Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
DEIZM
Autor Wiadomość
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2015-05-02, 07:52   

David77 napisał/a:
Twoje wnioski są powalające

Aniołowie nie wiedzą tego co wie sam Bóg - twój wniosek Bóg nie ufa aniołom . Idźmy dalej . Uczniowie Jezusa nie mają takiej samej wiedzy jaką posiada Jezusa - twój wniosek - JEZUS NIE UFA SWOIM UCZNIOM

To nie moje wnioski, a twój brak zrozumienia co napisałem.
David77 napisał/a:
Cieszę się że prawdopodobnie pierwszy raz mogłeś zapoznać się z tymi wersetami które ci przytoczyłem co prawda zburzyły one całkowicie twoją prywatną fantazje ale teraz już wiesz jakie znaczenie miało określenie ,, być z kimś jedno ''

Cieszę się, że się cieszysz i wierzę, że im więcej radości tym jest szansa na to, że dotleni ci się umysł i zaczniesz myśleć samodzielnie. Jeżeli natomiast myślisz, że twoja próba zapodania mi judaizmu się ci powiodła to niestety muszę cię z tego błędu wyprowadzić. w hebrajskim nauczaniu nie ma nić co by mnie choć przez minutę zainteresowało, a tym bardziej nic co mógłbym przyjąć za prawdę.
David77 napisał/a:
Absolutna wiedza jaką posiada jedynie sam Najwyższy Bóg nie ma nic wspólnego z zaufaniem do jego stworzenia . Zapewne nigdy też nie słyszałeś o tym że Jezu był SŁUGĄ BOGA a jak wskazuje samo określenie ,,Sługa '' to ktoś kto posłusznie wypełnia powierzone mu zadanie .

Tu bym się z tobą zgodził, jednak nasze zrozumienie tego kim był Jezus jest zdecydowanie różne, czyli twoje po hebrajsku bez używania rozumu, a moje słowiańskie i rozumne.
David77 napisał/a:
Ps. Biblia należy czytać a nie przeglądać , moja życzliwa rada nie słuchaj tego co mówi szalony Heniek K. ponieważ on co jakiś czas zmienia swoje poglądy . Hmm a może to Heniek pozbył się ciebie
Tu już idziesz po bandzie ślepo wierząc biblii, jej autorom i co najgorsze to przyjmujesz zrozumienie tego co tam napisane ludziom, którzy nie zasłużyli sobie na zaufanie niczym. Zabójcy Chrystusa nie mogą być dla mnie żadnym autorytetem, ani wzorem do naśladowania. Podobnie też nie mogą wzbudzać mojego zaufania ludzie którzy nieśli śmierć i zniszczenie tacy jak wszelkiej maści papiści i to co od nich wyszło. Co do Henryka Kubika, to nie wiem dlaczego mi przypisujesz jego prawdy z którymi ja nie mam wiele wspólnego. To były ŚJ i ma poważnie sprany rozum, co za tym idzie też widzenia świata, Boga i Chrystusa. Jedno co dobrego pisze to to, że nie należy wierzyć Żydom i Jehowie, ale już sposób wyrażania swych myśli jest bardzo daleki od tego w jaki sposób wypowiadam się ja. Na koniec napiszę ci, że rzeczywiście Henryk mnie wywalił za to, że nie poparłem jego wklęsłości, a "mądrość" tą zwalczałem i obaliłem dość skutecznie, pisząc o tym też na tym forum, więc tajemnicą to żadną nie jest. Jednak co ty możesz wyczytać jak nie rozumiesz tego co czytasz, bo Jehowa jak wszystkim swoim wyznawcom wyłączył ci rozum. Widać to na podnoszonym przez ciebie przykładzie Henryka, który wprawdzie rozum stara się odzyskać, ale przychodzi mu to z wielkim trudem. Zatem ty też powinieneś podjąć próbę używania rozumu w, który wyposażył nas w swej mądrości i dobroci sam Stwórca i Bóg. Zapewniam cię, że to nie jest bolesne, ale proces ten jest długotrwały.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2015-05-02, 09:51   

