Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Milenium
Autor Wiadomość
standi231

Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 31
Wysłany: 2014-07-20, 13:04   Milenium

Witajcie będzie to jedno zapytanko,tak na szybko.Czy zycie wieczne to tylko 1000 letnie królestwo na ziemi a potem koniec?Jesli tak to kiepsko tylko 1000 lat zycia.Czy może będziemy zyc bez końca.Wytlumaczy mi to ktoś przez tą kwestie nie spie po nocach.
 
 
MieczDucha 
Binitarianizm


Wyznanie: Binitarianizm kondycjonalizm anihilacjonizm
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 483
Skąd: Puławy
Wysłany: 2014-07-20, 13:44   

Ci którzy nie zostaną wymazani z księgi życia, otrzymają nieśmiertelność - będą żyć nie 1000 lat nie milion i nie miliard ale bez końca : " Oto tajemnicę wam objawiam: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni (52) w jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni. (53) Albowiem to, co skażone, musi przyoblec się w to, co nieskażone, a to, co śmiertelne, musi przyoblec się w nieśmiertelność. (54) A gdy to, co skażone, przyoblecze się w to, co nieskażone, i to, co śmiertelne, przyoblecze się w nieśmiertelność, wtedy wypełni się słowo napisane: Pochłonięta jest śmierć w zwycięstwie! (55) Gdzież jest, o śmierci, zwycięstwo twoje? Gdzież jest, o śmierci, żądło twoje? (56) A żądłem śmierci jest grzech, a mocą grzechu jest zakon; (57) ale Bogu niech będą dzięki, który nam daje zwycięstwo przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa. " - 1 list do Koryntian 15:51-57 Biblia Warszawska


"Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie, (17) potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem" - 1 list do Tesaloniczan 4:16-17 Biblia Warszawska

, "Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, jeśli kto zachowa słowo moje, śmierci nie ujrzy na wieki" - Ewangelia Jana 8:51 BW

, "Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat." - Objawienie Jana 20:6 BW - druga śmierć nadejdzie po 1000 letnim królestwie ale ona nie dotknie tych którzy będą mieć udział w pierwszym zmartwychwstaniu - oni otrzymają uwielbione ciała i będą królować z Chrystusem podczas milenium i później w wieczności

,"I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego. " - Objawienie Jana 20:15 BW


Wiem że jesteś katolikiem więc raczej przez to nie możesz spać po nocach, uwierz prawdziwej biblijnej ewangelii i powierz życie prawdziwemu, żywemu Jezusowi i karm się Słowem Bożym który jest w Biblii. Rzymskokatolicka ewangelia to nie jest prawdziwą ewangelią ale należy do grona "innych ewangelii" pozdrawiam


,
_________________
o moim wypadku : - http://mieczducha888.blog...-uratowany.html

antychryst : http://mieczducha888.blog...hrzescijan.html

, BINITARIANIZM : http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9634
 
 
Czernin 
Catholic


Wyznanie: Kościół Rzymsko-Katolicki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2013
Posty: 53
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2014-07-20, 13:48   

Po sądzie ostatecznym będzie nowa ziemia, nowe niebo, nie będzie już śmierci, chorób, płaczu. 144000 wybranych będzie żyć w niebie, a miliardy zasłużonych na ziemi. Przez 1000 lat będzie Królował Chrystus, potem szatan zostanie wypuszczony na krótki czas, a następnie całkowicie zniszczony, wtrącony do piekła. Następnie władzę przejmę Bóg Ojciec.
_________________
Wiele jest wiar w człowieczym życiu, wiele jest dróg lecz jeden Bóg, jeden jedyny niezastąpiony tak jak i Jego Syn i Duch.
Nie ulegaj na uczuciach! Źródłem pewności jest obietnica zawarta w Słowie Bożym.
 
 
 
Maximus Minimus 
Maximus Minimus

Wyznanie: Katolik
Pomógł: 40 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 301
Wysłany: 2014-07-20, 15:28   

@ standi231

1. List do Koryntian wyraźnie odnosi się do tych, " którzy nie zostaną wymazani z księgi życia"

O "Księdze Życia" mówi nam Apokalipsa 20: 14-15

Cytat:
A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia.
Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia.

