Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jedyny Sprawiedliwy Sędzia
Autor Wiadomość
MieczDucha 
Binitarianizm


Wyznanie: Binitarianizm kondycjonalizm anihilacjonizm
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 483
Skąd: Puławy
Wysłany: 2014-07-22, 15:03   Jedyny Sprawiedliwy Sędzia

.

Gdyby drogą do zbawienia, do usprawiedliwienia były tzw "dobre uczynki" to wystarczyłoby aby Pan Jezus przyszedł na świat zostawił swoje nauki, wrócił do nieba udzielając swojej mocy - ducha Chrystusowego w mocy którego można prowadzić życie dla Chrystusa a nie dla grzechu. Jeśli drogą do zbawienia są dobre uczynki to PAN JEZUS na darmo umarł - jak wyżej, gdyby uczynki usprawiedliwiały, kasowały winę to wystarczyłoby aby PAN JEZUS przyszedł, zostawił naukę, objawił Boga Ojca i powrócił do nieba - Jego śmierć nie byłaby potrzebna. Jedyną drogą do zbawienia jest : "Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę, i to nie jest z was, jest to dar Boga" - Efezjan 2:8 Uwspółcześniona Biblia Gdańska.

Dlaczego Pan Jezus oddał swoje życie ? Dlatego, że każdy człowiek zgrzeszył a za grzech wg Bożego Prawa obowiązuje kara śmierci - grzech jest przestępstwem, buntem wobec Bożych Praw i zaleceń. Więc wszyscy ludzie zasługują na karę śmierci i taka wisi nad głową każdego człowieka. Śmierć nie odnosi się do ziemskiego ciała ale ma wymiar wieczny. Dobre uczynki czy Zakon Mojżesza nie mogą jej anulować.
Ojciec i Syn są doskonale Święci i Sprawiedliwi a upadły, skalany grzechem człowiek nie może przebywać w obecności tego co doskonale Święte.

Człowiek może się dwoić i troić a i tak jest i będzie brudny, skalany,
każdy człowiek jest przestępcą i jest WINNY wobec Boga i Jego Prawa. WINNY - dobrze zapamiętać to słowo. Który ziemski sędzia podepcze kodeks karny i uniewinni przestępcę dlatego że ten wcześniej prowadził wg ziemskich norm dobre życie ?? Może by znalazłby się taki sędzia ale byłby niesprawiedliwy bo podeptałby kodeks karny - ziemskie prawo nie zawsze jest sprawiedliwe więc to porównanie nie jest idealne, ale Boże Prawo jest idealnie sprawiedliwe, więc Sędzia Jezus Chrystus nie podepcze swojego prawa ale będzie się go wiernie trzymał. Gdyby podeptał kodeks karny przestałby być sprawiedliwy. Kodeks karny domaga się bezwględnego ukarania przestępcy.

Inne porównanie : przypuśćmy że człowiek dopuszcza się przestępstwa za które kodeks danego kraju przewiduje tylko i wyłącznie karę śmierci, bez możliwości obniżenia wyroku. Żaden sędzia który trzyma się kodeksu karnego nie wymierzy kary 10 lat więzienia albo 25 lat a nawet dożywocia, ponieważ kodeks karny nie przewiduje niższej kary niż kara śmierci. Tak jest z Bożym Prawem - ono przewiduje jeden wyrok : wyrok kary śmierci i żadnego niższego.
Święty i sprawiedliwy Sędzia Jezus Chrystus wyda sprawiedliwy wyrok kary śmierci - wszystkim tym którzy odrzucili Jego łaskę - możliwość amnestii przez wiarę w Jego bezgrzeszne życie, odkupieńczą śmierć za nasze grzechy i zmartwychwstanie.

