Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Adwentysci i ekumenizm - rozmowa z pastorem Andrzejem S
Autor Wiadomość
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2015-05-12, 12:13   Adwentysci i ekumenizm - rozmowa z pastorem Andrzejem S

Adwentysci i ekumenizm - rozmowa z pastorem Andrzejem S

Ekumenicznie ostrozni: adwentysci i ekumenizm – rozmowa z pastorem Andrzejem Sicinskim
Podobnie jak Kosciol rzymskokatolicki wolimy stac obok i nie angazowac sie organizacyjne w ruch ekumeniczny, choc jednoczesnie jestesmy gotowi wesprzec kazda dobra inicjatywe ekumeniczna – mowi w rozmowie z ekumenizm.pl pastor Andrzej Sicinski, duchowny Kosciola Adwentystow Dnia Siodmego, dyrektor koscielnego Sekretariatu Spraw Publicznych i Wolnosci Religijnej i redaktor naczelny czasopisma „Znaki Czasu”.


Pastor Andrzej Sicinski, redaktor naczelny Wydawnictwa „Znaki Czasu”, dyrektor koscielnego Sekretariatu Spraw Publicznych i Wolnosci Religijnej, doradca prawny Kosciola, wykladowca Wyzszej Szkoly Teologiczno-Humanistycznej im. Michala Beliny-Czechowskiego w Podkowie Lesnej oraz czlonek Polskiego Towarzystwa Prawa Wyznaniowego.

http://disq.us/8n9pbv
_________________
tom68
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3642
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2015-05-12, 18:25   

tom68 napisał/a:
Podobnie jak Kosciol rzymskokatolicki wolimy stac obok
jeśli tak się angażujecie jak KRK to Chwała Panu
a oto przykład stania z boku KRK ;-)
http://chnnews.pl/index.p...-watykanie.html
Papież Franciszek spotkał się z 100 pastorów w Watykanie
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2015-05-13, 13:23   

Ekumenizm po katolicku

W zwiazku z Miedzynarodowym Dniem Chorego ustanowionym przez Jana Pawla II udalismy sie w ostatni weekend do wielu szpitali, hospicjow, Przychodni Zdrowia w Polsce z zyczeniami szybkiego powrotu do zdrowia. Personelowi skladalismy podziekowania za opieke nad chorymi i wszystkim wreczalismy darmowe egzemplarze Nowego Testamentu z Psalmami i te male w bialych okladkach dla personelu medycznego. Wiele osob nigdy jeszcze nie slyszalo o tym swiecie. Bylo milo sympatycznie, modlilismy sie tez o niektorych chorych przy ich lozkach. Zdarzalo sie tez slyszec "sekta" i inne epiteciki pod naszym adresem. Mlody ksiadz przebywajacy na oddziale wewnetrznym glogowskiego szpitala po wysluchaniu zyczen i obdarowaniu pacjentow egzemplarzami Nowego Testamentu po wyjsciu Gedeonitow przekonal chorych, ze nie powinni przyjac takiego prezentu. Gdy brat Marek wracal odwiedziwszy ostatnia sale chorych na hall wyszla kobieta trzymajaca w rece 6 egzemplarzy mowiac, ze takie prezenty sa im nie potrzebne. Marek wszedl do sali gdzie w dalszym ciagu siedzial ten mlody ksiadz. Zblizyl sie do niego i na ucho powiedzial mu skoro zdecydowales za tych ludzi nie dajac im mozliwosci sprawdzenia prezentu. Uznales, ze ten prezent jest zly to daj im od siebie ten dobry. Ale co tam sa przeciez i tacy, ktorzy wspieraja nasze dzialania. W szpitalu w Lubinie pacjent, ktory otrzymal prezent zaraz odlozyl gazete ktora czytal wielokrotnie dziekujac zaraz zabral sie za czytanie Slowa Bozego. W Dzierzoniowi w szpitalu jedna z pielegniarek szczerze wyznala, ze pracujac tu 30 lat nie otrzymala do tej pory zadnego prezentu i jest jej bardzo milo z tego i to jakiego. Uradowana pani z rentgena zachecala aby Gedeonici przychodzili tu z takimi prezentami w kolejne takie dni. Oddzial w Poznaniu z tego co juz wiem od prezydenta Ireneusza rozdal 1800 sztuk egzemplarzy NT z Psalmami - Alleluja!. Prosze o modlitwy za obdarowanymi aby przeciwnik nie wmowil im, ze nie warto otwierac prezentu i czytac - pozdrawiam Jozef S Gedeonita Kosciol Chrzescijan Baptystow
Ps : Kosciol Chrzescijan Baptystow jest od lat w Polskiej Radzie Ekumemicznej a Towarzystwo Gedeonitow jest ponad wyznaniowe ....
_________________
tom68
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2015-05-14, 06:46   

