Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
DEIZM
Autor Wiadomość
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2014-11-27, 08:50   



piękny wirus HIV
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-12-02, 22:08   

twój wpis zamknął temat...
a jest ciekawe, czy wirusy to życie?


Ja uważam, że tak. Ale "ja" to nie znaczy, że "tak jest".
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2014-12-03, 09:16   

Wirus nie spełnia definicji życia - nie przeprowadza procesów życiowych. Jest replikującym się w komórkach gospodarza materiałem genetycznym. ;-)
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-12-03, 09:52   

Czym w takim razie jest życie?
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2014-12-03, 10:40   

nesto napisał/a:
Czym w takim razie jest życie?

Bóg יהוה,Ojciec-Matka,Miłość-Mądrość,Światłość- jest energią męską i żeńską,życiem w każdym bycie

Bóg יהוה jest świadomym bytem bezosobowym,energią męską i żeńską,z których wszystko powstało i powstaje.Nie jest On Bogiem Ojcem,nie występował w Starym Przymierzu z Żydami i nie dokonał czynów,które przypisali mu Żydzi niezgodnie z prawdą w ST.

W człowieku Bóg jako ożywiająca nas energia wpływa przez górną czakrę,przepływa przez pozostałe czakry i wypływa z nas.Nawet ta energia,która wypływa z końców naszych palców ma lecznicze właściwości,które można samemu sprawdzić przy leczeniu skaleczeń,stłuczeń,oparzeń,itd.

_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-12-04, 07:44   

ratao, gdzie bakteria ma czakry i czy wirusy są życiem, energią czy może raczej wcale nie istnieją.. ;-)
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2014-12-04, 08:09   

ShadowLady86 napisał/a:
Wirus nie spełnia definicji życia - nie przeprowadza procesów życiowych. Jest replikującym się w komórkach gospodarza materiałem genetycznym. ;-)

czyli pasożytem, a Bóg ma układ wydalniczy?

(1 Krl 18:27) Kiedy zaś nastało południe, Eliasz szydził z nich, mówiąc: Wołajcie głośniej, bo to bóg! Więc może zamyślony albo jest zajęty, albo udaje się w drogę. Może on śpi, więc niech się obudzi! (28) Potem wołali głośniej i kaleczyli się według swojego zwyczaju mieczami oraz oszczepami, aż się pokrwawili. (29) Nawet kiedy już południe minęło, oni jeszcze prorokowali aż do czasu składania ofiary z pokarmów. Ale nie było ani głosu, ani odpowiedzi, ani też dowodu uwagi.
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2014-12-28, 08:00   Deizm

W kilku tematach padło słowo „Deizm”, „Deista”.

Usiłuję zrozumieć co to za pogląd, i co ma wspólnego z chrześcijaństwem?
Wikipedia podaje dość zwięźle:
Cytat:
Deizm – nurt religijno-filozoficzny, którego cechą wspólną jest przekonanie, że racjonalnie można uzasadnić istnienie jedynie Boga bezosobowego, będącego konstruktorem świata rozumianego jako mechanizm oraz źródłem praw, według których ten mechanizm świata działa. Tak rozumiany Bóg nie ingeruje w raz ustanowione prawa.

Pewnie jest wiele „odcieni” tegoż poglądu.
Cytat:
Deiści twierdzą, iż o istnieniu stwórcy można wnioskować w sposób pośredni, fizykalno-teologiczny. Refleksja polega na odkrywaniu porządku świata w rozumieniu praw fizyki rządzących materią. Według deistów, o istnieniu duchowej siły sprawczej świadczy racjonalny porządek świata materialnego. Bóg-Stwórca jest swego rodzaju konstruktorem przyrody, dla której ustanawia prawa i dalej już nie ingeruje w jej rozwój przyrodniczy, społeczny czy osobniczy.

U Deistów Bóg musi nosić „imię” Natura.
Bezosobowa, bezmyślna i ślepa Siła, która zapoczątkowała powstanie materii, cząsteczek, atomów, a w konsekwencji działania praw fizyki (które powstały też "tak sobie"), przez miliardy lat, poprzez ewoluowanie "pulpy" materii, cząsteczek- także życie.
Deistyczny „bog”, to nic innego jak ślepy traf, przypadek, sterowany jedynie prawami fizyki.
To, że one są akurat takie, jakie są- to też przypadek.

