Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
wiara
Autor Wiadomość
Maja. 


Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-07-12, 22:10   



Derko, czytając Słowo Boże zrozumiałam, że trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi. - Dz. Ap. 5:29.
Dlatego dla mnie najważniejsze jest to, co mówi Bóg.
Jego wolę poznaję i do Jego nauk się stosuję.

Uważam, że jestem w pierwszej grupie osób, dlatego jestem bardzo szczęśliwa


 
 
derko 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 571
Wysłany: 2007-07-12, 22:34   

Maja. napisał/a:
Uważam, że jestem w pierwszej grupie osób, dlatego jestem bardzo szczęśliwa


co to znaczy w 1 grupie co przez to masz na mysli?
_________________
"Sola Scriptura: Wystarczalność Pisma Świętego"
 
 
Maja. 


Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-07-12, 23:52   

Napisałam:

Cytat:
Osoby wierzące można podzielić na trzy grupy:


1. Osoby, które posiadają wiarę żywą i prawdziwą tj. opartą na Słowie Bożym.
Skutki takiej wiary to między innymi: pokój z Bogiem, moc przeciwstawienia się grzechowi i pewność,
że kiedyś ujrzymy to, w co wierzymy
Osoby takie, przywrównane są do osób "gorących" w służbie dla Boga


2. Osoby, które mają wiarę fałszywą tzn. wiarę opartą na naukach ludzkich, nie mającą pokrycia z naukami Pisma Św.
Takie osoby, gdy poznają czyste Słowo Boże, przeżywają ogromne rozczarowanie, gdyż zaufali ludziom, którzy ich tylko zwodzili. Pan Jezus przyrównuje ich do osób "letnich" w służbie Bożej. :-(

Do nich też kieruje słowa:
"Ponieważ mówisz : Bogaty jestem i wzbogaciłem się, i niczego nie potrzebuję, a nie wiesz, żeś pożałowania godzien nędzarz i biedak, ślepy i goły. Radzę ci, abyś nabył u Mnie złota w ogniu wypróbowanego, abyś się wzbogacił i abyś przyodział szaty białe, aby nie wystąpiła na jaw haniebna nagość twoja, oraz maści, by nią namaścić oczy twoje, abyś przejrzał" - Obj. 3:17-18.
Osoby te, nie zdają sobie sprawy, w jak wielkim są niebezpieczeństwie, zaufali ludziom, którzy nie uczą ich Słowa Bożego :cry:


3. Osoby, które mają wiarę martwą, gdyż oni wierzą że Bóg jest, ale nic więcej nie czynią.
A jak pisze apostoł Jakub w 2:26.
"...Wiara bez uczynków jest martwa." Takie osoby przyrównane są do osób "zimnych" w służbie dla Boga. :cry:


Mówiąc, że jestem w pierwszej grupie osób, podkreśliłam, że moja wiara oparta jest na Słowie Bożym,
czyli że mam wiarę żywą i prawdziwą

A Ty Derko, w której grupie osób wierzących się znajdujesz :?: :-D


 
 
derko 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 571
Wysłany: 2007-07-13, 13:22   

Maja. napisał/a:
Mówiąc, że jestem w pierwszej grupie osób, podkreśliłam, że moja wiara oparta jest na Słowie Bożym,
czyli że mam wiarę żywą i prawdziwą

A Ty Derko, w której grupie osób wierzących się znajdujesz


ciekawe pytanie ;-)

Dla ciebie zapewne (jak mniema twojej denominacji) jestem w błędzie, grzeszę, bo nie przestrzegam umywania nóg i sabatu (sabatu w twoim rozumieniu jako "świecenie dnia")
Dla sj bo nie jestem w jedynie zbawczej organizacji i do tego wierze w trójce, a co zapewne sj utwierdzi w tym ze już po mnie to to ze mowie innymi językami ( kiedyś sj powiedział ze jestem opętany)
Dla KRK jestem odstępcą i heretykiem bo nie uznaje tradycji i zwierzchnictwa papieża

A dla Boga? Odpowiem tak;


1 Koryntian 4:3 Lecz co się mnie tyczy, nie ma najmniejszego znaczenia, czy wy mnie sądzić będziecie, czy jakiś inny sąd ludzki, bo nawet ja sam siebie nie sądzę.
4 Albowiem do niczego się nie poczuwam, lecz to mnie jeszcze nie usprawiedliwia, bo tym, który mię sądzi, jest Pan.
5 Przeto nie sądźcie przed czasem, dopóki nie przyjdzie Pan, który ujawni to, co ukryte w ciemności, i objawi zamysły serc; a wtedy każdy otrzyma pochwałę od Boga.