ZAMOS

Cytat:
Zamos napisał do David77;"Jednak co ty możesz wyczytać jak nie rozumiesz tego co czytasz, bo Jehowa jak wszystkim swoim wyznawcom wyłączył ci rozum. Widać to na podnoszonym przez ciebie przykładzie Henryka, który wprawdzie rozum stara się odzyskać, ale przychodzi mu to z wielkim trudem. Zatem ty też powinieneś podjąć próbę używania rozumu w, który wyposażył nas w swej mądrości i dobroci sam Stwórca i Bóg. Zapewniam cię, że to nie jest bolesne, ale proces ten jest długotrwały".

Jak jest tak jak piszesz,to nie da się samemu włączyć rozumu.W całą prawdę wprowadza Duch Prawdy,obecny w nas Chrystus.Tak jak otworzył On umysły apostołom,"aby mogli zrozumieć Pisma",tak samo potrafi dokonać tego tym,którzy go o to poproszą.Chrystus powiedział:

...beze Mnie nic uczynić nie możecie.

Problem jest w tym,że te osoby,które atakują twoją wiarę,nie uznają roli obecnego w nich Chrystusa.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2015-05-02, 11:20   

ratao napisał/a:
roblem jest w tym,że te osoby,które atakują twoją wiarę

To nie atak wojowników. To wygląda jak atak histerii zniewieściałych .... (auto cenzura). Tak więc wzbudza to we mnie uśmiech politowania nad bezsilnością tych biednych z indoktrynowanych przez swe kościoły ludzi. Ludzi którzy zatracili umiejętność myślenia i wolną wolę. Nie rozumiem tego ponieważ nie piszę nic co byłoby przeciwne PRAWU NAJWYŻSZEGO BOGA. Nie namawiam do grzechu, ani zemsty i może to właśnie nie pasuje tym biednym ludziom. Nigdy już nie poprę ani jednym słowem kłamstw szerzonych przez tak zwanych "obrońców wiary" i jej wypaczeń.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2015-05-02, 13:16   

ZAMOS napisał/a:
ratao napisał/a:
roblem jest w tym,że te osoby,które atakują twoją wiarę

To nie atak wojowników. To wygląda jak atak histerii zniewieściałych .... (auto cenzura). Tak więc wzbudza to we mnie uśmiech politowania nad bezsilnością tych biednych z indoktrynowanych przez swe kościoły ludzi. Ludzi którzy zatracili umiejętność myślenia i wolną wolę. Nie rozumiem tego ponieważ nie piszę nic co byłoby przeciwne PRAWU NAJWYŻSZEGO BOGA. Nie namawiam do grzechu, ani zemsty i może to właśnie nie pasuje tym biednym ludziom. Nigdy już nie poprę ani jednym słowem kłamstw szerzonych przez tak zwanych "obrońców wiary" i jej wypaczeń.

Masz rację,ja też nie rozumiem tak zwanych "obrońców wiary" i jej wypaczeń.Jeśli wolą Boga jest poznanie prawdy przez ludzi,a prawda jest w Chrystusie,to bardzo mnie dziwi stanowisko "obrońców wypaczonej wiary".Bóg dał nam wolną wolę,a ludzie dobrowolnie stają się niewolnikami innych ludzi.Z jakiego powodu ludzie ci " zatracili umiejętność myślenia i wolną wolę"?
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2015-05-02, 14:38   

ZAMOS,

Cytat:
To nie moje wnioski, a twój brak zrozumienia co napisałem.


To nie ja lecz Ty wyskoczyłeś z błędnym nie przemyślanym wnioskiem , więc nie obracaj kota ogonem .

Cytat:
Cieszę się, że się cieszysz i wierzę, że im więcej radości tym jest szansa na to, że dotleni ci się umysł i zaczniesz myśleć samodzielnie. Jeżeli natomiast myślisz, że twoja próba zapodania mi judaizmu się ci powiodła to niestety muszę cię z tego błędu wyprowadzić. w hebrajskim nauczaniu nie ma nić co by mnie choć przez minutę zainteresowało, a tym bardziej nic co mógłbym przyjąć za prawdę.