Wyraźnie wskazuje na "drugą śmierć", która następuje po Sądzie Ostatecznym

Ap 20:12

Cytat:
I ujrzałem umarłych - wielkich i małych - stojących przed tronem,
a otwarto księgi. I inną księgę otwarto, która jest księgą życia.
I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano, według ich czynów.


Przejdźmy do sedna

Jezus Chrystus przyjmuje męczenników za wiarę do swojego 1000-letniego Królestwa:

Ap 20:4

Cytat:
I ujrzałem trony - a na nich zasiedli [sędziowie], i dano im władzę sądzenia -
i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego,
i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi
i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę.
Ożyli oni i tysiąc lat królowali z Chrystusem.

Ap 20:6

Cytat:
Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu:
nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa
i będą z Nim królować tysiąc lat.

Inni zmarli muszą jeszcze poczekać:

Ap 20:5
Cytat:
A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło.
To jest pierwsze zmartwychwstanie.

Po Tysiącletnim Królestwie w Niebie Ziemię atakuje Szatan, który wraz z Bestią ma rządzić "godzinę". Rozpoczyna się ziemski "koniec świata", którego oprócz znaków na niebie i ziemi punktem kulminacyjnym jest druga Wojna Goga i Magoga, gdy w obronie Jerozolimy stanie sam Jezus Chrystus:

Ap 20: 7-10

Cytat:
A gdy się skończy tysiąc lat, z więzienia swego szatan zostanie zwolniony.
I wyjdzie, by omamić narody z czterech narożników ziemi,
Goga i Magoga, by ich zgromadzić na bój, a liczba ich jak piasek morski.
Wyszli oni na powierzchnię ziemi i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane;
a zstąpił ogień od Boga z nieba i pochłonął ich. A diabła, który ich zwodzi,
wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok.
I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków.


Podsumowując, prawidłową chronologią jest:
1. Śmierć Chrystusa na Krzyżu i jego Zmartwychwstanie
2. 1000-letnie Królestwo w Niebie dla tych, którzy zginą za wiarę w Chrystusa.
3. Armageddon
4. Ponowne przyjście Chrystusa na Ziemię i ostateczne zwycięstwo nad Śmiercią i Szatanem.
5. Wskrzeszenie pozostałych zmarłych i przeprowadzenie nad nimi Sądu Ostatecznego
6. Nowe Jeruzalem o którym Apokalipsa pisze w rozdz 21-22

Pozdrawiam
_________________
AMDG
 
 
Czernin 
Catholic


Wyznanie: Kościół Rzymsko-Katolicki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2013
Posty: 53
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2014-07-20, 16:46   

Czyli niezbyt dokładnie napisałem.

Maximus Minimus, nie wiem jak dokładnie stoi w ten sprawie Kościół Katolicki, ale jeśli mówisz, że po śmierci Chrystusa rozpoczną się jego rządy w niebie, dla tych, którzy dla Niego zginęli, to już to panowanie mogło się zacząć lub już się zaczęło. Uważam tak, ponieważ objawienia armageddonu miał bodajże św. Ojciec Pio, i chyba siostra Łucja z Fatimy, także koniec może lub jest bliski.
_________________
Wiele jest wiar w człowieczym życiu, wiele jest dróg lecz jeden Bóg, jeden jedyny niezastąpiony tak jak i Jego Syn i Duch.
Nie ulegaj na uczuciach! Źródłem pewności jest obietnica zawarta w Słowie Bożym.
 
 
 
Maximus Minimus 
Maximus Minimus

Wyznanie: Katolik
Pomógł: 40 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 301
Wysłany: 2014-07-20, 17:01   

@ Czernin

Z Ewangelii św. Łukasza 23:42-43
I dodał: "Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa". Jezus mu odpowiedział: "Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju".

