Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziesięcina w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego
Autor Wiadomość
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2013-04-26, 15:55   Dziesiecina ....

Do czasow rewolucji Francuskiej dziesiecina byla tez w KRK i w kosciolach protestanckich....
pozdrawiam ! Tomasz G
Ps A w Rosji do 1917 r
_________________
tom68
 
 
Trawa 


Wyznanie: protestanckie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 113
Wysłany: 2013-04-27, 08:26   Re: DLACZEGO DOBRZE JEST ODDAWAĆ DZIESIĘCINĘ?

tom68 napisał/a:
dr Alfred Palla

DLACZEGO DOBRZE JEST ODDAWAĆ DZIESIĘCINĘ?

Oddawanie dziesięciny uczy uczciwości.

Pismo Święte naucza, że dziesięcina należy do Boga, dlatego zatrzymywanie jej dla swoich celów jest okradaniem Boga: „Czy człowiek może oszukiwać Boga? Bo wy mnie oszukujecie! Lecz wy pytacie: W czym cię oszukaliśmy? W dziesięcinach i daninach” (Mal.3:8). Nikt nie kontroluje tego, czy oddajemy dziesięcinę czy też nie. Nikt nie usunie nas z kościoła, dlatego że nie oddajemy dziesięciny, gdyż jest to sprawa między nami i Bogiem, dlatego oddawanie jej ćwiczy w nas uczciwość.

Oddawanie dziesięciny uczy gospodarności

Oddając dziesięcinę wierzymy, że Bóg pobłogosławi nam materialnie, gdyż obiecał: „Przynieście całą dziesięcinę do spichlerza, aby był zapas w moim domu, i w ten sposób wystawcie mnie na próbę! - mówi Pan Zastępów - czy wam nie otworzę okien niebieskich i nie wyleję na was błogosławieństwa ponad miarę” (Mal.3:10). Czy jednak bierzemy pod uwagę, że już samo oddawanie dziesięciny jest wielkim błogosławieństwem, gdyż uczy systematyczności i gospodarności. Oddawanie dziesięciny wymaga znajomości naszego budżetu i planowania, co przydaje się we wszystkich aspektach naszego życia.

Oddawanie dziesięciny uczy ufności

Bóg nakazuje: „Przynieście całą dziesięcinę do spichlerza, aby był zapas w moim domu, i w ten sposób wystawcie mnie na próbę!” (Mal.3:10). Bóg pozwala nam wypróbować siebie, aby nasza ufność w Niego mogła wzrastać. Każdy kto oddaje dziesięcinę przekonał się nieraz, że Bóg wywiązuje się z tej obietnicy. Oddawanie dziesięciny pomnaża naszą wiarę i zwiększa ufność w Boga.

kochani w powyższym tekście widzicie klasykę manipulacji i wyrywania wersetów z ich kontekstu celem uzasadnienia wymyślonej przez chciwców dla zysku fałszywej nauki o dziesięcinie dla chrześcijan.
Szanuję dr Alfreda Pallę - mailowaliśmy do siebie. Był on pastorem zboru KADS w Chicago, teraz chyba przebywa w Polsce. jest kompetentny w wielu tematach biblijnych, niestety w temacie dziesięciny realizuje polecenia centrali. Nawiasem mówiąc pastorzy są wykorzystywani do szerzenia tej fałszywej nauki i dostają od centrali tylko ochłapy z dziesięciny (ponad tysiąc złotych). Są po prostu ofiarami oszustów.
Ale przyjrzyjmy się istocie manipulacji.
Rozpatrując każdy werset z Biblii możemy zadać sobie pytania:
1.Do kogo jest on skierowany
2. Kto mówił te słowa
3. W jakim czasie i kontenansie sytuacyjno- politycznym - czyli w jakich czasach był mówiony

(Mal.3:10)


Pewne zagadnienia ze starego nie obowiązują w nowym testamencie, i Biblia
się w tych kwestiach wyraźnie opowiedziała" -należy do nich dziesięcina, która Bóg przeznaczył jako dziedzictwo dla Lewitów:

"Lewitom zaś dałem oto jako dziedzictwo każdą dziesięcinę w Izraelu za ich służbę, którą spełniają w Namiocie Zgromadzenia." Liczb 18,21

" Ponieważ dziesięcinę synów izraelskich, którą ci składają w darze ofiarnym Panu, dałem jako dziedzictwo Lewitom, dlatego powiedziałem o nich: Nie będą mieć dziedzictwa wśród synów izraelskich.." liczb 18, 24

DZIŚ JUŻ NIE MA LEWITÓW I NIE MA SŁUŻBY ŚWIĄTYNNEJ !!!
Dziesięcina nie obowiązuje chrześcijan gdyż nie ma już służby świątynnej i nie ma lewitów.
Żadnego takiego błogosławieństwa za płacenie 10% zarobków TERAZ BÓG NIE OBIECUJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uzależnienie osobistego powodzenia i zamożności (czyli mówiąc slangiem niektórych społeczności chrześcijańskich "błogosławieństwa" - chociaż to bardzo zubożone pojęcie błogosławieństwa) od płacenia dziesięciny jest fałszywa nauką.
Z tego co wiem to obecnie nawet w kościołach zielonoświątkowych odchodzi się od płacenia dziesięciny.
Wróćmy jeszcze raz do sławnego wersetu Mal 3:8-12

Cytat:
Izali człowiek ma Boga złupić, że wy mnie łupicie? Wszakże mówicie: W czemże cię łupimy? W dziesięcinach i w ofiarach. (9) Zgołaście przeklęci, iż mię tak łupicie, wy i wszystek naród wasz. (10) Znieście wszystkę dziesięcinę do szpichleża, aby była żywność w domu moim, a doświadczcie mię teraz w tem, mówi Pan zastępów; jeźli wam nie otworzę okien niebieskich, a nie wyleję na was błogosławieństwa, tak że go nie będziecie mieli gdzie podziać; (11) I zgromię dla was pożerającego, a nie popsuję wam urodzaju ziemskiego, i nie pochybi winna macica na polu, mówi Pan zastępów. (12) I będą was błogosławić wszyscy narodowie; bo wy będziecie ziemią rozkoszną, mówi Pan zastępów."


Absolutnie nie ma możliwości aby ten tekst obowiązywał chrześcijan. To, aby te słowa brali sobie do serca chrześcijanie, tak chce bożek Mammon i ci co jemu służą.

PO PIERWSZE
Kto mówi te słowa? :
Mal 3:10 bg "(10) Znieście wszystkę dziesięcinę do szpichleża, aby była żywność w domu moim"
Mówi je kapłan Malachiasz:
http://pl.wikipedia.org/w...sz_%28prorok%29
"Na podstawie znajomości problematyki, którą porusza Malachiasz, wnosi się, że był kapłanem, podobnie jak Jeremiasz i Ezechiel[8].
Rabini przypisują mu członkostwo wielkiej Synagogi (trybunału)[10]
Na podstawie analizy księgi egzegeci wnioskują o przychylności autora do kapłaństwa lewickiego (Ml 2,4-7). Z tekstu wynika troska Malachiasza o utrzymanie świątyń i ich pracowników (Ml 3,6-12)" Widać, jednoznacznie,że zależało mu na dziesięcinach - czyli żywności przynoszonej przez rolników do spichlerza gdyż ON SAM z tego korzystał !!! - był kapłanem

PO DRUGIE:
Kiedy mówi te słowa
Mówi je najprawdopodobniej w 438 roku p.n.e. (przed naszą erą):
"Okres działalności Malachiasza wnioskowany jest na podstawie przedstawianych w księdze informacji. W czasie jego działalności Judeą zarządzał namiestnik (Ml 1,8), co wskazuje na okres perski (od 536 do 331 p.n.e.)[1]. Świątynia[uwaga 4] była już odbudowana, o czym świadczą liczne do niej odwołania[13], a kapłani zorganizowani (Ml 2,7-9), co miało miejsce po 515 p.n.e"

Po TRZECIE
Do kogo są skierowanie te słowa?
Absolutnie nie do chrześcijan !!!
Tylko do synów Jakuba !!! w roku 438 p.n.e (przed nasza erą)
w czasie obowiązywania służby świątynnej !!!!
" Zaiste Ja, Pan, nie zmieniam się, lecz i wy nie przestaliście być synami Jakuba."
Mal3,6
"Bóg zwraca się w tym fragmencie do synów Jakuba, czyli do narodu izraelskiego, który łamie przykazania tak jak czynili to ich fizyczni ojcowie. Tekst ten nie jest skierowany do Kościoła, bo nowotestamentowy Kościół to nie są synowie Jakuba ale duchowy Izrael, w którym nie ma Żyda ani Greka” (Gal 3:28), ponieważ Pan Jezus pojednał wszystkich nowonarodzonych ludzi z Bogiem przez swoją świętą krew. (Ef 2:15-16)."