No tak interpretacja apostołów nie robi na tobie większego wrażenia ,łykasz to co mówi twój guru Heniek a wyniki tego są takie że nie jesteś samodzielnie wstanie odpowiadać na proste pytania .

Cytat:
Tu bym się z tobą zgodził, jednak nasze zrozumienie tego kim był Jezus jest zdecydowanie różne, czyli twoje po hebrajsku bez używania rozumu, a moje słowiańskie i rozumne.


Twoje zrozumienie pisma mogę przyrównać do raczkującego niemowlaka który jak czegoś nie rozumie to w jego ocenie MUSI być to sprzeczność . Zatem długa droga jest przed tobą . Jezus sam powiedział kim jest więc wszelkie fantazje jakie posiadasz na temat Jezusa to tylko twoje błędne wnioski sprzeczne z treścią Pisma .
Cytat:

Tu już idziesz po bandzie ślepo wierząc biblii, jej autorom i co najgorsze to przyjmujesz zrozumienie tego co tam napisane ludziom, którzy nie zasłużyli sobie na zaufanie niczym. Zabójcy Chrystusa nie mogą być dla mnie żadnym autorytetem, ani wzorem do naśladowania. Podobnie też nie mogą wzbudzać mojego zaufania ludzie którzy nieśli śmierć i zniszczenie tacy jak wszelkiej maści papiści i to co od nich wyszło. Co do Henryka Kubika, to nie wiem dlaczego mi przypisujesz jego prawdy z którymi ja nie mam wiele wspólnego. To były ŚJ i ma poważnie sprany rozum, co za tym idzie też widzenia świata, Boga i Chrystusa. Jedno co dobrego pisze to to, że nie należy wierzyć Żydom i Jehowie, ale już sposób wyrażania swych myśli jest bardzo daleki od tego w jaki sposób wypowiadam się ja. Na koniec napiszę ci, że rzeczywiście Henryk mnie wywalił za to, że nie poparłem jego wklęsłości, a "mądrość" tą zwalczałem i obaliłem dość skutecznie, pisząc o tym też na tym forum, więc tajemnicą to żadną nie jest. Jednak co ty możesz wyczytać jak nie rozumiesz tego co czytasz, bo Jehowa jak wszystkim swoim wyznawcom wyłączył ci rozum. Widać to na podnoszonym przez ciebie przykładzie Henryka, który wprawdzie rozum stara się odzyskać, ale przychodzi mu to z wielkim trudem. Zatem ty też powinieneś podjąć próbę używania rozumu w, który wyposażył nas w swej mądrości i dobroci sam Stwórca i Bóg. Zapewniam cię, że to nie jest bolesne, ale proces ten jest długotrwały.


:-D Wiesz że ja nie wiedziałem że Kapitan spodku cię wywalił , tak tylko napisałem :-D

Ale dziękuję za info oszczędziłeś mi trud czytania twoich bredni .

Zatem coś musi być na rzeczy . Heniek wprowadził cię w błąd a ty łykałeś wszystko w ciemno , no cóż sprawdza się stare powiedzenie ,, gdy ślepy ślepego prowadzi oba w duł wpadną .
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2015-05-02, 17:47   

David77 napisał/a:
To nie ja lecz Ty wyskoczyłeś z błędnym nie przemyślanym wnioskiem , więc nie obracaj kota ogonem .


