lekkie, że działa jak znieczulenie, jak narkoza.
Chrześcijan można bić, a Oni i tak radośnie śpiewać będą pieśni.
No jeżeli tak, to nie ma co się dziwić, zdziwieniu widzów.


Dokładnie tak było w czasie prześladowań .
Jarzmo miłości mesjańskiej [poświęcenie i ofiarowanie życia innym]
tak działało że męczeństwo od oprawców znosili z radością
z radością że spotyka ich to samo co Mesjasza
[ Jeżeli mnie prześladowali i was prześladować będą .
Sługa nie jest większy od swego pana ani wysłannik od tego, który go posłał.]
że mogą dopełnić Jego męki i ofiarę

Dzisiaj nie ma ani prawdziwych chrześcijan
ani prawdziwego kościoła .
Wszystkie kościoły zawarły pakt o nieagresji z tym światem .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
Ostatnio zmieniony przez efroni 2015-07-16, 10:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2015-07-16, 09:27   Re: SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE RÓŻNYCH POUCZEŃ

RN napisał/a:
... chciałbyś pewnie mi tu pomagać.
Ja oczywiście jestem otwarty na współpracę, bo już czuję się trochę zmęczony, ...


Nie sądzę, żebyś się tym męczył. Pomagać chcę, oczywiście, ale nie w sensie, jaki masz na myśli.

RN napisał/a:

.Cyprian. napisał/a:

Dziwię się też, że podajesz takie pseudo-sprzeczności, irracjonalne wręcz;


To znaczy, że Ty znasz lepsze :?: No to dawaj :!: Jak nie chcesz tak od razu się demaskować to prześlij mi na PW. i wtedy ja na forum je zamieszczę.


Nie. Poważnie mówiąc. Zdarza się, że czegoś nie rozumiem, ale to nie znaczy, że Biblia się myli. Czas zawsze pokazywał, że to ja byłem w błędzie.

RN napisał/a:

.Cyprian. napisał/a:

że nie próbujesz nawet sprawdzić, w jaki sposób inni tłumaczą te niby-sprzeczności. Przecież są setki artykułów na ten temat w internecie, porządnych i rzeczowych artykułów.


Jak chcesz ze mną współpracować to proszę, abyś zachował więcej powagi.


I tu akurat zachowałem.

Wracając jednak do przedmiotu Twoich rozważań. Nie odpowiedziałeś na pytanie:
Jak Ty rozumiesz ukojenie spracowanych i obciążonych?
Inne pytanie:
Czy Chrześcijanin, oczekujący Królestwa Bożego może czuć ukojenie pomimo tego, że jest prześladowany na tym świecie ?

-----------------------------------------------------------------------------------------

ZAMOS napisał/a:
Dla mnie też jest ta sprzeczność w sumie prosta, ponieważ naucza dwóch różnych Bogów. Prawdy i znoszenia kłamstwa i niewoli w pokorze. Jak jeszcze Mateuszowi zdarza się czasem coś fajnego napisać, tak faryzeusz Paweł wszystkie swe nauki sprowadza do tego by być posłusznym każdej władzy sugerując, że każda władza jest z woli Boga i nie wolno w żadnym wypadku się jej sprzeciwiać.


RN zestawił werset z Mateusza z wersetem z Pawła, twierdząc, że dowiódł sprzeczności. Ja podałem werset z Łukasza i zestawienie wygląda tak:

Cytat:

BW

Mateusza 11:29-30
(28) Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie.
(29) Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.
(30) Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie.

Łukasza 21:12
Lecz zanim się to wszystko stanie, podniosą na was swe ręce i prześladować was będą i wydawać do synagog i więzień, i wodzić przed królów i namiestników dla imienia mego.


Jak już mówiłem, żadnych sprzeczności tu nie widzę, i inni również to wyjaśnili. Rozumiem, że Łukasz Cię nie przekona, bo Łukasz jest 'Pawłowy'. Ale w Mateusza mamy podobnie:

Cytat:

BW - Mateusza 5:11

Błogosławieni jesteście, gdy wam złorzeczyć i prześladować was będą i kłamliwie mówić na was wszelkie zło ze względu na mnie!