Malachiasz apelował głownie do rolników i właścicieli ziemskich ,czyli ludzi wykonujących zawody zobligowane do płacenia dziesięciny wg ówczesnego prawa żydowskiego, biedni Żydzi nie płacili dziesięcin w ogóle.

PO CZWARTE
Co jest napisane w tym wersecie?
Nie to co nam się wydaje że jest napisane, lecz co jest rzeczywiście tam napisanie?

Mal 3:10 bg "(10) Znieście wszystkę dziesięcinę do szpichleża, aby była żywność w domu moim"

Po woli czytajmy:
Zanieście - wy rolnicy dziesięcinę - czyli płody rolne i bydło do spichlerza.
Dla tych co nie rozróżniają spichlerza od konta bankowego podaję definicje słowa spichlerz:
"Spichlerz (czasem: śpichlerz, spichrz, elewator zbożowy) – jedno- lub kilkukondygnacyjna budowla przeznaczona do przechowywania materiałów sypkich, głównie ziarna zbóż – luzem lub w workach, charakteryzujący się zwartą bryłą, stromymi dachami, trójkątnymi szczytami i niewielką ilością okien[1]."
Zapewniam,że od tamtych czasów definicja ta nie zmieniła się i spichlerz nie jest kontem bankowym !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"Kościół wg nowego przymierzanie nie jest świątynią w kontekście budowli, lecz jest to ”oikos” czyli wspólnota (1Pio 2:5; Ef 2:19) a świątynią jest teraz ciało każdego nowonarodzonego chrześcijanina (2Kor 6:19).

Nie mamy również spichlerzy ani Lewitów pobierających dziesięciny, kapłaństwo jest powszechne, natomiast o sieroty i wdowy Kościół zobowiązany jest dbać w nieco inny,bardziej indywidualny sposób, niż wynikało to z przepisów Prawa Mojżeszowego (Dz Ap 4:32-37; 2Kor 8:1-8,14-15; 9:1-5). Nie można zatem zanosić dziesięciny do Świątyni, bo taka o jakiej mówi Prawo dawno nie istnieje."

"Aby żywność była w domu moim"
Powtarzam ŻYWNOŚĆ !!!!!!!!!!!! w spichlerzu a nie pieniądze w kopercie !!!

PO PIĄTE:
Czy Bóg obiecał błogosławieństwo chrześcijanom po "oddaniu" dziesięciny?
Absolutnie NIE !!!!!!!!
Obiecał je ale nie chrześcijanom tylko narodowi Izraelskiemu - synom Jakuba TYLKO w czasie istnienia świątyni w Izralelu !!! TERAZ TA OBIETNICA JEST NIEAKTUALNA !!!
Malachiasz apelował głownie do rolników i właścicieli ziemskich ,czyli ludzi wykonujących zawody zobligowane do płacenia dziesięciny wg ówczesnego prawa żydowskiego,biedni nie płacili dziesięcin w ogóle.


Ci co służą bożkowi Mammonie sprytnie wykorzystują ludzi chciwych i chcących się szybko wzbogacić sugerując im fałszywą interpretację tego fragmentu i twierdząc,że ta obietnica nadal obowiązuje iże jeżeli zapłacą panu Bogu (czyli im )10 % swoim pieniędzy to pan Bóg MUSI im pobłogosławić i dać dużo więcej pieniędzy lub innych darów.
To podłe oszustwo, tych co służą bożkowi Mammonie, czyni dużo zła i zepsucia w kościołach chrześcijańskich.


Dwa wersety wyżej czytamy:

"Zaiste Ja, Pan, nie zmieniam się, lecz i wy nie przestaliście być synami Jakuba." Mal 3,6
oraz
"3,9 Jesteście obłożeni klątwą, ponieważ mnie oszukujecie, wy, cały naród. "
Co z nich wynika ?
Wynika z nich jednoznacznie,że te słowa o dziesięcinie Bóg mówi do SYNÓW JAKUBA !!!!!!!!! - NARODU izraelskiego, a nie do chrześcijan, w czasie obowiązywania służby świątynnej (438 rok p.n.e). Słowa te kapłan Malachiasz kieruje do SYNÓW JAKUBA - ROLNIKÓW aby przynieśli dziesięcinę w postaci żywności do spichlerza dla Lewitów (gdyż oni nie mieli na własność ziemi).
Błogosławieństwo wynikłe z przyniesienia 10 % zbiorów z pól do spichlerza objawiało się na POLACH tych co przynosili dziesięciny:
(a nie w postaci pieniędzy w portfelach jak to niektórzy dziś myślą) o czym świadczy poniższy werset:

"I zabronię potem szarańczy pożerać wasze plony rolne, wasz winograd zaś w polu nie będzie bez owocu " (Mal 3,11)

Czy Bóg obiecał błogosławieństwo chrześcijanom po "oddaniu" dziesięciny?
Absolutnie NIE !!!!!!!!
Obiecał je ale nie chrześcijanom lecz synom Jakuba TYLKO w czasie istnienia świątyni w Izraelu !!! TERAZ TA OBIETNICA JEST NIEAKTUALNA, JUŻ NIE OBOWIĄZUJE I NIE MA MOCY !!! I KLĄTWA (Mal 3,9) TAKŻE JEST NIEAKTUALNA (dotyczyła ona tylko synów Jakuba - narodu izraelskiego w czasie obowiązywania służby świątynnej) JUŻ NIE OBOWIĄZUJE I NIE MA MOCY !!!


Cytat:
Apostoł Paweł zachęcał wierzących, aby odłożyli dziesięciny i dary w domach, kiedy ustalają budżet, a przynieśli je do kościoła w dniu nabożeństwa: „Pierwszego dnia w tygodniu niech każdy z was odkłada u siebie i przechowuje to, co może zaoszczędzić, żeby składki wnoszono nie dopiero wtedy, kiedy ja przyjdę” (1Kor.16:2).

Absolutne kłamstwo i manipulacja, w tym wersecie nie ma żadnej wzmianki o dziesięcinie, lecz ap Paweł mówi o dobrowolnych składkach z zaoszczędzonych pieniędzy.
Absolutnie nauka o sabacie nie ma nic wspólnego z fałszywą nauką o dziesięcinie dla chrześcijan. Mieszanie tych dwóch pojęć jest dodatkową manipulację.

tom68 napisał/a:
dr Alfred Palla


Oddawanie dziesięciny jest wspaniałą możliwością rozwoju uczciwości, gospodarności, zaufania i nabożeństwa. Myślę, że wszyscy, którzy wierzą w Słowo Boże zgodzą się, że oddawanie dziesięciny jest wyrazem naszego posłuszeństwa. Pan Jezus zwrócił uwagę faryzeuszom, że ich motywacja w oddawaniu dziesięciny była legalistyczna, niemniej zachęcił do dalszego oddawania jej: „Dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać” (Mt.23:23).Po pierwsze jakie oddawanie? Czy kiedyś ukradliśmy lub pożyczyliśmy od Boga 10 procent ? Oddawać co pieniądze? Na jakie konto? Boże w gwiazdozbiorze Oriona cz
na konto przy ul Foksal?

Płacenie dziesięciny nie jest możliwością rozwoju uczciwości lecz dowodem niezrozumienia tekstów Biblijnych oraz dowodem bycia wykorzystywanym przez sprytnych oszustów

"Z chciwości wykorzystywać was będą przez zmyślone opowieści" 2Piotr 2,3Mat 23,23

1. Do kogo są skierowane słowa Mat 23,23? "te rzeczy należało czynić, a tamtych nie zaniedbywać" :

"Wtedy Jezus przemówił do ludu i do uczniów swoich tymi słowy:
Na mównicy Mojżeszowej zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze." Mat 23,1-2
"
"Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że dajecie dziesięcinę z mięty i z kopru, i z kminku, a zaniedbaliście tego, co ważniejsze w zakonie: sprawiedliwości, miłosierdzia i wierności; te rzeczy należało czynić, a tamtych nie zaniedbywać."

