Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anna01
2015-04-15, 19:44
EDOM
Autor Wiadomość
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2015-03-01, 00:05   

Jerem napisał/a:
On wierzy
w niesprawiedliwego boga, który nie karze złoczyńców.


Normalniejsze to od wiary w Boga, który zabija niemowlęta, stosuje odpowiedzialność zbiorową i dziedziczną, ma napady złości, gniewu i zazdrości.
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
Jerem
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-01, 00:07   

RN napisał/a:
A skąd Ty wiesz, czy Zamos nie jest prorokiem Jahwe
Może Zamos pisze prawdę, a pasterze głosili widzimisie.


Bo do Izraelitów przemawiał sam Bóg Jahwe,
a ZAMOS głosi własne dyrdymały niepoparte
pismem. Bóg kazał wszystko badać na podstawie
Swojego Słowa, a proroctwa ZAMOSA ewidentnie
im przeczą.
W zasadzie to mógłby założyć własną sektę,
nazwać ją Zamosizmem i ogłosić się jej
jasnowidzem czy jak woli prorokiem. :-D
 
 
Jerem
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-01, 00:17   

Manna z nieba napisał/a:
Normalniejsze to od wiary w Boga, który zabija niemowlęta, stosuje odpowiedzialność zbiorową i dziedziczną, ma napady złości, gniewu i zazdrości.


W pewnych przypadkach śmierć niemowląt
była miłosierdziem. Lepsze to niż wychowanie
się w zepsutym społeczeństwie i stoczenie się
na barbarzyńcę, który składa dzieci Molochowi.
A przy okazji zbawienie takie niemowlę ma zbawienie
zapewnione.
To nie były napady złości tylko napady wymierzania
słusznej kary. Wbrew krzykom niektórych, Izraelici
jak byli niegrzeczni też dostawali karę.

A ciebie Manno wysyłam na kurs.
http://www.heavensfamily.org/ss/polish/07_tdmm
http://ps-po.pl/category/...c-pismo-swiete/

Skorzystaj z niego mądrze.
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2015-03-01, 06:32   

Chryzolicie
W biblii w księdze rodzaju i nie tylko wyraźnie napisane jest, że:
BÓG JEST MĄDRY i w swej mądrości stworzył doskonały świat.
BÓG USTANOWIŁ WSZYSTKIE PRAWA dla dobra tego świata i żyjących w nim ludzi.
BÓG JEST SPRAWIEDLIWY i nigdy nie zmienia raz ustanowionych praw.
BÓG JEST DOBRY, bo dobroć wynika z mądrości, sprawiedliwości, a z tego też miłość doskonała.
Jakub zaś ze swoją mamuśką dokonał oszustwa na swym ślepym ojcu Izaaku i każe nam się wierzyć w to, że oszukał też wszystko widzącego i sprawiedliwego BOGA, który de facto wierzącym w te teksty karze się wierzyć w to, że Bóg też jest oszustem i wspólnikiem rozbójników, złodziei i morderców. Dla mnie się to kłóci z tym w co uwierzyłem o PRAWDZIWYM BOGU. Jak można być jednocześnie sprawiedliwym i oszukiwać, kraść i mordować niewinnych. Nie wiem kto pierwszy wymyślił słowo tajemnica wiary, tajemnica miłości i nadziei. To jakieś totalne bzdury. Jak można ufać pastuchom, którzy całymi pokoleniami łamali wszystkie prawa Boga. Teraz jak ktoś słyszy głosy, a te mu mówią by kogoś zabił i zabije to zamyka się takiego na zawsze w pomieszczeniu bez klamek, a ty każesz mi uznać takiego za „świętego” proroka. To jakiś absurd. Sprawiedliwego Ezawa się przeklina, a bratobójcę i oszusta się wywyższa na świętego. Cały ST opisuje nam historię krwiożerczych i mściwych pastuchów rządnych władzy i zaszczytów, a ich bóg Jehowa im w tym pomaga i ja mam w takie go boga wierzyć dlatego, że to tajemnica i brak nadziei. Już zdecydowanie mówię, że ja w takich świętych i takiego boga nie wierzę. Wierzę, że jak poumierali ci pożal się Panie święci, tak umrze ich psychopatyczny rządny krwi i dymu ofiar bóg. Ponieważ zło zawsze przegrywa, przegra i to nad jordańsko Jakubowe.
Jerem napisał/a:
RN napisał/a:
A skąd Ty wiesz, czy Zamos nie jest prorokiem Jahwe
Może Zamos pisze prawdę, a pasterze głosili widzimisie.


