Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Deklaracja Wiary lekarzy katolickich
Autor Wiadomość
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-11, 20:13   

Manna z nieba napisał/a:
Bob, kobieta, która wie, że będzie miała chore dziecko, a nie skorzysta z propozycji zgodnej z prawem, że może usunąć ciążę, jest po prostu uważana za głupią.
A nie daj Boże, szukając pomocy lekarskiej lub finansowej dla tego dziecka w późniejszym czasie przyzna się, że świadomie zadecydowała, że dziecko się urodzi, wiedząc w ciąży, że jest chore.
To smutne i przykre co tym matkom się wówczas mówi.

To jest wina tych co mówią, a nie matki , czy dziecka czy kogokolwiek innego.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2014-06-12, 00:07   

_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2014-06-12, 09:59   

Wpadamy ze skrajności w skrajność.
Za komuny gabinety ginekologiczne były pełne kobiet, które poddawały się aborcji.
Skoro 96 % naszej populacji było i jest katolików, to które wyznanie tak zapełniało te gabinety? 4% protestantów i ateistów?
Czy to dopiero po upadku komuny hierarchia katolików rzymskich dojrzała do zrozumienia,ze aborcja jest złem?

Hardi napisał:

fragment przysięgi Hipokratesa "Nikomu, nawet na żądanie, nie podam śmiercionośnej trucizny, ani nikomu nie będę jej doradzał, podobnie też nie dam nigdy niewieście środka na poronienie." a to fragment przysięgi lekarskiej "przyrzekam: (...) służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu" w zasadzie to lekarze, którzy dokonują aborcję łamią przysięgę i powinni stracić prawo do wykonywania zawodu


Czy jak Hipokrates żył i stworzył te regułkę, to rzymski kościół miał coś do powiedzenia w tej sprawie?
A już lekarze przysięgę składali,że środka na poronienie kobietom nie będą podawać.
więc jaką zasługę chce mieć rzymski kościół w tej sprawie?

Ostatnio czytałam,ze tysiące niemowląt w szambie odnaleziono po klasztorem rzymskich katolików, I oni śmią jeszcze w ogóle się odzywać na temat aborcji?

Parmenides napisał: Wczoraj czy przedwczoraj usłyszałem, że jakiś dominikanin, wyrażał wątpliwości czy dokonywanie przeszczepów jest moralne.

I które my miejsce zajmiemy, jeżeli ten cud zakonnik zwycięży,ze swoja głupotą?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2014-06-14, 07:34   

Wielu ludzi ma dość medialnej nagonki na wybitnego ginekologa prof. Bogdana Chazana.
I to z jakiego powodu ta nagonka?
Czy lekarz nie ma prawa odmówić mordowania dzieci?? :shock:
Przecież dziecko w łonie matki to już żywy człowiek, niczym się nie różni w oczach Boga od tego już narodzonego.

Profesor Chazan ukazuje wielu rodzicom i lekarzom inne rozwiązanie niż zabicie chorego dziecka.
Śmiertelnie chore dziecko można i trzeba otoczyć opieką, bo jest też pacjentem i po prostu jednym z nas.

Jeden w wielu przypadkow.
Lekarz zalecił kobiecie aborcję, bo dziecko miało umrzeć.
Poszła do prof. Bogdana Chazana.
Córka urodziła się zdrowa.
Czy ktoś z Was uważa, że należy na wszelki wypadek dobijać dzieci podejrzane o chorobę?
Takich przypadków jest mnóstwo, ale dowiedziałam się o tym, gdy mnie samą to spotkało.

Zobaczcie co się porobiło na świecie.
Atakuje się lekarza za to, że odmówił dobicia dziecka śmiertelnie chorego.
W zamian zaoferował nie ręce innego lekarza, które zabiją, ale opiekę nad dzieckiem i matką.

Odważnie przyznaje się do swoich przekonań.




https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t1.0-9/10448797_1503606549853249_3315558921642343027_n.png
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2014-06-14, 09:17   

Widziałam wczoraj wywiad z prof. Chazanem. Bardzo spokojny, ciepły człowiek. Zrobił na mnie duże wrażenie.
Jakby ktoś miał ochotę zobaczyć:
http://www.tvp.info/15610...ialem-procedury
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
Bob 

Pomógł: 187 razy
Dołączył: 28 Mar 2013
Posty: 1165
Wysłany: 2014-06-14, 12:47   

Tutaj ciekawa rozmowa: https://www.youtube.com/watch?v=83N2_IUIjvI

Pojawia się wątek lekarzy Świadków Jehowy.
Mam podobne zdanie do Marka Balickiego.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2014-06-14, 18:58   

Manna z nieba napisał/a:
Przecież dziecko w łonie matki to już żywy człowiek, niczym się nie różni w oczach Boga od tego już narodzonego.