o ukłonach adwentystów w stronę kleru rzymskiego :

http://smoktadeusz.republika.pl/teologia.html

Powstaje pytanie : po co adwentystom spotkania ekumeniczne z wysokimi przedstawicielami hierarchii kleru rzymskiego ? Wniosek jest prosty : zawsze jest coś za coś. Pytanie tylko z czego zrezygnowali adwentyści podpisując 14 grudnia 1999 r. Oświadczenie Rady Konferencji Episkopatu do Spraw Ekumenizmu Kościoła katolickiego w Polsce i Zwierzchności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Polsce z okazji 15 lecia międzywyznaniowego dialogu ?

Jaką korzyść uzyskali :

" Z okazji 15-lecia międzywyznaniowego dialogu katolicko-adwentystycznego, prowadzonego w ramach Zespołu Rozmów Bilateralnych, w składzie ze strony adwentystycznej - ks. prof. dr hab. Zachariasz Łyko, ks. mgr Andrzej Siciński i ks. dr hab. Bernard Koziróg, a ze strony katolickiej - ks. prof. dr hab. Lucjan Balter, ks. prof. dr hab. Michał Czajkowski i ks. dr Marcin Wojtowicz, odbyło się w dniu 14 grudnia 1999 w sali prymasowskiej przy ul. Miodowej 19 w Warszawie, uroczyste Jubileuszowe Spotkanie Rady Konferencji Episkopatu do Spraw Ekumenizmu Kościoła Katolickiego i Zwierzchności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.
Na Jubileuszowym Spotkaniu, w którym wzięli udział, oprócz ww. członków Zespołu, ze strony katolickiej: ks. abp prof. dr hab. Alfons Nossol – przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu do Spraw Ekumenizmu, ks. bp dr. sen. Władysław Miziołek – wiceprzewodniczący Rady, ks. bp prof. dr hab. Jan Bernard Szlaga – członek Rady, ks. prof. dr hab. Piotr Jaskóła - sekretarz Rady, ks. dr Wojciech Hanc – członek Rady i ks. dr Krzysztof Różański – członek Rady, a ze strony adwentystycznej ks. mgr Władysław Polok – przewodniczący Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego i ks. lic. Jan Krysta – przewodniczący Diecezji Południowej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, przyjęto następujące oświadczenie:
(...)
4. Z ubolewaniem jednak stwierdzamy przypadki odmawiania przez różne kręgi religijne i świeckie Kościołowi Adwentystów Dnia Siódmego statusu eklezjalnego i określania go mianem „sekty”. Stanowisko takie jest nie do przyjęcia i uważamy, że wielce szkodzi naszym wzajemnym stosunkom i prowadzonemu owocnie od wielu lat międzywyznaniowemu dialogowi.
5. Kościół Adwentystów Dnia Siódmego nie może być traktowany ani jako „nowy ruch religijny”, gdyż istnieje już na Ziemiach Polskich od przeszło 110 lat, ani jako „sekta”, gdyż po pierwsze– posiada określoną doktrynę, organizację i obrzędy kultowe, po drugie – pielęgnuje w swej nauce i służbie główne zasady wiary chrześcijańskiej na czele z wiarą w Trójcę Przenajświętszą, a potrzecie– nie mają do niego zastosowania żadne znamiona, charakterystyczne dla sekt, opisane w dokumencie watykańskim „O nowych ruchach religijnych i sektach” z roku 1986. Kościół Adwentystyczny, należący do Kościoła Chrystusowego, posiada w Polsce ustawową formę regulacji swego statusu prawnego, wnosi pozytywne wartości religijno-moralne w życie naszego społeczeństwa iz szacunkiem odnosi się do Kościoła Katolickiego, jak również innych Kościołów chrześcijańskich oraz wspólnot religijnych i społecznych w duchu Ewangelii, praw człowieka oraz zasad wolności religii i przekonań
. "