Tak? Ja nie wyciągnąłem takiego wniosku tylko zadałem ci pytanie:

Musisz jasno napisać czy Bóg ufa swemu Synowi twoim zdaniem czy nie?
Zatem nie napisałem, że Bóg Jezusowi nie ufa. To było pytanie, a nie żaden wniosek. Nic również nie pisałem o aniołach, bo nie wiem co o nich sądzić. Wiem, że Bóg używał ich jako swoich posłańców, ale kim tak naprawdę są i jak jeszcze służą Bogu nie mam pojęcia, więc o tym nigdy nie piszę. To, że czytałem o aniołach wiele książek różnych wierzeń i praktyk w tym magicznych nie spowodowało, że w to uwierzyłem, a tylko dało mi to do myślenia, że ludzie tak naprawdę o aniołach nie wiedzą nic prawdziwego. Na przykład jak jest napisane, że dwóch aniołów niszczy na rozkaz Boga Sodomę budzi mą obawę, że może i jacyś aniołowie to zrobili, ale nie wierzę, że nakazał im to Najwyższy
Napisałem również:
Tylko nie pisz do mnie po hebrajsku bo wzbudza to we mnie podejrzliwość i brak jakiekolwiek wiary w ich sposób postrzegania świata i nauk Jezusa, którym tak bardzo gardzą.
Dlatego by dać ci do zrozumienia dlaczego nie wierzę Żydom, ale widzę, że tego też nie zrozumiałeś i uczepiłeś się słów jakich nigdy nie napisałem.
Piszesz „Twoje wnioski są powalające” pytam jakie wnioski?
David77 napisał/a:
No tak interpretacja apostołów nie robi na tobie większego wrażenia ,łykasz to co mówi twój guru Heniek a wyniki tego są takie że nie jesteś samodzielnie wstanie odpowiadać na proste pytania .
Nigdy nie miałem żadnego guru i nigdy na pewno nie mógłby nim być Henryk, który stoi na dość niskim poziomie poznania i tylko zapodaje różnych autorów. Nic samemu nie wnosząc.
No i jakie to mi ty zadałeś proste pytanie? [/quote]
David77 napisał/a:
Twoje zrozumienie pisma mogę przyrównać do raczkującego niemowlaka który jak czegoś nie rozumie to w jego ocenie MUSI być to sprzeczność .

To stary i oklepany frazes który został wymyślony dla izraelskich pastuchów i katolickich chłopów pasących swe krowy. teraz Dawidzie ludzie czytają, są wykształceni często kilka razy lepiej od kapłanów, więc nie wciskaj mi takich słów bo obrażasz mą inteligencję.
David77 napisał/a:
Zatem długa droga jest przed tobą .
Myślę, że jestem przy końcu swej drogi. Mówi mi to mój wiek i doświadczenie.
David77 napisał/a:
Jezus sam powiedział kim jest więc wszelkie fantazje jakie posiadasz na temat Jezusa to tylko twoje błędne wnioski sprzeczne z treścią Pisma .

Wierzysz, że Jezus przyjdzie i zniewoli świat dla Żydów i Jehowy?
David77 napisał/a:
,, gdy ślepy ślepego prowadzi oba w duł wpadną .

Idąc za Żydami i tobą zapewne wpadłbym w szambo z którego nie sposób się wydostać. Wolę swój rozum, uczciwość i sprawiedliwość o której nauczał też Jezus. Zobacz do czego prowadzi wybraństwo i wiara w Jehowę czytając ST. Gdzie cnotą jest zabijanie, złodziejstwo, zbiorowe gwałty i strach przed ich bogiem Jehową. Zdecydowanie wolę pokojowego i miłującego sprawiedliwych ludzi Jezusa i Jego Ojca. Bez strachu i obawy, że przyjdzie król Dawid ze swą watahą i napadnie mój dom.
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2015-05-04, 21:57   

ZAMOS,
Cytat:

Tak? Ja nie wyciągnąłem takiego wniosku tylko zadałem ci pytanie:

Musisz jasno napisać czy Bóg ufa swemu Synowi twoim zdaniem czy nie?


Tytułem Syn Boży również określani są aniołowie - czy to znaczy że muszą oni wiedzieć to co wie sam Bóg ? mam świadomość że to pytanie jest dla ciebie za ciężkie chociażby z dwóch powodów :

a) przyznaj racje że aniołowie jako synowie Boga nie wiedzą tego co wie sam Bóg zaprzeczysz samemu sobie .

