Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE RÓŻNYCH POUCZEŃ
Autor Wiadomość
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-07-15, 13:21   SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE RÓŻNYCH POUCZEŃ

CZY ZYCIE CHRZEŚCIJAN MOŻE BYĆ LEKKIE I SPOKOJNE :?:

EWANGELIA MATEUSZA 11. 28 - 30 BIZTB.


'' Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie.


DRUGI LIST DO TYMOTEUSZA 3. 12 BIZTB.

'' Tak jest, wszyscy, którzy chcą żyć pobożnie w Chrystusie Jezusie, prześladowanie znosić będą.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2015-07-15, 15:14   

Eeee.... znowu niedoczytanie jakieś. W Mat 11:28-30 mówi o lekkości w sensie ukojenia duszy a nie fizycznych doznań. Wszak jarzmo kojarzy się raczej z pracą, zmęczeniem, wysiłkiem fizycznym. Ale na duszy błogość.
Natomiast 2 Tym 5:12 to prześladowania. To wiąże się z fizycznymi niedogodnościami co nie przeszkadza jednocześnie mieć ukojenie w duszy i sercu. ;-)
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-07-15, 16:09   

Bobo napisał/a:
Eeee.... znowu niedoczytanie jakieś. W Mat 11:28-30 mówi o lekkości w sensie ukojenia duszy a nie fizycznych doznań. Wszak jarzmo kojarzy się raczej z pracą, zmęczeniem, wysiłkiem fizycznym. Ale na duszy błogość.
Natomiast 2 Tym 5:12 to prześladowania. To wiąże się z fizycznymi niedogodnościami co nie przeszkadza jednocześnie mieć ukojenie w duszy i sercu. ;-)


Wczoraj, kiedy dałem Ci przykład, że Twoje narzucenie ''semickiego zrozumienia '' niewygodnych miejsc w Biblii nie znajduje nawet potwierdzenia w PNŚ, przeniosłeś ciężar rozmowy, jakobym to ja coś kombinował, a z Twojej strony była czysta karta.
Dzisiaj jednak, już zupełnie poszedłeś na łatwiznę, bo oto wystarczy przeczytać pierwsze zdanie z fragmentu ew. Mat. 11. 28. w którym to właśnie ukojenie ma dać Jezus tym, którzy są spracowani i obciążeni, a nie tylko ten werset ma dotyczyć ukojenia duszy, jak piszesz.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2015-07-15, 16:37   

Bo ukojenie w sercu można otrzymać, gdy się jest spracowanym, zmęczonym. Inaczej się człowiek czuje, gdy ma nadzieję, cel, pokrzepienie. Wtedy fizyczny znój nawet nie taki ciężki.
A co? Koniecznie musi to być wg. Ciebie jakaś kolejna biblijna bzdura, że tak kręcisz proste przekazy? :-P
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2015-07-15, 17:22   

Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie
i tak prześladowanie znosić będą
radośnie z pieśnią na ustach co wzbudzało u widzów
i zdziwienie i podziw i strach
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-07-15, 17:57   

Bobo napisał/a:

A co? Koniecznie musi to być wg. Ciebie jakaś kolejna biblijna bzdura, że tak kręcisz proste przekazy? :-P


Ten przekaz jest tak prosty, jak ten ogon ( pierwszy z lewej )

https://www.google.pl/sea...9EYGU7AbQl5TgAg
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2015-07-15, 20:15   

RN napisał/a:
Ten przekaz jest tak prosty, jak ten ogon ( pierwszy z lewej )

https://www.google.pl/sea...9EYGU7AbQl5TgAg


Eeee.... no, obrażać nie musisz :roll:
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
agent terenowy 

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 519
Skąd: Trochę tu trochę tam :) Aktualnie Chorzów
Wysłany: 2015-07-15, 20:59   Re: SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE RÓŻNYCH POUCZEŃ

RN napisał/a:
CZY ZYCIE CHRZEŚCIJAN MOŻE BYĆ LEKKIE I SPOKOJNE :?:

EWANGELIA MATEUSZA 11. 28 - 30 BIZTB.


'' Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie.