Prawdziwi uczniowie Jezusa byli wielokrotnie nazywani sektą (Dz. Ap. 24 :14 ), ale nie próbowali wyjednać u swych przeciwników zmiany nazewnictwa przez nich stosowanego ( 1 Kor. 4 : 12 - 13 ). Kościół Adwentystów przez swoje ukłony w stronę katolickiego kleru sprzeniewierzył się ideom, które pielęgnował. Uzyskał wprawdzie formalnie w oczach kleru status eklezjalny - tylko za jaką cenę ? ! Nie widać dzisiaj adwentystów bezpardonowo obnażających niebiblijne doktryny i praktyki papieskiego kościoła rzymskiego.

______________________________________

http://vaticannewworldorder.blogspot.com
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7857
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-05-14, 07:28   

2Kor 6:14 "Nie ciągnijcie wespół z niewiernymi w jarzmie, które wam jest obce. Jakaż jest łączność między sprawiedliwością a nieprawością? Cóż ma wspólnego światłość z ciemnością?"

Pamiętajmy ,że Judasz pocałował Jezusa by Go zdradzić.

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2015-05-14, 11:21   

W roku 1980 Generalna Konferencja powolala do istnienia Council on
Interchurch Relations (rade do spraw kontaktow miedzy Kosciolami) w celu
dania ogolnych zalecen i nadzorowania kontaktow Kosciola z innymi
organizacjami religijnymi. Rada od czasu do czasu aprobowala dialog Kosciola
z innymi organizacjami, gdy uznano, ze bedzie to pomocne.

Adwentystyczni przywodcy powinni byc znani jako budowniczowie mostow.
Nie jest to latwe zadanie. Znacznie latwiej jest wysadzac miedzykoscielne
mosty i byc nieodpowiedzialnym "chrzescijanskim komandosem". Ellen White
napisala: "Potrzeba wiele madrosci, by docierac do kaznodziejow i ludzi
wplywowych" (Evangelism, s. 562). Adwentysci nie zostali powolani do zycia w
getcie otoczonym murem, myslenia tylko o sobie, publikowania dla siebie czy
przejawiania sekciarskiego ducha izolacjonizmu. Oczywiscie, latwiej i
wygodniej jest zyc w adwentystycznych fortecach, za zamknietymi bramami.
Jednak Ellen White nie popierala izolacjonistycznej mentalnosci: "Nasi
kaznodzieje powinni sie starac zblizyc do kaznodziejow innych wyznan.
Modlcie sie za tych ludzi i z nimi, bo Chrystus wstawia sie za nimi w
niebie. Spoczywa na nich wielka odpowiedzialnosc. Jako poslancy Chrystusa,
powinnismy okazywac glebokie, gorliwe zainteresowanie tymi pasterzami
trzody" (Testimonies, t. VI, s. 78).
Dokument po raz pierwszy ukazal sie w Pattern for Progress, The Role
and Function of Church Organization Waltera Raymonda Beacha i Berta B.
Beacha. Byl przez nich aprobowany, a nastepnie zostal wydany w zwiazku z
Sesja Generalnej Konferencji w Nowym Orleanie, Luizjana, Stany Zjednoczone,
w czerwcu 1985 roku. Obecnie jest dostepny w Sekretariacie Spraw Publicznych
i Wolnosci Religijnej przy Generalnej Konferencji.
_________________
tom68
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13741
Wysłany: 2015-05-14, 16:24   