Cytat:
Napisałem również:
Tylko nie pisz do mnie po hebrajsku bo wzbudza to we mnie podejrzliwość i brak jakiekolwiek wiary w ich sposób postrzegania świata i nauk Jezusa, którym tak bardzo gardzą.
Dlatego by dać ci do zrozumienia dlaczego nie wierzę Żydom, ale widzę, że tego też nie zrozumiałeś i uczepiłeś się słów jakich nigdy nie napisałem.
Piszesz „Twoje wnioski są powalające” pytam jakie wnioski?


Myślę że powinieneś więcej czasu poświęcić nad sztuką czytania ze zrozumieniem .

Zatem podaje ci przykład dostosowany do twojego sposobu myślenia

ANIOŁOWIE NIE WIEDZĄ TEGO CO WIE SAM BÓG - ( Twój chory wniosek BÓG NIE UFA ANIOŁOM,)

Cytat:
Myślę, że jestem przy końcu swej drogi. Mówi mi to mój wiek i doświadczenie.


Przy końcu drogi ? bądź ze sobą szczery skoro przeglądając Biblie zastanawiasz się nie raz gdzie to jest napisane kiedy szukasz jakieś fragmentu , to jest to fakt że jesteś małym wrzeszczącym brzącym a nie dorosłym duchowo człowiekiem .
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2015-05-05, 08:34   

David77 napisał/a:
Tytułem Syn Boży również określani są aniołowie - czy to znaczy że muszą oni wiedzieć to co wie sam Bóg ? mam świadomość że to pytanie jest dla ciebie za ciężkie chociażby z dwóch powodów :

a) przyznaj racje że aniołowie jako synowie Boga nie wiedzą tego co wie sam Bóg zaprzeczysz samemu sobie .

Mówi się też np. Prezydent Polski na Apelu poległych powiedział: Zginęli najlepsi synowie Polski, czy znaczy, że prezydent Komorowski był ich ojcem? Naprawdę nie widzisz różnicy między Synem Boga Jezusem, a aniołami?
David77 napisał/a:
ANIOŁOWIE NIE WIEDZĄ TEGO CO WIE SAM BÓG - ( Twój chory wniosek BÓG NIE UFA ANIOŁOM,)

Zapewniam cię, że nie cierpię na żadną chorobę, więc taki tekst, że jestem chory mnie obraża to raz, a dwa to, że Żydzi napisali, iż aniołowie są synami Boga nie znaczy, że Bóg był ich ojcem tak samo jak nie znaczy, że Komorowski był ojcem poległych bohaterów "najlepszych synów Polski". Tak więc pomimo, iż ci polegli żołnierze byli synami Polski i ówczesnego rządu nie znaczyło, że wiedzieli o wszystkim co wiedział rząd, ani też nie znaczyło to, że rząd im nie ufał.
Zdaję sobie sprawę z tego, że wyznawcy Jehowy jego wyznawcy judaiście, czy ŚJ ciężko jest uwierzyć, że Jezus był Synem Boga i to, że zrobicie wszystko by umniejszyć Jego Jezusa znaczenie, ale to na nic się zda. Jest znaczna różnica w tym czy jest się tak jak Jezus Synem Boga, czy aniołem.
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2015-05-09, 20:22   

ZAMOS,
Cytat:

Mówi się też np. Prezydent Polski na Apelu poległych powiedział: Zginęli najlepsi synowie Polski, czy znaczy, że prezydent Komorowski był ich ojcem? Naprawdę nie widzisz różnicy między Synem Boga Jezusem, a aniołami?


Czyimi synami byli aniołowie czy jesteś wstanie odpowiedzieć mi na pytanie ?

