Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy KK to Kościół chrześcijański?
Autor Wiadomość
Pitero
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-09, 08:48   

meritus napisał/a:
Pietro
Cytat:
Ktos kto jest zapatrzony w KK i jego tredycje a nie w Pismo Święte

Wbrew Pismu Świętemu przeciwstawiasz Kościół Pismu i Tradycję Pismu. Typowa retoryka.



Mt 15:8-9
8. Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie.
9. Ale czci mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi.
(BT)

to w nawiązaniu do poganskich korzeni

meritus napisał/a:


Możesz mi wyjasnić związek logiczny 1 Kor 15:29, 1 Jn 2:18, 1 Jn 4:3 z tematem?



to przykład na to ze juz w czasach apostołów niektorzy głosili zwodnicze nauki jak np chrzest za zmarłe osoby i ze działai juz wtedy antychrysci, zwodziciele pismo o tym mowi wiele razy


meritus napisał/a:


Cytat:
to ze juz w II w polewano głowe woda znaczy tylko tyle ze juz wtedy odtępcza moc zaczeła działac

co jest odstępczego w chrzcie przez polanie wodą?



a widzisz róznice miedzy kąpiela a polaniem głowy? Proponuje ci zamias sie kapac w całosci czasem polac głowe skoro to to samo :-) zobaczymy co na twoj zapach powiedza inni po tygodniu :-)

meritus napisał/a:
Pietro




hmm a kto to??
 
 
Pitero
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-09, 08:58   

rupert__ napisał/a:
Cytat:
do 12 w n. e. chrzczono w KK i nie tylko przez zanurzenie dorosłych ludzi w starych gotyckich kosciołach w Polsce jest ich kilka np Gniezno Gdansk w Europie zdaje sie jest ich kolo 70


Nie trzeba sięgac wstecz tak daleko,bo dzisiaj też w KK chrzci się dorosłych...a jezeli ta uwaga miała wskazywać że do XII w nie znano chrztu niemowlat,to jesteś w błędzie...
Zachował się na przykład list synodu w Kartaginie z około 252 roku, w którym wzywa on pewnego biskupa, imieniem Fido, żeby zaniechał odkładania chrztu niemowląt aż do... ósmego dnia po urodzeniu. Synod stwierdza, że dzieci należy chrzcić już "w drugim lub trzecim dniu po ich urodzeniu", argumentuje zaś to następująco:
"Nasz synod był co do tego całkowicie innego zdania. Na twój pogląd nikt się nie zgodził, lecz raczej wszyscy sądziliśmy, że żadnemu urodzonemu dziecku nie można odmawiać miłosierdzia Boga i łaski. Pan przecież mówi w swej Ewangelii: Syn Człowieczy nie przyszedł zatracać dusze ludzi, lecz zbawiać (Łk 9,56), i o ile to jest w naszej mocy, powinniśmy się starać, aby nie zginęła żadna dusza ludzka. Cóż bowiem brakuje temu, kto raz w łonie matki został utworzony rękami Boga? Tylko w naszych oczach z biegiem dni rosną ci, którzy się urodzili. Wszystko jednak, co Bóg stworzył, jest doskonałe, dzięki majestatowi i działalności Boga Stworzyciela. Przecież wszyscy, zarówno dzieci jak dorośli, mają równy udział w darach Bożych".





tak znam to doskonale :-) jak mówiłem juz wtedy to miało miejsce tak jak chcrzest za zmarłych :-) czytałem wiele opracowan katolikich na ten temat moge ci polecic kilka ksiazek :-) ale jak bedziesz opierac sie na 1 źródle to nie bedziesz obiektywny

rupert__ napisał/a:


Cytat:
Chcecie to chrzcijcie sie i swoje dzieci jako niemowleta, ja wole przyjac Biblijny chrzest i miec pewnosc ze przyjołem go z pełną swiadomością, skrucha i w pełni zaufałem Jezusowi niz miec nadzieje ze tak było i pozniej sie rozczarowac