Chyba jednak się różni:

2 Moj. 21:22-23
22. Jeżeli dwaj mężowie się biją, a przy tym uderzą kobietę brzemienną tak, że poroni, ale nie poniesie dalszej szkody, to sprawca zapłaci grzywnę, jaką mu wyznaczy mąż tej kobiety, a uiści ją w obecności rozjemców.
23. Jeżeli zaś poniesie dalszą szkodę, to wtedy da życie za życie,
(BW)


Skoro plód jest żywym człowiekiem, to powinna być kara życie za życie prawda?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-06-14, 19:21   

Z naukowego punktu widzenia płód nie jest dzieckiem do momentu aż nie będzie w stanie SAMEMU żyć poza organizmem matki. Tak więc aborcja, do 21 tygodnia jest zgodna z prawem, bo dziecko do tego czasu nie jest w stanie samodzielnie istnieć poza matką. Prawo jest straszne, bo jednak ta istotka żyje, ale dzieckiem jeszcze z medycznego punktu widzenia nie jest.
KobietaZMagdali napisał/a:
Widziałam wczoraj wywiad z prof. Chazanem. Bardzo spokojny, ciepły człowiek. Zrobił na mnie duże wrażenie.

Ten człowiek jest przede wszystkim katolikiem, a potem dopiero lekarzem. Jest przeciwnikiem BADAŃ PRENATALNYCH, które pozwalają wykryć choroby w czasie prenatalnym płodu...takie badania służą do wczesnego wykrycia zmian u płodu i leczenia ich w matce, a ten lekarz zabrania ich swoim pacjentkom, bo twierdzi, że jak zobaczą nieprawidłowości to usuną. On ma rację :-) lepiej niech urodzi się chore i całe życie cierpi, a te całe życie może trwać 8 godzin na przykład.

Prof. Chazan powinien zmienić specjalność np. na okulistykę, czy dermatologię, ale nie być już ginekologiem :-/
Zazwyczaj kobietom w tak ciężkiej sytuacji każe rodzić taki człowiek, jak Chazan. Potem się go gloryfikuje, a matka przeżywa piekło w leczeniu dziecka, które później umiera. Matka cierpi, nie będąc nikomu znaną ze swojego heroizmu.
Chazan to fanatyk.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2014-06-14, 19:37   

Moja znajoma ponad trzydzieści lat temu urodziła dziewczynkę z Zespołem Downa
Rozmawiałam kiedyś z nią, powiedziała mi,że gdyby zrobiła badania, to by raczej, tego dziecka nie urodziła.
Teraz oboje z mężem są chorzy i bardzo się martwią co będzie z Ela, co prawda ma jeszcze brata, ale w obecnym czasie każdy ma swoje zmartwienia.
Ela sama sobie nie poradzi, jeżeli rodzice odejdą pójdzie do domu opieki, a tam ona nie wyrobi bo jest bardzo kochana i rozpieszczana u swoich rodziców.
Takiego nieszczęścia to trzeba doświadczyć, żeby się wypowiadać.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-14, 20:17   

Miałam ciążę pozamaciczną. Płód rozwijał prawidłowo tyle, że nie tam gdzie trzeba.
Ciekawa jestem czy dr. Chazan podjąłby się w sumie aborcji (wycięcia jajowodu wraz z płodem ) dla ratowania mi życia ? Czy jego sumienie nie pozwalałoby na to ?
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-06-14, 21:40   

O aborcji nie powinni nigdy rozmawiac mężczyźni, bo oni nie rodza i nie Oni potem przeżywają takie cierpienia, jak matki.
To czysta ignorancja :-/ a to co teraz się dzieje w temacie z tą biedną 11 letnią, zgwałconą dziewczyna to woła o pomste do nieba....

Moja znajoma ostatnio na facebooku walnęła sobie fotę z napisem
"Wara od mojej macicy- fanatyczni katolicy" :-D nawet dałem jej lajka ;-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-06-17, 23:50   

bartek212701 napisał/a:
O aborcji nie powinni nigdy rozmawiac mężczyźni, bo oni nie rodza i nie Oni potem przeżywają takie cierpienia, jak matki.