To że Jezus był Snem Boga to rzecz oczywista a skoro jest Synem to jak samo określenie wskazuje miał swój początek , był takie czas kiedy go nie było . Czy ty wiersz że Bóg posiada narządy rozrodcze i dosłownie zrodził swego Syna ? Mam świadomość że dla ciebie to trudny temat więc proszę o jednoznaczną odpowiedź .
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2015-05-10, 07:02   

David77 napisał/a:
Czyimi synami byli aniołowie czy jesteś wstanie odpowiedzieć mi na pytanie ?

To dość proste. Byli i są synami Boga jako Króla Nieba jako Królestwa zarządzanego przez Boga.
David77 napisał/a:
a skoro jest Synem to jak samo określenie wskazuje miał swój początek

Tak
David77 napisał/a:
Czy ty wiersz że Bóg posiada narządy rozrodcze i dosłownie zrodził swego Syna ?

Zapewne ma wszystko co jest mu w Jego Boga życiu potrzebne. Jest Bogiem i może wszystko. Zatem jakby zapragnął "zrodzić" to by mógł.
David77 napisał/a:
Mam świadomość że dla ciebie to trudny temat więc proszę o jednoznaczną odpowiedź .

To nie tylko dla mnie jest trudne. Widzę i wiem, że znacznie trudniejsze jest dla judaistów.
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2015-05-15, 21:27   

ZAMOS,

Cytat:
To dość proste. Byli i są synami Boga jako Króla Nieba jako Królestwa zarządzanego przez Boga.


W jakim znaczeniu są aniołowie Synami Boga ? odpowiedź masz w moim pytaniu ;-)

Cytat:
Zapewne ma wszystko co jest mu w Jego Boga życiu potrzebne. Jest Bogiem i może wszystko. Zatem jakby zapragnął "zrodzić" to by mógł.


I znowu kłania się bark wiedzy z twojej strony więc ci pomogę

W internecie ( nie mylić z Internatem ) znajdź sobie Konkordancje Pisma św jak już znajdziesz pojawi ci się takie okienko więc tam przykładowo wpiszesz sobie - ZRODZONY .. przeglądarka wyszuka ci wszystkie wersety gdzie występuje słowo ,,, ZRODZONY '' po przeanalizowaniu ich zaczniesz kwiczeć z radości że odkryłeś coś nowego ;-) mianowicie :

1) Zrodzony to ktoś kto wcześniej nie istniał , ktoś kto otrzymał od kogoś życie

2) Zrodzony to też synonim słowo Stworzony

Proste nie ? :-D No cóż nie musisz mi dziękować ...

Cytat:
To nie tylko dla mnie jest trudne. Widzę i wiem, że znacznie trudniejsze jest dla judaistów.


Judaiście wiedzieli i wiedzą że nazwanie kogoś Elohim czy też jego odpowiednikiem Theos nie musi równać się jednoznacznie z tym jedynym nie zrodzonym Najwyższym Bogiem .

:-D Inaczej jednak przedstawia się sprawa z dziećmi szalonego Heńka które to proste sprawy sami sobie komplikują
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2015-05-16, 07:30   

David77 napisał/a:

I znowu kłania się bark wiedzy z twojej strony więc ci pomogę

W internecie ( nie mylić z Internatem ) znajdź sobie Konkordancje Pisma św jak już znajdziesz pojawi ci się takie okienko więc tam przykładowo wpiszesz sobie - ZRODZONY .. przeglądarka wyszuka ci wszystkie wersety gdzie występuje słowo ,,, ZRODZONY '' po przeanalizowaniu ich zaczniesz kwiczeć z radości że odkryłeś coś nowego mianowicie :

1) Zrodzony to ktoś kto wcześniej nie istniał , ktoś kto otrzymał od kogoś życie

2) Zrodzony to też synonim słowo Stworzony

Proste nie ? No cóż nie musisz mi dziękować ...

Kombinujesz po żydowsku i tworzysz jakieś teoryjki z których nic dla myślącego człowieka oprócz irytującego uśmiechu politowania nie wynika. Tak jak wygląda twoja wiedza o prawidłowym znaczeniu słów tak też wygląda twoja znajomość biblii, gdzie wiele razy jest napisane jak poniżej.