WYRAŹNIE W TYM WERSECIE JEZUS ZWRACA SIĘ NIE DO SWOICH UCZNIÓW LECZ DO UCZONYCH W PIŚMIE I FARYZEUSZY
KTÓRZY MAJĄ ZIEMIĘ !!! (kminek, koper i mięta wyrosły na ich ziemi !!!),

(Jezus tych słów "te rzeczy należało czynić, a tamtych nie zaniedbywać" nie kieruje do swoich uczniów, lecz do uczonych w piśmie i faryzeuszy - gdyż oni ,jeżeli posiadali ziemię na własność ,byli prawem zobligowani do płacenia dziesięcin wczasie gdy była swiątynia w Jerozolimie)

Jezusa ani jego uczniów nie obowiązywał obowiązek oddawania dziesięciny, gdyż wykonywali oni zawody nie objęte tym obowiązkiem i nie posiadali ziemi na własność
W większości do płacenia dziesięciny w postaci płodów rolnych i bydła zobowiązani byli rolnicy.
Biedni w Izraelu w ogóle nie płacili dziesięciny.
Pan Jezus Chrystus był z zawodu stolarzem, po przekroczeniu 30 roku życia został kaznodzieją i nauczycielem. Od nikogo pracującego w tych zawodach Prawo Mojżeszowe nie wymagało składania jakiejkolwiek dziesięciny.

Nie wymagano żadnej dziesięciny od rybaków. Tylko od ludzi zawodowo zajmujących się dwoma profesjami wymagano dziesięciny.
W starożytnym Izraelu wymagano dziesięciny wyłącznie od farmerów i gospodarzy (pasterze, zaganiacze). Składali dziesięcinę wyłącznie z jedzenia.

Było bardzo wielu ludzi o różnych zawodach, od których Prawo nie wymagało płacenia dziesięciny. Na przykład, jak ap. Paweł, który był wytwórcą namiotów, nie musiał składać dziesięciny. W rzeczywistości, żaden z dwunastu apostołów nie płacił dziesięciny, ponieważ nikt z nich nie pracował w zawodzie, od którego wymagano składania dziesięciny.

2. Kiedy Jezus mówi te słowa?

Mówi je w czasie gdy obowiązywała służba świątynna i kapłani lewici utrzymywali się z dziesięcin. I tylko dla nich była przeznaczona dziesięcina.
Jezus jako przestrzegający prawa Żyd przypominał uczonym w piśmie i faryzeuszom,że oni mają płacić dziesięcinę gdyż posiadali ziemię i z jej płodów rolnych mieli oddawać dziesięcinę (sam werset o kminku - świadczy,że ten kminek najpierw musiał wyrosnąć na ich ziemi). Służbę świątynną i wszystkie systemy jej służące (ofiary z baranków, dziesięciny itd.
Jezus ZNIÓSŁ z chwilą zmartwychwstania - jedna jego doskonała ofiara wystarczyła)


3. Czy to jest główny motyw tej przemowy - przypomnienie faryzeuszom o obowiązującym ich obowiązku płacenia dziesięciny?

Absolutnie NIE. Głównym motywem jest przypomnienie NIE o obowiązku płacenia przez nich dziesięciny (bo przecież z tego obowiązku wywiązywali się szczegółowo)
lecz o zaniedbaniu SPRAWIEDLIWOŚCI, MIŁOSIERDZIU i WIERNOŚCI przez faryzeuszy i uczonych w piśmie :
"a zaniedbaliście tego, co ważniejsze w zakonie: sprawiedliwości, miłosierdzia i wierności" (Mat 23,23)

Dziesięcina nie jest także bożym sposobem wspierania misji i utrzymywania kościoła.
Bożym sposobem wspierania misji jest dobrowolna składka z zaoszczędzonych pieniędzy. Tak jaką płacili pierwsi chrześcijanie:
" A co do składki na świętych, to i wy czyńcie tak, jak zarządziłem w zborach Galacji.
Pierwszego dnia w tygodniu niech każdy z was odkłada u siebie i przechowuje to, co może zaoszczędzić, żeby składki wnoszono nie dopiero wtedy, kiedy ja przyjdę." (1 Kor 16,1-2)

(Rozdziały 8 i 9 II Listu do Koryntian mówią o dobroczynności wobec ubogich braci,
czyli nauczają tej samej nauki Jezusa o Jałmużnie)
nie dotyczą absolutnie dziesięciny ani też rzekomego błogosławieństwa za płacenie dziesięciny religijnym przywódcom,
lecz dotyczy ochotnego dawania - dawania jałmużny !!!!!!!!!!!!!!!! oraz dawania ludziom ewangelii !!!!

"Ale dajcie to, co wewnątrz, na jałmużnę, a oto wszystko dla was będzie czyste" Łuk11,41

"Ale ty, gdy dajesz jałmużnę, niechaj nie wie lewica twoja, co czyni prawica twoja,
aby twoja jałmużna była ukryta, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odpłaci tobie." Mat 6,3

"Sprzedajcie majętności swoje, a dawajcie jałmużnę. Uczyńcie sobie sakwy, które nie niszczeją, skarb niewyczerpany w niebie, gdzie złodziej nie ma przystępu, ani mól nie niszczy." Luk 12,33

"Jałmużna – datek dla biednych i potrzebujących. W chrześcijaństwie należy do uczynków miłosierdzia i zalecany jest szczególnie w takich okresach jak Wielki Post i Adwent. Bardzo istotny jest w islamie i uznaje się go za obowiązek każdego muzułmanina." (Zakat-mój dopisek)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ja%C5%82mu%C5%BCna

Płacić należy wg nauki Jezusa JAŁMUŻNĘ a nie dziesięcinę !!!!!!!!!!!!!!!

"A nie zapominajcie dobroczynności i pomocy wzajemnej; takie bowiem ofiary podobają się Bogu." Heb 13,16
_________________
Przed obrazem afrykańskiej czarownicy wudu kraju Polan powstań z kolan:
https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/04/29/czarna-madonna-erzulie-dantor-czarownica-voodoo/
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/krolowa.htm
http://uderzwfalsz.wordpr...ezus-z-obrazow/
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2013-04-28, 11:11   dziesiecina w K ADS

Dziesiecina jest nie tylko w K ADS ale tez w wielu innych kosciolach protestanckich a Ci co z serca daja dziesiecine i inne dary to wedlug Biblii maja blogoslawienstwo Boze bo pomagajac innym dajemy swiadectwo kim jestesmy i nie chodzi tu tyle o pieniadze co zaufanie do Boga i mlosc do ludzi i to tyle w tej kwestii pozdrawiam ! Tomasz G
_________________
tom68
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-04-28, 19:35   

tom68 napisał/a:
William, kiedy miał zaledwie szesnaście lat, opuścił dom, gdyż ojciec był zbyt ubogi, żeby go utrzymać. William znał się na wyrobie mydła i świeczek. Szukając zajęcia, spotkał pewnego kapitana, który uklęknął i pomodlił się za nim. Dał mu taką radę: „Bądź posłuszny Bogu i oddaj mu dziesięć procent z wszystkiego, co zarobisz. Kiedyś w Nowym Jorku ktoś będzie wiodącym producentem mydła. Dlaczego nie miałbyś nim być ty? Pracuj uczciwie i rzetelnie. Pozostań wierny Bogu.”

William posłuchał jego rady. Znalazł pracę w przemyśle mydlanym i z każdego zarobionego dolara oddał Bogu 10 centów. Awansował z robotnika na brygadzistę, na menadżera, na prezesa firmy, aż stał się jej właścicielem. Wyrabiał mydło i pastę do zębów uczciwie i dobrze na tym wychodził. Im zamożniejszym się stawał, tym więcej oddawał Bogu. Z 10% zwiększył swe dary do 50%, a w końcu do 100% swego dochodu. Ofiarował miliony dolarów na dzieło Boże.


to jak - dziesięcinę dawał czy tyle ile mu serce dyktowało?
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Trawa 


Wyznanie: protestanckie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 113
Wysłany: 2013-04-28, 20:54   Re: dziesiecina w K ADS

tom68 napisał/a:
(...) Ci co z serca daja dziesiecine (...)to wedlug Biblii maja blogoslawienstwo Boze (...)