Bo do Izraelitów przemawiał sam Bóg Jahwe,
a ZAMOS głosi własne dyrdymały niepoparte
pismem. Bóg kazał wszystko badać na podstawie
Swojego Słowa, a proroctwa ZAMOSA ewidentnie
im przeczą.
W zasadzie to mógłby założyć własną sektę,
nazwać ją Zamosizmem i ogłosić się jej
jasnowidzem czy jak woli prorokiem. :-D

Może i do nich bóg Jahwe przemawiał, ale powinieneś słowo bóg napisać małą literą stosownie do jego „boskości” i czynów jakich się dopuszczał łamiąc wszystkie prawa PRAWDZIWEGO STWORZYCIELA ŚWIATA I PRAWODAWCY.
Dla ciebie SPRAWIEDLIWOŚĆ to „dyrdynały”, a notoryczny oszust, złodziej i morderca to świętość i tu się w naszej wierze różnimy. Cały świat gardzi morderczą sektą inkwizycji, a ty przyjmujesz sobie ich obrzydliwe postępowanie za wzór do naśladowania. Wydaje mi się, że jak utwierdzisz się w swej wierze i wyjdziesz z mieczem na ulicę to skończysz w pokoju bez klamek i nie pomoże ci ,ani jeden „święty”, ani twój mściwy bóg, propagator wszelkich oszustw i tego wszystkiego co czyni ten świat tak okrutnym.
 
 
Madziek 
Magda

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Lut 2015
Posty: 97
Wysłany: 2015-03-01, 10:09   

Jerem napisał/a:
Manna z nieba napisał/a:
Normalniejsze to od wiary w Boga, który zabija niemowlęta, stosuje odpowiedzialność zbiorową i dziedziczną, ma napady złości, gniewu i zazdrości.


W pewnych przypadkach śmierć niemowląt
była miłosierdziem. Lepsze to niż wychowanie
się w zepsutym społeczeństwie i stoczenie się
na barbarzyńcę, który składa dzieci Molochowi.
A przy okazji zbawienie takie niemowlę ma zbawienie
zapewnione.
To nie były napady złości tylko napady wymierzania
słusznej kary. Wbrew krzykom niektórych, Izraelici
jak byli niegrzeczni też dostawali karę.

A ciebie Manno wysyłam na kurs.
http://www.heavensfamily.org/ss/polish/07_tdmm
http://ps-po.pl/category/...c-pismo-swiete/

Skorzystaj z niego mądrze.


Myślę, że źle to odczytujesz.
Bóg nigdy nie posłużył się złem, ale zło może obrócić na dobre. Kara jest związana ze stworzonymi przez Boga prawami i mechanizmami. Związana ze stałością Boga.
_________________
1.Kor 8 2-3
"Gdyby ktoś mniemał, że coś "wie", to jeszcze nie wie, jak wiedzieć należy. Jeżeli zaś ktoś miłuje Boga, ten jest również uznany przez Bog."
 