Pan na Golgocie wziął na siebie karę śmierci jaka wisi nad wszystkimi ludźmi, więc sprawiedliwe jest aby tylko i wyłącznie przez wiarę w Niego dostąpić amnestii i otrzymać życie wieczne, dostąpić zbawienia. Tylko łaska może anulować winy. Dobre uczynki nie mogą tego zrobić gdyby mogły Pan Jezus nie poszedłby na krzyżu.
Kto uważa że przez dobre uczynki przekona doskonałego Sędziego do anulowania kary śmierci, ten postępuje jak ten który by próbował ludzkiego sprawiedliwego sędziego przekupić łapówkami. Taki człowiek jest zgubiony, sam siebie zwodzi, chyba że ukorzy się przed Bogiem i uwierzy, uzna że jest zgubionym grzesznikiem, który nie może się oczyścić i żadnymi uczynkami uniewinnić. Ci którzy w temacie zbawienia polegają na sobie i swoich uczynkach postępują jak faryzeusz z 18 rozdziału ewangelii Łukasza :

"Dwóch ludzi weszło do świątyni, aby się modlić, jeden faryzeusz, a drugi celnik. (11) Faryzeusz stanął i tak się w duchu modlił: Boże, dziękuję ci, że nie jestem jak inni ludzie, rabusie, oszuści, cudzołożnicy albo też jak ten oto celnik. (12) Poszczę dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę z całego mego dorobku. (13) A celnik stanął z daleka i nie śmiał nawet oczu podnieść ku niebu, lecz bił się w pierś swoją, mówiąc: Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu. (14) Powiadam wam: Ten poszedł usprawiedliwiony do domu swego, tamten zaś nie; bo każdy, kto siebie wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony" - Ewangelia Łukasza 18:10-14 Biblia Warszawska

Powiedzmy, że na ludzkim sądzie oskarżony zaczyna przekonywać sędziego że powinien go uniewinnić od złamania przestępstwa ponieważ przeprowadzał staruszki przez ulicę, płacił uczciwie podatki, był uczciwym w pracy i chodził do kościoła. Ale sędzia nie sądzi go za jego dobre uczynki ale za konkretne przestępstwo, więc taka prośba oskarżonego jest niepoważna. Czy jeśli ktoś przebywa w celi śmierci oczekując na dzień wykonania wyroku, może odwoływać się od wyroku, prosić o uniewinnienie argumentując że czyni dobro w więzieniu ??
Tylko będąc niewinnym mógłby się odwoływać. Przed Bogiem żaden człowiek nie jest niewinny. Przed Sędzią Jezusem Chrystusem - nie możemy stanąć i powiedzieć robiłem tyle dobrych uczynków. Na sądzie Bożym ukażą się również motywy tzw dobrych uczynków (a tutaj nie zawsze ludzie są czyści), ukażą się również złe uczynki - grzechy. A jak wykazałem nawet jeden grzech sprawia że jest się winnym kary śmierci.
Kto nie rozumie Bożej sprawiedliwości, ten nie rozumie też jak obrzydliwy i zły w oczach Bożych jest grzech.

Na "wadze" Bożej sprawiedliwości nie ma na jednej szali tzw dobrych uczynków a na drugiej szali złych uczynków. Ale na jednej szali są ludzkie uczynki a na drugiej doskonała Jezusowa świętość i sprawiedliwość oraz doskonałe uczynki Chrystusa - w takim układzie zawsze szala przechyla się na Bożą korzyść a każdy człowiek okazuje się winny wobec Boga i Jego Praw, które człowiek łamał. Boża sprawiedliwość zawsze zwycięża i sprawiedliwie skazuje.

Jeśli ktoś porówna się z jakimś innym człowiekiem to może będzie wyglądał na sprawiedliwego i dobrego ale tylko w swoich oczach lub w oczach niedoskonałych ludzi ale gdy się porówna z Jezusem Chrystusem to nigdy nie będzie sprawiedliwy - zawsze będzie mu brakować do idealnego wzoru.
Uniewinnienie za sprawą "dobrych uczynków" wymagałoby odejścia przez Sprawiedliwego Sędziego od Prawa Bożego, co sprawiłoby że Ten Sędzia przestałby być sprawiedliwy a to nie możliwe, więc tylko wiara w Chrystusa i Jego dzieło daje nam łaskę. Ale nie martwa wiara ale żywa wiara - żywa wiara objawia się przez żywą relację z Bogiem. Ta relacja oparta jest na mocy Bożej z której rodzi się miłości do Boga a z niej wypływa pragnienie przestrzeganie przykazań miłości w których wypełniają się wszelkie Boże przykazania. Więc wiara wzmacnia przestrzeganie przykazań bo człowiek otrzymuje ducha Chrystusowego, otrzymuje moc aby trwać w pełnieniu woli Bożej, taki człowiek obfituje w dobrych owocach.