Księga rodzaju
25/19 "A takie są dzieje rodu Izaaka, syna Abrahama: Abraham zrodził Izaaka"...

Zatem to co piszesz nie jest ani prawdziwe, ani biblijne, a tylko gdybanie i mniemanologia.
Wiadomo, że jak ktoś został zrodzony to musiał ktoś do tego zrodzenia doprowadzić i że wcześniej go nie było. Tylko w twojej głowie powstają jakieś dziwne aksjomaty, które nie mają pokrycia w prawdzie, ani nawet się o prawdę nie ocierają. Tak więc reasumując syn króla pretendent do tronu to królewicz, a każdy następny to książę. Zatem Pierworodny Syn Boga to też Bóg, ale nie znaczy to, że równy swemu Ojcu. Obrażając Syna Boga, obrażasz też Jego Ojca, a tak robią judaiści. Sam zatem osądź swoich ziomków, czy przeklinając Jezusa nie przeklinają też jego Ojca? Czy wywyższając JHWH nad Boga i Jezusa nie bluźnią ich wielkości i prawdzie.
David77 napisał/a:
Judaiście wiedzieli i wiedzą że nazwanie kogoś Elohim czy też jego odpowiednikiem Theos nie musi równać się jednoznacznie z tym jedynym nie zrodzonym Najwyższym Bogiem .

Niby wiedzą i o tym mówią, ale nie stosują tej prawdy. Uznali sobie za boga Jehowę, bo im pomagał napadać na innych ludzi. Grabić ich i niewolić. Tak więc jak Jezus powiedział im, że są dziećmi szatana, kłamcy i ojca kłamstwa, to Go za to zamordowali w jeden z najokrutniejszych sposobów jakie znane są na ziemi.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2015-05-20, 10:15   

Syn Króla, to Książe.

Mat 17:25-27 nwt-pl "(25) On powiedział: "Tak". Gdy jednak wszedł do domu, Jezus uprzedził go, mówiąc: "Jak myślisz, Szymonie? Od kogo królowie ziemscy otrzymują opłaty lub podatek pogłówny? Od swych synów czy od obcych?" (26) Gdy rzekł: "Od obcych", Jezus powiedział do niego: "W takim razie synowie są zwolnieni od podatków. (27) Ale żebyśmy im nie dali powodu do zgorszenia, idź nad morze, zarzuć haczyk rybacki i weź pierwszą rybę, która się pokaże, a gdy otworzysz jej pyszczek, znajdziesz statera. Weź go i daj im za mnie i za siebie"."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2015-06-03, 13:20   

radek napisał/a:
Syn Króla, to Książe.

Mat 17:25-27 nwt-pl "(25) On powiedział: "Tak". Gdy jednak wszedł do domu, Jezus uprzedził go, mówiąc: "Jak myślisz, Szymonie? Od kogo królowie ziemscy otrzymują opłaty lub podatek pogłówny? Od swych synów czy od obcych?" (26) Gdy rzekł: "Od obcych", Jezus powiedział do niego: "W takim razie synowie są zwolnieni od podatków. (27) Ale żebyśmy im nie dali powodu do zgorszenia, idź nad morze, zarzuć haczyk rybacki i weź pierwszą rybę, która się pokaże, a gdy otworzysz jej pyszczek, znajdziesz statera. Weź go i daj im za mnie i za siebie"."


za wikipedia; Książę – tytuł przysługujący:

monarchom suwerennych państw (księstwo), np. książę Monako
feudalnym władcom wielkich jednostek terytorialnych w ramach monarchii, podległych królowi lub cesarzowi, np. książęta Andegawenii
przedstawicielom arystokracji, parom (tytuł arystokratyczny), wywodzący się najczęściej z powyższych dwóch kategorii.
członkom rodziny suwerennego monarchy (np. w formie książę krwi)
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2015-06-03, 16:17   

radek napisał/a:
Syn Króla, to Książe.

Syn króla, to królewicz, a córka to królewna.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 10