Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Deklaracja Wiary lekarzy katolickich
Autor Wiadomość
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2014-06-19, 08:43   

bartek212701 napisał/a:
Z naukowego punktu widzenia płód nie jest dzieckiem do momentu aż nie będzie w stanie SAMEMU żyć poza organizmem matki.

Już z samego logicznego punktu widzenia.
Człowiek to jednostka autonomiczna, nie połączona pępowiną z organizmem żywiciela.
Wszystko inne to zygota, zarodek, płód.
Jednostka żyjąca samodzielnie poza łonem matki.

Nie ciało, lecz ciało i samodzielny dech życia.
Gen 2:7 bw " ukształtował Pan Bóg człowieka z prochu ziemi i tchnął w nozdrza jego dech życia. Wtedy stał się człowiek istotą żywą."
Wszystko byłoby dobrze, gdyby młodzież nie traktowała seksu jako sposobu na nudę.
Gdyby nie było patologicznych związków, gdyby nie było gwałtów...
Każe dziecko było by oczekiwane z niecierpliwością!
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-06-20, 00:59   

Czy jest dzieckiem, czy też nie, to sprawa drugorzędna i sprawa terminologii. To, co nie ulega wątpliwości (wyjątkiem są filozofowie po WUML-ach i nieuki z podstawówki), to fakt, że od momentu poczęcia jest to człowiek.
 
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2014-06-20, 06:45   

meritus napisał/a:
To, co nie ulega wątpliwości (wyjątkiem są filozofowie po WUML-ach i nieuki z podstawówki), to fakt, że od momentu poczęcia jest to człowiek.

Natomiast plebani po seminariach twierdzą, że już plemnik posiada duszę... :lol:

Z zapłodnionej komórki jajowej może powstać człowiek, o ile będzie rozwijała się prawidłowo i we właściwym miejscu.
Choć początki tego życia mogą powstać nawet poza ustrojem matki.

Jest to potencjalne (możliwe) życie, lecz jeszcze nie człowiek!
Pestka po śliwce nie jest śliwą, a kilkunastodniowa komórka człowiekiem.
Niech obrońcy życia za wszelką cenę (nawet życia matki) zapamiętają sobie tę prostą prawdę.
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-06-20, 10:28   

Henryk napisał/a:
Natomiast plebani po seminariach twierdzą, że już plemnik posiada duszę... :lol:

Nie plebani tylko Żydzi. W czasach biblijnych istniało przekonanie, że w plemniku istnieje malutki, ale już w pełni ukształtowany człowieczek (homunculus), a rola kobiety ogranicza się tylko to stworzenia warunków do rozwoju tego człowieczka.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2014-06-20, 11:32   

Księga Ozeasza 14.1. Biblia Tysiąclecia.


''Samaria odpokutuje za bunt przeciwko Bogu swojemu.
Wyginą od miecza, dzieci ich będą zmiażdżone, a łona niewiast ciężarnych rozprute''

Druga Księga Królewska 15.16. Biblia Tysiąclecia.


''Podówczas Menachem zdobył Tappuach, zabijając wszystkich, którzy w nim byli, oraz jego okolice, począwszy od Tirsy, ponieważ mu nie otworzono bram. Zdobył ją, a wszystkim ciężarnym kobietom rozpruwał łona

Księga Rodzaju 38.24. Biblia Tysiąclecia.


''Po około trzech miesiącach doniesiono Judzie; Twoja synowa Tamar stała się nierządnicą i nawet stała się brzemienna z powodu czynów nierządnych. Juda rzekł; Wyprowadzcie ją i spalcie.

Księga Wyjścia 21.22 - 23 Biblia Tysiąclecia.

''Jeśliby mężczyżni w czasie bójki uderzyli kobietę brzemienną, powodując poronienie, ale bez jakiejkolwiek innej szkody, to winny zostanie ukarany grzywną, jaką nałoży mąż tej kobiety i wypłaci ją za pośrednictwem sędziów polubownych''.
Jeżeli ona poniesie jakąś inną szkodę , wówczas on odda życie za życie''
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2014-06-20, 12:11   

KobietaZMagdali napisał/a:
W czasach biblijnych istniało przekonanie, że...

I dziś istnieje przekonanie, że czarny kot przynosi pecha, a przejście pod drabiną to już niechybny wypadek.
Co oczywiście nie świadczy, że to prawda. ;-)
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-06-20, 12:18   

Mylisz zabobony z faktem, że ludzie w starożytności nie mieli możliwości wytłumaczyć pewne zjawiska i tłumaczyli je tak jak potrafili z użyciem dostępnej wiedzy i przyrządów. To że kiedyś nie było mikroskopów nie oznacza, że ludzie byli głupsi niż teraz.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2014-06-20, 12:25   

meritus napisał/a:
Czy jest dzieckiem, czy też nie, to sprawa drugorzędna i sprawa terminologii. To, co nie ulega wątpliwości (wyjątkiem są filozofowie po WUML-ach i nieuki z podstawówki), to fakt, że od momentu poczęcia jest to człowiek.


Oczywiście że od momentu poczęcia zarodek jest człowiekiem.
Tylko co z tego ?
Przecież KK nie jest ortodoksyjnie przeciwny zabijaniu ludzi.
Twoi koledzy - Panie Wikary - służą w wojsku, ułatwiając żołnierzom zabijanie.
Nie słyszałem, aby twój kolega kapelan z Afganistanu zabraniał ostrzeliwania afgańskich wiosek, w których znajdują się kobiety ciężarne.
Wygląda na to, że robicie szum wokół aborcji tylko dlatego, że jest to medialnie chwytliwe.
A inny twój kolega po fachu chciał zabić swoje dziecko i co ? Poniósł jakąś karę kościelną ?
http://www.ruchofiarksiez...=asc&highlight=
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-06-20, 23:42   

Pacyfizm jest obcy Ewangelii.