Efektem zbawienia przez wiarę jest życia dla Boga a nie dla grzechu : " Każdy, kto w nim mieszka, nie grzeszy; każdy, kto grzeszy, nie widział go ani go nie poznał" - 1 list Jana 3:6 Biblia Warszawska

Dobre uczynki są owocem, efektem zbawienia a nie drogą do zbawienia. Kto myśli że drogą do zbawienia, są jego dobre uczynki, ten żyje w niepewności, niepokoju, strachu, jego życie zamienia mu się w mordęgę bo widzi że dużo mu brakuje do ideału Chrystusa. Lekarstwem jest uwierzyć Chrystusowi, który mówi że w teraźniejszym czasie ci którzy wierzą już MAJĄ życie wieczne :

"Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim." - Ewangelia Jana 3:36 BW - Ci którzy wierzą MAJĄ życie wieczne ale trzeba w tym trwać, kto Słucha ten trwa i będzie miał żywot. Mamy już teraz życie wieczne ale musimy trwać : " z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie" - Filipian 2:12 BW --- " a sprawiedliwy mój z wiary żyć będzie; lecz jeśli się cofnie, nie będzie dusza moja miała w nim upodobania. (39) Lecz my nie jesteśmy z tych, którzy się cofają i giną, lecz z tych, którzy wierzą i zachowują duszę." - list do Hebrajczyków 10:38-39 BW -- Ale w swojej sile, na swojej mocy nie wytrwamy do końca, nie przetrwamy trudnych czasów, zwiedzeń, wojny duchowej tylko w mocy Chrystusowej można wytrwać do końca : "Mamy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby się okazało, że moc, która wszystko przewyższa, jest z Boga, a nie z nas." - 2 Koryntian 4:7 BW


, "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł ze śmierci do żywota" - Ewangelia Jana 5:24 BW

, "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto wierzy we mnie, ma żywot wieczny" - Ewangelia Jana 6:47 BW

, "Kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota. (13) To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie żywot wieczny." - 1 list Jana 5:12-13 BW


_____________________________________________________________________________________________________

" Wtedy uwierzył (Abraham) Panu, a On poczytał mu to ku usprawiedliwieniu" - 1 księga Mojżeszowa 15:6 BW

, " Lecz jeżeli zgrzeszą przeciwko tobie - gdyż nie ma człowieka, który by nie zgrzeszył..." - 1 Królewska 8:46 BW

," Jak może czysty pochodzić od nieczystego? Nie ma ani jednego " - Hioba 14:4 BW

, "Jakże więc człowiek może być sprawiedliwy w obliczu Boga? I jak może ten, kto się urodził z niewiasty, być czysty? (5) Oto, jeżeli nawet księżyc nie świeci dość jasno i jeżeli nawet gwiazdy nie są czyste w jego oczach, (6) o ileż mniej śmiertelny, który jest jak czerw, i syn człowieczy, który jest jak robak? " - Hioba 25:4-6 BW

, "Jeżeli będziesz zważał na winy, Panie, Panie, któż się ostoi? " - księga Psalm 130:3 BW

,"Któż może powiedzieć: Oczyściłem swoje serce, jestem wolny od grzechu? " - przysłów Salomona 20:9 BW

, " Zaiste, nie ma na ziemi człowieka sprawiedliwego, który by tylko dobrze czynił i nie grzeszył." - księga kaznodziei Salomona 7:20 BW

, " I rzekłem: Biada mi! Zginąłem, bo jestem człowiekiem nieczystych warg i mieszkam pośród ludu nieczystych warg, gdyż moje oczy widziały Króla, Pana Zastępów" - księga Izajasza 6:5 BW