I tu też jest Waszym zdaniem sprzeczność?

ZAMOS napisał/a:

Co byś RN-ie nie napisał oni tego i tak nie przyjmą. Są tak z indoktrynowani naukami kapłańskimi, że nigdy nie dadzą wiary niczemu co może ich z ucisku wyzwolić. Nie wierzą nawet Jezusowi.

I tak lekko takie stwierdzenie przejdzie Ci przez palce na klawiaturę? Że jeśli nie wierzymy rzekomym sprzecznościom RN-a, to nie wierzymy Jezusowi? A przecież nie tylko Paweł, ale i Jezus mówił o prześladowaniach. I Chrystus mówił też o ukojeniu. Nadal widzisz sprzeczność - teraz w tych dwu wersetach z Mateusza?
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2015-07-16, 09:31   

RN napisał/a:
Chrześcijan można bić, a Oni i tak radośnie śpiewać będą pieśni.

Zauważ Husa, zresztą tez i innych mężów wiary, palili, a oni śpiewali pieśni, czyli jakie to jarzmo było dla mężów wiary? Było ciężkie, ale skoro dla Pana je mieli znosić to było dla nich lekkie, bo oddali się na służbę Bogu Najwyższemu
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2015-07-16, 10:47   

RN napisał/a:
Chrześcijan można bić, a Oni i tak radośnie śpiewać będą pieśni.
No jeżeli tak, to nie ma co się dziwić, zdziwieniu widzów.


Odkrywasz rzeczy dawno odkryte :-D
Poczytaj 'Pamiętniki' Rudolfa Hess'a, opisujące jego przeżycia ze SJ, gdy był komendantem obozu koncentracyjnego. :-)
Może wtedy przestaniesz kpić z dość poważnych spraw.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-07-16, 13:25   

Raduje się dusza moja, gdy widzę tak dużą frekwencję i to tak znamienitych osobistości w tym temacie.
Obecnie dysponuje dość okrojonym czasem, dlatego
nie jestem w stanie odpowiedzieć na każdy post.
Powiem tylko tyle, że sens zapodanej wczoraj przeze mnie sprzeczności polega na tym;

Z treści przytoczonego fragmentu ew. Mateusza wynika, że w Jezusie można znależć wszelkie odpocznienie ( bez wnikania czy fizyczne, czy duchowe ), słowem osiągnąć pewien błogostan.

Natomiast po zestawieniu tego fragmentu z cytatem w liście do Tymoteusza, wygląda na to, że ten ów błogostan ma polegać na prześladowaniach :shock:

Tak więc wygląda to na jakiś teatr grozy, lub przynajmniej masochizm.

ps. W wolnej chwili odpowiem indywidualnie na niektóre posty.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2015-07-16, 13:42   

RN napisał/a:
Z treści przytoczonego fragmentu ew. Mateusza wynika, że w Jezusie można znależć wszelkie odpocznienie ( bez wnikania czy fizyczne, czy duchowe ), słowem osiągnąć pewien błogostan.


No nie wynika, wniosek wyssałeś z palca. Jezus mówi wyraźnie o UKOJENIU DUSZY a ty twierdzisz: bez wnikania. To TY nie wnikasz, ale rozsądny czytelnik wnika i jakoś takie bzdury nie wyciągnie jak ty z tego. :-D

RN napisał/a:
Natomiast po zestawieniu tego fragmentu z cytatem w liście do Tymoteusza, wygląda na to, że ten ów błogostan ma polegać na prześladowaniach :shock:


Paranoja. Ani ten fragment nie jest kontynuacją [pierwszego, ani nie ma tak czegoś takiego jak: 'ma polegać na' ;-)

Przecież podczas prześladowań równie dobrze można zachować ukojenie dla duszy.
Co to jakiś problem stawiasz? Zdaje się, że najwięksi sceptycy pukają się w głowę czytając takie wnioski :-P

To tak, jakbym znalazł sprzeczność w twoim nick'u. No jakże to R i N połączyć w jedno? :-D R to skojarzenie z różą a N to przecież nagietek. Od kiedy to nagietek jest różą?
Zapewniam cię, że można o tym dyskutować równie beznadziejnie jak w twoim temacie :-D
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-07-16, 17:35   

Bobo napisał/a:


Przecież podczas prześladowań równie dobrze można zachować ukojenie dla duszy.
p


OK.