Jest to nieprawda. A jeśli uważasz że jest to prawda to napisz w jakim wersecie jest tak napisane.
Bóg nie uzależnia błogosławieństw jakie daje od tego czy płacisz 10 procent swoich zarobków cwaniakom-oszustom podającym się za "Bogów" lub reprezentantów Boga lub pośredników Boga. Bóg nie potrzebuje żadnych naszych pieniędzy.
A wg Biblii jak to napisałeś Bóg obiecał i błogosławił rolnikom i właścicielom ziemskim w starożytnym Izraelu kiedy obowiązywała służba świątynna i przynosili oni dziesięcinę - czyli żywność (dziesięcina była oddawana w formie żywności i bydła) do spichlerza na żywność dla kapłanów lewitów, gdyż oni nie mieli własnej ziemi i tylko dla lewitów była ona przeznaczona ( Liczb 18,21 ;Liczb 18,24)

Tak jest napisane w Biblii:
"Znieście wszystkę dziesięcinę do spichlerza, aby była żywność w domu moim," Mal 3,10

A błogosławieństwo boże w zamian za zawiezioną żywność przejawiało się w obfitości zbiorów na ich polach - pisze o tym Biblia:
" I zgromię dla was pożerającego, a nie popsuję wam urodzaju ziemskiego, i nie pochybi winna macica na polu, mówi Pan zastępów." Mal 3,12

Dziś już nie ma służby świątynnej i lewitów- Jezus zniósł tą służbę. No chyba że ty wykonujesz wszystkie przepisy z zakonu (613 zakazów i nakazów) łącznie z zabijaniem baranów i zwierząt za twoje grzechy...
Więc obietnica błogosławieństwa w zbiorach na polach jest już nieaktualna gdyż nie ma w Izraelu służby świątynnej i nie ma kapłanów lewitów dla których ta dziesięcina była przeznaczona. ( Liczb 18,21 ;Liczb 18,24)
Także ci co płaca 10 procent swoich zarobków dla jakiejkolwiek organizacji niech nie oczekują od Boga błogosławieństw w zamian za to gdyż Bóg nic takiego teraz nie obiecuje
Jak zauważyłem przez wiele lat Bóg błogosławi tym , którym chce i szczególnie tym , którzy nie płacą żadnych dziesięcin dla oszustów (gdyż inaczej nie można nazwać ludzi, którzy mają świadomość prawdziwego znaczenia i prawdziwej interpretacji wersetów z księgi Malachiasza nie tłumaczą jej ludziom, tylko wykorzystują ich niewiedzę i nieznajomość Biblii dla wyłudzania w ten sposób 10 procent ich zarobków dla siebie)

Oszuści wymyślili z chciwości (2Piotr 2,3 ) i nauczają 11 fałszywego przykazania:
,,oddaj nam dziesięcinę, to będziesz pobłogosławiony i zbawiony, a jak nie to przeklęty i precz wyrzucony"

Anowi napisał/a:
to jak - dziesięcinę dawał czy tyle ile mu serce dyktowało?

Anowi czy pamiętasz historie opowiadane o tym że opłatki hostii u księdza na mszy krwawiły?
Wiele się wymyśla fałszywych historii.

"Lecz na próżno zastawiona jest sieć na oczach wszelkiego ptactwa."
_________________
Przed obrazem afrykańskiej czarownicy wudu kraju Polan powstań z kolan:
https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/04/29/czarna-madonna-erzulie-dantor-czarownica-voodoo/
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/krolowa.htm
http://uderzwfalsz.wordpr...ezus-z-obrazow/
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-04-28, 21:08   

Dzik napisał/a:
,,oddaj nam dziesięcinę, to będziesz pobłogosławiony i zbawiony, a jak nie to przeklęty i precz wyrzucony"


masz rację - błogosławieństwa nie można sobie kupić

jakkolwiek owe składki nazwiemy służą one ludowi nawet wtedy gdy korzysta z nich pastor - lud karmi go chlebem a on ich Słowem
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2013-04-28, 23:03   Re: dziesiecina w K ADS

tom68 napisał/a:
Dziesiecina jest nie tylko w K ADS ale tez w wielu innych kosciolach protestanckich a Ci co z serca daja dziesiecine i inne dary to wedlug Biblii maja blogoslawienstwo Boze bo pomagajac innym dajemy swiadectwo kim jestesmy i nie chodzi tu tyle o pieniadze co zaufanie do Boga i mlosc do ludzi i to tyle w tej kwestii pozdrawiam ! Tomasz G
Pomijam tu kwestię tego, czy w oparciu o teksty nowotestamentowe wymóg składania dziesięciny jest aktualny w dzisiejszych czasach, bo Dzik to wystarczająco wyjaśnił, a jedyny tekst w Listach Apostolskich w którym wspomniano o dziesięcinie to List do Hebrajczyków 7:1-10, i odniesiono się w nim do zagadnienia kapłaństwa Chrystusa (a nie do kwestii finansowania przez chrześcijan), a jakie to kapłaństwo różni się znacznie od kapłaństwa lewickiego, którego podstawą utrzymania były dziesięciny. Przyjmijmy tu jednak, że dziesięcina jest do zaakceptowania i Nowy Testament jej nie zakazuje, pod tym warunkiem, że przeznaczana jest ona na słuszne cele, jak rozwój Ewangelii zgodnie z tym co napisano w 2 Liście do Koryntian 9:6-13. Co jednak powiedzieć o zborach i kościołach, gdzie wygłasza się fałszywe nauki, a ci co się tym zajmują robią to jedynie ze względu na korzyści materialne? Taki proceder widoczny jest w wielu środowiskach religijnych, zwłaszcza w USA. Stąd teoria, że dawanie dziesięciny, która często idzie na niewłaściwe cele, przysparza błogosławieństwa Bożego, zaprzecza tej zasadzie, a bardziej odpowiada temu, co napisał Paweł w 2 Liście do Koryntian 11:4,19 i 20. W związku z powyższym skłaniam się ku temu, że dawanie dziesięciny w konsekwencji raczej przynosi szkody moralne, aniżeli błogosławieństwo Boże.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-04-28, 23:28   

z jakich środków były rozdzielane dary aby

(2 Kor 8:13) Nie o to bowiem idzie, żeby innym sprawiać ulgę, a sobie utrapienie, lecz żeby była równość. (14) Teraz więc niech wasz dostatek przyjdzie z pomocą ich potrzebom, aby ich bogactwo było wam pomocą w waszych niedostatkach i aby nastała równość według tego, co jest napisane: (15) Nie miał za wiele ten, kto miał dużo. Nie miał za mało ten, kto miał niewiele.

(2 Kor 9:5) Uważałem przeto za konieczne prosić braci, aby przybyli wcześniej do was i przygotowali już przedtem obiecaną przez was darowiznę, która oby się okazała hojnością, a nie sknerstwem. (6) Tak bowiem jest: kto skąpo sieje, ten skąpo i zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie. (7) Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg.
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2013-04-29, 14:51   dziesiecina

Mnie wystarcza wypowiedz Jezusa w tej kwestii tym bardziej ze dziesiecina itp dary sa dobrowolne w K ADS itp. pozdrawiam ! Tomasz G
Dajecie dziesiecine z miety, kopru i kminku, lecz pomijacie to, co wazniejsze jest w Prawie: sprawiedliwosc, milosierdzie i wiare. To zas nalezalo czynic, a tamtego nie opuszczac” (Mt.23:23).
_________________
tom68
 
 
Chomicki

Dołączył: 20 Kwi 2013
Posty: 10
Wysłany: 2013-05-13, 18:55   Re: DLACZEGO DOBRZE JEST ODDAWAĆ DZIESIĘCINĘ?

