Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anna01
2015-04-15, 19:44
EDOM
Autor Wiadomość
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2015-04-27, 07:46   Poznacie Prawdę

ShadowLady86 napisał/a:
Jerzy Marian napisał/a:
Tak o Nazarecie pisała 'autorka' artykułu, a nie ja czy archeolodzy.
Lady,
Chrystus był Nazarejczykiem, ale nie był Żydem.
W Ewangelii Jania 8 Chrystus mówił że Żydzi są dziećmi Szatana, a nie mówił by On tego gdyby sam uważał siebie za Żyda. W tym samym rozdziale Ewangelii - Jana 8 -Żydzi mówią o Chrystusie ze jest On Samarytaninem, potwierdzając tym że Żydem Chrystus na pewno nie był.


Artykułu, na który się powołałeś. Tym samym przeczysz sam sobie. Mam wrażenie, że sam nie czytasz tego, co zamieszczasz.

Co do reszty - ja sobie przeczytasz werset 13 tego rozdziału to zobaczysz, że owi Żydzi to konkretnie Faryzeusze. Jezus nie skrytykował całego narodu żydowskiego, tylko konkretną grupę faryzeuszy.

Jezus nazwał także Piotra Szatanem - czy to oznacza, że Piotr był ojcem wszystkich Żydów? według Ciebie i złym duchem we własnej osobie?

(23) Lecz On odwrócił się i rzekł do Piotra: Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie. [Mt 16: 23]

Wyciągasz z Biblii to, co jest dla Ciebie wygodne. A odrzucasz to, co niewygodne na podstawie jakiś własnych kryteriów. Cała Biblia potwierdza, że Jezus jest Żydem z pokolenia Judy, syna Jakuba.


Lady, ja nie tylko czytam, ale i rozumiem to co czytam, i używając rozumu potrafię odróżnić PRAWDĘ od KŁAMSTWA. Komentarz o 'Nazarecie w którym rzekomo wychował się Chrystus pochodzi od autorki artykułu, i jest oparty na dwóch przeczących sobie synoptycznych ewangeliach. Mateusza i Łukasza.

Autorka tego artykułu opierała się na tych ewangeliach, a ja piszę na podstawie Biblii, historii i archeologii.
Cytat:

W Ziemi Świętej istnieje bowiem jeszcze inne Betlejem, położone w Galilei, ok. 10 km od Nazaretu, ..." //- OBECNEGO MIASTA NAZARET

"Hipotezę tę potwierdzają badania wykopaliskowe przeprowadzone przez izraelskiego archeologa Avirama Oshriego z Israel Antiquities Authority. Ich rezultaty uczony opisał w najnowszym numerze prestiżowego amerykańskiego dwumiesięcznika "Archaeology". Z jego odkryć wynika, że Betlejem galilejskie było w starożytności kwitnącą osadą,

podczas gdy na obszarze betlejemskiego kościoła Narodzenia i przylegających do niego zabudowań ( //- W BETLEJEM JUDZKIM) nie znaleziono śladów obecności człowieka z czasów narodzin Jezusa.



... Tymczasem według Chiltona Jezus rzeczywiście urodził się w Betlejem, lecz tym położonym niespełna 10 km od Nazaretu. Trudno bowiem uwierzyć, że Józef chciał, aby jego ciężarna żona jechała ponad 150 km na osiołku, a taka odległość dzieli Nazaret od Betlejem znajdującego się koło Jerozolimy. W jej stanie było to bardzo niebezpieczne dla dziecka.[/b] ...


...Kiedy izraelski archeolog po raz pierwszy przybył do galilejskiego Betlejem prawie 15 lat temu, nie przypuszczał, że odkryje tam cokolwiek interesującego. Miał przeprowadzić badania ratunkowe ruin widocznych wciąż na powierzchni gruntu. Tymczasem od miejscowych rolników usłyszał opowieść, która go niesłychanie zdziwiła. Ludzie ci (co zaskakujące, wyłącznie Żydzi) uparcie twierdzili, że Jezus urodził się właśnie tu, w Betlejem galilejskim, a nie koło Jerozolimy.

Zaintrygowany Oshri postanowił sprawdzić tę pogłoskę.

Przede wszystkim przejrzał raporty z wykopalisk przeprowadzonych w okolicach kościoła Narodzenia znajdującego się w Betlejem judejskim. Wyniki tych poszukiwań kompletnie go zaskoczyły. Okazało się bowiem, że kompleks sakralny wzniesiony nad grotą, gdzie miał przyjść na świat Jezus, nie kryje żadnych pozostałości z przełomu I wieku p.n.e. i I wieku n.e. (czyli czasów narodzin Zbawiciela).


Wracając do Ewangelii Jana 8, to choć prawdą jest że wers 13 mówi o faryzeuszach, to prawdą też jest że wers 25, i następujące po nim wersy, odnoszą się nie tylko do faryzeuszy, ale ogólnie do wszystkich Żydów którzy byli pośród tumu.
Cytat:

"(22) Wtedy powiedzieli Żydzi:
Czyżby miał pozbawić się życia, skoro mówi: Nie możecie pójść tam, gdzie Ja idę?

(23) A On rzekł do nich: Wy jesteście z nizin ziemi, a Ja jestem z wysoka. Wy jesteście z tego świata, a Ja nie jestem z tego świata. (24) Już wam powiedziałem, że pomrzecie w waszych grzechach. Jeszcze raz mówię: jeżeli nie uwierzycie, że to Ja jestem, pomrzecie w waszych grzechach.

(25) Wtedy zapytali Go: Kim Ty jesteś?

A Jezus na to: Po cóż Ja w ogóle do was mówię? (26) Mam, co prawda, wiele jeszcze do powiedzenia o was i do potępienia w was, lecz Ten, który Mnie posłał, jest samą Prawdą, a Ja przekazuję światu jedynie to, co otrzymałem od Niego.

(27) Ale oni nawet nie domyślili się, że mówił o Ojcu.

(28) Powiedział tedy do nich Jezus: Kiedy już wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że to Ja jestem; że Ja nic nie czynię sam z siebie i że mówię to, czego Mnie nauczył Ojciec. (29) A Ten, który Mnie posłał, jest ze Mną: nie pozostawił Mnie samego, bo Ja czynię zawsze to, co Jemu się podoba.

(30) Kiedy tak przemawiał, wielu uwierzyło w Niego.

(31) Powiedział tedy Jezus do tych Żydów, którzy weń uwierzyli: Jeżeli wytrwacie w mojej nauce, okażecie się prawdziwie moimi uczniami
(32) i poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi. ..."


Pozdrawiam
Jerzy
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2015-04-27, 09:15   

Jerzy Marian napisał/a:
Autorka tego artykułu opierała się na tych ewangeliach, a ja piszę na podstawie Biblii, historii i archeologii.


A Ewangelie nie są przypadkiem częścią Biblii? Powołując się na Jana rozdział 8 nie powołujesz się przypadkiem na Ewangelię? Co raz bardziej sobie przeczysz.

Jerzy Marian napisał/a:
Wracając do Ewangelii Jana 8, to choć prawdą jest że wers 13 mówi o faryzeuszach, to prawdą też jest że wers 25, i następujące po nim wersy, odnoszą się nie tylko do faryzeuszy, ale ogólnie do wszystkich Żydów którzy byli pośród tumu.


Jezus rozmawia z Faryzeuszami, którzy byli Żydami. Zwraca się do nich w drugiej osobie liczby mnogiej. Siłą rzeczy nie mógł się zwracać w drugiej osobie liczby mnogiej do wszystkich Ż(ż)ydów, bo wszyscy Ż(ż)ydzi nie byli Jego słuchaczami. Gdyby miał na myśli wszystkich Ż(ż)ydów, mówiłby o nich ogólnie w trzeciej osobie liczbie mnogiej.

I ponawiam pytanie. Czy Piotr według Ciebie był diabłem-szatanem, ojcem wszystkich żydów. Wszak Jezus tak go określił.
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2015-04-27, 18:34   'Mateusz' - skażona ewangelia

ShadowLady86 napisał/a:
Jerzy Marian napisał/a:
Autorka tego artykułu opierała się na tych ewangeliach, a ja piszę na podstawie Biblii, historii i archeologii.


