Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anna01
2015-03-04, 12:11
Religia jako opium dla ludu. Miejsce narodzin Jezusa.
Autor Wiadomość
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2015-04-13, 07:46   

keres1372, do tematu, w którym dyskutujecie, świetnie wpisuje się twój awatar. Bandyci spod znaku krzyża mordujący "w imię Boga".
Religia - opium dla mas i usprawiedliwienie dla zwyrodnialców. Tak islam jak i chrześcijaństwo w swojej wypaczonej, zbrodniczej formie.

Odnośnie miejsca narodzin Jezusa sytuacja jest jasna.
Betlejem wpisały późne ewangelie, aby wypełniły się proroctwa, a z historycznym Jezusem miasto owo nie ma nic wspólnego.
 
 
keres1372 


Wyznanie: Katolik - Wierz?cy i Praktykuj?cy
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 278
Wysłany: 2015-04-13, 11:26   

nesto napisał/a:
keres1372, do tematu, w którym dyskutujecie, świetnie wpisuje się twój awatar. Bandyci spod znaku krzyża mordujący "w imię Boga".
Religia - opium dla mas i usprawiedliwienie dla zwyrodnialców. Tak islam jak i chrześcijaństwo w swojej wypaczonej, zbrodniczej formie.

Odnośnie miejsca narodzin Jezusa sytuacja jest jasna.
Betlejem wpisały późne ewangelie, aby wypełniły się proroctwa, a z historycznym Jezusem miasto owo nie ma nic wspólnego.


Ci ,,bandyci" walczyli z muzułmanami. Tymi samymi którży dzisiaj nas podbijają. My uznajemy świętą wojnę obrony.
_________________
18 Otó? i Ja tobie powiadam: Ty jeste? Piotr [czyli Ska?a], i na tej Skale zbuduj? Ko?ció? mój, a bramy piekielne go nie przemog?. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwi??esz na ziemi, b?dzie zwi?zane w niebie, a co rozwi??esz na ziemi, b?dzie rozwi?zane w niebie".
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2015-04-13, 12:20   

keres1372 napisał/a:
Ci ,,bandyci" walczyli z muzułmanami. Tymi samymi którży dzisiaj nas podbijają. My uznajemy świętą wojnę obrony.

Pojechać do Jerozolimy i wyrżnąć całe miasto. To wg ciebie "święta wojna obronna"? :aaa:
 
 
keres1372 


Wyznanie: Katolik - Wierz?cy i Praktykuj?cy
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 278
Wysłany: 2015-04-13, 15:17   

nesto napisał/a:
keres1372 napisał/a:
Ci ,,bandyci" walczyli z muzułmanami. Tymi samymi którży dzisiaj nas podbijają. My uznajemy świętą wojnę obrony.

Pojechać do Jerozolimy i wyrżnąć całe miasto. To wg ciebie "święta wojna obronna"? :aaa:


Z tym wiąże się ciekawa historia, otóż krzyżowcy dzień przed zdobyciem Jerozolimy byli prowokowani przez muzułmanów. Robili procesje z odwróconym krzyżem itp. Dodaj fakt że w obozie panowała zaraza. No to gdy już krzyżowcy zdobili Jerozolimę chcieli podziękować muzułmanom no i się zaczęło. Dowódcy nie umieli poskromić żołnierzy ( mam wrażenie że sami chcieli ich zabić ) no i się stało. Ale chrześcijaninowi włos z głowy nie spadł. Z resztą przez cały czas ,,rzezi", muzułmańscy żołnierze jeszcze się bronili.
_________________
18 Otó? i Ja tobie powiadam: Ty jeste? Piotr [czyli Ska?a], i na tej Skale zbuduj? Ko?ció? mój, a bramy piekielne go nie przemog?. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwi??esz na ziemi, b?dzie zwi?zane w niebie, a co rozwi??esz na ziemi, b?dzie rozwi?zane w niebie".
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2015-04-13, 16:47   

keres1372 napisał/a:
nesto napisał/a:
keres1372 napisał/a:
Ci ,,bandyci" walczyli z muzułmanami. Tymi samymi którży dzisiaj nas podbijają. My uznajemy świętą wojnę obrony.

Pojechać do Jerozolimy i wyrżnąć całe miasto. To wg ciebie "święta wojna obronna"? :aaa:


Z tym wiąże się ciekawa historia, otóż krzyżowcy dzień przed zdobyciem Jerozolimy byli prowokowani przez muzułmanów. Robili procesje z odwróconym krzyżem itp. Dodaj fakt że w obozie panowała zaraza. No to gdy już krzyżowcy zdobili Jerozolimę chcieli podziękować muzułmanom no i się zaczęło. Dowódcy nie umieli poskromić żołnierzy ( mam wrażenie że sami chcieli ich zabić ) no i się stało. Ale chrześcijaninowi włos z głowy nie spadł. Z resztą przez cały czas ,,rzezi", muzułmańscy żołnierze jeszcze się bronili.