Przypomnę Ci to ukojenie duszy, jak na forum powróci Żyd.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-07-16, 18:06   Re: SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE RÓŻNYCH POUCZEŃ

agent terenowy napisał/a:
Po nastepne - sprzeczność byłaby wtedy, gdyby Mat 11, 28n i 2 Tm 3,12 wypowiadały się sprzecznie na ten sam temat.
A się nie wypowiadają


Wypowiadają się.
Pierwszy twierdzi o ukojeniu gdy ogólnie rzecz biorąc ''zawierzymy '' Jezusowi.
Drugi natomiast ogólnie informuje o prześladowaniach, gdy to ''zawierzenie'' ( żyć pobożnie w Jezusie ) nastąpi.

Wniosek.
Zakładam, że nikt o zdrowych zmysłach nie widzi ukojenia w prześladowaniach.

agent terenowy napisał/a:
Mat 11 jest o obciążonych legalizmem ludziach, którym Jezus chce dać wytchnąć,
2Tm 3 mówi o prześladowaniu za prawość.


11 rozdział ewangelii Mateusza jest głównie poświęcony Janowi Chrzcicielowi, a nie opisuje ludzi obciążonych legalizmem.

W poprzednim poście dawałeś na wzór inny dział z tej ewangelii. Teraz pewnie, żeby pokazać iż to się zazębia twierdzisz, ze to 11 rozdział (z którego to pochodzi zapodany przeze mnie cytat ) dotyczy tych spraw i samo przez sie, ma niby na Twoją wersje wskazywać.

MAŁA UWAGA.

Ja, jak tylko mam czas to sprawdzam wiarygodność zapodawanych przez userów cytatów.
''Strzelanie w ciemno'' ( pewnie na odwrócenie uwagi ) charakteryzuje głównie użytkowników z rodziny ''Badaczy''.
Wielokrotnie na takim lawirowaniu był przyłapywany głównie - będący obecnie na forumowych wakacjach - Henryk, ale też wielu innych.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-07-16, 18:37   Re: SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE RÓŻNYCH POUCZEŃ

ZAMOS napisał/a:
p
Dla mnie też jest ta sprzeczność w sumie prosta, ponieważ naucza dwóch różnych Bogów. Prawdy i znoszenia kłamstwa i niewoli w pokorze. Jak jeszcze Mateuszowi zdarza się czasem coś fajnego napisać, tak faryzeusz Paweł wszystkie swe nauki sprowadza do tego by być posłusznym każdej władzy sugerując, że każda władza jest z woli Boga i nie wolno w żadnym wypadku się jej sprzeciwiać.Jezus naucza, że pod jego rządami coś robić trzeba będzie, ale nie będzie nikt wykorzystywany przez innych. Każdy będzie wolny i z radością przyjmie niewielkie obowiązki, które ze zrozumiałych względów w trakcie życia konieczne do wykonania są zawsze. Tak więc jest Jehowa, który stale potrzebuje ofiar ze zwierząt, albo ludzi i jest Bóg Ojciec Jezusa i on sam, którzy żadnych ofiar nie potrzebują. Jehowa potrzebuje niewolników z ludzi i Bóg z Jezusem pragną ludzi z tej niewoli wyzwolić. Co byś RN-ie nie napisał oni tego i tak nie przyjmą. Są tak z indoktrynowani naukami kapłańskimi, że nigdy nie dadzą wiary niczemu co może ich z ucisku wyzwolić. Nie wierzą nawet Jezusowi. Wolą śmierć niż przyznać iż Jehowa wraz z Żydami kłamią i nawet jak się ich na kłamstwie przyłapie to tak próbują zamotać i namieszać, że zawsze wychodzi, że mają rację nawet jak tej racji nie widzi nikt oprócz nich samych.