A Ewangelie nie są przypadkiem częścią Biblii? Powołując się na Jana rozdział 8 nie powołujesz się przypadkiem na Ewangelię? Co raz bardziej sobie przeczysz.


Ewangelie są częścią Biblii, ale Ewangelia Mateusza przeczy biblijnej Ewangelii Łukasza i innym źródłom historycznym, nie można więc brać jej pod uwagę jako źródło historyczne, ale jako źródło żydowskiej manipulacji historią i prawdziwą wiarą.

Najlepszym przykładem że ewangelia Mateusza została przez Żydów skażona jest historia którą Żydzi i Żydo-Chrześcijański kler piorą mózgi nawet małym dzieciakom - historia 'Rzeźi Niewiniątek w Betlejem', dokonana NIBY przez Idumejczyka / Edomitę żydowskiego króla Heroda Wielkiego. Czy pamiętasz kiedy poraz pierwszy oglądałaś tę 'Szopkę' - pokazującą dzieciobójcę, okropnego króla Heroda jak morduje niewiniątka w Betlejem?

Ja pamiętam że oglądałem to krwawe przedstawienie w kościele, jak miałem chyba ze trzy lata, i zostawiło ono we mnie okropną niechęć do Edomickiego / Idumejskiego króla Heroda.
Dopiero studiowanie Biblii i historii uświadomiło mi że 'Rzeź niewiniątek w Ramie' było robotą żydowskiego króla Dawida, i to na tysiąc lat przed narodzeniem się Chrystusa.

Król Herod Wielki, którego Żyd który sfałszował orginalną Ewangelią Mateusza posądził o zbrodnie na dzieciach w Betlejem, zmarł cztery lata przed narodzeniem się Chrystusa, więc to on Herod, musiał by być pierwszą osobą która zmartwychwstała, i to tylko po to aby wydać bezsensowny wyrok na niewinne dzieci w Betlejem i odejść do historii.

Widzisz Lady, za taką zbrodnię Cezar August skasował by z miejsca Heroda Wielkiego, odbierając mu tytół króla i zsyłając go na wygnanie.

Ale dziś, Żydzi i Żydo-Chrześcjijański kler robią wszystko aby dopasować HISTORIĘ do tego wydarzenia opisanego w ewangelii Mateusza - opisanego tylko w ewangelii Mateusza - o 'rzeźi niewiniątek w Betlejem', w mieście które za czasów Chrystusa nawet nie istniało.

Żydo-Chrześcijański kler jest nawet gotowy przesunąć datę narodzin Chrystusa - Erę Chrystusową - AD (Anno-Domini / Lata Pańskie - liczone od narodzin Chrystusa) o siedem lat, tylko po to aby obwinić Edomickiego / Idumejskiego króla Żydów, którego faryzeusze tak bardzo nienawidzili, o zbrodnie na małych dzieciach, zbrodnię za którą na tysiąc lat przed Herodem faktycznie odpowiedzialny był żydowski król Dawid, o czym czytamy w Septuagincie - w Księdze Królewskiej.

Czy wiesz droga Lady w kórym roku dziś żyjesz, zgodnie z manipulacjyjną datą narodzenia Chrystusa opartą na 'ewangelii Mateusza', i wymyślonej w niej historyjce o okrótnym Herodzie mordującym niewiniątka w Betlejem?

Cytat:

Jerzy Marian napisał/a:
Wracając do Ewangelii Jana 8, to choć prawdą jest że wers 13 mówi o faryzeuszach, to prawdą też jest że wers 25, i następujące po nim wersy, odnoszą się nie tylko do faryzeuszy, ale ogólnie do wszystkich Żydów którzy byli pośród tumu.


Jezus rozmawia z Faryzeuszami, którzy byli Żydami. Zwraca się do nich w drugiej osobie liczby mnogiej. Siłą rzeczy nie mógł się zwracać w drugiej osobie liczby mnogiej do wszystkich Ż(ż)ydów, bo wszyscy Ż(ż)ydzi nie byli Jego słuchaczami. Gdyby miał na myśli wszystkich Ż(ż)ydów, mówiłby o nich ogólnie w trzeciej osobie liczbie mnogiej.


Jak w wielu innych miejscach Ewangelii Jana, Chrystus zwracał się ogólnie do Żydów, którzy w tym czasie dzielili się na Faryzeuszy i Sadyceuszy, a nie do jakiejś specyficznej grupy żydowskiej która pałała do Niego nienawiścią.

Czy myślisz że Żydzi Sadyceusze, którzy zarządali ukżyżowania Chrystusa, byli lepsi od Żydów Faryzeuszy?

Cytat:

I ponawiam pytanie. Czy Piotr według Ciebie był diabłem-szatanem, ojcem wszystkich żydów. Wszak Jezus tak go określił.


I znów przykład z ciężko skażonej przez Żydów Ewangelii 'Mateusza'.

Serdecznie Pozdrawiam
Jerzy
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2015-04-27, 18:50   

Jerzy Marian napisał/a:
Ewangelie są częścią Biblii, ale Ewangelia Mateusza przeczy biblijnej Ewangelii Łukasza i innym źródłom historycznym, nie można więc brać jej pod uwagę jako źródło historyczne, ale jako źródło żydowskiej manipulacji historią i prawdziwą wiarą.


Jeszcze niedawno powoływałeś się na tę Ewangelię twierdząc, że Piotr jest Skałą.

Jerzy Marian napisał/a:
To prawda Kres, Apostoł Piotr był skałą na której Chrystus zbudował Kościół dla Imperium Rzymskiego ze stolicą w Rzymie.


Jerzy Marian napisał/a:
A "Św. Mateusz w rozdziale szesnastym mówi o rozmowie w gronie Dwunastu, w której Pan Jezus zapowiada władzę, jaką pragnie przekazać w ręce św. Piotra.


Kojarzysz te swoje posty Jerzy?

Informację o tym można znaleźć tylko w Ewangelii Mateusza. Tylko.

Tak więc znowu przeczysz sam sobie. Budujesz sobie teorie na artykułach, których nie czytasz dokładnie i na Ewangeliach, z których uznajesz tylko wygodne dla siebie fragmenty.

Jerzy Marian napisał/a:
Jak w wielu innych miejscach Ewangelii Jana, Chrystus zwracał się ogólnie do Żydów, którzy w tym czasie dzielili się na Faryzeuszy i Sadyceuszy, a nie do jakiejś specyficznej grupy żydowskiej która pałała do Niego nienawiścią.

Czy myślisz że Żydzi Sadyceusze, którzy zarządali ukżyżowania Chrystusa, byli lepsi od Żydów Faryzeuszy?


W 8 rozdziale Jana Jezus używa drugiej osoby liczby mnogiej, czyli zwraca się do grupy Żydów która go wtedy słuchała A słuchali go wtedy Faryzeusze. Tylko. Gdyby chciał mówić ogólnie o żyach, mówiłby w trzeciej osobie liczby mnogiej - "oni".

Czy Piotr według Ciebie jest szatanem, czyli według Twojej dziwnej koncepcji ojcem wszystkich żydów? Wszak Jezus określił Piotra Szatanem.

33) Lecz On obrócił się i patrząc na swych uczniów, zgromił Piotra słowami: Zejdź Mi z oczu, szatanie, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie. [Mk 8:33]

(23) Lecz On odwrócił się i rzekł do Piotra: Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie. [Mt 16: 23]
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2015-04-27, 21:04   Apostoł Piotr pasterzem 'owiec' Chrystua

ShadowLady86 napisał/a:
Jerzy Marian napisał/a:
Ewangelie są częścią Biblii, ale Ewangelia Mateusza przeczy biblijnej Ewangelii Łukasza i innym źródłom historycznym, nie można więc brać jej pod uwagę jako źródło historyczne, ale jako źródło żydowskiej manipulacji historią i prawdziwą wiarą.


Jeszcze niedawno powoływałeś się na tę Ewangelię twierdząc, że Piotr jest Skałą.

Jerzy Marian napisał/a:
To prawda Kres, Apostoł Piotr był skałą na której Chrystus zbudował Kościół dla Imperium Rzymskiego ze stolicą w Rzymie.


Jerzy Marian napisał/a:
A "Św. Mateusz w rozdziale szesnastym mówi o rozmowie w gronie Dwunastu, w której Pan Jezus zapowiada władzę, jaką pragnie przekazać w ręce św. Piotra.