 
BLyy 


Pomógł: 176 razy
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 2989
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-03-01, 10:27   

Jerem napisał/a:

W pewnych przypadkach śmierć niemowląt
była miłosierdziem. Lepsze to niż wychowanie
się w zepsutym społeczeństwie i stoczenie się
na barbarzyńcę, który składa dzieci Molochowi.
A przy okazji zbawienie takie niemowlę ma zbawienie
zapewnione.
To nie były napady złości tylko napady wymierzania
słusznej kary. Wbrew krzykom niektórych, Izraelici
jak byli niegrzeczni też dostawali karę.

Miłosierdziem jest zabijanie niemowląt? Nawet Biblia nie nazywa tego miłosierdziem. Nie można było dzieci przygarnąć i wychować w wierze judaistycznej? Zwłaszcza te małe, którym można było jeszcze wmówić, że od zawsze byli Żydami, które nie pamiętałyby swoich rodziców.
_________________
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5
 
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2015-03-01, 11:00   

Madziek napisał/a:
Bóg nigdy nie posłużył się złem

??????????????????????????
Kpisz?
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-01, 11:18   

nesto napisał/a:
Madziek napisał/a:
Bóg nigdy nie posłużył się złem

??????????????????????????
Kpisz?

nesto, ale Madziek napisała najprawdziwszą prawdę.
Cieszmy się, że Madziek ma właściwy obraz Boga.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-03-01, 11:29   

Anna01 napisał/a:
nesto napisał/a:
Madziek napisał/a:
Bóg nigdy nie posłużył się złem

??????????????????????????
Kpisz?

nesto, ale Madziek napisała najprawdziwszą prawdę.
Cieszmy się, że Madziek ma właściwy obraz Boga.


Nesto prawdopodobnie ma na myśli Boga starotestamentowego.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-03-01, 11:31   

Madziek napisał/a:
ale zło może obrócić na dobre. Kara jest związana ze stworzonymi przez Boga prawami i mechanizmami. Związana ze stałością Boga.


Całą wypowiedż popieram, a w szczególności tą pogrubionym drukiem.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Madziek 
Magda

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Lut 2015
Posty: 97
Wysłany: 2015-03-01, 14:27   

Ale jestem też zdania, że ja nie jestem wstanie ocenić działań Boga. A po pierwsze bo nie mam takiej wiedzy. A w takim sensie nie wiem co jest złe. Z drugiej strony Bóg jest w stanie wskrzeszać ludzi. A człowiek nie ma takiej możliwości. Mamy działać w zgodzie z własnym sercem. Jest to wytłumaczone w nowym testamencie. Świety Paweł to tłumaczył.
_________________
1.Kor 8 2-3
"Gdyby ktoś mniemał, że coś "wie", to jeszcze nie wie, jak wiedzieć należy. Jeżeli zaś ktoś miłuje Boga, ten jest również uznany przez Bog."
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2015-03-01, 17:33   

Bóg nie posługuje się złem, to zło jest waszym wyobrażeniem o tym co jest złe a co dobre. To jest już zagrywka przeciwnika Bożego, na którego machinacje dają się niestety nabrać ludzie wszelkiego pokroju.
Niektórzy tu nieodparcie bronią zła uważając, ze to Bóg jest zły. Bóg ST jest zły, a ten nowy jest dobry. Tylko który to ten nowy Bóg, czyż nie ten stary, czy może przeszedł metamorfozę. To jest znowu niemożliwe, gdyż Bóg się nie zmienia.
_________________