Ja już wielokrotnie to pisałem, ale jeszcze przy tej okazji powtórzę, że moim zdaniem jednym z najbardziej szkodliwych posunięć było stworzenie kanonu i przypięcie Biblii tych wszystkich tytułów z nieomylnością, całością natchnienia itp.
Przez narzucenie takich sztywnych ( niby świętych ) ram doszło do tego, że teraz każdy nie trzymający się ładu i składu opis, koniecznie trzeba jakoś wytłumaczyć i usprawiedliwić.
W ten sposób wielokrotnie dochodzi do tego, że tarzamy się w absurdzie.

Jeśli chodzi o zapodane cytaty, to według mnie wyrażenie mające miejsce w liście do Tymoteusza było spowodowane pewnymi, już wcześniejszymi szykanami, jakie doświadczali wyznawcy Jezusa.
Jednak Ci wyznawcy głęboko wierzyli w prawdziwość swojej wiary i we wszelkie obietnice z misją Jezusa związane. Wydawało im się, że to Oni są tymi wybranymi, tymi prawowiernymi i tymi którzy właściwie odczytali znaki czasu. Dlatego wszystkie prześladowania usiłowano jakoś usprawiedliwić, bo niemożliwe aby wybranym miało się nie powodzić. Tym ''usprawiedliwieniem'' było wytłumaczenie, że dzieje to się z woli Boga.

Teraz w zderzeniu z tym, o czym napisano w ewangelii Mateusza ( ukojenie dla będących pod naukami Chrystusa ) całość wychodzi dziwacznie, by nie powiedzieć absurdalnie.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-07-17, 00:57   Re: SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE RÓŻNYCH POUCZEŃ

.Cyprian. napisał/a:


Wracając jednak do przedmiotu Twoich rozważań. Nie odpowiedziałeś na pytanie:
Jak Ty rozumiesz ukojenie spracowanych i obciążonych?
Inne pytanie:
Czy Chrześcijanin, oczekujący Królestwa Bożego może czuć ukojenie pomimo tego, że jest prześladowany na tym świecie ?


Jeśli chodzi o ukojenie to poniżej zamieszczam słownikową definicję tego słowa

ukojenie «uczucie ulgi i spokoju po ustąpieniu bólu, cierpienia, żalu itp.» .

Zwróć uwagę na podkreślone słowa i porównaj je z ''prześladowaniem''

Natomiast jeśli chodzi o drugie pytanie to o jakie Królestwo Ci chodzi :?:
To, które się przybliżyło czy to, które już jest . :?:
To, które ma przyjść, czy to, które nie przychodzi w sposób dostrzegalny :?:
To, które zostało przekazane uczniom, czy to na które oczekują :?:

.Cyprian. napisał/a:

Cytat:

BW - Mateusza 5:11

Błogosławieni jesteście, gdy wam złorzeczyć i prześladować was będą i kłamliwie mówić na was wszelkie zło ze względu na mnie!



I tu też jest Waszym zdaniem sprzeczność?



Oczywiście, że jest sprzeczność.
Jak można pozwolić sobie na prześladowania w stosunku do tych, którzy uwierzą, skoro nawet trucizna ma im nie zaszkodzić. A gdy powiedzą górze przenieść się, to ta wykona to, i nawet drzewo z korzeniami na rozkaz będzie się wyrywało.

Do takich ludzi to nawet nie ma co podchodzić, nie mówiąc już o jakiś wobec nich rozkazach, czy pozwoleniu sobie na jakikolwiek żart.
A gdzie tu miejsce na prześladowania.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-07-18, 13:14   

CZY TO PRAWDA, ŻE NIE BYŁO ANI JEDNEGO SPRAWIEDLIWEGO :?:

LIST DO RZYMIAN 3. 10 - 12. BIZTB

'' Nie ma ani jednego sprawiedliwego, nie masz, kto by rozumiał, nie masz, kto by szukał Boga; wszyscy zboczyli, razem stali się nieużytecznymi, nie masz, kto by czynił dobrze, nie masz ani jednego.