, "Lecz on nasze choroby nosił, nasze cierpienia wziął na siebie. A my mniemaliśmy, że jest zraniony, przez Boga zbity i umęczony. (5) Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. (6) Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich" - księga Izajasza 53:4-6 BW

, " Bardzo się będę radował z Pana, weselić się będzie moja dusza z mojego Boga, gdyż oblókł mnie w szaty zbawienia, przyodział mnie płaszczem sprawiedliwości jak oblubieńca, który wkłada zawój jak kapłan, i jak oblubienicę, która zdobi się we własne klejnoty." - Izajasza 61:10 BW - gdyby sprawiedliwość, zbawienie mogły być z uczynków to nie trzeba by było obleczenia w szaty zbawienia i w płaszcz sprawiedliwości. Nasze tzw dobre uczynki w kwestii zbawienia to szata splugawiona.

, "Potem ukazał mi Jozuego, arcykapłana, stojącego przed aniołem Pana i szatana stojącego po jego prawicy, aby go oskarżać. (2) Wtedy anioł Pana rzekł do szatana: Niech cię zgromi Pan, szatanie, niech cię zgromi Pan, który obrał Jeruzalem! Czyż nie jest ono głownią wyrwaną z ognia? (3) A Jozue był ubrany w szatę brudną i tak stał przed aniołem. (4) A ten tak odezwał się i rzekł do sług, którzy stali przed nim: Zdejmijcie z niego brudną szatę! Do niego zaś rzekł: Oto ja zdjąłem z ciebie twoją winę i każę cię przyoblec w szaty odświętne. (5) Potem rzekł: Włóżcie mu na głowę czysty zawój! I włożyli mu na głowę czysty zawój, i przyoblekli go w szaty. A anioł Pana stał przy tym" - księga Zachariasza 3:1-5 BW


," Cóż więc? Przewyższamy ich? Wcale nie! Albowiem już przedtem obwiniliśmy Żydów i Greków o to, że wszyscy są pod wpływem grzechu, (10) jak napisano: Nie ma ani jednego sprawiedliwego, (11) nie masz, kto by rozumiał, nie masz, kto by szukał Boga; (12) wszyscy zboczyli, razem stali się nieużytecznymi, nie masz, kto by czynił dobrze, nie masz ani jednego. (13) Grobem otwartym jest ich gardło, językami swoimi knują zdradę, jad żmij pod ich wargami; (14) usta ich są pełne przekleństwa i gorzkości; (15) nogi ich są skore do rozlewu krwi, (16) spustoszenie i nędza na ich drogach, (17) a drogi pokoju nie poznali. (18) Nie ma bojaźni Bożej przed ich oczami. (19) A wiemy, że cokolwiek zakon mówi, mówi do tych, którzy są pod wpływem zakonu, aby wszelkie usta były zamknięte i aby świat cały podlegał sądowi Bożemu. (20) Dlatego z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony przed nim żaden człowiek, gdyż przez zakon jest poznanie grzechu. (21) Ale teraz niezależnie od zakonu objawiona została sprawiedliwość Boża, o której świadczą zakon i prorocy, (22) i to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich wierzących. Nie ma bowiem różnicy, (23) gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej, (24) i są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie, (25) którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego, skuteczną przez wiarę, dla okazania sprawiedliwości swojej przez to, że w cierpliwości Bożej pobłażliwie odniósł się do przedtem popełnionych grzechów, (26) dla okazania sprawiedliwości swojej w teraźniejszym czasie, aby On sam był sprawiedliwym i usprawiedliwiającym tego, który wierzy w Jezusa." - list do Rzymian 3:9-26 BW - uczynki zakonu to uczynki zakonu Mojżesza


, dobre uczynki nadchodzą po prawdziwym zbawieniu : "Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; (9) nie z uczynków, aby się kto nie chlubił. (10) Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili." - Efezjan 2:8-10 BW



, przykłady pokazujące że człowiek sam w sobie jest totalnie zgubiony i winny oraz że łaską jesteśmy zbawieni, można mnożyć - nauka ta dalej jest rozwijana m.in w Dziejach Apostolskich, listach nowotestamentowych i Objawieniu Jana.