Kojarzysz te swoje posty Jerzy?

Informację o tym można znaleźć tylko w Ewangelii Mateusza. Tylko.

Tak więc znowu przeczysz sam sobie. Budujesz sobie teorie na artykułach, których nie czytasz dokładnie i na Ewangeliach, z których uznajesz tylko wygodne dla siebie fragmenty.

Jerzy Marian napisał/a:
Jak w wielu innych miejscach Ewangelii Jana, Chrystus zwracał się ogólnie do Żydów, którzy w tym czasie dzielili się na Faryzeuszy i Sadyceuszy, a nie do jakiejś specyficznej grupy żydowskiej która pałała do Niego nienawiścią.

Czy myślisz że Żydzi Sadyceusze, którzy zarządali ukżyżowania Chrystusa, byli lepsi od Żydów Faryzeuszy?


W 8 rozdziale Jana Jezus używa drugiej osoby liczby mnogiej, czyli zwraca się do grupy Żydów która go wtedy słuchała A słuchali go wtedy Faryzeusze. Tylko. Gdyby chciał mówić ogólnie o żyach, mówiłby w trzeciej osobie liczby mnogiej - "oni".

Czy Piotr według Ciebie jest szatanem, czyli według Twojej dziwnej koncepcji ojcem wszystkich żydów? Wszak Jezus określił Piotra Szatanem.

33) Lecz On obrócił się i patrząc na swych uczniów, zgromił Piotra słowami: Zejdź Mi z oczu, szatanie, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie. [Mk 8:33]

(23) Lecz On odwrócił się i rzekł do Piotra: Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie. [Mt 16: 23]


Lady,

według mnie, i ogółu poszukującego PRAWDY w Biblii, Ewangelia Mateusza jest ewangelią 'skażoną' przez Żydów, a nie wymyśloną.

Są w niej FAKTY, jak i żydowskie KŁAMSTWA.

Jeśli chodzi o Apostoła Piotra, to o jego powołaniu czytamy w Ewangelii Jana, naocznego świadka tych wydarzeń.

”Niezmiernie ciekawy jest dialog Jezusa z Piotrem. Zacytujmy słowa tego dialogu:

Gdy więc spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: Szymonie, synu Jana, miłujesz mnie więcej niż ci? Rzekł mu: Tak, Panie! Ty wiesz, że cię miłuję. Rzecze mu: Paś owieczki moje. Rzecze mu znowu po raz drugi: Szymonie, synu Jana, miłujesz mnie? Rzecze mu: Tak, Panie! Ty wiesz, że cię miłuję. Rzekł mu: Paś owieczki moje. Rzecze mu po raz trzeci: Szymonie, synu Jana, miłujesz mnie? Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: Miłujesz mnie? I odpowiedział mu: Pa- nie! Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że cię miłuję. Rzecze mu Jezus: Paś owieczki moje.

(Jan. 21:15-17)


Trzykrotne powtórzenie w Piśmie Świętym niesie zawsze ważne przesłanie. Liczba ta jest dobrze udokumentowana w Biblii. Gdy powtarzana jest jakąś myśl trzykrotnie to zawsze Bóg chce naszą uwagę zwrócić na prawdę, jaką to powtórzenie z sobą niesie.” Podobnie jest z Ezawem / Edomem w Księdze Rodzaju 36, na którego Bóg chce nam zwrócić szczególną uwagę.

Pozdrawiam

Jerzy
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2015-04-28, 10:04   

Jerzy Marian napisał/a:
Lady,

według mnie, i ogółu poszukującego PRAWDY w Biblii, Ewangelia Mateusza jest ewangelią 'skażoną' przez Żydów, a nie wymyśloną.

Są w niej FAKTY, jak i żydowskie KŁAMSTWA.


Nie są to fakty, tylko Twoja dziwna koncepcja. Dodatkowo zaprzeczając wielokrotnie sam sobie, powołujesz się na tę Ewangelię, którą uważasz za "skażoną". Informację, jakoby Jezus powierzył Kościół Piotrowi i ma być zbudowany na skalę znajdziesz tylko w Ewangelii Mateusza. Cytujesz więc "skażoną" według siebie Ewangelię.

Podajesz jakieś dziwne wymijające odpowiedzi. Uważasz żydów za dzieci diabła i bierzesz to dosłownie. Pomijasz niewygodny fakt z Ewangelii Marka i Mateusza, gdzie Jezus nazwał Piotra Szatanem. Według Twojego pokrętnego rozumowania, wszyscy żydzi są więc dziećmi Piotr.a
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2015-04-28, 17:13   Chrystus Nazarejczyk - Minejczyk

ShadowLady86 napisał/a:
Jerzy Marian napisał/a:
Lady,

według mnie, i ogółu poszukującego PRAWDY w Biblii, Ewangelia Mateusza jest ewangelią 'skażoną' przez Żydów, a nie wymyśloną.

Są w niej FAKTY, jak i żydowskie KŁAMSTWA.


Nie są to fakty, tylko Twoja dziwna koncepcja. Dodatkowo zaprzeczając wielokrotnie sam sobie, powołujesz się na tę Ewangelię, którą uważasz za "skażoną". Informację, jakoby Jezus powierzył Kościół Piotrowi i ma być zbudowany na skalę znajdziesz tylko w Ewangelii Mateusza. Cytujesz więc "skażoną" według siebie Ewangelię.

Podajesz jakieś dziwne wymijające odpowiedzi. Uważasz żydów za dzieci diabła i bierzesz to dosłownie. Pomijasz niewygodny fakt z Ewangelii Marka i Mateusza, gdzie Jezus nazwał Piotra Szatanem. Według Twojego pokrętnego rozumowania, wszyscy żydzi są więc dziećmi Piotr.a


Ale
Cytat:

(31) Powiedział tedy Jezus do tych Żydów, którzy weń uwierzyli:

Jeżeli wytrwacie w mojej nauce, okażecie się prawdziwie moimi uczniami

(32) i poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi.


Lady, czytając NT, a zwłaszcza Ewangelię Jana (jedynego ewangelisty który był naocznym świadkiem dialogów Żydów z Chrystusem), można z łatwością załważyć że autorzy ewangelii używali słowa 'Żydzi' w stosunku do innego narodu.

Słowianin kiedyś słusznie załważył:
Cytat:

Słowianin writes:

Czytając NT ma się wrażenie jakby autorzy ewangelii używali słowa Żydzi w stosunku do jakiegoś innego narodu. Np.

"A takie jest świadectwo Jana, gdy Żydzi posłali z Jerozolimy kapłanówi lewitów",

"Wtedy Żydzi zapytali: Jaki nam znak pokażesz, skoro to czynisz?",

"Wtedy Żydzi powiedzieli: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a ty ją w trzy dni wzniesiesz?",

"Wtedy Żydzi powiedzieli do uzdrowionego: Jest szabat, nie wolno ci nosić posłania".

"I dlatego Żydzi prześladowali Jezusa i szukali sposobności, aby go zabić, bo uczynił to w szabat",

ma się wrażenie jakby ktoś opisywał historię człowieka przebywającego wśród ludzi o innej:

narodowości,

zwyczajach

kulturze


itp.



Chrystus był religijnie Nazarejczykiem (NAZAREJCZYCY to religia Esseńczyków / Edomitów), a nie Żydem ze szczepu Judy / Judasza.


Żydzi nienawidzili Idumejczyków / Edomitów, i nienawidzili też ich Nazarejskiej religii.

„Trzy razy dziennie powtarzają oni (Żydzi): Niech Bóg przeklnie Nazarejczyków”. – Epifaniusz ( Panarion 29.9.2)

O tym samym żydowskim rytuale, przeklinania przez Żydów Nazarejczyków pisał Św. Hieronim, pisząc że Nazarejczycy to MINEJCZYCY.

Św. Hieronim, autor łacińskiej Biblii Vulgata i jeden z czterech największych doktorów Kościoła Katolickiego, który mieszkał i zmarł w Palestynie w 4/5 wieku ne., znał Nazarejczyków i pisał że NAZAREJCZYCY to MINEJCZYCY.