Co znaczy z "pełną świadomością"? Jeżeli masz na mysli samą świadomośc tego,że ktoś cię kropi wodą,czy zanurza w niej,to właśnie sprowadzasz chrzest do swego rodzaju magii..




to czyli Jezus był magikiem fajnie :-)



rupert__ napisał/a:

"
Cytat:
Niemowlę nie może wierzyć, doświadczać skruchy, wyznawać grzechu. Ne potrafi zaufać Jezusowi ani przyjąć Go jako swojego zbawcę. Poza tym wszytskim w skraplaniu kogoś wodą trudno dojrzeć symbol śmierci, pogrzebania i zmartwychwstania."


Jeśli ktos w samym chrzcie nie dostrzega żadnego symbolu,to nie ma znaczenia o jaki chrzest chodzi,dorosłych czy dzieci...to jest "argumentacja" w ogóle przeciw chrztom


tak poniewasz mamy wolna wole i sami powinnismy o tym decydowac, musimy byc swiadomi teg, przyjac Jezusa jak swojego jedynego zbawiciela i przez zanurzenie odrodzic sie do zycia jako nowe stworzenie

Zacytuje jednego z byłych ksiezy katolickich, bibliste i doktora teologii na temat chrztu niemowląt:

"Niemowlę nie może wierzyć, doświadczać skruchy, wyznawać grzechu. Ne potrafi zaufać Jezusowi ani przyjąć Go jako swojego zbawcę. Poza tym wszytskim w skraplaniu kogoś wodą trudno dojrzeć symbol śmierci, pogrzebania i zmartwychwstania."

Pozdrawiam
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-08-09, 18:30   

Cytat:
Mt 15:8-9
8. Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie.
9. Ale czci mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi.
(BT)

to w nawiązaniu do poganskich korzeni

Tekst Mt 15,8-9 dotyczy żydów, a wniosek pogan. Możesz mi wyłożyć związek logiczy tego zestawienia, a także związek z moją wypowiedzią?

Cytat:
a widzisz róznice miedzy kąpiela a polaniem głowy? Proponuje ci zamias sie kapac w całosci czasem polac głowe skoro to to samo

Ale my nie rozmawiamy o kąpieli, ale o chrzcie.

Cytat:
tak znam to doskonale jak mówiłem juz wtedy to miało miejsce tak jak chcrzest za zmarłych czytałem wiele opracowan katolikich na ten temat moge ci polecic kilka ksiazek ale jak bedziesz opierac sie na 1 źródle to nie bedziesz obiektywny

Mylisz Kościół katolicki z protestancką sektą Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich.

Dla mnie wypowiedzi zaprzańców nie mają większej wartości teologicznej. Ślubował Bogu i zdradził Chrystusa... Modlić się tylko za takiego.
 
 
 
Pitero
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-10, 07:52   

No nie rozmawiamy o kapieli ale skoro twierdzisz ze to to samo to nie wiem o co ci chodzi? Nie myle KK z zadna sekta chociaz KK tez na swojego przywodce ktorego słowo jest ostateczne a jesli cos nie tak to eksomunika cos ci to przypomina ? ? :-) Widac brak argumentów skłania cie juz do wyzwisk ale przebaczam ci i nadstawiam drugi policzek, Jezus i apostołowie tez byli nazywani sekta, w czasach ostatecznych rowniesz jego lud bedzie tak nazywany i wyklety wiec nie dziwi mnie to w sumie :-) Pozdrawiam
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-08-10, 11:26   

Pitero
Skoro słowo "zaprzaniec" odniosłeś do siebie to jest to błąd. Nie miałem tego na myśli, a mówiąc "zaprzaniec" miałem na myśli cytowanego księdza, który złamał śluby złożone Bogu. Co do mormonów... darujmy sobie porównywanie tego ugrupowania do Jezusa i apostołów.
 