Może zwolennicy tego poglądu wyprowadzą mnie z błędu, i napiszą jak Oni to widzą?
Co wspólnego pogląd deistyczny ma z chrześcijaństwem?
Dlaczego deistów powinny obowiązywać jakiekolwiek zasady moralne, a nie jedynie "prawo silniejszego" i doboru naturalnego?
Tematu nie zakładam "przeciw komuś", lecz chcę zrozumieć zwolenników poglądu.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2014-12-28, 08:59   Re: Deizm

Henryk

Cytat:
U Deistów Bóg musi nosić „imię” Natura.
Bezosobowa, bezmyślna i ślepa Siła, która zapoczątkowała powstanie materii, cząsteczek, atomów, a w konsekwencji działania praw fizyki (które powstały też "tak sobie"), przez miliardy lat, poprzez ewoluowanie "pulpy" materii, cząsteczek- także życie.
Deistyczny „bog”, to nic innego jak ślepy traf, przypadek, sterowany jedynie prawami fizyki.
To, że one są akurat takie, jakie są- to też przypadek.


Bóg יהוה,Ojciec-Matka,Miłość-Mądrość,Światłość- jest energią męską i żeńską,świadomością i życiem w każdym bycie

Bóg יהוה jest świadomym bytem bezosobowym,energią męską i żeńską,z których wszystko powstało i powstaje.Nie jest On Bogiem Ojcem,nie występował w Starym Przymierzu z Żydami i nie dokonał czynów,które przypisali mu Żydzi niezgodnie z prawdą w ST.

Więcej na ten temat masz w temacie:Deizm

Pisanie o Bogu יהוה,że jest to "bezmyślna i ślepa Siła",jest to świadome fałszowanie prawdy na wzór Starego Testamentu.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2014-12-28, 09:36   

Henryk napisał/a:

Co wspólnego pogląd deistyczny ma z chrześcijaństwem?
Istnienie deizmu chrześcijańskiego ma się podobnie jak istnienie gnostycyzmu chrześcijańskiego. Gnostycyzm pierwotnie nie był chrześcijański, jednak w chrześcijaństwie w pierwszych wiekach jego istnienia zyskał rozgłos. Deizm w chrześcijaństwie został spopularyzowany w XVII wieku, właściwie jako sprzeciw wobec konserwatywnego biblijnie chrześcijaństwa. Wspominałem już o tym na forum. Adekwatną sytuację mamy obecnie na forum. Deizm chrześcijański zanegował zbawczą ofiarę Chrystusa sprowadzając jego rolę jedynie do zasad etyki. Trochę więcej na temat deizmu chrześcijańskiego wypowiedział się RN w stosownym wątku. I chociaż deizm nie jest typowo chrześcijański, jednak dzięki chrześcijaństwu, a właściwie wobec sprzeciwu co do takich biblijnych doktryn, jak choćby koncepcja grzechu Adamowego, zyskał on rozgłos. Nie wiem czy obecnie istnieje chrześcijański deizm. Jeśli nawet istnieje, to zapewne jest on głoszony w kościołach teologicznie liberalnych.

Zauważyłem, że na necie pojawił się blog zamierzający spopularyzować ideologię deizmu.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2014-12-28, 13:35   Re: Deizm

ratao napisał/a:
Więcej na ten temat masz w temacie:Deizm

Znaczy, że taki temat już był. :-(
Czytam niecałe 1/2 postów, a może i mniej.
Jakoś tego tematu nie zauważyłem.
Muszę go poczytać.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2014-12-28, 18:25   Re: Deizm

ratao napisał/a:
Deizm

Nie dałem rady przebrnąć wszystkiego. :-(
Nie mam aż tyle czasu.
Lecz coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że "Deizm", to inna nazwa "Darwinizmu".
Nie ma tam miejsca na Boga, Jezusa, nadziei życia...
Człowiek to taki krótki epizod w dziejach Kosmosu.
Pojawił się, zniknie, i nigdy nie powróci...
Nie mam miejsca nawet na zielonych ludzików!
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-29, 01:47   Re: Deizm

Henryk napisał/a:


Cytat:
Deiści twierdzą, iż o istnieniu stwórcy można wnioskować w sposób pośredni, fizykalno-teologiczny. Refleksja polega na odkrywaniu porządku świata w rozumieniu praw fizyki rządzących materią. Według deistów, o istnieniu duchowej siły sprawczej świadczy racjonalny porządek świata materialnego. Bóg-Stwórca jest swego rodzaju konstruktorem przyrody, dla której ustanawia prawa i dalej już nie ingeruje w jej rozwój przyrodniczy, społeczny czy osobniczy.