W liście LXXV.
(napisanym w roku 404.) Hieronim odpowiada na Listy Augustyna XXVIII., XL, i LXXI, gdzie pisze:

"Jest dziś pomiędzy Żydami w synagogach Wschodu herezja która jest nazwana [herezją] Minejczyków, i nawet do dziś jest przeklinania przez Faryzeuszy;

ci Minejczycy są zazwyczaj nazywani Nazarejczykami ...

... A będąc i Żydami i Chrześcijanami,

Nie są oni ani Żydami ani Chrześcijanami."

W liście do Św. Augustyna z Hippo "Epist. ad August." (pisanym około 400 roku ne.) Hieronim pisał o Nazarejczykach mówiąc że są oni Minejczykami, i wiemy że Nazarejczykami byli Chrystus i Jego uczniowie.

Ale kim byli MINEJCZYCY i co o nich dziś wiemy???

Hieronim pisząc:
"ci Minejczycy są zazwyczaj nazywani Nazarejczykami ...
... Ale będąc i Żydami i Chrześcijanami, nie są oni ani Żydami ani Chrześcijanami."
dał nam do zrozumienia że Nazarejczycy to jedna z Abrahamowych religii, która za jego czasów nie była ani religią żydowską ani Żydo-Chrześcijańską, lecz religią Nazarejską MINEJCZYKÓW.


Czytając listy Epifaniusza i Hieronima, mówiące nam o tym jak bardzo Żydzi nienawidzili i przeklinali Nazarejczyków, nie ma w tym nic dziwnego że Chrystus który był Nazarejczykiem powiedział Żydom to co im powiedział.

Wiedząc też że Nazarejczycy byli religią Esseńczyków, i że Esseńczycy to potomkowie Ezawa, który był pierworodnym, umiłowanym synem Izaaka, i starszym bratem Jakuba / Izraela, możemy zdać sobie teraz sprawę z tego dlaczego Żydzi tak bardzo nienawidzili Nazarejczyków / Esseńczyków, że nawet czterysta lat po tym jak zamordowali oni Chrystusa Nazarejczyka, nadal trzy razy dziennie przeklinali oni Nazarejczyków, którzy wyznawali Chrystusa jako swego Wybawiciela.

Powodem żydowskiej nienawiści do Nazarejczyków / Esseńczyków było to, że Duchowe Błogosławieństwo które swą duszą ślepy Izaak udzielił swojemu synowi Ezawowi / Edomowi, wbrew temu co wmówili nam Żydzi, faktycznie jemu - Ezawowi, i jego narodowi - Nazarejskiemu Edomowi, to Błogosławieństwo przypadło w udziale, co powoduje nienawiść zazdrosnych Żydów i przeklinanie prawowitych spadkobierców i Przenosicieli Błogosławieństwa, jakie Bóg udzielił Abrahamowi i jego potomkom.

Wróćmy więc może do pytania kim byli Nazarejczycy MINEJCZYCY - Naród z którego wywodził się sam Chrystus.

Co wiemy dziś o Narodzie MINEJCZYKÓW / Minojczyków?

Pozdrawiam
Jerzy


Jan 8
(Ew. Jana 8:1-59, Biblia Warszawsko-Praska)
Cytat:

(21) A kiedy indziej powiedział do nich: Ja już odchodzę. Wy będziecie Mnie szukać i pomrzecie w waszym grzechu. Nie możecie pójść tam, gdzie Ja idę.

(22) Wtedy powiedzieli Żydzi:
Czyżby miał pozbawić się życia, skoro mówi: Nie możecie pójść tam, gdzie Ja idę? (23) A On rzekł do nich: Wy jesteście z nizin ziemi, a Ja jestem z wysoka. Wy jesteście z tego świata, a Ja nie jestem z tego świata. (24) Już wam powiedziałem, że pomrzecie w waszych grzechach. Jeszcze raz mówię: jeżeli nie uwierzycie, że to Ja jestem, pomrzecie w waszych grzechach. (25) Wtedy zapytali Go: Kim Ty jesteś? A Jezus na to: Po cóż Ja w ogóle do was mówię? (26) Mam, co prawda, wiele jeszcze do powiedzenia o was i do potępienia w was, lecz Ten, który Mnie posłał, jest samą Prawdą, a Ja przekazuję światu jedynie to, co otrzymałem od Niego. (27) Ale oni nawet nie domyślili się, że mówił o Ojcu. (28) Powiedział tedy do nich Jezus: Kiedy już wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że to Ja jestem; że Ja nic nie czynię sam z siebie i że mówię to, czego Mnie nauczył Ojciec. (29) A Ten, który Mnie posłał, jest ze Mną: nie pozostawił Mnie samego, bo Ja czynię zawsze to, co Jemu się podoba. (30) Kiedy tak przemawiał, wielu uwierzyło w Niego.

(31) Powiedział tedy Jezus do tych Żydów, którzy weń uwierzyli: Jeżeli wytrwacie w mojej nauce, okażecie się prawdziwie moimi uczniami

(32) i poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi.

(33) A oni odpowiedzieli Mu: Jesteśmy potomkami Abrahama i nigdy nie pozostawaliśmy w niczyjej niewoli. Jakże więc możesz mówić, że odzyskamy wolność?

(34) Rzekł tedy do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę mówię wam, że każdy, kto dopuszcza się grzechu, jest niewolnikiem grzechu. (35) Otóż niewolnik nie zawsze przebywa w domu, a syn pozostaje w nim zawsze. (36) Jeżeli więc Syn obdarzy was wolnością, wówczas będziecie rzeczywiście wolni. (37) Wiem, że jesteście potomkami Abrahama, ale usiłujecie Mnie zgładzić, ponieważ nie chcecie przyjąć mojej nauki. (38) Ja głoszę to, co widziałem u mego Ojca, a wy czynicie to, co słyszeliście od waszego ojca. (39) Odpowiedzieli Mu na to: Naszym ojcem jest Abraham. A Jezus rzekł: Gdybyście byli synami Abrahama, to wypełnialibyście to, co nakazuje Abraham. (40) A wy usiłujecie Mnie zgładzić dlatego, że powiedziałem wam prawdę, którą usłyszałem od Boga. Tak Abraham nie postępował. (41) Dopuszczacie się czynów [nie Abrahama, lecz] ojca waszego. Wówczas oni odpowiedzieli: Nie jesteśmy synami nieprawego łoża. Naszym jedynym Ojcem jest Bóg.

(42) Rzekł tedy do nich Jezus: Gdyby Bóg był rzeczywiście waszym Ojcem, to i Mnie darzylibyście miłością, gdyż Ja od Boga wyszedłem i przyszedłem [na świat). Nie wyszedłem sam od siebie, lecz to On Mnie posłał. (43) A czemuż to nie rozumiecie tego, co do was mówię? Bo nie jesteście w stanie słuchać słów moich.

(44) Waszym ojcem jest sam diabeł, a wy pragniecie spełniać wszystkie jego życzenia. Był on od samego początku mordercą i nigdy nie trwał w prawdzie, gdyż prawdy w ogóle w nim nie ma. Kiedy zaś kłamie, kłamie sam z siebie, bo jest kłamcą i [co więcej) ojcem kłamstwa.

(45) Ponieważ zaś Ja mówię, wy nie chcecie Mi wierzyć. Lecz kto z was może Mi udowodnić grzech? (46) Jeżeli mówię prawdę, to czemu Mi nie wierzycie? (47) Kto pochodzi od Boga, słucha słów Bożych. Wy zaś dlatego Mnie nie słuchacie, że nie jesteście z Boga.

(48) Wtedy powiedzieli Żydzi:
Czyż nie mamy racji twierdząc, że jesteś Samarytaninem i że opętał Cię zły duch? (49) A Jezus odrzekł: Ja nie jestem opętany; Ja tylko oddaję cześć Ojcu memu i za to wy Mnie znieważacie. (50) Ja nie szukam własnej chwały, jest jednak ktoś, kto szuka jej [dla Mnie] i o niej wyrokuje. (51) Zaprawdę, zaprawdę mówię wam: Kto będzie zachowywał moją naukę, nigdy nie umrze.

