Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tetragram runiczny jest Świętym Symbolem Boga,a nie imieniem
Autor Wiadomość
Kefaz 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 123
Wysłany: 2014-08-10, 17:47   

Tetragram יהוה zapisany czterema hebrajskimi literami nie jest symbolem, tylko zapisanym po hebrajsku imieniem Bożym , które w języku polskim brzmi Jehowa.
_________________
http://www.jw.org/pl/
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2014-08-21, 09:39   

badacz pisma

Cytat:
Słowo JHWH w języku staro hebrajskim zapisywano jako JEWE.

Słowo to tłumaczy się na: Bóg Ojciec wszystkich żyjących

Gdzie J oznaczy Boga, EVE - Ojca wszystkich żyjących.

Adam, pierwszy człowiek na ziemi, nazwał swoją żonę EWA.
Ewa w tym starożytnym języku nie jest nazwana przypadkowo.

Słowo EVA - Matka wszystkich żyjących.

J-EVE - Bóg Ojciec wszystkich żyjących.

Dlatego wyraz pisany: JEVE w paleo hebrajskim określa Boga Ojca, natomiast w języku hebrajskim zapisanym jako JHWH zmienioną pisownią uznano za tajemnicze imię Stworzyciela.

Adam niemógł nazwać Ewy J-EWA bo to oznaczałoby że jest Boginią Matką a jak wiemy została stworzona z ciała mężczyzny człowieka.

Runiczny Tetragram słowiański




Runiczny Tetragram słowiański był czytany przez słowian jako JEWE (JEWIE).Wynika z tego,że słowianie wiedzieli kim jest bezosobowy Bóg, Miłość-Mądrość,Ojciec-Matka,energia męska i żeńska,z której wszystko powstało i powstaje.

Runiczny Tetragram hebrajski można zastąpić Runicznym Tetragramem słowiańskim,ale nie można zastępować go tetragramem JHWH z martwymi literami i pochodnymi od niego rzekomymi imionami:Jahwe,Jehowa/h,osobowego Boga Ojca.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2014-12-19, 21:41   

BÓG יהוה,OJCIEC-MATKA,MIŁOŚĆ-MĄDROŚĆ

Żydzi znają symboliczne Drzewo Życia,które pozwala lepiej poznać BOGA יהוה i prawdę kim On jest.



BÓG יהוה,OJCIEC-MATKA,MIŁOŚĆ-MĄDROŚĆ,Keter, Stworzyciel,Światłość,Ejn Sof-Najwyższy.Dwie linie boczne,są to dwie energie,żeńska-Mądrość z lewej strony i męska-Miłość z prawej,które wypływają z BOGA יהוה ,Źródła.BÓG יהוה jest życiem i świadomością we wszelkim bycie,energią,z której wszystko powstało i powstaje.To potwierdza prawdę z NT,że Bóg jest Duchem.Wystarczy słowo Duch przetłumaczyć zgodnie z prawdą jako Energia i BÓG יהוה staje się Świętą Energią,Bogiem bezosobowym.

Bezosobowy BÓG יהוה nie jest osobą,Bogiem Ojcem i nie ma na imię Jehowa/h,Jahwe/h,itd.

BÓG יהוה nie przebywał z Żydami w Starym Przymierzu.W ST występuje niezgodnie z prawdą około 6800 razy i przypisuje mu się bestialskie czyny,w których nie miał żadnego udziału.Dał nam wszystkim wolną wolę,nikogo nie karze.Nie ingeruje w nasze prywatne życie i w sprawy Królestwa Boga Ojca,w którym żyjemy.Jako duchy jesteśmy świątyniami BOGA יהוה,w których zamieszkuje On przez swojego Ducha Bożego jako Światłość,Królestwo Boże,którego kazał szukać Chrystus,aby wszystko inne było nam dane.

Chrystus nauczał apostołów,aby modlitwy kierować do obecnego w nas Boga:OJCZE-MATKO,który jesteś w nas i poza nami,...itd.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
bbc-poland 


Wyznanie: Słowianin-Lechita wyznawca Chrystusa
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 316
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-12-29, 17:01   

Jewe znaczy - jawny, objawiony
wyraz Jewe prawdopodobnie pochodzi od słowa Jawe
Jawe składa sie z dwóch słów Ja-We co można tłumaczyć - Ja w nim , lub Ja wewnątrz niego

Należy tutaj przypomnieć słowa Jezusa: Ja jestem w Ojcu i Ojciec jest we mnie.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2016-04-23, 06:32   

Święty Tetragram Runiczny nie może być zapisywany martwymi literami

Efroni pisał o literach hebrajskich,że są święte (są runami),każda litera ma wiele znaczeń i są też liczbami (gematria),ale ta prawda do nikogo nie dociera.Dodam,że każda litera-runa generuje swoją energię.

Tetragram runiczny zapisany runami:hebrajskimi,słowiańskimi lub innymi,jest generatorem tej samej energii.

Cyprian podał link do strony:http://yehweh.org/,na której jest taki obrazek:



W trzech rzędach od góry jest Tetragram Runiczny,w czwartym jest zapis zwyłymi literami i nie jest to Tetragram Runiczny.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2016-04-26, 11:22   

Bóg יהוה Światłość,Stworzyciel,jest ENERGIĄ ,a nie jest osobą,Ojcem z NT

efroni napisał w temacie:LINK

Cytat:
PRZEDWIECZNY , ISTNIEJACY , nie mający ani początku ani końca , jest BYTEM -ISTNIEJACYM BYTEM o którym mówi się ;
ŚWIATŁO , ŚWIATŁOŚĆ WIEKUISTA , KORONA , BÓG-OJCIEC , STWÓRCA , DOBRO , MILOŚĆ
a przy tym to BYT o niepojętej dla nas INTELIGENCJI , o niepojętej dla nas MĄDROŚCI .

( tak a propos ; dlaczego taki BYT ma być OSOBĄ ? to tak jakby energię , moc , światła słonecznego nazywać osobą , jest to właściwe ?
Przecież „święty” w odniesieniu do Boga znaczy „oddzielony” , „inny” , „zupełnie inny” – tak inny , że nie jesteśmy sobie tej inności nawet wyobrazić ,

więc na jakiej to podstawie wyobrażamy sobie ten BYT jako Osobę i to jako Osobę podobną do człowieka ?)


Ta ŚWIATŁOSĆ WIEKUISTA jest OJCEM-STWÓRCĄ bytów uczynionych ze ŚWIATŁA a przez nas nazywanych ANIOŁAMI , SYNAMI BOŻYMI , DUCHAMI
a sposoby porozumiewania się , kontaktu , przekazywania informacji tych świetlistych bytów-duchów są dla nas tak obce i niezrozumiale ,
jak dla karaluchów są obce i niezrozumiałe sposoby porozumiewania się ludzi .
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10