Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Córki Babilonu
Autor Wiadomość
marek c
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-07, 09:07   

adwent1844 napisał/a:
Wielki Babilon jest 'matką nierządnic'
Jak myślicie, kim są nierządnice?

Być może chodzi tu o kazdą denominację, która zamiast uwielbiać Boga Żywego wdaje się w politykę religijną i "cudzołoży" księciem tego świata...

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2006-11-07, 09:48   

marek c napisał/a:
adwent1844 napisał/a:
Wielki Babilon jest 'matką nierządnic'
Jak myślicie, kim są nierządnice?

Być może chodzi tu o kazdą denominację, która zamiast uwielbiać Boga Żywego wdaje się w politykę religijną i "cudzołoży" księciem tego świata...

EMET:
Czyż definiowanie 'Babilonu Wielkiego' - przez ŚJ - jako ogólnoświatowego imperium religii fałszywej/ych/ - nie oddaje lepiej istoty zagadnienia?
Wtedy nie parcelujemy każdej denominacji, lecz ogólnie mówimy o całej skali zagadnienia - zjawiska.
Przecież, jak sam słusznie zauważasz, mowa jest o 'księciu tego świata'.
Można zatem powiedzieć o świecie religii fałszywych - bez względu na to jak by się zwała dana konkretna.
Wszak to i tak Bóg oceni, która to ta owa fałszywa; On też wykona wyroki.

Polityka - pojęcie ogólne.
Handel - pojęcie ogólne.
Religia - ...

Przecież Ap 17:2 mówi ogólnie o 'królach ziemi' i o 'zamieszkujących ziemię'; nie mówi o danym konkretnie królu takiej lub innej krainy, nie mówi też o mieszkańcach takiego lub innego konkretnego kraju.
Ap 17:5 - też uogólnia na 'ziemię', nie na jakiś konkretny kraj.

Stephanos, ps. EMET

agent terenowy 

Wysłany: 2014-02-02, 01:56   

A Pismo mówi wprost:

A niewiasta, którą ujrzałeś, oznacza wielką metropolię mającą królestwo nad królami ziemi”.(Obj 17)

Jaka metropolia miała władze nad królami ziemi w czasach Jana i ma ją do teraz nie trzeba chyba pisać.
że zobaczę cię wkrótce,
i wtedy osobiście porozmawiamy.(3Jana)

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2014-02-02, 10:37   

Mówienie, że Babilonem jest kościół katolicki, a jej córkami kościoły protestanckie to zbytnie uproszczenie.
Przede wszystkim w pierwszej kolejności należałoby sobie odpowiedzieć, czy według Biblii wielkim miastem zwanym Babilonem, a także Sodomą i Egiptem, w którym zamordowano Jezusa był Rzym czy też raczej Jerozolima? O jakim mieście mówił Jezus wypominając, że prześladuje ono i zabija proroków do niej posłanych? I wreszcie według słów Jezusa kto stanowił potomstwo tych, ludzi, którzy prześladowali biblijnych proroków; czy byli to katolicy, protestanci, czy raczej ówcześnie Jezusowi Żydzi, głównie mieszkańcy Jerozolimy?
Też tak kiedyś myślałem odnosząc proroctwa biblijne nt. Babilonu do katolików, no i protestantów, ale w oparciu o treść Pisma z czasem byłem zmuszony zmienić zdanie.

Elius

Wyznanie: Moim Panem jest Isus.
Wysłany: 2014-02-02, 10:42   

Córki Babilonu są dział niżej.
http://biblia.webd.pl/forum/viewforum.php?f=16

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2014-02-02, 10:57   

Elius napisał/a:
Czy ci z działu niżej przelali krew począwszy od Abla, aż po Zachariasza, syna Barachiasza zabitego między ołtarzem a świątynią; a także czy zabili Jezusa i prześladowali Apostołów? Czyżby Abel, Zachariasz i inni bohaterowie biblijni teleportowali się do XIX, XX i XXI wieku i wtedy zostali zgładzeni? A może jednak ci z działu niżej cofnęli się w czasie, podróżując zapewne wehikułem czasu skonstruowanym przez samego Russella, i pojawili się w czasach sprzed naszej ery, a także w I wieku n.e. i tam dokonali swojego dzieła zniszczenia...? :roll: :lol:
Fantastyka biblijna na sąsiednim forum.
http://www.zbawieniecom.fora.pl/

Elius

Wysłany: 2014-02-02, 13:49   

wit napisał/a:
Elius napisał/a:
Czy ci z działu niżej przelali krew począwszy od Abla, aż po Zachariasza, syna Barachiasza zabitego między ołtarzem a świątynią; a także czy zabili Jezusa i prześladowali Apostołów? Czyżby Abel, Zachariasz i inni bohaterowie biblijni teleportowali się do XIX, XX i XXI wieku i wtedy zostali zgładzeni? A może jednak ci z działu niżej cofnęli się w czasie, podróżując zapewne wehikułem czasu skonstruowanym przez samego Russella, i pojawili się w czasach sprzed naszej ery, a także w I wieku n.e. i tam dokonali swojego dzieła zniszczenia...? :roll: :lol:
Fantastyka biblijna na sąsiednim forum.
http://www.zbawieniecom.fora.pl/

Jeszcze wam daleko do forum zbawienie.com
Po tej wypowiedzi już wiem ,że z Biblii ni w ząb nie kumasz,ale to nic.Nie będę tak prostych rzeczy tłumaczył,czym są córki babilonu to nie przedszkole.
Radzę na razie się tam udać:
http://www.google.pl/url?...06xKDl8Q60WOeOQ
Jak przerobisz to co zapodałem to możesz nawet i tu coś skrobnąć sensownego.

Anna01 
Administrator

Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Wysłany: 2014-02-02, 14:21   

Elius napisał/a:
Jeszcze wam daleko do forum zbawienie.com

Ufff, jak to dobrze. Mam nadzieję, że nasze forum nigdy nie osiągnie tak "wysokiego" poziomu.
Uważam, że tutaj tylko się marnujesz, Elisie.
Rzym. 13:10

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2014-02-02, 17:05   

Elius napisał/a:
Po tej wypowiedzi już wiem ,że z Biblii ni w ząb nie kumasz,ale to nic.Nie będę tak prostych rzeczy tłumaczył,czym są córki babilonu to nie przedszkole.
Radzę na razie się tam udać:
http://www.google.pl/url?...06xKDl8Q60WOeOQ
Jak przerobisz to co zapodałem to możesz nawet i tu coś skrobnąć sensownego.
Prawdą jest, że ni w ząb nie kumam fantastyki biblijnej. Nawet nie wiem co mam analizować, ponieważ poza podaniem odnośnika do konkretnego działu kompletnie niczego nie uzasadniłeś. Wybacz, ale nie potrafię czytać w myślach.

Elius

Wysłany: 2014-02-02, 19:34   

wit napisał/a:
Prawdą jest, że ni w ząb nie kumam fantastyki biblijnej. Nawet nie wiem co mam analizować, ponieważ poza podaniem odnośnika do konkretnego działu kompletnie niczego nie uzasadniłeś. Wybacz, ale nie potrafię czytać w myślach.

Skoro nie rozumiesz,to nie łatwo Ci będzie w dniach ostatnich.Analizuj wszystko no wiesz abecadło,cyferki itd.

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2014-02-02, 20:34   

Elius napisał/a:
Analizuj wszystko no wiesz abecadło,cyferki itd.
No właśnie nie wiem w czym rzecz... Mam analizować treść Pisma, czy raczej abecadło i cyferki? :-/

Odpowiedz do tematu