Ten "Dobry Łotr" gdzieś musi z Jezusem przebywać ;-)

Pzdr
_________________
AMDG
 
 
MieczDucha 
Binitarianizm


Wyznanie: Binitarianizm kondycjonalizm anihilacjonizm
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 483
Skąd: Puławy
Wysłany: 2014-07-20, 17:17   

oprócz Objawienia Jana 21:4 mówiącym że śmierci już nie będzie można dodać jeszcze np :

, "Wszechmocny Pan zniszczy śmierć na wieki i zetrze łzę z każdego oblicza, i usunie hańbę swojego ludu na całej ziemi, gdyż Pan powiedział." - księga Izajasza 25:8 Biblia Warszawska

, "A jako ostatni wróg zniszczona będzie śmierć." - 1 Koryntian 15:26 BW


Nowe Jeruzalem zstąpi na ziemię, więc OJCIEC i SYN i zbawieni będą przebywać na ziemi lub również na ziemi
_________________
o moim wypadku : - http://mieczducha888.blog...-uratowany.html

antychryst : http://mieczducha888.blog...hrzescijan.html

, BINITARIANIZM : http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9634
 
 
Wasiczek
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-20, 19:59   

Czernin napisał/a:
Uważam tak, ponieważ objawienia armageddonu miał bodajże św. Ojciec Pio, i chyba siostra Łucja z Fatimy, także koniec może lub jest bliski.


Z tymi objawieniami radziłbym uważać. Jest tam pomieszana prawda z kłamstwem. No i oczywiście jest mała zgodność z Biblią, w tym co przekazują te demony tym biednym ludziom. Te osoby stały się ofiarami Szatana.
 
 
Maximus Minimus 
Maximus Minimus

Wyznanie: Katolik
Pomógł: 40 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 301
Wysłany: 2014-07-20, 22:47   

Ciekawi mnie relacja między tymi dwoma fragmentami. Nie jestem pewny...

Ap 6:10-11

Cytat:
I głosem donośnym tak zawołały:
"Dokądże, Władco święty i prawdziwy,nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi?" I dano każdemu z nich białą szatę i powiedziano im, by jeszcze krótki czas odpoczęli, aż pełną liczbę osiągną także ich współsłudzy oraz bracia, którzy, jak i oni, mają być zabici.

Oraz Ap 20:7

Cytat:
A gdy się skończy tysiąc lat,
z więzienia swego szatan zostanie zwolniony.

Postawiłbym hipotezę, że uwolnienie Szatana z więzienia wiąże się ze złożeniem mu odpowiedniej liczby ofiar z męczenników za wiarę w Chrystusa. Słudzy Bestii mordując chrześcijan składają krwawą ofiarę Smokowi. Na podstawie Ap:20 można ustalić taki ciąg zdarzeń:
1. Dopełnienie się liczby męczenników
2. Szatan zostaje uwolniony z więzienia
3. Armageddon oraz Sąd Ostateczny

Pytanie czy Sąd Ostateczny może się odbyć bez "dopełnienia liczby świętych" ?

Pzdr
_________________
AMDG
 
 
Czernin 
Catholic


Wyznanie: Kościół Rzymsko-Katolicki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2013
Posty: 53
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2014-07-21, 00:13   

Maximus Minimus, czyli co? osoby przebywające obecnie w niebie są objęci tym 1000 letnim Królowaniem Chrystusa? i kiedy mogłoby to Królowanie się zacząć, bo jeśli zaraz po Zmartwychwstaniu, to jest to nie możliwe, bo już grubo ponad 1900 lat od tego wydarzenia minęło. Może ten czas jest jakoś inaczej liczony? może też, millenium zaczęło się trochę później. Jak myślisz?

Wasiczek napisał/a:
Z tymi objawieniami radziłbym uważać. Jest tam pomieszana prawda z kłamstwem. No i oczywiście jest mała zgodność z Biblią, w tym co przekazują te demony tym biednym ludziom. Te osoby stały się ofiarami Szatana.