(52) Wtedy powiedzieli do Niego Żydzi:
Teraz wiemy już na pewno, że jesteś opętany. Przecież i Abraham umarł, i prorocy pomarli, a Ty mówisz: Kto będzie zachowywał moją naukę, nigdy nie umrze. (53) Czy uważasz się za większego od ojca naszego, Abrahama? A przecież i on umarł, i prorocy pomarli. Za kogóż Ty się uważasz? (54) Odpowiedział Jezus: Gdybym Ja sam szukał własnej chwały, moja chwała byłaby niczym. Lecz jest Ojciec mój i On to właśnie troszczy się o moją chwałę. Wy mówicie, co prawda, że jest On waszym Bogiem. (55) Ale wy wcale Go nie znacie. Natomiast Ja znam Go i gdybym powiedział, że Go nie znam, byłbym podobnym do was kłamcą. Lecz Ja właśnie znam Go i zachowuję Jego słowa. (56) Wasz ojciec Abraham uradował się tym, że ujrzał mój dzień: ujrzał go i uradował się.

(57) Na to rzekli do Niego Żydzi:
Przecież Ty nie masz nawet pięćdziesięciu lat, a mówisz, że widziałeś Abrahama? (58) Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, nim jeszcze pojawił się Abraham, Ja już byłem.

(59) Na to oni porwali za kamienie, aby rzucić w Niego, lecz Jezus znikł im sprzed oczu i wyszedł ze świątyni.

(Ew. Jana 8:1-59, Biblia Warszawsko-Praska)

Internetowa Biblia 2000 v3.41 ˆ 1994-2001
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-09-21, 17:24   

W obyczaju państw arabskich,- w islamie,jest obecny rytuał rzucania butem w tego,do którego odczuwa się najwyższą pogardę.

Popatrzmy zatem i pomyślmy.

Ps 60:10-11
10. Moab jest dla Mnie misą do mycia, na Edom but mój rzucę, nad Filisteą będę triumfował.
11. Któż mię wprowadzi do miasta warownego? Któż aż do Edomu mię doprowadzi?
(BT)
Ps 108:10-11
10. Moab jest dla Mnie misą do mycia; na Edom but mój rzucę, nad Filisteą będę triumfował.
11. Któż mnie wprowadzi do miasta warownego? Któż aż do Edomu mię odprowadzi?
(BT)
Iz 11:14
14. Napadną na tyły Filistynów, ku morzu, i razem obrabują mieszkańców na wschodzie: na Edom i Moab rozciągną swą władzę, i Ammonici będą im poddani.
(BT)
Iz 21:11-12
11. Wyrok na Edom. Ktoś krzyczy do mnie z Seiru: Stróżu, która to godzina nocy? Stróżu, która to godzina nocy?
12. Stróż odrzekł: Przychodzi ranek, a także noc. Jeśli chcecie pytać, pytajcie, nawróćcie się, przyjdźcie!
(BT)
Iz 34:5
5. Zaiste, mój miecz upoił się na niebiosach; oto spadnie na Edom, na lud, który przeznaczyłem na potępienie.
(BT)
Ez 25:14
14. Wykonam pomstę moją na Edomie rękami ludu mojego izraelskiego. Postąpię z Edomem według mego oburzenia i gniewu, aby poznali moją pomstę - wyrocznia Pana Boga.
(BT)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2015-09-22, 09:27   Edom należy do Jahwe

Jachu napisał/a:
W obyczaju państw arabskich,- w islamie,jest obecny rytuał rzucania butem w tego,do którego odczuwa się najwyższą pogardę.

Popatrzmy zatem i pomyślmy.

Ps 60:10-11
10. Moab jest dla Mnie misą do mycia, na Edom but mój rzucę, nad Filisteą będę triumfował.
11. Któż mię wprowadzi do miasta warownego? Któż aż do Edomu mię doprowadzi?
(BT)
Ps 108:10-11
10. Moab jest dla Mnie misą do mycia; na Edom but mój rzucę, nad Filisteą będę triumfował.
11. Któż mnie wprowadzi do miasta warownego? Któż aż do Edomu mię odprowadzi?
(BT)
Iz 11:14
14. Napadną na tyły Filistynów, ku morzu, i razem obrabują mieszkańców na wschodzie: na Edom i Moab rozciągną swą władzę, i Ammonici będą im poddani.
(BT)
Iz 21:11-12
11. Wyrok na Edom. Ktoś krzyczy do mnie z Seiru: Stróżu, która to godzina nocy? Stróżu, która to godzina nocy?
12. Stróż odrzekł: Przychodzi ranek, a także noc. Jeśli chcecie pytać, pytajcie, nawróćcie się, przyjdźcie!
(BT)
Iz 34:5
5. Zaiste, mój miecz upoił się na niebiosach; oto spadnie na Edom, na lud, który przeznaczyłem na potępienie.
(BT)
Ez 25:14
14. Wykonam pomstę moją na Edomie rękami ludu mojego izraelskiego. Postąpię z Edomem według mego oburzenia i gniewu, aby poznali moją pomstę - wyrocznia Pana Boga.
(BT)


Ale tak się składa Jehu, że ty cytujesz Biblię a nie Koran, a w Biblii jeśli rzuca się na kogoś, lub oddaje sandały, to jest to dowód wykupienia na własność, a nie pogardy.
Cytat:


(6) Wówczas wykupiciel odpowiedział: Nie mogę wykupić go dla siebie, aby nie narazić mojego własnego dziedzictwa. Przejmij ty dla siebie moje prawo wykupu, gdyż ja nie mogę go wykupić.

(7) Taki zaś był starodawny zwyczaj w Izraelu przy wykupie i przy zamianie, że gdy ktoś chciał zatwierdzić układ, to zdejmował swój sandał z nogi i dawał go temu drugiemu. Tak zaświadczono każdą sprawę w Izraelu.

(8) Gdy więc wykupiciel powiedział do Boaza: Nabądź go ty dla siebie, zdjął swój sandał. (9) Wtedy Boaz powiedział do starszych i do całego ludu: Wy dziś jesteście świadkami, że nabyłem z ręki Noemi wszystko, co należało do Elimelecha i wszystko, co należało do Kiliona i do Machlona. (10) Także i Rut Moabitkę, wdowę po Machlonie, biorę sobie za żonę, aby zachować imię zmarłego na jego dziedzicznej posiadłości i aby nie zginęło imię zmarłego pośród jego braci ani w obrębie jego rodzinnej miejscowości. Wy jesteście dziś tego świadkami. (11) A cały lud, który był w bramie, i starsi rzekli: Jesteśmy tego świadkami. Niech Pan sprawi, żeby ta kobieta, która wchodzi do twojego domu, była jak Rachel i jak Lea, które wspólnie wzniosły dom izraelski. Nabywaj mocy w Efracie i zyskuj rozgłos w Betlejemie. (12) Niechaj twój ród będzie jak ród Peresa, którego Tamar urodziła Judzie, przez potomstwo, które ci da Pan z tej kobiety.

(13) Boaz pojął więc Rut za żonę. ..."

(Ks. Rut 4:1-22, Biblia Warszawska)
Internetowa Biblia 2000 v3.41 ˆ 1994-2001



Rzucając sandały Odkupiciel zaświadczył w ten sposób że Edom jest Jego.

Pozostaełe to słowa twojego Boga, boga Izraela - Jehowy / Niszczyciela.



Pozdrawiam

George
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-09-22, 10:29   

Tak się składa,że jest różnica w podaniu buta/sandała ,a rzuceniem w kogoś butem/sandałem.

Izaj. 34:5
5. Gdyż mój miecz zwisa z nieba, oto spada na Edom i na lud obłożony przeze mnie klątwą.
(BW)
Izaj. 34:5
5. Albowiem opojony jest na niebie miecz mój; oto zstąpi na Edomczyków, i na sąd ludu przeklętego odemnie.
(BG)

Iz 34:5
5. Zaiste, mój miecz upoił się na niebiosach; oto spadnie na Edom, na lud, który przeznaczyłem na potępienie.
(BT)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2015-09-23, 20:17   

Jachu napisał/a:
Tak się składa,że jest różnica w podaniu buta/sandała ,a rzuceniem w kogoś butem/sandałem.