Dzik napisał/a:

(...)
PO PIERWSZE
Kto mówi te słowa? :
Mal 3:10 bg "(10) Znieście wszystkę dziesięcinę do szpichleża, aby była żywność w domu moim"
Mówi je kapłan Malachiasz:
http://pl.wikipedia.org/w...sz_%28prorok%29
"Na podstawie znajomości problematyki, którą porusza Malachiasz, wnosi się, że był kapłanem, podobnie jak Jeremiasz i Ezechiel[8].
Rabini przypisują mu członkostwo wielkiej Synagogi (trybunału)[10]
Na podstawie analizy księgi egzegeci wnioskują o przychylności autora do kapłaństwa lewickiego (Ml 2,4-7). Z tekstu wynika troska Malachiasza o utrzymanie świątyń i ich pracowników (Ml 3,6-12)" Widać, jednoznacznie,że zależało mu na dziesięcinach - czyli żywności przynoszonej przez rolników do spichlerza gdyż ON SAM z tego korzystał !!! - był kapłanem

PO DRUGIE:
Kiedy mówi te słowa
Mówi je najprawdopodobniej w 438 roku p.n.e. (przed naszą erą):
"Okres działalności Malachiasza wnioskowany jest na podstawie przedstawianych w księdze informacji. W czasie jego działalności Judeą zarządzał namiestnik (Ml 1,8), co wskazuje na okres perski (od 536 do 331 p.n.e.)[1]. Świątynia[uwaga 4] była już odbudowana, o czym świadczą liczne do niej odwołania[13], a kapłani zorganizowani (Ml 2,7-9), co miało miejsce po 515 p.n.e"

Po TRZECIE
Do kogo są skierowanie te słowa?
Absolutnie nie do chrześcijan !!!
Tylko do synów Jakuba !!! w roku 438 p.n.e (przed nasza erą)
w czasie obowiązywania służby świątynnej !!!!
" Zaiste Ja, Pan, nie zmieniam się, lecz i wy nie przestaliście być synami Jakuba."
Mal3,6
"Bóg zwraca się w tym fragmencie do synów Jakuba, czyli do narodu izraelskiego, który łamie przykazania tak jak czynili to ich fizyczni ojcowie. Tekst ten nie jest skierowany do Kościoła, bo nowotestamentowy Kościół to nie są synowie Jakuba ale duchowy Izrael, w którym nie ma Żyda ani Greka” (Gal 3:28), ponieważ Pan Jezus pojednał wszystkich nowonarodzonych ludzi z Bogiem przez swoją świętą krew. (Ef 2:15-16)."

Malachiasz apelował głownie do rolników i właścicieli ziemskich ,czyli ludzi wykonujących zawody zobligowane do płacenia dziesięciny wg ówczesnego prawa żydowskiego, biedni Żydzi nie płacili dziesięcin w ogóle.

PO CZWARTE
Co jest napisane w tym wersecie?
Nie to co nam się wydaje że jest napisane, lecz co jest rzeczywiście tam napisanie?

Mal 3:10 bg "(10) Znieście wszystkę dziesięcinę do szpichleża, aby była żywność w domu moim"

Po woli czytajmy:
Zanieście - wy rolnicy dziesięcinę - czyli płody rolne i bydło do spichlerza.
Dla tych co nie rozróżniają spichlerza od konta bankowego podaję definicje słowa spichlerz:
"Spichlerz (czasem: śpichlerz, spichrz, elewator zbożowy) – jedno- lub kilkukondygnacyjna budowla przeznaczona do przechowywania materiałów sypkich, głównie ziarna zbóż – luzem lub w workach, charakteryzujący się zwartą bryłą, stromymi dachami, trójkątnymi szczytami i niewielką ilością okien[1]."
Zapewniam,że od tamtych czasów definicja ta nie zmieniła się i spichlerz nie jest kontem bankowym !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"Kościół wg nowego przymierzanie nie jest świątynią w kontekście budowli, lecz jest to ”oikos” czyli wspólnota (1Pio 2:5; Ef 2:19) a świątynią jest teraz ciało każdego nowonarodzonego chrześcijanina (2Kor 6:19).

Nie mamy również spichlerzy ani Lewitów pobierających dziesięciny, kapłaństwo jest powszechne, natomiast o sieroty i wdowy Kościół zobowiązany jest dbać w nieco inny,bardziej indywidualny sposób, niż wynikało to z przepisów Prawa Mojżeszowego (Dz Ap 4:32-37; 2Kor 8:1-8,14-15; 9:1-5). Nie można zatem zanosić dziesięciny do Świątyni, bo taka o jakiej mówi Prawo dawno nie istnieje."

"Aby żywność była w domu moim"
Powtarzam ŻYWNOŚĆ !!!!!!!!!!!! w spichlerzu a nie pieniądze w kopercie !!!

PO PIĄTE:
Czy Bóg obiecał błogosławieństwo chrześcijanom po "oddaniu" dziesięciny?
Absolutnie NIE !!!!!!!!
Obiecał je ale nie chrześcijanom tylko narodowi Izraelskiemu - synom Jakuba TYLKO w czasie istnienia świątyni w Izralelu !!! TERAZ TA OBIETNICA JEST NIEAKTUALNA !!!
Malachiasz apelował głownie do rolników i właścicieli ziemskich ,czyli ludzi wykonujących zawody zobligowane do płacenia dziesięciny wg ówczesnego prawa żydowskiego,biedni nie płacili dziesięcin w ogóle.


Ci co służą bożkowi Mammonie sprytnie wykorzystują ludzi chciwych i chcących się szybko wzbogacić sugerując im fałszywą interpretację tego fragmentu i twierdząc,że ta obietnica nadal obowiązuje iże jeżeli zapłacą panu Bogu (czyli im )10 % swoim pieniędzy to pan Bóg MUSI im pobłogosławić i dać dużo więcej pieniędzy lub innych darów.
To podłe oszustwo, tych co służą bożkowi Mammonie, czyni dużo zła i zepsucia w kościołach chrześcijańskich.


Dwa wersety wyżej czytamy:

"Zaiste Ja, Pan, nie zmieniam się, lecz i wy nie przestaliście być synami Jakuba." Mal 3,6
oraz
"3,9 Jesteście obłożeni klątwą, ponieważ mnie oszukujecie, wy, cały naród. "
Co z nich wynika ?
Wynika z nich jednoznacznie,że te słowa o dziesięcinie Bóg mówi do SYNÓW JAKUBA !!!!!!!!! - NARODU izraelskiego, a nie do chrześcijan, w czasie obowiązywania służby świątynnej (438 rok p.n.e). Słowa te kapłan Malachiasz kieruje do SYNÓW JAKUBA - ROLNIKÓW aby przynieśli dziesięcinę w postaci żywności do spichlerza dla Lewitów (gdyż oni nie mieli na własność ziemi).
Błogosławieństwo wynikłe z przyniesienia 10 % zbiorów z pól do spichlerza objawiało się na POLACH tych co przynosili dziesięciny:
(a nie w postaci pieniędzy w portfelach jak to niektórzy dziś myślą) o czym świadczy poniższy werset:

"I zabronię potem szarańczy pożerać wasze plony rolne, wasz winograd zaś w polu nie będzie bez owocu " (Mal 3,11)

Czy Bóg obiecał błogosławieństwo chrześcijanom po "oddaniu" dziesięciny?
Absolutnie NIE !!!!!!!!
Obiecał je ale nie chrześcijanom lecz synom Jakuba TYLKO w czasie istnienia świątyni w Izraelu !!! TERAZ TA OBIETNICA JEST NIEAKTUALNA, JUŻ NIE OBOWIĄZUJE I NIE MA MOCY !!! I KLĄTWA (Mal 3,9) TAKŻE JEST NIEAKTUALNA (dotyczyła ona tylko synów Jakuba - narodu izraelskiego w czasie obowiązywania służby świątynnej) JUŻ NIE OBOWIĄZUJE I NIE MA MOCY !!!


Cytat:
Apostoł Paweł zachęcał wierzących, aby odłożyli dziesięciny i dary w domach, kiedy ustalają budżet, a przynieśli je do kościoła w dniu nabożeństwa: „Pierwszego dnia w tygodniu niech każdy z was odkłada u siebie i przechowuje to, co może zaoszczędzić, żeby składki wnoszono nie dopiero wtedy, kiedy ja przyjdę” (1Kor.16:2).

Absolutne kłamstwo i manipulacja, w tym wersecie nie ma żadnej wzmianki o dziesięcinie, lecz ap Paweł mówi o dobrowolnych składkach z zaoszczędzonych pieniędzy.
Absolutnie nauka o sabacie nie ma nic wspólnego z fałszywą nauką o dziesięcinie dla chrześcijan. Mieszanie tych dwóch pojęć jest dodatkową manipulację.

tom68 napisał/a:
dr Alfred Palla


Oddawanie dziesięciny jest wspaniałą możliwością rozwoju uczciwości, gospodarności, zaufania i nabożeństwa. Myślę, że wszyscy, którzy wierzą w Słowo Boże zgodzą się, że oddawanie dziesięciny jest wyrazem naszego posłuszeństwa. Pan Jezus zwrócił uwagę faryzeuszom, że ich motywacja w oddawaniu dziesięciny była legalistyczna, niemniej zachęcił do dalszego oddawania jej: „Dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać” (Mt.23:23).Po pierwsze jakie oddawanie? Czy kiedyś ukradliśmy lub pożyczyliśmy od Boga 10 procent ? Oddawać co pieniądze? Na jakie konto? Boże w gwiazdozbiorze Oriona cz
na konto przy ul Foksal?