U Deistów Bóg musi nosić „imię” Natura.
Bezosobowa, bezmyślna i ślepa Siła, która zapoczątkowała powstanie materii, cząsteczek, atomów, a w konsekwencji działania praw fizyki (które powstały też "tak sobie"), przez miliardy lat, poprzez ewoluowanie "pulpy" materii, cząsteczek- także życie.
Deistyczny „bog”, to nic innego jak ślepy traf, przypadek, sterowany jedynie prawami fizyki.
To, że one są akurat takie, jakie są- to też przypadek.

Może zwolennicy tego poglądu wyprowadzą mnie z błędu, i napiszą jak Oni to widzą?
Co wspólnego pogląd deistyczny ma z chrześcijaństwem?
Dlaczego deistów powinny obowiązywać jakiekolwiek zasady moralne, a nie jedynie "prawo silniejszego" i doboru naturalnego?
Tematu nie zakładam "przeciw komuś", lecz chcę zrozumieć zwolenników poglądu.


Henryku :-) , przeczytaj jeszcze raz dokładnie słowa z cytatu, który wstawiłeś.
Piszesz zupełnie na odwrót :-)
Bóg wszystko racjonalnie stworzył, zachowując idealny porządek. ZAPROJEKTOWAŁ, ustanowił prawa .....puścił w ruch. My poprzez zdobywaną wiedzę ( fizyka, biologia, matematyka, medycyna itp.) odkrywamy JAK to uczynił. Nic w naturze nie jest "ślepym trafem", wszystko działa idealnie ! Nawet to (jak), że powstały 300 mln. lat temu pokłady węgla kamiennego :-) , że ptaki na zimę odlatują do ciepłych krajów, że są pory roku, że zachodzą reakcje chemiczne, że w przyrodzie występuje "Boska Proporcja" inaczej "złoty podział", złoty podział jest np. podstawą cyklu fal mózgowych, a nawet ....w rezonansie magnetycznym spinów w kryształach niobanu kobaltu :-)
Boską Proporcję masz min. w słoneczniku

W liściach

W muszlach i rozgwieździe


W całym człowieku !

W płatkach śniegu:


Boska Proporcja (złoty podział) występuje wszędzie.
Nawet zastosowali ją budując ...PIRAMIDY :-)

Jeśli (podkreślam JEŚLI) powstała "pulpa" i ewoluowała, to znaczy, że Bóg tak to zaplanował.
Wielu rzeczy jeszcze nie znamy, o wielu nie mamy pojęcia. Człowiek cały czas odkrywa dzieła Boga. Nasza wiedza o otaczającej nas rzeczywistości, za 1000 lat będzie wyglądała zupełnie inaczej.
Jedno jest pewne, że Bóg stworzył wszystko doskonałe i harmonijne.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-29, 02:54   

Anno jak sie nie złoscisz pohopnie to i całkiem z sensem piszesz:)
a powiedz mi taką rzecz
czy wierzysz w życie po śmierci?
/ czy deiści wierzą
Czy jak Hernyk powiada myslisz ze życie to taki epizodzik
człowiek pojawi się (życie) i zniknie (śmierć)
Wierzysz w zmartwychpowstanie?
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2014-12-29, 07:20   Re: Deizm

Anna01 napisał/a:
Bóg wszystko racjonalnie stworzył, zachowując idealny porządek. ZAPROJEKTOWAŁ, ustanowił prawa .....puścił w ruch.

I pozostawił na pastwę losu? Uda się, albo nie uda? I tak już 13 miliardów lat z hakiem...

Dlatego nie mieści mi się mojej małej głowie, że inicjatorem świata widzialnego była jakaś „bezosobowa siła”. – COŚ.
Musiał to być KTOŚ!
Choćby jakiś Demiurg dysponujący nieograniczoną mocą i mądrością.

Ja Boga „widzę” wszędzie. Nawet w pestce gruszki wrzuconej do ziemi, nasionku ogórka.
A nawet w odbiorniku telewizyjnym, którego zasadę działania z grubsza znam, a gdzie ludzkość jedynie wykorzystała prawa panujące w przyrodzie.
Bóg stworzył także człowieka.
Ecc 3:11 br " Sam Bóg uczynił wszystko doskonale w oznaczonym czasie. Ludziom dał możność zastanawiania się nad dziejami świata. Lecz nie są oni w stanie objąć dzieł, których Bóg dokonuje od początku świata aż do jego końca."
Stworzył nas, a także w nas zaplanował wieczność.
Jest to naturalne dla ludzi pragnienie!
Nie 50, nie 100 lat, ale bez końca.
Sposobem osiągnięcia tego jest posłuszeństwo Zasadom stworzonym przez Niego.

Ale cały czas jest to Ktoś, a nie Coś.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 11