 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2015-03-01, 18:54   

ZAMOS - napisał.
Chryzolicie
Cytat:
W biblii w księdze rodzaju i nie tylko wyraźnie napisane jest, że:
Chryzolicie
W biblii w księdze rodzaju i nie tylko wyraźnie napisane jest, że:
BÓG JEST MĄDRY i w swej mądrości stworzył doskonały świat.
BÓG USTANOWIŁ WSZYSTKIE PRAWA dla dobra tego świata i żyjących w nim ludzi.
BÓG JEST SPRAWIEDLIWY i nigdy nie zmienia raz ustanowionych praw.
BÓG JEST DOBRY, bo dobroć wynika z mądrości, sprawiedliwości, a z tego też miłość doskonała.
Jakub zaś ze swoją mamuśką dokonał oszustwa na swym ślepym ojcu Izaaku i każe nam się wierzyć w to, że oszukał też wszystko widzącego i sprawiedliwego BOGA, który de facto wierzącym w te teksty karze się wierzyć w to, że Bóg też jest oszustem i wspólnikiem rozbójników, złodziei i morderców. Dla mnie się to kłóci z tym w co uwierzyłem o PRAWDZIWYM BOGU. Jak można być jednocześnie sprawiedliwym i oszukiwać, kraść i mordować niewinnych. Nie wiem kto pierwszy wymyślił słowo tajemnica wiary, tajemnica miłości i nadziei. To jakieś totalne bzdury. Jak można ufać pastuchom, którzy całymi pokoleniami łamali wszystkie prawa Boga. Teraz jak ktoś słyszy głosy, a te mu mówią by kogoś zabił i zabije to zamyka się takiego na zawsze w pomieszczeniu bez klamek, a ty każesz mi uznać takiego za „świętego” proroka. To jakiś absurd. Sprawiedliwego Ezawa się przeklina, a bratobójcę i oszusta się wywyższa na świętego. Cały ST opisuje nam historię krwiożerczych i mściwych pastuchów rządnych władzy i zaszczytów, a ich bóg Jehowa im w tym pomaga i ja mam w takie go boga wierzyć dlatego, że to tajemnica i brak nadziei. Już zdecydowanie mówię, że ja w takich świętych i takiego boga nie wierzę. Wierzę, że jak poumierali ci pożal się Panie święci, tak umrze ich psychopatyczny rządny krwi i dymu ofiar bóg. Ponieważ zło zawsze przegrywa, przegra i to nad jordańsko Jakubowe.
BÓG USTANOWIŁ WSZYSTKIE PRAWA dla dobra tego świata i żyjących w nim ludzi.
BÓG JEST SPRAWIEDLIWY i nigdy nie zmienia raz ustanowionych praw.
BÓG JEST DOBRY, bo dobroć wynika z mądrości, sprawiedliwości, a z tego też miłość doskonała.
Jakub zaś ze swoją mamuśką dokonał oszustwa na swym ślepym ojcu Izaaku i każe nam się wierzyć w to, że oszukał też wszystko widzącego i sprawiedliwego BOGA, który de facto wierzącym w te teksty karze się wierzyć w to, że Bóg też jest oszustem i wspólnikiem rozbójników, złodziei i morderców. Dla mnie się to kłóci z tym w co uwierzyłem o PRAWDZIWYM BOGU. Jak można być jednocześnie sprawiedliwym i oszukiwać, kraść i mordować niewinnych. Nie wiem kto pierwszy wymyślił słowo tajemnica wiary, tajemnica miłości i nadziei. To jakieś totalne bzdury. Jak można ufać pastuchom, którzy całymi pokoleniami łamali wszystkie prawa Boga. Teraz jak ktoś słyszy głosy, a te mu mówią by kogoś zabił i zabije to zamyka się takiego na zawsze w pomieszczeniu bez klamek, a ty każesz mi uznać takiego za „świętego” proroka. To jakiś absurd. Sprawiedliwego Ezawa się przeklina, a bratobójcę i oszusta się wywyższa na świętego. Cały ST opisuje nam historię krwiożerczych i mściwych pastuchów rządnych władzy i zaszczytów, a ich bóg Jehowa im w tym pomaga i ja mam w takie go boga wierzyć dlatego, że to tajemnica i brak nadziei. Już zdecydowanie mówię, że ja w takich świętych i takiego boga nie wierzę. Wierzę, że jak poumierali ci pożal się Panie święci, tak umrze ich psychopatyczny rządny krwi i dymu ofiar bóg. Ponieważ zło zawsze przegrywa, przegra i to nad jordańsko Jakubowe.

