Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzieje kosciola ....
Autor Wiadomość
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-28, 16:54   

Henryk napisał/a:
Jednak to Dezeter nie wie, że papieże decydowali nawet o tym, kto zasiądzie na tronie świeckim.

Oj biedny Jehojada, pewnie w piekle się poniewiera, zadenuncjowany uprzednio przez Russella... :roll:

Cytat:
Otrzymali władzę absolutną. Rządzili tysiąc lat „laską żelazną” bez litości.

Nawet 1500... Iluż to biednych przestępców izraelscy arcykapłani kazali ukamienować...

Cytat:
Na własnej skórze doskonale doświadczył tego choćby Cesarz niemiecki Henryk IV.

O! a teraz użalasz się nad okropnym per definitione władcy świeckim! :aaa:

Cytat:
Kościół powszechny powstał wtedy, kiedy stał się kościołem panującym.

No tak, jakże Izrael był wstrętny - śmiał mieć kościół panujący przez półtorej tysiąclecia..!
Patriarchowie nie lepsi byli, że religijne rządy w swych szczepach sprawowali...

Cytat:
Z prześladowanego stał się prześladującym.

Oj rzeczywiście biedni byli ci czciciele Baala i Asztarte w Izraelu, oj biedni... prześladowani... :cry:

Cytat:
Historia jednoznacznie określa ten moment.
Nie kompromituj bardziej i tak już niemożliwie skomromitowanego Swego Kościoła. :-P

A ty nie kompromituj swojej sekty i tak już skompromitowanej
u zarania, przez kopanie bliźnich-chrześcijan wbrew Biblii! :evil:

Dezerter 

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2014-11-29, 13:16   

Henryk napisał/a:
Dezerter napisał/a:
wybacz za szczerość, ale to jakiś bełkot
przykład:
Cytat:
przyjal tytul papieza i zaczal nawet rywalizowac o wladze doczesna z cesarzami i krolami w Europie , w zamian za to cesarze dawali kosciolowi wladze i dobra doczesne .

:xoczko: :mysli:
to jakiś głupi ten cesarz był

Zaraza na Forum szybko przenosi się. :-(
Gdybyś napisał: „Wybacz, ale mylisz się”- znaczyło by to samo, a jak ładnie brzmiało by.
To naprawdę nie działa tak, że czym gorszym słowem określisz przeciwnika w dyskusji, tym większą masz rację. :xhehe:

z ostatnim twoimi słowami oczywiście zgoda, ale pozwól, że bełkotem będę nazywał stek bzdur - bo nie jest to jeda , lub dwie pomyłki - w malutkim fragmencie , który zacytowałem i do którego się odniosłem i merytoryczne wykazałem , że stekiem bzdur jest!
jakoś nie bronisz postawionych tam i skrytykowanych/obalonych przeze mnie tam tez ...
tylko jedziesz jak zazwyczaj ogólnikami :roll: :-?
Cytat:
Jednak to Dezeter nie wie, że papieże decydowali nawet o tym, kto zasiądzie na tronie świeckim.

to udowodnij, że ty wiesz i podaj trzy nazwiska tych władców, abym mógł się dowiedzieć - wyzwanie...czy sprostasz i okażesz się wiarygodny?

Cytat:
Rządzili tysiąc lat „laską żelazną” bez litości.

a co to za poetycka twórczość - działy pomyliłeś? :xhehe:
o jest konkret wreszcie jakiś do którego będę mógł się ustosunkować merytorycznie:
Cytat:
Na własnej skórze doskonale doświadczył tego choćby Cesarz niemiecki Henryk IV.

O tym Henryku piszesz Henryku :xhehe: (swój swego broni :-P )
Cytat:
W 1083 roku na czele armii wyruszył do Włoch, by rozprawić się z papieżem. Kolejne papieskie klątwy nie osiągnęły celu i choć życie papieża uratowali Normanowie, to został on wygnany do Salerno, gdzie wkrótce zmarł.

zaiste - władca absolutny ;-) :lol:

Cytat:
Kościół powszechny powstał wtedy, kiedy stał się kościołem panującym.

Tu prawdę napisałeś i pełna zgoda - widzę, że wiesz, że Głowa tego Kościoła jest Pan przed, którym zegnie się każde kolano i panowanie jego nie będzie miało końca
Cytat:
Z prześladowanego stał się prześladującym.
Historia jednoznacznie określa ten moment.

Może ten gdy twój imiennik podbił Rzym, a jego wojsko plądrowało, mordowało i gwałciło i rabowało, a papieża prześladowało, a może gdy Św Augustyn zginął w najeździe barbarzyńców 430 n.e, którzy palili święte księgi i kościoły, gwałcili i mordowali
zobaczmy dalej tę "żelazną laskę" ;-) :lol:
Cytat:
W związku z dekretem cesarza Justyna I , nakazującym arianom zwrot wszystkich kościołów katolikom, król Ostrogotów Teodoryk Wielki , przymusił papieża, aby udał się do Konstantynopola w celu uzyskania złagodzenia zarządzenia oraz zgody na powrót do arianizmu przechrzczonych na katolicyzm arian. Jan I został przyjęty na dworze cesarskim z honorami. Dokonał koronacji cesarza i uzyskał zgodę cesarza na zaprzestanie prześladowań arian ale nie wspomniał o drugim żądaniu Teodoryka. Po powrocie do stolicy Ostrogotów, Rawenny , Jan I przedłożył utrzymanie edyktu cesarskiego. Ze względu na brak zgody na rekonwersję arian został przez króla uwięziony[1]. 18 maja 526 r. zmarł w więzieniu z powodu złego traktowania. Dla zatuszowania zbrodni Teodoryk zezwolił na uroczysty pogrzeb z udziałem licznego duchowieństwa i wiernych.

Nie mam Henryku żadnego "Swego Kościoła" - jest tylko Jeden Powszechny/Katolicki Kościół Chrystusowi, apostolski
Cytat:
Nie kompromituj bardziej i tak już niemożliwie skomromitowanego Swego Kościoła. :-P

Z tym się zgodzę Henryku - jak wykazałem powyżej kompromitujesz siebie i swój "kościół"
jak widać nie tylko powyższym wpisem, ale i wiarą w boskość piramidy (nie)Cheopsa :-P :lol: , kultem Ojca założyciela na R i niemal bałwochwalczym uwielbieniem państwa Izrael
...
zanim następnym razem załapiesz za kamień ... pomyśl, albo Pismo poczytaj
ale i tak cię kocham, bo choć błądzący, ale gorący z ciebie uczeń Jezusa
szalom

efroni 

Wysłany: 2014-11-29, 17:25   

Bardzo , ale to bardzo tendencyjne dzieje Kościoła .
Gdy poszczególne , autonomiczne - co trzeba podkreślić - gminy chrześcijańskie
połączyły się w jeden kościół pod auspicjami Konstantyna
to tym samym Panna zdradziła swego Pana dla króla i królowania .

W tej zdradzie brały i biorą udział wszystkie dziś istniejące kościoły
że tak jest wystarczy przeanalizować daty .
325 r. pierwszy sobór nicejski
1054 r. wielka schizma która dzieli kościół na wschodni i zachodni
1400 - 1411 działalność reformatorska Jana Husa w kościele zachodnim
która była początkiem reformacji i początkiem podziału kościoła zachodniego

Co się stało z pierwszym Kościołem chrześcijańskim - Kościołem Jerozolimskim ?
Zdradził on Pana z tym światem ?

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Odpowiedz do tematu