tom68 napisał/a:
Jednak Ellen White nie popierala izolacjonistycznej mentalnosci: "Nasi
kaznodzieje powinni sie starac zblizyc do kaznodziejow innych wyznan.
Modlcie sie za tych ludzi i z nimi, bo Chrystus wstawia sie za nimi w
niebie. Spoczywa na nich wielka odpowiedzialnosc. Jako poslancy Chrystusa,
powinnismy okazywac glebokie, gorliwe zainteresowanie tymi pasterzami
trzody" (Testimonies, t. VI, s. 78).


Czy kaznodzieje innych wyznań wierzą w to samo co ja? Bo Biblia radzi coś innego niż zwodnicza Ellen White, mianowicie:

14 Nie wprzęgajcie się nierówno wjarzmo zniewierzącymi. Bo cóż wspólnego ma prawość zbezprawiem? Albo jakaż jest wspólnota światła zciemnością? 15 Ponadto jakaż jest zgoda między Chrystusem aBelialem? Albo jakiż dział ma wierny zniewierzącym? 16 Ijakąż ugodę ma świątynia Boża zbożkami? My bowiem jesteśmy świątynią Boga żywego, jak to Bóg powiedział: „Będę wśród nich przebywał isię przechadzał, ija będę ich Bogiem, aoni będą moim ludem”. 17 „‚Dlatego wyjdźcie spośród nich isię oddzielcie — mówi Jehowa — iprzestańcie dotykać tego, co nieczyste’”; „‚aja was przyjmę’”. 18 „‚Ija będę dla was ojcem, awy będziecie dla mnie synami icórkami’ — mówi Jehowa, Wszechmocny”. (2 Kor 6:14-18).

6 Dziwię się, że tak szybko dajecie się odsunąć od Tego, który was powołał przez niezasłużoną życzliwość Chrystusa, do jakiejś innej dobrej nowiny. 7 Lecz ona nie jest inna; są tylko pewni ludzie, którzy was niepokoją ichcą wypaczyć dobrą nowinę oChrystusie. 8 Ale choćbyśmy nawet my albo choćby anioł znieba oznajmił wam jako dobrą nowinę coś poza tym, co wam oznajmiliśmy jako dobrą nowinę, niech będzie przeklęty. 9 Jak powiedzieliśmy poprzednio, tak iteraz znowu mówię: Kto by wam oznajmiał jako dobrą nowinę coś poza tym, co przyjęliście, niech będzie przeklęty. (Gal 1:6-9).

Tak więc E. White ppo prostu uczy inaczej niż Biblia. Co Bobo ma z tym zrobić? Chyba fałszywie prorokuje ta prorokini... ;-)
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2015-05-15, 15:13   

Luk. 9,,49-50
49. A Jan odpowiadajac, rzekl: Mistrzu, widzielismy takiego, ktory w twoim imieniu wygania demony i zabranialismy mu, poniewaz nie chodzi z nami.
50. Wtedy Jezus rzekl do niego; Nie zabraniajcie; kto bowiem nie jest przeciwko wam, ten jest z wami.

Dz.Ap. 10:,34-35
34. Piotr zaś otworzył usta i rzekł: Teraz pojmuję naprawdę, że Bóg nie ma względu na osobę,
35. Lecz w każdym narodzie miły mu jest ten, kto się go boi i sprawiedliwie postępuje.

(BW)
_________________
tom68
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10