Izaj. 34:5
5. Gdyż mój miecz zwisa z nieba, oto spada na Edom i na lud obłożony przeze mnie klątwą.
(BW)
Izaj. 34:5
5. Albowiem opojony jest na niebie miecz mój; oto zstąpi na Edomczyków, i na sąd ludu przeklętego odemnie.
(BG)

Iz 34:5
5. Zaiste, mój miecz upoił się na niebiosach; oto spadnie na Edom, na lud, który przeznaczyłem na potępienie.
(BT)


OK Jehu,
niech ci będzie według twojej wersji, według twojego Boga Jehowy / Niszczyciela, i według twojej Strażnicy - jej wersja poniżej:
Cytat:


”Wypowiedź Jehowy:

„Na Edom rzucę swój sandał” (Ps 60:8; 108:9), mogła oznaczać, że kraj ten zostanie ujarzmiony.

Być może jest to nawiązanie do zwyczaju rzucania sandała na ziemię, którą brało się w posiadanie.
Niewykluczone też, iż chodziło o wyrażenie pogardy dla Edomu, gdyż w tym samym wersecie Bóg nazwał Moab swoją „misą do mycia”.

Obecnie na Bliskim Wschodzie rzucenie w kogoś sandałem jest wyrazem pogardy.”


I zobaczmy teraz jakie były konsekwencje tej Psalmowej klątwy Jehowy nad Edomem.

Przenieśmy się do czasów Dawida i Salomona, aby zobaczyć jak to się dla Izraela skończyło:


Czy pamiętasz Jehu jak to żydowski król Dawid, wraz ze swoim generałem Jobabem, mordowali niewinnych ludzi, i całe narody, budując w ten sposób żydowskie królestwo - "Królestwo Dawidowe". Czytamy o tych wydarzeniach w każdej Biblii:

O ich zbrodniach na Edomie czytamy w Pierwszej Księdze Królewskiej w rozdziale 11.

STARY TESTAMENT
Cytat:

1 Księga Królewska
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1219

Niewierność Salomona wobec Pana

“1 Król Salomon pokochał też wiele kobiet obcej narodowości, …

3 tak że miał siedemset żon-księżniczek i trzysta żon drugorzędnych. Jego żony uwiodły więc jego serce. 4 Kiedy Salomon zestarzał się, żony zwróciły jego serce ku bogom obcym …

5 Zaczął bowiem czcić Asztartę, boginię Sydończyków, oraz Milkoma, ohydę Ammonitów. …

7 Salomon zbudował również posąg Kemoszowi, bożkowi moabskiemu, na górze na wschód od Jerozolimy, oraz Milkomowi, ohydzie Ammonitów. …

14 Wzbudził więc Pan Salomonowi przeciwnika w osobie Hadada, Edomity, z potomstwa królewskiego, w Edomie.

//- [poniżej jest opis jednej z wielu żydowskich zbrodni na pokojowych ościennych narodach] -//

15 Albowiem kiedy Dawid był w Edomie, wtedy dowódca wojska, Joab, udał się tam dla pogrzebania zabitych,

gdyż wybił wszystkich mężczyzn w Edomie. 16 Joab bowiem sześć miesięcy przebywał tam z całym Izraelem, aż do wytępienia wszystkich mężczyzn w Edomie.

17 Wówczas ów Hadad uciekł razem z ludźmi edomskimi spośród sług swego ojca, aby dostać się do Egiptu. Hadad był wtedy małym chłopcem.


18 Wydostawszy się z [kraju] Midian6, przybyli do Paran i zabrawszy ze sobą ludzi z Paran, przybyli do Egiptu, do faraona, króla egipskiego, który dał mu mieszkanie oraz wyznaczył mu wyżywienie, a także dał mu ziemię.

19 Ponieważ Hadad pozyskał wielkie łaski u faraona, tan dał mu za żonę siostrę swej żony, siostrę królowej7 Tachpnes.

20 Kiedy siostra Tachpnes urodziła mu jego syna Genubata, wtedy Tachpnes wychowała go w domu faraona i Genubat został razem z synami faraona na jego dworze.


21 Gdy Hadad dowiedział się w Egipcie, że Dawid spoczął przy swoich przodkach i że zmarł wódz wojska, Joab, wtedy Hadad rzekł faraonowi: «Poślij mnie, abym udał się do mego kraju».

22 Na to faraon odrzekł mu: «Czy ci czego brakuje przy mnie i dlatego pragniesz iść do twego kraju?» A on rzekł: «Nie, ale zechciej mnie wysłać!»

http://biblia.deon.pl/roz...219&slowa=Hadad

1 Krl 11, 18 – “Midian” (= Madianici) – inni popr. na “Maon”, tj. południową część Pustyni Judzkiej na zachód od Morza Martwego, obfitującą w groty; “Paran” – pustynia w centrum Półwyspu Synajskiego.

1 Krl 11, 19 – Dosł.: “Wielkiej Pani” – tytuł pierwszej żony króla lub jego matki.

1 Krl 11, 22 – LXX dod.: “Udał się zatem Hadad do swego kraju”.


Przytoczony powyżej fragment z 1 Księgi Królewskiej 11, jest jednym z wielu przykładów jak David i Salomon, wypełniając wolę ich Boga Jehowy / Niszczyciela, łamali prawa Boga Najwyższego o nie zabijaniu innego człowieka.

Wydarzenia te mają potwierdzenie nie tylko w Biblii lecz również w archeologii.

Biblijny fragment mówiący o Hadadzie powracającym z Egiptu, i walczącym z Izraelem, został potwierdzony przez wykopaliska z Tel Dan.

Stela z Tel Dan – bazaltowa stela znaleziona podczas prac wykopaliskowych na stanowisku archeologicznym Tel Dan w 1993 i 1994 roku w północnym Izraelu. Stela ta pochodzi z IX wieku p.n.e.

Tekst został zapisany w języku aramejskim. Jest to triumfalna inskrypcja, w której nieznany król, ustanowiony przez Hadada, mówi o swoimi zwycięstwami nad królem Izraela i jego sojusznikiem, królem z „Domu Dawida” (bjtdwd).

Stela ta stanowi najstarsze pozabiblijne źródło, w którym pojawia się imię żydowskiego króla Dawida. Jest na niej równierz imię Hadada, króla Edomu i nazwa państwa Edom (Qedem)

Z zachowanych fragmentów czytamy na Tel Dan Steli.
Cytat:

1. [ ] and cut [ ]
- i zcioł

2. [ ] my father went up [against him when] he fought at [ ]
- mój ojciec poszedł przeciwko niemu kiedy on walczył na

3. My father lay down; he went to [his ancestors?]. Then the king of Is-
4. rael entered Qedem
- Mój ojciec zginoł; odszedł do swych przodków. Wtedy król Izraela wszedł do Edomu

{Qedem to Egipska nazwa Edomu, ale to słowo “Qedem” jest opuszczane w nowszych tłomaczeniach z Tel Dan Steli.}


"in my father’s land. Hadad made me king.
- w kraju mojego ojca. Hadad ustanowił mnie królem.

5. Hadad went in front of me and I departed from [the] seven [ ]
- Hadad szedł przedemną i ja oddzieliłem się od siedmiu

6. … of my kingdom, and I killed [seve]nty kin[gs], who harnessed thou [sands of cha]
- … z mojego królestwa, i zabiłem siedemdziesięciu królów, którzy powozili tysiące karet

7. riots and thousands of horses. [I killed Jeho]ram son of [Ahab]
- i tysiące koni. Zabiłem Jehorama syna Ahaba

8. king of Israel, and [i] killed [Ahaz]iahu son of [Jehoram, kin]
króla Izraela, i zabiłem Ahaziahu syna Jehorama, króla

9. g of the House of David. I set [ their towns into ruins and turned
- z domu Dawida. I zamieniłem ich miasta w ruinę, i zmieniłem

10. their land into [desolation … ]
- ich kraj w pustkowie

11. other [ … and Jehu ru]
- inni … I Jehu ru

12. led over Is[rael … and I laid ]
- prowadził Izrael … i ja poprowadziłem

13. siege to [ … ]
– oblężenie …

(Text edition: Edycja tekstu: Biran and Naveh 1995. From Mordechai Cogan. Anchor Bible. p.505-507.)


Według odkryć archeologicznych, Żydowska religia (a raczej to co w niej najlepsze), to skradziona i ciężko skażona religia Minejczyków / Nazarejczyków, którą to religię jak i naukę o Bogu Jahwie przekazał Mojżeszowi w Edomie w krainie Midian, jego teść Jetro.

Ale o tym już innym razem.

