Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ateisty z powodów własnego dogmatu nie ma na tym forum.
Autor Wiadomość
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-12-20, 01:31   

kmen112, witaj na forum :-) nie było okazji Cie powitac
Cytat:

Wyznanie: Unitarianin
Wiek: 20
mój rówieśnik :-D jak miło,a do tego ciekawie wierzacy :-)
Pozdrawiam Cie
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
kmen112 

Wyznanie: ewangelicyzm augsburski
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 109
Wysłany: 2012-12-20, 20:52   

bartek212701 napisał/a:
kmen112, witaj na forum nie było okazji Cie powitac

Witam
bartek212701 napisał/a:
mój rówieśnik jak miło,a do tego ciekawie wierzacy
Pozdrawiam Cie

Też pozdrawiam. Ni wiem czemu "ciekawie".
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2015-03-21, 13:07   Re: Ateisty z powodów własnego dogmatu nie ma na tym forum.

filopolityk napisał/a:
Ateista to człowiek który nie poszukuje Boga ?
Dam znak zapytania na początku dyskusji (o ile takowa się rozwinie ).

Czekam na wasze opinie .

Czytanie i rozmawianie na tematy Boga - nie musi być jego poszukiwaniem.
Czy jak rozmawiam o Zeusie, szukam Zeusa?
Jak rozmawiam o Batmanie szukam Batmana?
Osobiście frapuje mnie to, że w dzisiejszych czasach ktokolwiek jeszcze wierzy w Boga.
Poza tym bardzo mnie ciekawi ludzka psychika.
Jak poznać jej funkcjonowanie jak nie poprzez dociekanie - dlaczego i nie poprzez rozmowę z ludźmi?
Tak, chcę wiedzieć dlaczego ludzie wierzą.
Czy to coś ma wspólnego z moim osobistym szukaniem Boga?
Nie, nie ma. Od początku jak tu wszedłem - nie myślałem o szukaniu Boga.
Raczej interesowała i interesuje dyskusja, no i to pytanie - czemu wierzycie.
Jak na razie wnioski z rozmów różnych i tego co czytałem były mniej więcej takie:
Jedna osoba wierzy w Boga bo...intuicja jej nie zawiodła.
Jeśli intuicja jest kierowaniem przez Boga, to czemu kierując ateistą(co też miewa intuicję) nie naprowadzi go np. na wiarę?
Kolejnym powodem, dla którego osoba ta wierzy - to zbieg okoliczności.
Ale idąc tym tropem okoliczność mego pobyt powinna czemuś służyć, i to pewnie pobożnemu. Wszak tu wielu ludzi wierzących i rozmowa o słowie bożym...
Ale jak już pisałem - nawracać się nie mam zamiaru.
Jakiś ksiądz gdzieś pisał, że wierzy z powodu objawień w Medżugorie.
Tam ponoć każdy widuje matkę boską, oczywiście nie wygląda ona na 2000 lat, tylko 18 i jest atrakcyjna choć przykryta ubraniem(może niekoniecznie jak niektóre muzułmanki :-D ).
Z Jej powodu porzucił dziewczynę i wstąpił na kapłaństwo.
Osobiście wolałbym żywą dziewczynę od jakieś iluzji, mary, wyobrażeń...
Pewnie się wielu z Was oburzy na te słowa, ale jestem pewien, że jakbym tam pojechał nic bym nie ujrzał i to z prostej przyczyny - nie obiecywałbym sobie, że tam ujrzę matkę boską ani sobie nie wmawiał, że ją widzę(wielu ludzi zapomina o sile autosugestii).
I myślę, że byłbym tu obiektywniejszy od wierzących, właśnie z tego względu.
Jeśli czegoś nie oczekuję, nie spodziewam się, nie próbuję na siłę sobie wmawiać, ze to co widzę jest tym co chcę zobaczyć...a zobaczę...cóż, wydaje mi się to bardziej wiarygodne.
Ostatnio na Yoiutube był filmik.
Jakieś zjawisko optyczne. Nikt nic tam nie widział, ale kobieta byłą pewna, że widzi buzię, chyba Jezusa. Cóż, kamery tego nie odnotowały, inni ludzie obok niej - też nie.
Sami oceńcie: https://www.youtube.com/watch?v=YxobYlQ_rm4
Podejrzewam, że tak samo byłoby na Medżugorie.
Tak więc nadal mnie frapuje to pytanie bo powody nie wydają mi się jakoś szczególnie logiczne i sensowne.
Czyż nie?
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Madziek 
Magda

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Lut 2015
Posty: 97
Wysłany: 2015-03-23, 16:47   Re: Ateisty z powodów własnego dogmatu nie ma na tym forum.

Dżej napisał/a:
filopolityk napisał/a:
Ateista to człowiek który nie poszukuje Boga ?
Dam znak zapytania na początku dyskusji (o ile takowa się rozwinie ).

Czekam na wasze opinie .