Trudno się z tym zgodzić. Mężczyźni mają prawo mówić o aborcji bo się rodzą. :-D Nie cytuj ulotek swojej ulubionej partii, bo nieraz to brzmi mało mądrze.

bartek212701 napisał/a:
"Wara od mojej macicy- fanatyczni katolicy"

Aborcja nie dotyczy macicy. Jeżeli jakaś panienka boi się, że katolicy chcą usunąć jej macicę, niech zgłosi się do doktora po skierowanie do kliniki leczącej paranoje i nerwice.
 
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2014-06-18, 15:39   

Ja wyżej napisałam o wielkim grobowcu w szambie obok klasztoru, czyje to niemowlaki byly????
KrK nie powinien w ogóle głosu zabierać, bo ma za dużo na sumieniu właśnie już narodzonych niemowląt,
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-18, 16:05   

nike , KK powinien zabierać głos w sprawie noworodków , albo niech wogóle ziemianie nie zabierają głosu, należysz do ziemian? A to pech, nic nie mów
@ bartek
mężczyźni moga mowić o życiu ktore nieraz dla własnej wygody zostaje usunięte, a wola Boża jest zgola odmienna.
jejku ktoś miał rację, Ty faktycznie nie jesteś miłośnikiem biblii.... na to wychodzi :(

Uwaga do was obojga: Kazdy moze mowic o ile mowi o Prawach Bożych, takze każdy ma prawo deklarować swoją wiarę nawet żul , czy morderca (niestety tą chorą w tym państwie też, a tak już być nie powino)
I takie zamykanie gęby ludziom ktorzy dzialają w dobrej sprawie jest tylko śmiesznym tłumaczeniem własnych słabości i probą wyrzucenia Prawa Bożego do śmietnika.

Gdyby tak Szawła Chrystus rozliczał za jego występki jak wy Kościół(vide nike)
lub męzczyzn(vide Bartek)...
To byśmy połowe kanonu Nowego Testamentu nie mieli spisanej.
Ale wiem ze tego typu argumentacja raczej nigdy nie przemowi do was.
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2014-06-18, 23:15   

Anna01 napisał/a:
Miałam ciążę pozamaciczną. Płód rozwijał prawidłowo tyle, że nie tam gdzie trzeba.
Ciekawa jestem czy dr. Chazan podjąłby się w sumie aborcji (wycięcia jajowodu wraz z płodem ) dla ratowania mi życia ? Czy jego sumienie nie pozwalałoby na to ?
Wydaje mi się, że mógłby mieć problem. Nie znam jego wszystkich wypowiedzi, ale te co widziałem, występuje jako obrońca deklaracji. A sytuacja nie jest tak jednoznaczna jak w deklaracji, i ci, którzy się o niej wypowiadają powinni to wiedzieć. Z linka sam Chazan ma wątpliwosci co do niektórych sformułowań w niej zawartych, co redaktorka musiała z niego wydusić.

Przypomina to sprawę rozwodu dla byle jakiej przyczyny. Faryzeusze cytując Mojżesza uderzają w jedną skrajnosć, niemniej ortodoksyjni chrzescijanie w drugą zabraniając wszelkich rozwodów. Problemem do którego podszedł Jezus jest 'byle jaka przyczyna rozwodu' czyli jest po srodku i ani nie lekceważy potrzeby rozwodu ani do niego nie zachęca. Tak samo jest z aborcją (na przykładzie Anny).

Ta deklaracja jest wymierzona przeciw każdej aborcji, ale co do czego, to nie obejmuje wszystkich postaw, nawet katolickich KRK. Ta niejasnosć mi nie podoba, natomiast, mimo, że nie popieram w pełni tej deklaracji, myslę, że lekarz musi posługiwać się oprócz ciałem, sumieniem ... ale swoim, bez okraszania go mysleniem zbiorowym typu "wielu nas (katolików itd.) jest".

Nie mam zaufania do deklaracji ani do KRK, natomiast Chazan głupi nie jest, tylko może przesadził z tą pacjentką. No i nie każda antykoncepcja jest szkodliwa, ale księdzu nie wolno potwierdzić. A ci są tacy ważni. Po nich zas ci lekarze.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10