........................................................................................................................................


PIERWSZA KSIĘGA MOJŻESZOWA 7. 1. BIZTB.

''I rzekł Pan do Noego: Wejdź do arki ty i cały dom twój, bo widziałem, że jesteś sprawiedliwy przede mną w tym pokoleniu."

EWANGELIA MARKA 6. 20 BIZTB.

''"Albowiem Herod bał się Jana, wiedząc, że to mąż sprawiedliwy i święty, i ochraniał go, a słuchając go, czuł się wielce zakłopotany, ale chętnie go słuchał."

EWANGELIA ŁUKASZA 2. 25 BIZTB

''A był wtedy w Jerozolimie człowiek, imieniem Symeon; człowiek ten był sprawiedliwy i bogobojny i oczekiwał pociechy Izraela, a Duch Święty był nad nim."

EWANGELIA ŁUKASZA 23. 50 BIZTB

''A oto mąż imieniem Józef, członek Rady, mąż dobry i sprawiedliwy,"

DZIEJE APOSTOLSKIE 10. 22 BIZTB

''"A oni rzekli: Setnik Korneliusz, mąż sprawiedliwy i bogobojny, cieszący się uznaniem całego narodu żydowskiego, otrzymał od anioła świętego polecenie, aby cię wezwać do swojego domu i posłuchać tego, co masz do powiedzenia."
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2015-07-18, 14:27   

Cytat:
LIST DO RZYMIAN 3. 10 - 12.

'' Nie ma ani jednego sprawiedliwego, nie masz, kto by rozumiał, nie masz, kto by szukał Boga; wszyscy zboczyli, razem stali się nieużytecznymi, nie masz, kto by czynił dobrze, nie masz ani jednego.


Wersety od 10 -18 to zlepek z psalmów i z Izajasza .
by pokazać powszechną grzeszność ludzi

Za B.T.
Rz 3, 10-18 - Ps 14[13],1nn; Ps 5,10; Ps 140[139],4; Ps 10[9],7; Iz 59,7n; Ps 36[35],2. Jest to rabinistyczny dowód przez "nanizanie" urywków na ten sam temat. Jest nim tu powszechny fakt grzeszności ludzi.

Pan spogląda z nieba
na synów ludzkich,
badając, czy jest wśród nich rozumny,
który szukałby Boga.
Wszyscy razem zbłądzili, stali się nikczemni:
nie ma takiego, co dobrze czyni,
nie ma ani jednego.
(Ps 14 ; 2 - 3) B.T.

Nie ma oryginalnego listu Pawła pisanego do rzymian
Dlaczego kopista użył w tym miejscu słowa "sprawiedliwego"
to pozostanie jego tajemnicą , natomiast sprawiedliwi są
(36 jak mówi tradycja hebrajczyków )
i ze względu na nich świat ten ciągle istnieje .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-07-19, 12:42   

CZY TO PRAWDA, ŻE NIE BYŁO NIKOGO, KTO BY SZUKAŁ BOGA :?:


''LIST DO RZYMIAN 3. 10 - 12. BIZTB

'' Nie ma ani jednego sprawiedliwego, nie masz, kto by rozumiał, nie masz, kto by szukał Boga; wszyscy zboczyli, razem stali się nieużytecznymi, nie masz, kto by czynił dobrze, nie masz ani jednego.

DRUGA KSIĘGA KRONIK 17. 4. BIZTB

'' I był Pan z Jehoszafatem, gdyż chodził on drogami, jakimi chodził niegdyś Dawid, jego praojciec, i nie szukał Baalów,

ale szukał Boga swoich ojców i postępował według jego przykazań, a nie tak, jak czynił Izrael."
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12