Płacenie dziesięciny nie jest możliwością rozwoju uczciwości lecz dowodem niezrozumienia tekstów Biblijnych oraz dowodem bycia wykorzystywanym przez sprytnych oszustów

"Z chciwości wykorzystywać was będą przez zmyślone opowieści" 2Piotr 2,3Mat 23,23

1. Do kogo są skierowane słowa Mat 23,23? "te rzeczy należało czynić, a tamtych nie zaniedbywać" :

"Wtedy Jezus przemówił do ludu i do uczniów swoich tymi słowy:
Na mównicy Mojżeszowej zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze." Mat 23,1-2
"
"Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że dajecie dziesięcinę z mięty i z kopru, i z kminku, a zaniedbaliście tego, co ważniejsze w zakonie: sprawiedliwości, miłosierdzia i wierności; te rzeczy należało czynić, a tamtych nie zaniedbywać."

WYRAŹNIE W TYM WERSECIE JEZUS ZWRACA SIĘ NIE DO SWOICH UCZNIÓW LECZ DO UCZONYCH W PIŚMIE I FARYZEUSZY
KTÓRZY MAJĄ ZIEMIĘ !!! (kminek, koper i mięta wyrosły na ich ziemi !!!),

(Jezus tych słów "te rzeczy należało czynić, a tamtych nie zaniedbywać" nie kieruje do swoich uczniów, lecz do uczonych w piśmie i faryzeuszy - gdyż oni ,jeżeli posiadali ziemię na własność ,byli prawem zobligowani do płacenia dziesięcin wczasie gdy była swiątynia w Jerozolimie)

Jezusa ani jego uczniów nie obowiązywał obowiązek oddawania dziesięciny, gdyż wykonywali oni zawody nie objęte tym obowiązkiem i nie posiadali ziemi na własność
W większości do płacenia dziesięciny w postaci płodów rolnych i bydła zobowiązani byli rolnicy.
Biedni w Izraelu w ogóle nie płacili dziesięciny.
Pan Jezus Chrystus był z zawodu stolarzem, po przekroczeniu 30 roku życia został kaznodzieją i nauczycielem. Od nikogo pracującego w tych zawodach Prawo Mojżeszowe nie wymagało składania jakiejkolwiek dziesięciny.

Nie wymagano żadnej dziesięciny od rybaków. Tylko od ludzi zawodowo zajmujących się dwoma profesjami wymagano dziesięciny.
W starożytnym Izraelu wymagano dziesięciny wyłącznie od farmerów i gospodarzy (pasterze, zaganiacze). Składali dziesięcinę wyłącznie z jedzenia.

Było bardzo wielu ludzi o różnych zawodach, od których Prawo nie wymagało płacenia dziesięciny. Na przykład, jak ap. Paweł, który był wytwórcą namiotów, nie musiał składać dziesięciny. W rzeczywistości, żaden z dwunastu apostołów nie płacił dziesięciny, ponieważ nikt z nich nie pracował w zawodzie, od którego wymagano składania dziesięciny.

2. Kiedy Jezus mówi te słowa?

Mówi je w czasie gdy obowiązywała służba świątynna i kapłani lewici utrzymywali się z dziesięcin. I tylko dla nich była przeznaczona dziesięcina.
Jezus jako przestrzegający prawa Żyd przypominał uczonym w piśmie i faryzeuszom,że oni mają płacić dziesięcinę gdyż posiadali ziemię i z jej płodów rolnych mieli oddawać dziesięcinę (sam werset o kminku - świadczy,że ten kminek najpierw musiał wyrosnąć na ich ziemi). Służbę świątynną i wszystkie systemy jej służące (ofiary z baranków, dziesięciny itd.
Jezus ZNIÓSŁ z chwilą zmartwychwstania - jedna jego doskonała ofiara wystarczyła)


3. Czy to jest główny motyw tej przemowy - przypomnienie faryzeuszom o obowiązującym ich obowiązku płacenia dziesięciny?

Absolutnie NIE. Głównym motywem jest przypomnienie NIE o obowiązku płacenia przez nich dziesięciny (bo przecież z tego obowiązku wywiązywali się szczegółowo)
lecz o zaniedbaniu SPRAWIEDLIWOŚCI, MIŁOSIERDZIU i WIERNOŚCI przez faryzeuszy i uczonych w piśmie :
"a zaniedbaliście tego, co ważniejsze w zakonie: sprawiedliwości, miłosierdzia i wierności" (Mat 23,23)

Dziesięcina nie jest także bożym sposobem wspierania misji i utrzymywania kościoła.
Bożym sposobem wspierania misji jest dobrowolna składka z zaoszczędzonych pieniędzy. Tak jaką płacili pierwsi chrześcijanie:
" A co do składki na świętych, to i wy czyńcie tak, jak zarządziłem w zborach Galacji.
Pierwszego dnia w tygodniu niech każdy z was odkłada u siebie i przechowuje to, co może zaoszczędzić, żeby składki wnoszono nie dopiero wtedy, kiedy ja przyjdę." (1 Kor 16,1-2)

(Rozdziały 8 i 9 II Listu do Koryntian mówią o dobroczynności wobec ubogich braci,
czyli nauczają tej samej nauki Jezusa o Jałmużnie)
nie dotyczą absolutnie dziesięciny ani też rzekomego błogosławieństwa za płacenie dziesięciny religijnym przywódcom,
lecz dotyczy ochotnego dawania - dawania jałmużny !!!!!!!!!!!!!!!! oraz dawania ludziom ewangelii !!!!

"Ale dajcie to, co wewnątrz, na jałmużnę, a oto wszystko dla was będzie czyste" Łuk11,41

"Ale ty, gdy dajesz jałmużnę, niechaj nie wie lewica twoja, co czyni prawica twoja,
aby twoja jałmużna była ukryta, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odpłaci tobie." Mat 6,3

"Sprzedajcie majętności swoje, a dawajcie jałmużnę. Uczyńcie sobie sakwy, które nie niszczeją, skarb niewyczerpany w niebie, gdzie złodziej nie ma przystępu, ani mól nie niszczy." Luk 12,33

"Jałmużna – datek dla biednych i potrzebujących. W chrześcijaństwie należy do uczynków miłosierdzia i zalecany jest szczególnie w takich okresach jak Wielki Post i Adwent. Bardzo istotny jest w islamie i uznaje się go za obowiązek każdego muzułmanina." (Zakat-mój dopisek)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ja%C5%82mu%C5%BCna

Płacić należy wg nauki Jezusa JAŁMUŻNĘ a nie dziesięcinę !!!!!!!!!!!!!!!

"A nie zapominajcie dobroczynności i pomocy wzajemnej; takie bowiem ofiary podobają się Bogu." Heb 13,16