,
_________________
o moim wypadku : - http://mieczducha888.blog...-uratowany.html

antychryst : http://mieczducha888.blog...hrzescijan.html

, BINITARIANIZM : http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9634
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2014-07-22, 22:22   

Miecz Ducha.
Z przyjemnością przeczytałem co napisałeś.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-22, 22:34   

nie otrzymuje się usprawiedliwienia za dobre uczynki , tylko
powinno się wywdzięczyć przez dobre uczynki za usprawiedliwienie.
mowiąc po ziemsku- Jesteśmy tak jakby na warunkowym , gdy nie bedziemy działac spoleczno użytecznie to wrócimy do kozy.
Jak to robić i czego sie wystrzegać uczy Kodeks Karny ichocbyscie nie wiem jak go odtrącali :P
A jak przestrzegać uczy Najlepszy Prawnik (Jezus Crystus)
Prawnik ow do tego stopnia wytłumaczyl Kodeks , ze mozna mu zaufać w ciemno nawet ne znając prawa. Bo w nim jest prawo
Ale znajomość prawa moze pomóc , nikomu nie zaszkodzi pod warunkiem ze stosujemy się do wytycznych Jezusa w wypełnianiu go:)
Tyle.
Pozdrawiam :-)
Ostatnio zmieniony przez 2014-07-22, 22:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-22, 22:40   

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=10054

przypowieść o wodzie żywej :)
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-07-23, 08:18   

jfs300 napisał/a:
powinno się wywdzięczyć przez dobre uczynki za usprawiedliwienie.


Oczywiście ,że dobre uczynki są efektem daru zbawienia i usprawiedliwienia pochodzącego od Boga.
Jak mogłoby dziecko Boże świadomie żyć w bezprawiu.

"Objawia się gniew Boży z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość ludzi, którzy swoją przewrotnością dławią prawdę." Rz 1:18

Jezus prosi Ojca niebieskiego:

J 17:17 bt "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."



Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2014-07-26, 14:58   

Do Tematu.
MieczDucha.
Krótki post,który kiedyś napisałem,myślę że może być tutaj przydatny.

Rzym.3;9-22.Apostoł opisuje interesujący nas temat.
9w.
''Wykazaliśmy bowiem uprzednio,że tak Żydzi jak i poganie są pod panowaniem grzechu,jak jest napisane.Nie ma sprawiedliwego nawet ani jednego.''

Apostoł pisze o dwóch grupach ludzi,czyli o całym świecie.Stwierdza fakt powszechnego grzechu.[proszę czytajmy zacytowane proroctwa,które o tym mówią]
19w.
''A wiemy że wszystko co mówi Prawo,mówi do tych którzy podlegają Prawu.I stąd każde usta muszą zamilknąć i cały świat musi się uznać winnym wobec Boga,jako że z uczynków Prawa,żaden człowiek nie może dostąpić usprawiedliwienia w Jego oczach.Przez Prawo bowiem jest tylko większa znajomość grzechu.''

Każda z wymienionych grup miała Prawo.Żydzi Mojżeszowe,a poganie Prawo napisane na sercach,czyli sumienie Rzym2;15.
Ale pośród ludzi z tych dwóch grup,nikt,ani jedna osoba nie okazała się sprawiedliwa.Tak cały świat jest winnym wobec Boga.Prawo pozwalało poznać grzeszność własnego ciała,pozwalało poznać grzech.Ale nie dawało mocy do uwolnienia się z tego stanu.Przez własne uczynki,własne usiłowania,było to niemożliwe.Ale w 21w.Apostoł pokazuje drogę.

''Ale teraz jawną się stała sprawiedliwość Boża niezależna od Prawa,poświadczona przez Prawo i Proroków.''