 
 
Pitero
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-14, 13:26   

meritus napisał/a:
Pitero
Skoro słowo "zaprzaniec" odniosłeś do siebie to jest to błąd. Nie miałem tego na myśli, a mówiąc "zaprzaniec" miałem na myśli cytowanego księdza, który złamał śluby złożone Bogu. Co do mormonów... darujmy sobie porównywanie tego ugrupowania do Jezusa i apostołów.


ten "zaprzaniec" jak go nazwałes dopiero go odnalazł a nie porzucił :-) Przeczytaj Książkę "Daleko od Rzymu - Blisko Boga" masz tam wielu duchownych katolickich od zwykłych ksiezy, doktorow, profesorów teologii po biskupów, mariologó którzy dopiero go odnaleźli :-) Tak łatwo sie obraza :-)

Pozdrawiam
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-08-14, 13:28   

Jego zaprzaństwo jest gorsze od rozwodu, bo jeszcze zadał ranę Chrystusowemu Ciału - Kościołowi. Ślubował Bogu i śluby złamał.
 
 
 
derko 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 571
Wysłany: 2007-08-15, 12:27   

meritus napisał/a:
Jego zaprzaństwo jest gorsze od rozwodu, bo jeszcze zadał ranę Chrystusowemu Ciału - Kościołowi. Ślubował Bogu i śluby złamał.


Moze byc tez tak ze przejzał na oczy i uwolnił sie od kłamstwa w jakim był, co mu sie chwali
_________________
"Sola Scriptura: Wystarczalność Pisma Świętego"
 
 
zania
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-26, 20:50   

Oczywiście, że my katolicy, jesteśmy chrześcijanami.
 
 
smutas

Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 262
Wysłany: 2008-02-01, 20:48   

KK to oczywiście kościół chrzęscijański tak jak i protestanckie które też są Chrześcijańskie...Jest przecież prowadzony pomiędzy Kośćiołami Chrześcijańskimi dialog ekumeniczny...Wiec co to za pytanie?
 
 
Prorok 
:-|

Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 112
Skąd: Glinianka w niebie ;)
Wysłany: 2008-02-17, 14:47   

wedlug mnie nie mozna oceniac calego kosciola czy jest chrzescijanski czy nie. Bardziej moznabybylo oceniec czlowieka czy jest chrzescijaninem czy nie, ale ten osad trzeba pozostawic bogu bo to juz nie nasza dzialka :)
 
 
smutas

Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 262
Wysłany: 2008-05-02, 09:48   

hmm oceniac to moze nie....ale sadzać z nazwy...np Kościoł Chrześcijan Babtystów :-) sam w nazwie ma słowo chrześcijański :-)
 
 
CzarnaDahlia 


Dołączyła: 06 Sie 2009
Posty: 64
Skąd: Tam Gdzie Prowadzisz Mnie ... <3
Wysłany: 2009-10-18, 15:08   Re: Czy KK to Kościół chrześcijański?

adelfos napisał/a:
Protestanci, jak uważacie, czy Kościół Katolicki to Kościół chrześcijański?


Pewna Katechetka Katolicka Powiedziała Tak: Katolicy Nie Są Chrzescijanami ...
i Jeszcze Cos dodała Ze Katolicki Krzyz Jest Odwrocony Do Gory Nogami Tzn Maja Krzyz Piotra ....
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-10-19, 10:38   

Ja bym w takie plotki nie wierzył, CzarnaDahlio.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
agent337 
agent337

Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 8
Wysłany: 2009-10-19, 23:18   Re: Czy KK to Kościół chrześcijański?

CzarnaDahlia napisał/a:
adelfos napisał/a:
Protestanci, jak uważacie, czy Kościół Katolicki to Kościół chrześcijański?


Pewna Katechetka Katolicka Powiedziała Tak: Katolicy Nie Są Chrzescijanami ...
i Jeszcze Cos dodała Ze Katolicki Krzyz Jest Odwrocony Do Gory Nogami Tzn Maja Krzyz Piotra ....



hmm...katolicy sa jacy sa wedlug mnie ale tak daleko to bym sie nie posunela to mowiac
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10