Poniekąd zgadzam się z Tobą w dużym stopniu, ale jednak warto byłoby postępować np. tak: odkładać 10% uznanych przez siebie wszelakich dóbr, po to, aby można je było przeznaczyć na aktualną świątynię. Dbajmy a nasze ciała i "pielęgnujmy ducha", za odłożone dobra (czyli kasa, bo w takiej formie obecnie otrzymujemy zapłatę, bo jest praktyczna) kupmy jakąś zdrową żywność ze 100% pewnego źródła, albo kupmy maszynkę do wyciskania soku w owoców i warzyw, inwestujmy w książki sprawdzonych pisarzy, którzy swoim życiem pokazali 100% dobroci zarówno Bogu jak i człowiekowi i przy okazji osiągnęli sukces. Albo za odłożone pieniądze zróbmy sobie wycieczkę w przepiękne miejsce, gdzie np. jest możliwość posłuchania i rozważania Słowa Bożego. A jeśli czujesz, że masz nadmiar pieniędzy i ogarnia Cię nieposkromiona radość i chęć dzielenia się tym uczuciem z innymi, możesz podzielić się z pieniędzmi (lub jedzeniem itp.) z kimś równie dobrym a potrzebującym. Wiem, że wielu ludzi tak robi... Mam przeczucie, że Bóg doceni taką dobroć... Mam też przeczucie, że jeśli będzie się inwestowało w aktualną Świątynię Ducha Świętego, to Bóg nam odpłaci zdrowiem i trzeźwością umysłu, radością i łatwiejszym zrozumieniem Słowa Bożego, które jest drogowskazem jak być na właściwej ścieżce ku zbawieniu, wierząc, że Bóg będzie pełen łaski, co przecież gwarantuje tym, którzy chcieli stać się jego dziećmi. A rzecz staje się banalna, bo wystarczy wierzyć w Jezusa i szanować Go, oraz dawać przykład życia w swoim wymarzonym świecie. A o jakim świecie marzysz? Chciałbyś, aby Twoje dzieci oddawały Ci należyty szacunek, tak chciałbyś je uczyć, dla ich dobra, zdrowia, ale pojawia się szatan, zły przykład, zła edukacja i towarzystwo. Chciałbyś nigdy nie mieć myśli, że żona mogłaby dopuścić się zdrady, sam również nie wyrządziłbyś krzywdy osobie, którą przecież kochasz. Na pewno nie chciałbyś, aby w Twoim wymarzonym świecie nikt nie ukradł Ci samochodu, Ty również odwzajemniasz tym samym. Czy nie irytowało Cię to, że ktoś Cię obgaduje za Twoimi plecami, zwłaszcza, że kłamie jak z nut? Ty sam również nie wypowiadaj się w sposób fałszywy na temat innych... Taki świat byłby wymarzony. Gdybym uświadomił sobie, że taki świat mam dzięki Bogu, to będę oddawał Mu wszelaką cześć i chwalił po wieki, i słuchał jak Ojca, który mnie chroni.
 
 
Trawa 


Wyznanie: protestanckie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 113
Wysłany: 2014-02-18, 23:12   Re: dziesiecina

tom68 napisał/a:
Mnie wystarcza wypowiedz Jezusa w tej kwestii tym bardziej ze dziesiecina itp dary sa dobrowolne w K ADS itp. pozdrawiam ! Tomasz G
Dajecie dziesiecine z miety, kopru i kminku, lecz pomijacie to, co wazniejsze jest w Prawie: sprawiedliwosc, milosierdzie i wiare. To zas nalezalo czynic, a tamtego nie opuszczac” (Mt.23:23).

Proszę pastora aby pastor KADS tom68 nie manipulował tym tekstem biblijnym i nie nauczał fałszywej nauki o dziesięcinie dla chrześcijan. Jak wyżej napisałem Jezus te słowa kierował do uczonych w piśmie i faryzeuszy (Mat 23,1-2), którzy byli zobligowani na mocy prawa świątynnego do dawania dziesięcin w formie żywności a nie kierował ich do swoich uczniów i słuchaczy . Jego uczniowie nie musieli płacić dziesięciny i nie płacili dziesięciny. Ponadto Jezus mówił te słowa, kiedy obyła świątynia w Jerozolimie i obowiązywała służba świątynna. Z chwilą zmartwychwstania Jezusa służby świątynnej już nie ma na Ziemi.
Fałszywa doktryna o dziesięcinie dla chrześcijan została wymyślona (2 Piot 2,3)i wprowadzona przez chciwców z chęci zarabiania pieniędzy na "Słowie Bożym"
Dla chcących więcej się dowiedzieć o ówczesnym systemie dziesięcin żydowskich polecam :

Co tak naprawdę wiesz o dziesięcinie ?
http://www.poznajpana.pl/...cinasapp-roger/

Dobre opracowanie tematu dziesięciny 222 strony:
www.poznajpana.pl/wp-cont...Dziesiecina.pdf

Bardzo dobre opracowanie o dziesięcinie (27 stron):
www.ulicaprosta.net/pdf/dziesiecina_1_2.pdf
_________________
Przed obrazem afrykańskiej czarownicy wudu kraju Polan powstań z kolan:
https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/04/29/czarna-madonna-erzulie-dantor-czarownica-voodoo/
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/krolowa.htm
http://uderzwfalsz.wordpr...ezus-z-obrazow/
 
 
Anti_NWO

Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 181
Wysłany: 2015-03-08, 07:38   Re: Dziesięcina w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego

Pałuba napisał/a:
Czy jest ona obowiązkowa? Na forum protestanckim adwentysta twierdzi, że nie. W internecie jest strona ex adwentysty, który mówił, że starsi chcieli wykluczyć tych nie płacących dziesięcin.