Pozdrowienia
George
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-09-23, 20:42   

Ty mnie Jerzy nie szufladkuj,-nie mam nic wspólnego ze Strażnicą wspóczesną.

Jeżeli piszesz do mnie i czekasz na odpowiedź,to trzymaj się Biblii,a nie jej tzw kompilacji'
A już frywolne naruszanie powagi imienia Bożego,jest dla mnie dowodem na to,że jesteś, człowiekiem,który niewiele wie o Bogu Najwyższym,będącym suwerenem Wszechświata.
Jeżeli nie wierzysz i nie znasz,to po co sięgasz do Biblii. Ona odkrywa twoja słabość w wiedzy
i znajomości Boga. Znajdź zatem swojego Boga,podaj mi jego atrybuty i udowodnij(na czym/jak),że są prawdziwe i godne uwagi.
Póki co,dla mnie jest jasne,że głosisz herezje.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-09-23, 20:56   

Rdz 25:21-26
21. Izaak modlił się do Pana za swą żonę, gdyż była ona niepłodna. Pan wysłuchał go, i Rebeka, żona Izaaka, stała się brzemienna.
22. A gdy walczyły z sobą dzieci w jej łonie, pomyślała: Jeśli tak bywa, to czemu mnie się to przytrafia? Poszła więc zapytać o to Pana,
23. a Pan jej powiedział: Dwa narody są w twym łonie, dwa odrębne ludy wyjdą z twych wnętrzności; jeden będzie silniejszy od drugiego, starszy będzie sługą młodszego.
24. Kiedy nadszedł czas porodu, okazało się, że w łonie jej były bliźnięta.
25. I wyszedł pierwszy syn czerwony, cały pokryty owłosieniem, jakby płaszczem; nazwano go więc Ezaw.
26. Zaraz potem ukazał się brat jego, trzymający Ezawa za piętę; dano mu przeto imię Jakub. - Izaak miał lat sześćdziesiąt, gdy mu się oni urodzili.
(BT)

Jakubowi potem Bóg Najwyższy,zmienił imię z Jakub na Izrael
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2015-09-26, 12:41   

Jachu napisał/a:
Ty mnie Jerzy nie szufladkuj,-nie mam nic wspólnego ze Strażnicą wspóczesną.
Jeżeli piszesz do mnie i czekasz na odpowiedź,to trzymaj się Biblii,a nie jej tzw kompilacji'


Wybacz, ale twoja błędna opinia o Ezawie dokładnie pokrywa się z opinią Strażnicy, więc wygląda na to że macie ze sobą 'coś' wspólnego.
Cytat:


A już frywolne naruszanie powagi imienia Bożego,jest dla mnie dowodem na to,że jesteś, człowiekiem,który niewiele wie o Bogu Najwyższym,będącym suwerenem Wszechświata.
Jeżeli nie wierzysz i nie znasz,to po co sięgasz do Biblii. Ona odkrywa twoja słabość w wiedzy i znajomości Boga. Znajdź zatem swojego Boga,podaj mi jego atrybuty i udowodnij(na czym/jak),że są prawdziwe i godne uwagi.
Póki co,dla mnie jest jasne,że głosisz herezje.



Jehu, dokładne tłumaczenie imienia 'JEHOWY' na język biblijny hebrajski to po prostu 'NISZCZYCIEL',

a BÓG NAJWYŻSZY (w języku hebrajskim - EL) to 'STWORZYCIEL', a nie 'NISZCZYCIEL'.

Bóg JAHWE (nie Jehowa), w religii Mediańskiej / Minejskiej, znany pod imieniem WADD, to Bóg 'Braterskiej Miłości' i 'Przyjaźni' - to Bóg o którym wiedzę otrzymał Mojżesz od swojego teścia Jetry, Minejskiego Kapłana.

Przeciwnikiem Boga WADD / JAHWE w religii Minejskiej był Bóg NIKRAH / JEHOWA.

Obaj ci Bogowie są w Biblii tytułowani jako 'PAN' (po grecku), lub ''MISTRZ' (po hebrajsku - 'ADONAI'), co prowadzi do błędów w rozpoznaniu który z Nich jest za co w Biblii odpowiedzialny.

Bóg JAHWE / WADD to 'OJCIEC' Chrystusa.

CHRYSTUS to 'Jednorodzony Syn' Boga JAHWE / WADD; po ziemskiej śmierci wstąpił On 'na niebiosa, siedzi po prawicy Ojca (Jahwe / Wadd), z tamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych'.

Jest więc w Biblii mowa nie o jednym, ale o kilku Bogach.

A wracając do znajomości Biblii to pomyśl Jehu, jeżeli Mojżesz pisał Pięcioksiąg w ziemi madjańskiej / minejskiej ok. roku 1500p.n.e., w języku hebrajskim, to czy ten język hebrajski był językiem Midjanitów / Minejczyków, czy Izraelitów którzy przebywali w Egipcie ponad 400 lat jako niewolnicy wywodzący się z bardzo małej grupy ludzi?

Czy nie sądzisz że Izraelici zatracili swój ojczysty język hebrajski będąc ponad cztery wieki w obcym kraju i nie mając własnego alfabetu?

Wiemy że pierwszy alfabet "Linear A" powstał w Palestynie w XVIII p.n.e., w czasie kiedy Izraelici byli w Egipskiej niewoli przez prawie 400 lat; jakiego więc alfabetu używał Mojżesz do spisania Pięcioksięgu? Czy był to alfabet Linijny A, Linijny B, czy Paleo-Hebrajski?

Kim właściwie był Jetro, zwany też Reuel - teść Mojżesza który uczył Mojżesza prawa i wiary w Boga Jahwe / Wadd?
Wiemy że był on Kapłanem. Czy był on kapłanem Boga Najwyższego - EL , jak Melchizedek? Czy kapłanem Jahwe - Wadd?

Czy to Jetro nauczył Mojżesza prawdy o Bogu Hebrajczyków (Hebrajczycy to potomkowie Hebra / Ebra, w tym przypadku chodzi mi o Edomitów a nie Izraelitów), alfabetu hebrajskiego i hebrajskiego języka, tego języka którego Izraelici będąc w niewoli przez setki lat z pewnością zapomnieli, a którego Mojżesz pasący bydło Jetry przez 20 lat w ziemi midjańskiej wśród Minejczyków / Edomitów, mógł się doskonale nauczyć?


I podsumowując, wygląda na to że Izraelici przejęli wiarę w Boga Jahwe od Medianitów / Minejczyków, ale szybko tę wiarę skaźili, mordując niewinnych ludzi z bratnich narodów, co było wbrew przykazaniu Boga Najwyższego - EL - "Nie Zabijaj".

Czyli że orginalne Chrześcijaństo, które do czasów Konstantyna Wielkiego (rok 314) nie pozwalało zabijać nawet w obronie własnej, wywodzi się od Minejczyków a nie od Izraelitów, ponieważ wczesnego "Chrześcijaństwa" z Judaizmem wiele nie łączyło, napewno nie mordy na niewinnych ludziach.

Czy wiesz że orginalnie Chrześcijanie nie byli nazywani Chrześcijanami lecz Nazarejczykami, a Nazarejczycy to religijni Minejczycy?

Co wiesz o Minejczykach, jak Maria, matka historycznego Chrystusa, i jak sam Chrystus?

Pozdrawiam
George
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2015-09-26, 12:46   Jakub / Izrael - sług Ezawa / Edoma :)

Jachu napisał/a:
Rdz 25:21-26

21. Izaak modlił się do Pana za swą żonę, gdyż była ona niepłodna. Pan wysłuchał go, i Rebeka, żona Izaaka, stała się brzemienna.

22. A gdy walczyły z sobą dzieci w jej łonie, pomyślała: Jeśli tak bywa, to czemu mnie się to przytrafia? Poszła więc zapytać o to Pana,

23. a Pan jej powiedział: Dwa narody są w twym łonie, dwa odrębne ludy wyjdą z twych wnętrzności; jeden będzie silniejszy od drugiego, starszy będzie sługą młodszego.