Nie uważasz, że ci żołdacy powinni raczej wrócić do siebie i np. hodować krowy, zamiast najeżdżać obce miasta i zabijać dzieci?
Gdybyś był tam wówczas i twoi rodzice wychowali ciebie na muzułmanina. Gdyby krzyżowcy poderznęli gardło twojemu małemu synkowi, to też być im klaskał?

Czego uczył Jezus? Gdzie tutaj dobroć i miłość bliźniego?
Mam nadzieję, że jesteś jedynie zindoktrynowany katolickimi tekstami i nie przemyślałeś tego wszystkiego.



Skąd katolicy wzięli swojego Boga, który pochwala zbrodnie i okrucieństwa? :roll:
Jezus o takim nie uczył przecież..
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-04-17, 23:18   

nesto - jest takie przykazanie zakazujące składanie fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu. Katolicy je znają. Słyszałeś o nim?
 
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2015-04-19, 10:33   

Katolicy nie znają dekalogu.
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2015-04-19, 15:04   

Dekalog się poznaje jak się idzie do Pierwszej Komunii Świętej.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2015-04-19, 15:22   

Dokładniej, poznaje się katechetyczną wersję dekalogu.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-04-19, 17:45   

Jeżeli starsi zborów co poniektórych interlokutorów ładują 7-8 letnim dzieciom do głów dwie wersje Dekalogu biblijnego to zaprawdę powiadam wam, nie są oni zdrowi na umyśle. Należałoby rozważyć w tym przypadku umyślne znęcanie się nad dziećmi. A na to są paragrafy. Trzeba jasno powiedzieć: 90 procent dzieci nie jest w stanie nauczyć się ich bezbłędnie na pamięć. A pozostali mogą tego dokonać kosztem wielu łez i krzyków. Jestem pewien, że NIKT na tym forum nie przytoczy z pamięci obu Dekalogów biblijnych. Zalicza się do nich Nesto i stąd te brzydkie bąki, które puszcza spod swojej klawiatury, pisząc o katolikach.
 
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2015-04-19, 21:31   

Pisząc, że katolicy nie znają dekalogu bazuję na kilkudziesięciu przypadkach.
Pytałem znajomych katolików o dekalog i oni nie byli w stanie zacytować ani pierwszego, ani drugiego przykazania, ani trzeciego.
Mało tego - wydawało im się, że przykazania z katechizmu są tymi z dekalogu.

Co do "baków" - uważam, że powinieneś je dobrze powąchać. Pachnie kwieciem :-D
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-04-19, 21:44   

Bo ja wiem... Spróbuj przepytać braci w zborze z Dekalogu "biblijnego". Wyglądałoby to mniej więcej tak jak poniżej: "oni znają, ale nie umieją"... A ze znajomością Dekalogu w formie katechetycznej wśród katolików nie jest tak źle, jak sobie wyobrażasz.

https://www.youtube.com/watch?v=jLET2WVBMK8
 
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2015-04-19, 21:49   

Ja nie wyobrażam sobie, tylko piszę co widziałem i słyszałem.
Katolicy raczej w swej większości mają w nosie o co chodzi. Idą w stadzie.
 
 
Zwiastun

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 315
Wysłany: 2015-05-18, 20:58   

meritus napisał/a:
umyślne znęcanie się nad dziećmi. A na to są paragrafy. Trzeba jasno powiedzieć: 90 procent dzieci nie jest w stanie nauczyć się ich bezbłędnie na pamięć


Bo nie powinno się uczyć na pamięć jako jakichś suchych regułek, jak tabliczki mnożenia, ale powinno się wpajać pewne zasady dzieciom do serca, a uczyć dzieci można np. swoim przykładem, zobaczmy jak zachowują się dzieci, z domów gdzie rodzice klną piją i palą, w takich rodzinach dzieci już kilkuletnie wychodzą potem na dwór i krzyczą do siebie "ty kur... ty hu... " albo w domu gdzie tata mamie nie okazuje szacunku lub na odwrót i co potem, dzieci takie to widzą i potem maltretują się nawzajem w szkołach a w niedziele widać jak chodzą do kościółka ze swoimi rodzicami. Rodzice mają gdzieś biblię, a dzieci gdzieś religię, jakieś baśnie w szkole usłyszą na religii i tyle na temat. :->
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2015-05-18, 21:32   

Zwiastun, taka jest rzeczywistość.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11