Łk 3:14
Pytali go też i żołnierze: A my, co mamy czynić? On im odpowiadał: Nad nikim się nie znęcajcie i nikogo nie uciskajcie, lecz poprzestawajcie na swoim żołdzie.


Nie zauważyłem, żeby był tu jakikolwiek nakaz dezercji.

Henryk napisał/a:
Natomiast plebani po seminariach twierdzą, że już plemnik posiada duszę...

Poziom twoich błazeństw jest tak żenujący, że pozostaje już tylko puścić bąka.

Henryk napisał/a:
Jest to potencjalne (możliwe) życie, lecz jeszcze nie człowiek!

Podejrzewam, że podobnie jak Boa Dusiciel szkoły kończyliście bardzo dawno i wiadomości z biologii z klasy IV szkoły podstawowej dawno uleciały...
 
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2014-06-21, 00:27   

Cytat:
2 Moj. 21:22-23
22. Jeżeli dwaj mężowie się biją, a przy tym uderzą kobietę brzemienną tak, że poroni, ale nie poniesie dalszej szkody, to sprawca zapłaci grzywnę, jaką mu wyznaczy mąż tej kobiety, a uiści ją w obecności rozjemców.
23. Jeżeli zaś poniesie dalszą szkodę, to wtedy da życie za życie,
(BW)


To jest pewien przykład za podniesieniem roli i znaczenia ciężarnej kobiety, którego celem jest jej ochrona. Co to znaczy dalsza szkoda?

Nie wchodźmy w skrajnosć męczeńsko-nieludzką. Kobieta nie powinna być zmuszana do oddawania swojego życia przy porodzie.

Ten cytat ani inny nie roztrzyga jeszcze kiedy płód nazywa się człowiekiem. Starotestamentowe pouczenie jakim jest Tora blednie przy opisach takich jak o Janie Chrzcicielu, napełnionym Duchem sw. jeszcze w łonie matki swojej, albo gdy Elżbieta:

Łk1:(41) A gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Marii, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, i Elżbieta napełniona została Duchem Świętym,

(44) Bo oto, gdy dotarł do uszu moich głos pozdrowienia twego, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie.

Z radosci czyjej? :-) A jesli gdzie indziej pisze, że Jan był już w łonie matki napełniony Duchem sw., to od płodu do dorosłego jest ciągłosć zwana Janem? :-D

Nie wchodźmy w skrajnosć płodowo-nieludzką. Płód nie musi oznaczać jeszcze braku duszy/ducha.

A jak jest? Bóg wie. Dziecko jest podarunkiem utkanym przez Boga. Tam gdzies jest Jego decyzja, niezależnie od pragnienia mężczyzny czy kobiety. Najlepiej widać to na przykładzie biblijnych bezpłodnych- potem cudownie płodnych oraz przy Jezusie, który się począł poza seksem.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2014-06-21, 08:27   

meritus napisał/a:
Pacyfizm jest obcy Ewangelii.

Łk 3:14
Pytali go też i żołnierze: A my, co mamy czynić? On im odpowiadał: Nad nikim się nie znęcajcie i nikogo nie uciskajcie, lecz poprzestawajcie na swoim żołdzie.


Nie zauważyłem, żeby był tu jakikolwiek nakaz dezercji.

Henryk napisał/a:
Natomiast plebani po seminariach twierdzą, że już plemnik posiada duszę...

Poziom twoich błazeństw jest tak żenujący, że pozostaje już tylko puścić bąka.

Henryk napisał/a:
Jest to potencjalne (możliwe) życie, lecz jeszcze nie człowiek!

Podejrzewam, że podobnie jak Boa Dusiciel szkoły kończyliście bardzo dawno i wiadomości z biologii z klasy IV szkoły podstawowej dawno uleciały...


A tym razem co ci nie pasi ? :shock:
Przecież napisałem, że dla mnie zarodek od momentu poczęcia jest człowiekiem.
Nie zgadzasz się z tym ? :roll:
Może podzielasz poglądy św. Tomasza z Akwinu ?
„Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub tez w następstwie wilgotnych wiatrów”
P.s.
- nie napisałeś nic o WUML-u. Pisz o tym, uwielbiam jak piszesz o WUML-ach :xcalus:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-06-21, 16:06   

Boa Dusiciel, napisałem tylko, że szkoły kończyłeś dawno. Nic więcej nie imputowałem.
 
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2014-06-21, 17:42   

leszed napisał/a:
Płód nie musi oznaczać jeszcze braku duszy/ducha.
:aaa:
Płód oddycha płucami?
A może masz na myśli świadomą nieśmiertelną duszę? :xhehe:
Tylko czego Ona jest świadoma? :crazy:
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2014-06-21, 18:47   

meritus napisał/a:
Boa Dusiciel, napisałem tylko, że szkoły kończyłeś dawno. Nic więcej nie imputowałem.


No może i dawno, ale niezłe :-P
Ale jednak nie tak dobre, żebym rozumiał czemu KK pomaga w zabijaniu dzieci i kobiet w ciąży, choć sprzeciwia się aborcji.
Gdyby KK był całkowicie przeciwny jakiemukolwiek zabijaniu, to byłoby to bardziej spójne, nie ? 8-)
A ile to jest dawno ? :crazy:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-06-22, 00:33   

Ścigasz się z Henrykiem w błazeństwach... "Pomaga w zabijaniu...". Może warto zastanowić się, zanim coś palniesz?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10