ZAMOS - Ty uznajesz Księgi Mojżeszowe jako autorytet Boskiego pochodzenia.?.
Ponieważ,cały czas je negujesz a teraz do nich się odnosisz jak do autorytetu.
Odpowiem,krótko na Twoje stwierdzenia.
1. Gdyby stworzony świat był doskonały i doskonali w nim ludzie,to St.Testament nie prorokował by o stworzeniu ''nowej ziemi i nieba''
i o tym nie pisali by Apostołowie w No.Testamencie.
2Piotra.3;13.
''Ale my oczekujemy,według obietnicy nowych niebios i nowej ziemi,w których mieszka sprawiedliwość.''
Gdyby ziemia była doskonała to nie niszczyłyby ludzi trzęsienia ziemi,wulkany itd.
Dopiero przyszły świat spełni doskonale oczekiwania ludzi.
2.Bóg jest sprawiedliwy,to prawda,ale prawa przez siebie ustalone zmienia np.Prawo dane Mojżeszowi miało charakter warunku,i było zawarte tylko z Izraelem, z chwilą złamania tych warunków przez Izrael,w odpowiednim czasie przestało istnieć.
K.Wyj.19;4-5
Wiele praw które Bóg dał miały charakter czasowy,często dane jednemu człowiekowi.I w żaden sposób nie świadczy to o zmienności Boga.
3.Przepraszam,miłość i dobroć nie wypływa z sprawiedliwości,z niej wypływa kara,a Boża miłość jest bezwarunkowa i nią Bóg obdarzył ludzkość w Chrystusie.
1Jan4;10.
''Na tym polega miłość,że nie myśmy umiłowali Boga,lecz że on nas umiłował i posłał Syna swego jako ubłaganie za grzechy nasze.''
Pozdrawiam.
ZAMOS.-napisał.
''Jak można ufać pastuchom?.''
Nie wiem czy nie jesteś tego świadomy ze Mojżesz jest pierwszym z nich,który był w posiadaniu wszelkiej wiedzy Egipskiej i tym samym starożytnego świata.
A zwycięzca okazał się jako pastuch.
Ale jeżeli odrzuca się Boże objawienie to tak się dzieje,traci się możliwość poprawności spojrzenia.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
Ostatnio zmieniony przez chryzolit 2015-03-01, 20:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Madziek 
Magda

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Lut 2015
Posty: 97
Wysłany: 2015-03-01, 20:32   

chryzolit napisał/a:
ZAMOS - napisał.
K.Wyj.19;4-5
Wiele praw które Bóg dał miały charakter czasowy,często dane jednemu człowiekowi.I w żaden sposób nie świadczy to o zmienności Boga.
3.Przepraszam,miłość i dobroć nie wypływa z sprawiedliwości,z niej wypływa kara,a Boża miłość jest bezwarunkowa i nią Bóg obdarzył ludzkość w Chrystusie.

Pozdrawiam.

Poczytaj Pawła. Myślę, że źle to interpretujesz. Bóg nie zniosł przymierza. Jeżeli ktoś wypełni prawo uczynkowe też dostąpi zbawienia.
_________________
1.Kor 8 2-3
"Gdyby ktoś mniemał, że coś "wie", to jeszcze nie wie, jak wiedzieć należy. Jeżeli zaś ktoś miłuje Boga, ten jest również uznany przez Bog."
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2015-03-01, 20:44   

Magda.
Miło ze piszesz,ale proszę Cię zobacz do poprzednich postów w temacie przymierzy,możesz spotkać też tam moją argumentację.
Pozdrawiam.
Jeżeli chcemy sobie pomóc,jest takie fajne powiedzenie,jeżeli chcesz poznać przyszłość,obejrzyj się [poznaj przeszłość].
Trzymam kciuki.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13