24. Kiedy nadszedł czas porodu, okazało się, że w łonie jej były bliźnięta.

25. I wyszedł pierwszy syn czerwony, cały pokryty owłosieniem, jakby płaszczem; nazwano go więc Ezaw.

26. Zaraz potem ukazał się brat jego, trzymający Ezawa za piętę; dano mu przeto imię Jakub. - Izaak miał lat sześćdziesiąt, gdy mu się oni urodzili.
(BT)

Jakubowi potem Bóg Najwyższy, zmienił imię z Jakub na Izraell


Tu masz Jehu idealny przykład oceny 'służenia', z punktu widzenia dwóch Bogów,

Boga Jahwe / Wadd - Minejskiego Boga braterskiej miłości i przyjaźni
i
Boga Jehowy / Nikrah - Niszczyciela - Boga Izraela.

Ale zacznijmy od końca tego postu gdzie pisze:

“Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go że został oszukany.”

Tak się składa że cytat ktorego tu użyłeś:

23. a Pan jej powiedział: Dwa narody są w twym łonie, dwa odrębne ludy wyjdą z twych wnętrzności; jeden będzie silniejszy od drugiego, starszy będzie sługą młodszego.

istneje tylko i wyłącznie w polskiej, skażonej przez Żydów Biblii, i to nie w każdej.

Orginalny wers 23, w hebrajskiej, greckiej i każdej innej Biblii mówi nam że

... starszy będzie służył młodszemu”..

'Służenie innym', Jehu, a 'bycie sługą' to kolosalna różnica.

Z punktu widzenia Boga Jahwe / Wadd - Minejskiego Boga braterskiej miłości i przyjaźni, człowiek który służy innym z własnej nieprzymuszonej woli, to przykład Prawdziwego Chrześcijanina, wykonującego wolę i naukę Chrystusa - i takim był Ezaw który służył Jakubowi braterską miłością.

Ale z punktu widzenia Jehowy - Boga Izraela, człowiek który służy to obiekt pogardy.

Spójrzmy też jakim typem człowieka był Jakub / Izrael.

Ezaw był poczęty aby służyć innym, a służenie z miłości jest podstawową zasadą Chrześcijaństwa. Chrześcijaństwomto to służenie innym, i może się ono okazywać w różnych formach.
Marek Aureliusz Antonina, władca sprawiedliwy, uważał stanowisko władcy za rodzaj służby publicznej.

Historyczny Ezaw to Lipit Eshtar, król Krainy Isin, Sumeru i Akkadu, król który poprzez swój kod prawny Kod of Lipit-Eshtar, poprzedzający o ponad 200 lat kod prawny Hamburabiego, praktycznie stworzył naszą cywilizację, i zrobił to poprzez służenie innym. Czy słyszałaś o tym królu, i jego kodzie prawnym?
http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Lipit-Isztar

Jeśli chodzi o Jakuba, to jego zachowanie i czyny, o których czytamy w Biblii (zaczepność, zazdrość, chciwość, kłamstwo, oszustwo, brak litości, ...) wskazują na to że odzwierciedlał on cechy Szatana, był on typem Diabła, który oszukuje, zabija i wymaga służenia i pokłonów od innych. Czytamy o nim i jego potomkach w Ewangelii Jana 8.


I jeszcze ciekawy rozdział z Biblii mówiący o tym kto faktycznie był SŁUGĄ a kto SŁUŻYŁ.

Cytat:


Księga Rodzaju 33

(1) A gdy Jakub podniósł oczy swoje, zobaczył, że Ezaw nadchodzi a z nim czterystu mężów. Rozdzielił więc dzieci pomiędzy Leę, Rachelę i dwie służące.

(2) Na przedzie ustawił służące wraz z ich dziećmi, Leę z jej dziećmi za nimi, Rachelę zaś z Józefem na końcu.

(3) Sam natomiast poszedł przed nimi i pokłonił się siedem razy aż do ziemi, zanim zbliżył się do brata swego.

(4) Ezaw wybiegł naprzeciw niego, objął go, rzucił mu się na szyję i ucałował go; i rozpłakali się.

(5) A gdy Ezaw podniósł oczy i ujrzał żony i dzieci, rzekł: A ci kim są dla ciebie?

Odpowiedział (Jakub): To dzieci, którymi Bóg łaskawie obdarzył sługę twego.

(6) Potem przybliżyły się służące z dziećmi swymi i pokłoniły się.

(7) Przybliżyła się też Lea z dziećmi swymi i pokłoniły się, potem przybliżył się Józef i Rachela i pokłonili się.

(8) A Ezaw rzekł: Co ma znaczyć cały ten twój obóz, który spotkałem?
I odpowiedział (Jakub): Chcę zdobyć życzliwość pana mego.

(9) Wtedy rzekł Ezaw: Ja mam dosyć, bracie mój, zatrzymaj sobie to, co twoje.

(10) Rzekł Jakub: O, nie! Proszę cię, jeślim zdobył życzliwość twoją, przyjmij dar mój ode mnie, bo oglądałem oblicze twoje, jak się ogląda oblicze Boga i przyjąłeś mnie łaskawie.

(11)Przyjmij, proszę, upominek mój, który ci złożyłem, gdyż Bóg był mi łaskawy i mam wszystko! A gdy usilnie nalegał na niego, przyjął.

(12) A potem rzekł (Ezaw): Ruszajmy w drogę i chodźmy, a ja pójdę z tobą.

(13) Odpowiedział mu Jakub: Pan mój wie, że dzieci są jeszcze wątłe, muszę też mieć wzgląd na owce i krowy, które karmią młode. Jeśli popędzi się je przez jeden dzień, zginie całe stado.

(14) Niech pan mój jedzie naprzód przed sługą swoim, a ja będę ciągnął powoli, w miarę jak nadąży bydło, które jest przede mną, i jak nadążą dzieci, aż dojdę do pana mego do Seiru.

(15) Wtedy rzekł Ezaw: Pozwól tedy, że zostawię z tobą kilku z moich ludzi.

A on odpowiedział: Po cóż to? Bylem tylko zdobył życzliwość pana mego.

(16) Tego dnia udał się Ezaw w drogę powrotną do Seiru,

(17) a Jakub wyruszył do Sukkot i zbudował sobie dom, a dla stad swoich wystawił szałasy. Dlatego nazwano to miejsce Sukkot.

(18) Na koniec dotarł Jakub szczęśliwie po powrocie z Paddan-Aram do miasta Sychem w ziemi kanaanejskiej i rozbił obóz pod miastem,

(19) kupiwszy za sto srebrników od synów Chamora, ojca Sychema, część pola, na którym rozbił swój namiot.

(20) Tam też postawił ołtarz i nazwał go: Bóg //- JEHOWA -// jest Bogiem Izraela.

(Ks. Rodzaju 33:1-20, Biblia Warszawska)
Internetowa Biblia 2000 v3.41 C 1994-2001



To teraz wiesz już Jehu kto był sługą a kto służył.

Zwrócić też uwagę na wersy 3 i 7 z tego rozdziału,

Cytat:

(3) Sam (Jakub) natomiast poszedł przed nimi i pokłonił się siedem razy aż do ziemi, zanim zbliżył się do brata swego. ...

(7) Przybliżyła się też Lea z dziećmi swymi i pokłoniły się, potem przybliżył się Józef i Rachela i pokłonili się.


i porównaj je z Błogosławieństwem Bożym z ktorego Jakub próbował podstępnie okraść swojego brata Ezawa:
Cytat:


Księga Rodzaju 27

”(26) I rzekł do niego ojciec jego Izaak: Zbliż się, proszę, i pocałuj mnie, synu mój.

(27) Zbliżył się przeto i pocałował go. A gdy poczuł woń szat jego, pobłogosławił go, mówiąc:

Oto woń syna mego jako woń pola, które pobłogosławił Pan.

(28) Niech ci Bóg da rosę niebios i żyzność ziemi, oraz obfitość zboża i wina.

(29) Niechaj ci służą ludy i niechaj ci pokłon oddają narody.

Bądź panem braci twoich,

a niech ci pokłon oddają synowie matki twojej.


Kto ciebie przeklinać będzie, niech będzie przeklęty,

a kto tobie błogosławić będzie, niech będzie błogosławiony. "

(Ks. Rodzaju 27:1-46, Biblia Warszawska)




Czy coś kliknęło w łepetynce ?

Czy ty naprawdę znasz Biblię i rozumiesz to co czytasz, czy tylko powtarzasz zwodniczą naukę żydowskich kaznodzijów.

Pozdrawiam
George
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 11