Oczywiście, nie wszystkie objawienia pochodzą od Boga. Jezus dał Kościół, aby ten nieomylnie interpretował Biblię, oraz np. właśnie te objawienia. Ja wierze tylko w te objawienia, które Kościół uznał za prawdziwe.
_________________
Wiele jest wiar w człowieczym życiu, wiele jest dróg lecz jeden Bóg, jeden jedyny niezastąpiony tak jak i Jego Syn i Duch.
Nie ulegaj na uczuciach! Źródłem pewności jest obietnica zawarta w Słowie Bożym.
 
 
 
Wasiczek
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-21, 01:37   

Czernin napisał/a:
Oczywiście, nie wszystkie objawienia pochodzą od Boga. Jezus dał Kościół, aby ten nieomylnie interpretował Biblię, oraz np. właśnie te objawienia. Ja wierze tylko w te objawienia, które Kościół uznał za prawdziwe.


Który Kościół? Bo jeśli miałeś na myśli KRK, to ten uznaje wszystko, co mu na rękę. Przykro mi, ale taka jest prawda. Objawienia uznane przez KRK są niezgodne z Biblią. Uznał objawienie w Fatimie, gdzie demon podszywa się pod Maryję. Ja wolę wierzyć Słowu Bożemu niż objawieniom.

2Kor 11:14-15
I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości. Nic przeto wielkiego, że i jego słudzy podszywają się pod sprawiedliwość. Ale skończą według swoich uczynków.
 
 
Czernin 
Catholic


Wyznanie: Kościół Rzymsko-Katolicki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2013
Posty: 53
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2014-07-21, 11:51   

Tak, miałem na uwadze KRK. Kościół nie uznaje wszystkich objawień, nawet chyba Medjugorie nie jest uznane jako miejsce takich objawień, bo tam raczej osoby doznają osobistych doznań. Nie wiem co Biblia mówi na temat objawień, ale dla mnie do zbawienia najważniejsza jest Pismo Święte, Tradycja i Kościół Boży, a jeśli On takowe objawienia uzna za prawdziwe, to ja w to wierzę. A skąd wiesz, że pod Maryję podszywał się szatan? jeśli tak będziesz podchodził do sprawy, to w żadne z takich objawień nie uwierzysz, może nawet osobistych.
Objawienia Fatimskie się sprawdziły i myślę, że nadal będą się sprawdzać. Także te wydarzenia prawie z przed 100 lat są prawdą. Dyskutujemy tutaj na temat Millenium, także nie offtopujmy już, i tak za dużo sobie pozwoliłem, bo miałem nie odpowiadać na Twój post.
_________________
Wiele jest wiar w człowieczym życiu, wiele jest dróg lecz jeden Bóg, jeden jedyny niezastąpiony tak jak i Jego Syn i Duch.
Nie ulegaj na uczuciach! Źródłem pewności jest obietnica zawarta w Słowie Bożym.
 
 
 
Wasiczek
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-21, 13:45   

Czernin napisał/a:
A skąd wiesz, że pod Maryję podszywał się szatan?

Królowa Niebios nie jest biblijną Maryją. I na tym myślę, że zakończymy dyskusję. O niebezpieczeństwach związanym z tym kultem napiszę już w innym dziale.
Pozdrawiam.
 
 
Maximus Minimus 
Maximus Minimus

Wyznanie: Katolik
Pomógł: 40 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 301
Wysłany: 2014-07-21, 23:49   

@ Czernin
Cytat:
czyli co? osoby przebywające obecnie w niebie są objęci tym 1000 letnim Królowaniem Chrystusa? i kiedy mogłoby to Królowanie się zacząć, bo jeśli zaraz po Zmartwychwstaniu, to jest to nie możliwe, bo już grubo ponad 1900 lat od tego wydarzenia minęło. Może ten czas jest jakoś inaczej liczony? może też, millenium zaczęło się trochę później. Jak myślisz?