DRUGI LIST DO TYMOTEUSZA 3. 12 BIZTB.

'' Tak jest, wszyscy, którzy chcą żyć pobożnie w Chrystusie Jezusie, prześladowanie znosić będą.


Pierwszy cytat dotyczy pracy, a drugi prześladowań.
Pierwszy cytat mówi o obciążonych różnymi przepisami i nakazami (por. Mat 23, 3-4), żeby przyszli do Jezusa.
Jego jarzmo - w przeciwieństwie do tego narzuconego przez przywódców religijnych jest lekkie i przyjemne.

Cytat drugi dotyczy tego, że dobrzy złym się nie podobają i dlatego owi dobrzy są prześladowani.

Nie ma tu żadnej sprzeczności.
_________________
13 Wiele mógłbym ci napisać,
ale nie chcę użyć atramentu i pióra.
14 Mam bowiem nadzieję,
że zobaczę cię wkrótce,
i wtedy osobiście porozmawiamy.(3Jana)
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2015-07-15, 21:16   Re: SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE RÓŻNYCH POUCZEŃ

RN napisał/a:
CZY ZYCIE CHRZEŚCIJAN MOŻE BYĆ LEKKIE I SPOKOJNE :?:

EWANGELIA MATEUSZA 11. 28 - 30 BIZTB.


'' Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie.


DRUGI LIST DO TYMOTEUSZA 3. 12 BIZTB.

'' Tak jest, wszyscy, którzy chcą żyć pobożnie w Chrystusie Jezusie, prześladowanie znosić będą.


Zastanawiam się, dlaczego słowa Chrystusa zestawiłeś z ze słowami Pawła Apostoła, a nie ze słowami samego Chrystusa, np.:

BW - Łukasza 21:12
Lecz zanim się to wszystko stanie, podniosą na was swe ręce i prześladować was będą i wydawać do synagog i więzień, i wodzić przed królów i namiestników dla imienia mego.

Gdybyś tak zestawił te wersety, to przecież zamierzony efekt byłby, wedle takiego sposobu rozumowania, jeszcze bardziej "piorunujący". - (podkreślam celowo cudzysłów)

Oczywistych rzeczy tłumaczyć Ci nie będę, bo już wielu innych tutaj to zrobiło. Jestem jednak ciekaw, jak Ty rozumiesz ukojenie spracowanych i obciążonych.

Dziwię się też, że podajesz takie pseudo-sprzeczności, irracjonalne wręcz; że nie próbujesz nawet sprawdzić, w jaki sposób inni tłumaczą te niby-sprzeczności. Przecież są setki artykułów na ten temat w internecie, porządnych i rzeczowych artykułów.

Mam wrażenie, że to dla Ciebie po prostu zabawa i masz niezły ubaw w serwowaniu takich - naprawdę - dziwnych rzeczy. I nie wiem już, czy lepiej żebym się mylił, czy nie.

Masz taki ciekawy avatar, takie ciekawe, zadumane spojrzenie, które - zdawałoby się - chce coś przeniknąć, czy zgłębić. Ale 'okrojony' obraz spojrzenia niewiele mówi. Jak się czyta, to obraz się wypełnia, i mnie się wydaje, że to jest coś takiego (tylko proszę Cię - nie obraź się, sam wiesz, jaki dział, taki też mój post ;-) - pozdrawiam):
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-07-15, 22:49   

Bobo napisał/a:


Eeee.... no, obrażać nie musisz :roll:


To nie jest żadne obrażanie.
Z całą stanowczością i odpowiedzialnością za słowo powtórzę jeszcze raz, że te przekazy są tak proste jak ogon zapodanego wcześniej zwierzaka.
Gdyby np. prawo drogowe tak wyglądało, jak te pouczenia i różne inne wywody biblijne, to przy pewnym natężeniu ruchu, większość kierowców kończyłaby w karambolu na jednym z pierwszych skrzyżowań.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-07-15, 23:13   Re: SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE RÓŻNYCH POUCZEŃ

agent terenowy napisał/a:


Pierwszy cytat dotyczy pracy, a drugi prześladowań.
Pierwszy cytat mówi o obciążonych różnymi przepisami i nakazami (por. Mat 23, 3-4), żeby przyszli do Jezusa.
Jego jarzmo - w przeciwieństwie do tego narzuconego przez przywódców religijnych jest lekkie i przyjemne.