Sprawiedliwość niezależna od Prawa,czyli nie mająca z prawem związku,ale poświadczona przez Prawo i Proroków [zapowiedziana]
22w.
''Jest to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich,którzy wierzą.Bo nie ma ty różnicy.Wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej,a dostępują usprawiedliwienia darmo,z Jego łaski,przez odkupienie,które jest w Jezusie Chrystusie.''

Nie ma tu różnicy,[podziału na Żydów czy pogan] każdy może przez wiarę dostąpić usprawiedliwienia,a jest to dar z Bożej łaski itd.Nie ma już innej drogi do życia wiecznego.
3.roz.Apostoł kończy słowami.
30-31w.B.T.

''Przecież jeden jest tylko Bóg,który usprawiedliwia obrzezanego dzięki wierze,a nie obrzezanego przez wiarę.
Czy więc przez wiarę obalamy Prawo?.
Żadną miarą,tylko Prawo właściwie ustawiamy.''.

Tak jak Pan Jezus,nie przyszedł rozwiązać zakon,ale wypełnić,tak teraz Paweł pisze,przez wiarę nie obalamy prawa,tylko je właściwie ustawiamy.
To ustawienie,opisał Paweł w tym rozdziale,co wyżej krótko streściłem.
Pozdrawiam.
P.S.
Tak dobre uczynki są wdzięcznością za Zbawienie,ładnie napisane,ktoś inny napisał są owocem usprawiedliwienia z wiary,a Jakub pisał że wiara bez uczynków jest martwa.
Dla Pawła,dobre uczynki które powinien człowiek czynić sa oczywistością.
Efez,2;10.
''Jego bowiem dziełem jesteśmy,stworzeni w Jezusie Chrystusie do dobrych uczynków,do których przeznaczył nas Bóg,abyśmy w nich chodzili.''
Tylko przez dobre uczynki nie uzyskujemy zbawienia i usprawiedliwienia.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-07-27, 17:18   

:-D

I tak ten, który od urodzenia jest nieobrzezany, a wypełnia Prawo, będzie sądził ciebie, który, mimo że masz księgę Prawa i obrzezanie, przestępujesz Prawo. Rz.2,27

Jeżeli zaś nieobrzezany zachowuje przepisy Prawa, to czyż jego brak obrzezania nie będzie mu oceniony na równi z obrzezaniem? Rz.2,26

Czy Abraham, ojciec nasz, nie z powodu uczynków został usprawiedliwiony, kiedy złożył syna Izaaka na ołtarzu ofiarnym? (22) Widzisz, że wiara współdziała z jego uczynkami i przez uczynki stała się doskonała. (23) I tak wypełniło się Pismo, które mówi: Uwierzył przeto Abraham Bogu i poczytano mu to za sprawiedliwość, i został nazwany przyjacielem Boga. (24) Widzicie, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary. Jakub 2,21-24

Ale jeśli kogoś faworyzujecie,to wasze poczynania są grzechem, bo jesteście potępieni przez Torę jako przestępcy. Jakub 2,9

A jest tylko jeden Dawca Tory, On też jest Sędzią posiadającym moc aby wyzwolić albo zniszczyć. Jakub 4,12

Pozdrawiam :-D
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
MieczDucha 
Binitarianizm


Wyznanie: Binitarianizm kondycjonalizm anihilacjonizm
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 483
Skąd: Puławy
Wysłany: 2014-08-02, 12:34   

" Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie: wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta, (20) bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo, (21) zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne; o tych zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą. (22) Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, (23) łagodność, wstrzemięźliwość..." - Galacjan 5:19-23 Biblia Warszawska

,"Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili" - Efezjan 2:10 BW

, "...Albo co masz, czego nie otrzymałbyś? A jeśli otrzymałeś, czemu się chlubisz, jakobyś nie otrzymał? : - 1 Koryntian 4:7 BW


, człowiek sam z siebie może wykrzesać jedynie uczynki ciała, natomiast odwrotne uczynki jak sama nazwa mówi są owocami ducha - jakby nie odczytać czy Ducha jako Boga - Ojca i Syna czy ducha jako mocy Bożej to one pochodzą z zewnątrz, są darem.
Skoro są darem to Sędziemu nie będzie można ich pokazać jako dowodów na uniewinnienie, bo to sam Sędzia je dał.
To tak jakby ktoś się chwalił czymś co do niego nie należy. To tak jakby ktoś dał nam prezent a my byśmy mówili że sami zapracowaliśmy na to i kupiliśmy to sobie.