Myślę, że nie ma przeciwwskazań by uznać, że okres spętania Szatana oraz okres tysiącletnich współrządów Chrystusa z męczennikami to ten sam "przedział czasowy"(warto zauważyć, że limit czasowy dotyczy tylko "współrządów" - Chrystus będzie królował po Sądzie Ostatecznym już bez świętych). Przyjrzyjmy się więc momentowi spętania Szatana:

Ap 20: 1-3
Cytat:
Potem ujrzałem anioła, zstępującego z nieba, który miał klucz od Czeluści
i wielki łańcuch w ręce. I pochwycił Smoka, Węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat. I wtrącił go do Czeluści,
i zamknął, i pieczęć nad nim położył, by już nie zwodził narodów,aż tysiąc lat się dopełni. A potem ma być na krótki czas uwolniony.


Hebr 2:14
Cytat:
Ponieważ zaś dzieci uczestniczą we krwi i ciele, dlatego i On także bez żadnej różnicy stał się ich uczestnikiem, aby przez śmierć pokonać tego, który dzierżył władzę nad śmiercią, to jest diabła

Mrk 3:22-27
Cytat:
Natomiast uczeni w Piśmie, którzy przyszli z Jerozolimy, mówili: "Ma Belzebuba i przez władcę złych duchów wyrzuca złe duchy".
Wtedy przywołał ich do siebie i mówił im w przypowieściach: "Jak może szatan wyrzucać szatana? Jeśli jakieś królestwo wewnętrznie jest skłócone, takie królestwo nie może się ostać. I jeśli dom wewnętrznie jest skłócony, to taki dom nie będzie mógł się ostać.
Jeśli więc szatan powstał przeciw sobie i wewnętrznie jest skłócony, to nie może się ostać, lecz koniec z nim. Nie nikt nie może wejść do domu mocarza i sprzęt mu zagrabić, jeśli mocarza wpierw nie zwiąże, i wtedy dom jego ograbi.

Momentem spętania Szatana jest męczeńska śmierć Chrystusa na Krzyżu.
Czy więc chodzi tutaj o tysiąc ziemskich lat - wątpię, raczej zestawiałbym tę liczbę wraz z Ap 17:12 "lecz wezmą władzę jakby królowie na jedną godzinę wraz z Bestią"
czyli w relacji długi okres - krótki okres, tys. lat vs 1h

2. List św. Piotra 3:8
Cytat:
Niech zaś dla was, umiłowani, nie będzie tajne to jedno, że jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień

Pzdr
_________________
AMDG
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2014-07-22, 10:17   Re: Milenium

standi231 napisał/a:
Witajcie będzie to jedno zapytanko,tak na szybko.Czy zycie wieczne to tylko 1000 letnie królestwo na ziemi a potem koniec?Jesli tak to kiepsko tylko 1000 lat zycia.Czy może będziemy zyc bez końca.Wytlumaczy mi to ktoś przez tą kwestie nie spie po nocach.


Bóg stworzył Adama, na życie wieczne na ziemi, ponieważ Adam zgrzeszył, więc Bóg zesłał na Adama karę ŚMIERCIĄ UMRZESZ, a w Adamie na cały rodzaj ludzki. Więc umieramy, w rożnym wieku, bo wyrok jest jeden UMRZESZ nie jest podany wiek.

Ale ponieważ Bóg oprócz przymiotu SPRAWIEDLIWOŚĆ, ma jeszcze przymiot MIŁOŚĆ i MOC, i MĄDROŚĆ więc w swojej MĄDROŚCI nieograniczonej nakreślił PLAN ZBAWIENIA LUDZKOŚCI.
W tym planie w swojej wielkiej nieograniczonej MOCY i MIŁOŚCI dla nas ludzi obiecał ,że, nas uwolni od śmierci, zesłał swojego jedynego SYNA żeby za nas umarł, a tym samym odkupił nas od śmierci którą na nas zesłał, przez swój grzech nasz ziemski ojciec ADAM.

Ponieważ mamy zagwarantowane wzbudzenie z grobu więc już tylko od nas będzie zależało, czy po tysiącleciu będziemy chcieli żyć wieki wieczne na ziemi.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 10