Więc kto mówi prawdę?
stanowiskiem, które musi być użyte jako podstawa dla wszelkiego zatrudniania w
denominacji ludzi, którzy piszą denominacyjną literaturę na temat szafarstwa. (Aby to
przeczytać osobiście, będziesz się musiał po to wybrać). Innymi słowy: ukryty za oficjalnie
rozprowadzanym stanowiskiem Wiary i Przesłania, Dokument-Stanowisko przymusza
pracowników, którzy tworzą nieoficjalną literaturę, aby nauczali na temat dziesięciny.
Niemniej, o ile dziesięcina jest „uczciwą grą”, Konwent Liderów nie dopuściłby do wydania
Dokumentu-Stanowiska dotyczącego innych budzących podziały spraw takich jak inspiracja
Biblii, prorocze wypowiedzi, biblijna hermeneutyka czy kontrolowane hierarchicznie
przywództwo.
Jeśli chodzi o dziesięcinę to piąty paragraf owego Dokumentu-Stanowiska używa słowa
„standard” sześć razy, a szósty paragraf używa słowa „oczekiwanie” jeden raz.
Pracownicy denominacji mają zatem nakazane nauczać o dziesięcinie i „nie wolno im”
zastępować jej żadnym innym podejściem do dawania. Zatem, nieoficjalnie, dziesięcina
jest jedynym możliwym do przyjęcia standardem i oczekiwaną formą dawania.
Każdy, kto przeczytał wstępne paragrafy Baptystycznej Wiary i Przesłania, dojrzy w
Dokumencie-Stanowisku próbę wymuszania świadomości, która jest przeciwna samej
naturze kościoła baptystycznego. Pomimo że było wiele stanowisk wiary tego kościoła od
owego pierwszego 1644 roku, zajęło ponad 300 lat, aby po raz pierwszy ukazały się teksty
o dziesięcinie takie jak Rdz 14:20, Kapł 27:30-32 i Mal 3:9-10 w Baptystycznej Wierze i
Przesłaniu z 1963 roku. Dlaczego? Poprzednie Stanowisko Wiary z 1923 roku nie zawierało
żadnych tekstów o dziesięcinie! Ponownie pytam: dlaczego? Pomimo że broszurki na temat
dziesięciny przytłaczały półki z literaturą w większości kościołów Południowych Baptystów,
słowo „dziesięcina” nadal nie pojawiało się aż do Rewizji Wiary i Przesłania z 1998!
Dlaczego? Otóż internetowe poszukiwania na stronie SBC ukazują artykuły na temat
niektórych ich kościołów, które już wymagają od członków kościoła, aby „dawali
dziesięcinę”.
Usiłowałem bezskutecznie zaangażować któregokolwiek lidera SBC w dialog na temat
dziesięciny. Jak już powiedziałem wcześniej, spodziewam się, że podobne rzeczy będą się
działy współcześnie w zbyt wielu konserwatywnych kościołach. Wiem o tym, że inne
baptystyczne grupy przyjęły ostre prodziesięcinowe stanowiska i Kościół Boży jest
kwestionowany przez szczerych członków szukających dialogu.
Dlaczego, dlaczego, dlaczego, konserwatywni chrześcijanie boją się wyjść z ukrycia i
dyskutować w tej sprawie?
W przeciwieństwie do Dokumentu-Stanowiska po pierwsze, dziesięcina, nigdy nie była
standardem dla biednych, rzemieślników i handlarzy, a wyłącznie dla posiadaczy
ziemskich i posiadaczy trzód. Po drugie, pierwotnie dziesięcina przeznaczona dla lewickich
pomocników nigdy nie była tym co „najlepsze” – to były „pierwociny” czy każde co
„dziesiąte” (Kapł 27:30-32. Tylko lewici dawali to co „najlepsze” z ich dziesięciny z
dziesięciny (Lb 18:20). Po trzecie, Nowe Przymierze wymaga, aby innych lepszych
„standardów” dawania w łasce, ponieważ kapłaństwo się zmieniło z kapłaństwa
Aaronowego na kapłaństwo wszystkich wierzących (Hebr 7:5, 12 18).
Po czwarte, powtórzę, skoro dziesięcina nigdy nie była minimalnym „początkowym”
punktem dawania w Starym Przymierzu, to nie powinna być czymś takim w Nowym. Po
piąte, jest wyraźnie widoczne, że dziesięcina nie jest oczekiwana od biednych czy pogan w
nowotestamentowym kościele (2 Kor 8:12-14; 9:7; Dz 15:5, 10, 19, 20). Po szóste, sama
definicja dziesięciny włączająca przychody nieskładające się z żywności nie jest biblijna.
Czy Kościół powinien nauczać o dziesięcinie? – Rozdział 31.
Russel Kelly E.
Nie pozwól, aby kazania na temat pieniędzy przesłoniły kazania o świadczeniu.
SZERZENIE EWANGELII POZOSTAJE NASZYM POWOŁANIEM
Rzym
1,16 Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą ku
zbawieniu każdego, kto wierzy, najpierw Żyda, potem Greka,
1,17 bo usprawiedliwienie Boże w niej bywa objawione, z wiary w wiarę, jak napisano: A
sprawiedliwy z wiary żyć będzie.
1,18 Albowiem gniew Boży z nieba objawia się przeciwko wszelkiej bezbożności i
nieprawości ludzi, którzy przez nieprawość tłumią prawdę.
1 Kor
1,18 Albowiem mowa o krzyżu jest głupstwem dla tych, którzy giną, natomiast dla nas,
którzy dostępujemy zbawienia, jest mocą Bożą.
2 Kor
3,18 My wszyscy tedy, z odsłoniętym obliczem, oglądając jak w zwierciadle chwałę Pana,
zostajemy przemienieni w ten sam obraz, z chwały w chwałę, jak to sprawia Pan, który
jest Duchem.
Ewangelia
jest
„Jezusem Chrystusem” – istniejącym przed założeniem świata,
narodzonym z dziewicy, żyjącym, umarłym, wskrzeszonym z martwych, który wstąpił do
nieba i wstawia się – nic więcej i nic mniej (por. Rzym 1:1-5; 1 Kor 1:17-18; 1 Kor 15:1-
4). Wszystko, włącznie z zasadami dawania, co jest dodane do ewangelii z Nowego
Przymierza jest zwykłym „owocem” ewangelii i pożywką duchowego wzrostu. „Przeciw
takim nie ma zakonu” (Gal 5:23), co znaczy, że nie ma „prawa” do przeciwdziałania czy
negacji, owocom Ducha. Wszystko, włączając w to dziesięcinę, co jest dodane ze Starego
Przymierza, bez ponownej autoryzacji Nowego Przymierza, nie jest ani ewangelią, ani jej
owocami.
Gal
1,6 Dziwię się, że tak prędko dajecie się odwieść od tego, który was powołał w łasce
Chrystusowej do innej ewangelii.
Z rozdziałów 2-4 Listu do Galacjan widać wyraźnie, że te „zakłócenia” były dodatkami ze
starego prawa wprowadzanymi tylnymi drzwiami do ewangelii, którą zwiastował Paweł.
Martwy czy umierający kościół nie może być ożywiony głoszeniem prawa, bez względu na
to, czy jest to prawo dziesięciny, czy nawet dziesięciu przykazań, jako „nie będziesz”.
Ożywczym przesłaniem
musi
być Chrystus Kalwaryjski! W porównaniu z mocą Ducha i
ewangelii zakon całkowicie stracił swoją chwałę i moc (2 Kor 3:1).
Trwałe przebudzenie i wzrastające dawanie pojawi się tylko wtedy, gdy pastor i jego
kościół usłyszy ewangelię i odpowie na nią i na wszystko, co ona mówi o miłości
Chrystusa. „Ewangelia jest mocą Bożą” i objawia Bożą sprawiedliwość „z wiary w wiarę”, a
nie „z wiary w zakon”, ani nie „z wiary i zakonu do wiary i zakonu”. Paweł utrzymywał się
całkowicie z wiary, ufając w Bożą możność zaopatrzenia go.
Gdy Filipianie dostrzegli potrzeby Pawła, posyłali mu stale pomoc (Flp 4:16). Gdy głoszony
jest Chrystus, wierzący widzą „potrzeby” świata zgubionego bez Chrystusa. Widzą również
potrzeby pracowników ewangelii i współwierzących i walczą o ich zaspokojenie.
Zainspirowany przez Ducha Paweł napisał do Filipian: „a mój Bóg zaspokoi wszelką
potrzebę waszą, zgodnie z obfitością swej chwały w Chrystusie Jezusie” (Flp 4:19). Jest to
warunkowa, lecz pewna obietnica, tylko dla tych, którzy widzą potrzeby Bożych ludzi i
reagują na nie, dając z miłości stworzonej przez ewangelię.
Zgodnie z zasadami Nowego Przymierza, to wieczne, duchowe, a nie fizyczne, bogactwa
wypływają z poznania i miłości Bożej w Chrystusie. Gdy Pismo jest porównywanie z
Pismem wtedy „stukrotny plon” to nie pieniądze. Mojżesz zostawił swoje pieniądze i uznał
hańbę Chrystusową za większe bogactwo niż skarby Egiptu (Hebr 11:26). Bóg pomnaża te
bogactwa wszystkim, którzy wzywają Go (Rzym 10:12). Paweł powiedział, że prawdziwy
wierzący „jest nasycony i wzbogacony” (1 Kor 4:8). Bogactwa Bożej łaski spadają, a nie
pieniądze, lecz w pewności „odkupienia przez krew jego, odpuszczenie grzechów, według
bogactwa łaski Jego” (Ef 1,7). Miłosierdzie, dobroć, miłość i moc płyną z Bożego bogactwa
do wierzących przez całą wieczność (Ef 2:4, 7; 3:16). To było posłanie bogactwa głoszone
przez Chrystusa (Rzym 3:8; Kol 1:27).
List do Kolosan w drugim rozdziale, w drugim wersie opisuje kościół i wierzących, którzy
są: „połączeni w miłości, zdążali do wszelkiego bogactwa pełnego zrozumienia, do
poznania tajemnicy Bożej, to jest Chrystusa”. Wolna, demokratyczna społeczność może
przewyższyć w dawaniu i produkowaniu społeczność wymuszonej pracy. Apostoł Paweł nie
otrzymywał ani dziesięcin, ani pełnoetatowego wsparcia. Używał swej wolności w
ewangelii, aby zrezygnować z płacy, a jednak był w historii kościoła prawdopodobnie
najbardziej skutecznym jego budowniczym i ewangelistą. Podobnie i chrześcijański kościół
ze swą wolnością w Chrystusie przewyższy w dawaniu i służeniu Izraela Starego
Przymierza.
Bóg zbawia, błogosławi i napełnia wierzących swym Duchem Świętym tylko ze względu na
wiarę w Jezusa Chrystusa. Gdy to już zrobi, nadal używa zasad łaski, a nie zakonu, aby
zaspokajać potrzeby swego kościoła (2 Kor 8:1-15; 9:6-8; 1 Kor 16:1-2; Gal 3:1-5).
Gdy głoszony jest Chrystus, wszelkie doktryny muszą być stawiane w świetle ich relacji do
Niego. Chrześcijanin nie jest posłuszny Bogu po to, aby się jemu podobać. Chrześcijanin
robi to, ponieważ jest zbawiony, jego natura jest zmieniona, bada on Bożą wolę i jest
poddany Duchowi Świętemu.
Wierzący, którzy są przemieniani na podobieństwo Chrystusa przez nauczanie
solidnych doktryn, chcą dawać tak, jak Chrystus dał. Mając duszę obciążoną
zgubionymi, reagują dawaniem ze szczerego pragnienia i według swoich
najlepszych możliwości. Oddają swoje życie, czas i pieniądze.
_________________
Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony.
 
 
Jan Mieszaniec 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 37
Wysłany: 2015-03-08, 08:41   Re: Dziesięcina w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego

Pałuba napisał/a:
Czy jest ona obowiązkowa? Na forum protestanckim adwentysta twierdzi, że nie. W internecie jest strona ex adwentysty, który mówił, że starsi chcieli wykluczyć tych nie płacących dziesięcin.

Więc kto mówi prawdę?

W ADS dziesięcina nie jest obowiązkowa. Co do tych ex raczej bym uważał i pytał u źródła. Każdy z kościołów ma swoich ex i chyba każdy z nas przekonał się jakie bzdury potrafią oni pisać. Pozdrawiam.
_________________
https: www.teologicznerozwarzania.blogspot.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11