Cytat drugi dotyczy tego, że dobrzy złym się nie podobają i dlatego owi dobrzy są prześladowani.

Nie ma tu żadnej sprzeczności.


Jeżeli pierwszy cytat dotyczy pracy to znaczy, że masz co do niego inne zdanie niż użytkownik Bobo, bo On wcześniej sugerował ukojenie duszy, a nie fizycznych doznań.

Dalej idąc tym tropem, jeżeli Wy dwaj, tak znamienici bibliści, którzy wierzą w nieomylność tej Księgi, macie odmienne na ten fragment zapatrywania, to już wskazujecie na sprzeczności.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Zwiastun

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 315
Wysłany: 2015-07-15, 23:51   Re: SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE RÓŻNYCH POUCZEŃ

.Cyprian. napisał/a:


Krótkie acz celujące podsumowanie tego forum. Panie Cyprianie gratuluję panu. :-)
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-07-16, 00:04   Re: SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE RÓŻNYCH POUCZEŃ

.Cyprian. napisał/a:


Zastanawiam się, dlaczego słowa Chrystusa zestawiłeś z ze słowami Pawła Apostoła, a nie ze słowami samego Chrystusa, np.:

BW - Łukasza 21:12
Lecz zanim się to wszystko stanie, podniosą na was swe ręce i prześladować was będą i wydawać do synagog i więzień, i wodzić przed królów i namiestników dla imienia mego.

Gdybyś tak zestawił te wersety, to przecież zamierzony efekt byłby, wedle takiego sposobu rozumowania, jeszcze bardziej "piorunujący". - (podkreślam celowo cudzysłów)


Z rad jakie mi tutaj podsuwasz wnioskuję, że jesteś zainteresowany tematem, i to zainteresowany do tego stopnia, że chciałbyś pewnie mi tu pomagać.
Ja oczywiście jestem otwarty na współpracę, bo już czuję się trochę zmęczony, a chciałbym kogoś po sobie zostawić, żeby dalej ciągnął ten jakże ważny i potrzebny temat.

No, ale o tym to jeszcze będzie czas porozmawiać. Przechodząc do istoty zagadnienia, to twierdzisz, że ten werset z Łuk. 21. 12 lepiej w tym miejscu by pasował :?: :mysli:

.Cyprian. napisał/a:

Dziwię się też, że podajesz takie pseudo-sprzeczności, irracjonalne wręcz;


To znaczy, że Ty znasz lepsze :?: No to dawaj :!: Jak nie chcesz tak od razu się demaskować to prześlij mi na PW. i wtedy ja na forum je zamieszczę.

.Cyprian. napisał/a:

że nie próbujesz nawet sprawdzić, w jaki sposób inni tłumaczą te niby-sprzeczności. Przecież są setki artykułów na ten temat w internecie, porządnych i rzeczowych artykułów.


Jak chcesz ze mną współpracować to proszę, abyś zachował więcej powagi.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-07-16, 00:26   Re: SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE RÓŻNYCH POUCZEŃ

Zwiastun napisał/a:
.Cyprian. napisał/a:
Obrazek


Krótkie acz celujące podsumowanie tego forum. Panie Cyprianie gratuluję panu. :-)


Skup się na temacie.
Przypuszczam, że gdyby przyszło Ci wypowiedzieć się na temat powyższej sprzeczności, to usłyszelibyśmy jeszcze inną wersję od tych co zamieścili wczoraj użytkownicy.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-07-16, 00:52   

efroni napisał/a:
Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie
i tak prześladowanie znosić będą
radośnie z pieśnią na ustach co wzbudzało u widzów
i zdziwienie i podziw i strach


Czyli to jarzmo jest na tyle miłe, a brzemię lekkie, że działa jak znieczulenie, jak narkoza.
Chrześcijan można bić, a Oni i tak radośnie śpiewać będą pieśni.
No jeżeli tak, to nie ma co się dziwić, zdziwieniu widzów.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11