Czytanie i rozmawianie na tematy Boga - nie musi być jego poszukiwaniem.
Czy jak rozmawiam o Zeusie, szukam Zeusa?
Jak rozmawiam o Batmanie szukam Batmana?
Osobiście frapuje mnie to, że w dzisiejszych czasach ktokolwiek jeszcze wierzy w Boga.
Poza tym bardzo mnie ciekawi ludzka psychika.
Jak poznać jej funkcjonowanie jak nie poprzez dociekanie - dlaczego i nie poprzez rozmowę z ludźmi?
Tak, chcę wiedzieć dlaczego ludzie wierzą.
Czy to coś ma wspólnego z moim osobistym szukaniem Boga?
Nie, nie ma. Od początku jak tu wszedłem - nie myślałem o szukaniu Boga.
Raczej interesowała i interesuje dyskusja, no i to pytanie - czemu wierzycie.
Jak na razie wnioski z rozmów różnych i tego co czytałem były mniej więcej takie:
Jedna osoba wierzy w Boga bo...intuicja jej nie zawiodła.
Jeśli intuicja jest kierowaniem przez Boga, to czemu kierując ateistą(co też miewa intuicję) nie naprowadzi go np. na wiarę?
Kolejnym powodem, dla którego osoba ta wierzy - to zbieg okoliczności.
Ale idąc tym tropem okoliczność mego pobyt powinna czemuś służyć, i to pewnie pobożnemu. Wszak tu wielu ludzi wierzących i rozmowa o słowie bożym...
Ale jak już pisałem - nawracać się nie mam zamiaru.
Jakiś ksiądz gdzieś pisał, że wierzy z powodu objawień w Medżugorie.
Tam ponoć każdy widuje matkę boską, oczywiście nie wygląda ona na 2000 lat, tylko 18 i jest atrakcyjna choć przykryta ubraniem(może niekoniecznie jak niektóre muzułmanki :-D ).
Z Jej powodu porzucił dziewczynę i wstąpił na kapłaństwo.
Osobiście wolałbym żywą dziewczynę od jakieś iluzji, mary, wyobrażeń...
Pewnie się wielu z Was oburzy na te słowa, ale jestem pewien, że jakbym tam pojechał nic bym nie ujrzał i to z prostej przyczyny - nie obiecywałbym sobie, że tam ujrzę matkę boską ani sobie nie wmawiał, że ją widzę(wielu ludzi zapomina o sile autosugestii).
I myślę, że byłbym tu obiektywniejszy od wierzących, właśnie z tego względu.
Jeśli czegoś nie oczekuję, nie spodziewam się, nie próbuję na siłę sobie wmawiać, ze to co widzę jest tym co chcę zobaczyć...a zobaczę...cóż, wydaje mi się to bardziej wiarygodne.
Ostatnio na Yoiutube był filmik.
Jakieś zjawisko optyczne. Nikt nic tam nie widział, ale kobieta byłą pewna, że widzi buzię, chyba Jezusa. Cóż, kamery tego nie odnotowały, inni ludzie obok niej - też nie.
Sami oceńcie: https://www.youtube.com/watch?v=YxobYlQ_rm4
Podejrzewam, że tak samo byłoby na Medżugorie.
Tak więc nadal mnie frapuje to pytanie bo powody nie wydają mi się jakoś szczególnie logiczne i sensowne.
Czyż nie?

Może ja tak Ci odpowiem. Jeżeli Bóg jest to czemu zostawił to w sferze niepewności i tylko niektórym się objawił? Czemu wszyscy nie wierzą?
Każdy człowiek w któryś momencie swojego życia postawia sobie te pytanie czy Bóg jest?
Nie masz gwarancji, że jest lub Go nie ma. A czy naprawdę jest to nie ma na to wpływu Twoja wiara, że Go nie ma ani moja że On jest. Warto sobie jednak zadać pytanie o konsekwencje wyboru. Wierzyć w Boga lub nie wierzyć. Jeżeli uzna się, że Bóg jest a Go nie ma nie ma się żadnej konsekwencji. Ale jeżeli On jest i wybierze się wersje że Go nie ma to się ponosi tego konsekwencje. To jest bardzo logiczne. I moim zdaniem to tez może dużo mówić o Bogu. I jeszcze jedno warto sobie te pytanie postawić, bo mówienie że wierzy się w Boga a życie tak jak by Boga nie bylo jest wybraniem opcji nie wiary.
pozdrawiam
_________________
1.Kor 8 2-3
"Gdyby ktoś mniemał, że coś "wie", to jeszcze nie wie, jak wiedzieć należy. Jeżeli zaś ktoś miłuje Boga, ten jest również uznany przez Bog."
 
 
sio 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 583
Skąd: Podhale
Wysłany: 2015-03-30, 12:21   

Madziek napisał/a:
Może ja tak Ci odpowiem. Jeżeli Bóg jest to czemu zostawił to w sferze niepewności i tylko niektórym się objawił? Czemu wszyscy nie wierzą?


Ps 19
,,Niebiosa głoszą chwałę Boga, dzieło rąk Jego nieboskłon obwieszcza...,,

Rzym 1.19-
,,To bowiem, co o Bogu można poznać, jawne jest wśród nich, gdyż Bóg im to ujawnił.
Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty – wiekuista Jego potęga oraz bóstwo – stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się [oni] wymówić od winy,
ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce.
Podając się za mądrych, stali się głupimi.
I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, .............,,



.......itd itd
_________________
www.fotoszlak.pl
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2015-07-17, 03:44   

Tak samo jeśli nie wierzy się we "właściwego Boga" można ponieść konsekwencje.
Tylko czemu konsekwencje muszą być złe skoro wiara jest łaską i człowiek nie ma wpływu na to czy Bóg go nią obdarzy.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 10