Każdy człowiek na ziemi, nawet chrześcijanin jeśli pokłada jakąś nadzieję w swoich uczynkach, dziełach, przynależności do jakiegoś kościoła, organizacji i myśli że przez te czy inne rzeczy zostanie usprawiedliwiony, zachowany przed wyrokiem jest zwiedziony.

Sami w sobie jesteśmy kompletnymi bankrutami na Bożym Sądzie. Gdyby nie ofiara Pana Jezusa nie byłoby żadnej nadziei. Mówienie że musisz należeć do jakieś organizacji bo jak nie to zginiesz podczas Armageddonu, albo musisz należeć do Kościoła Rzymskiego bo w nim jest jedynie pełnia prawdy.
_________________
o moim wypadku : - http://mieczducha888.blog...-uratowany.html

antychryst : http://mieczducha888.blog...hrzescijan.html

, BINITARIANIZM : http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9634
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-08-03, 18:28   

MieczDucha napisał/a:
Gdyby nie ofiara Pana Jezusa nie byłoby żadnej nadziei.


Oczywiście.


Kto przekracza Prawo Mojżeszowe, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie [zeznania] dwóch albo trzech świadków. (29) Pomyślcie, o ileż surowszej kary stanie się winien ten, kto by podeptał Syna Bożego i zbezcześcił krew Przymierza, przez którą został uświęcony, i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski.Hbr.10 (28) bt


"Bo jeśli otrzymawszy poznanie prawdy, rozmyślnie grzeszymy, nie ma już dla nas ofiary za grzechy," Hbr 10:26 bw

"Ocknijcie się prawnie i nie grzeszcie; gdyż niektórzy mają nieznajomość Boga; na zawstydzenie wam to mówię." 1Kor 15:34 bgn

Uświęcajmy się według każdego Słowa Bożego bo to jest wolą Bożą.

"Taka jest bowiem wola Boża: uświęcenie wasze, żebyście się powstrzymywali od wszeteczeństwa," 1Tes 4:3 bw

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
MieczDucha 
Binitarianizm


Wyznanie: Binitarianizm kondycjonalizm anihilacjonizm
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 483
Skąd: Puławy
Wysłany: 2014-08-08, 20:45   

Listek napisał/a:
MieczDucha napisał/a:
Gdyby nie ofiara Pana Jezusa nie byłoby żadnej nadziei.


Oczywiście.


Kto przekracza Prawo Mojżeszowe, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie [zeznania] dwóch albo trzech świadków. (29) Pomyślcie, o ileż surowszej kary stanie się winien ten, kto by podeptał Syna Bożego i zbezcześcił krew Przymierza, przez którą został uświęcony, i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski.Hbr.10 (28) bt


"Bo jeśli otrzymawszy poznanie prawdy, rozmyślnie grzeszymy, nie ma już dla nas ofiary za grzechy," Hbr 10:26 bw

"Ocknijcie się prawnie i nie grzeszcie; gdyż niektórzy mają nieznajomość Boga; na zawstydzenie wam to mówię." 1Kor 15:34 bgn

Uświęcajmy się według każdego Słowa Bożego bo to jest wolą Bożą.

"Taka jest bowiem wola Boża: uświęcenie wasze, żebyście się powstrzymywali od wszeteczeństwa," 1Tes 4:3 bw

Pozdrawiam



http://www.youtube.com/wa...17wTZ6qQhRBDPgg


polecam przesłuchać
_________________
o moim wypadku : - http://mieczducha888.blog...-uratowany.html

antychryst : http://mieczducha888.blog...hrzescijan.html

, BINITARIANIZM : http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9634
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12