2 Koryntian 10:17 Kto się tedy chlubi, w Panu niechaj się chlubi.
18 Albowiem nie ten, kto sam siebie zaleca, jest wypróbowany, ale ten, kogo Pan poleca.
_________________
"Sola Scriptura: Wystarczalność Pisma Świętego"
 
 
Maja. 


Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-07-16, 20:34   

Derko napisał:
Cytat:
Dla ciebie zapewne (jak mniema twojej denominacji) jestem w błędzie, grzeszę, bo nie przestrzegam umywania nóg i sabatu (sabatu w twoim rozumieniu jako "świecenie dnia")

Ciekawa jestem dlaczego tego nie robisz, skoro w jednym i w drugim przypadku nasz Zbawiciel nakazuje nam to czynić :?:

W Ew. Jana 13:12-15 pisze:
"Gdy więc umył nogi ich i przywdział szaty swoje, i znów usiadł, rzekł do nich: Czy wiecie, co wam uczyniłem?
Wy nazywacie Mnie Nauczycielem i Panem, i słusznie mówicie, bo jestem nim. Jeśli tedy Ja, Pan i Nauczyciel,
umyłem nogi wasze, i wy winniście sobie nawzajem umywać nogi. Albowiem dałem wam przykład, byście i wy
czynili, jak Ja wam uczyniłem”.



Pan Jezus mówi również:
"Jeśli chcesz wejść do żywota, przestrzegaj przykazań." - Ew. Mat. 19:17.

Derko, czy chcesz być w Bożym Królestwie :?:
Jeżeli tak, to Pan Jezus mówi Ci, co masz robić, usłuchasz Go :?:


W liście do Hebrajczyków mamy wyraźne potwierdzone czwarte przykazanie.
Fragment z Hbr 4,9 nie da się inaczej przetłumaczyć jak tylko: "pozostaje szabatowanie", (gr. sabbatismos).
Protestanci drukując miliony egzemplarzy Słowa Bożego, zatarli tę oczywistą prawdę Nowego Testamentu.
Zdanie z Hbr 4,9 powinno brzmieć: "Dlatego pozostaje zachowywanie soboty ludziom należącym do Boga."

 
 
derko 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 571
Wysłany: 2007-07-16, 20:50   

maju, miło mi ze sie o mnie troszczysz,( mam taką nadzieje bo wierze ze robisz to z miłosci do człowieka a nie z obowiazku głoszenia nauki swojego koscioła)
Dzieki Bogu umywam nogi wierzacym, jak i przestrzegam sabatu ale nie literalnie zapewne jak ty
_________________
"Sola Scriptura: Wystarczalność Pisma Świętego"
 
 
Maja. 


Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-07-18, 01:54   

Derko napisał:
Cytat:
maju, miło mi ze sie o mnie troszczysz,( mam taką nadzieje bo wierze że robisz to z miłosci do człowieka a nie z obowiazku głoszenia nauki swojego koscioła)

Ja prosiłam Boga, podobnie jak uczynił to Izajasz: "Oto jestem, poslij mnie!" - Iz. 6:8.
Dlatego chcę wszystkich ludzi przyprowadzać do Boga.
Proszę Go, aby pozwolił im stać się uczniami Chrystusa - naszego Zbawiciela i by dał im Ducha Świętego.
Bo tylko Duch Święty wprowadzi ich w pełnię prawdy i poprowadzi tą właściwą drogą do Boga



Cytat:
Dzieki Bogu umywam nogi wierzacym, jak i przestrzegam sabatu ale nie literalnie zapewne jak ty
A jak czynił to nasz Zbawiciel, literalnie czy nie literalnie :?:
Bo my mamy być Jego naśladowcami

 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2007-07-18, 08:00   

Maja. napisał/a:
Derko napisał:
Cytat:
maju, miło mi ze sie o mnie troszczysz,( mam taką nadzieje bo wierze że robisz to z miłosci do człowieka a nie z obowiazku głoszenia nauki swojego koscioła)

Ja prosiłam Boga, podobnie jak uczynił to Izajasz: "Oto jestem, poslij mnie!" - Iz. 6:8.


Ciekawe... Też miałaś taką wizję, jak Izajasz?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
derko 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 571
Wysłany: 2007-07-18, 12:56   

Maja. napisał/a:
Cytat:
Dzieki Bogu umywam nogi wierzacym, jak i przestrzegam sabatu ale nie literalnie zapewne jak ty
A jak czynił to nasz Zbawiciel, literalnie czy nie literalnie
Bo my mamy być Jego naśladowcami


Maju, zapewne czytałaś Dzieje Apostolskie. Kiedy narodził się Kosciół z woli Boga przez działanie Ducha Swietego, na słowo głoszone odpowiedziało 3 000 osób i zostali przyłaczeni do zboru.
Biorac twoje literalne zrozumienie mycia nóg okazało by sie ze kazdy kazdemu musiałby umyć nogi. Jak mozesz sobie wyobrazic tą scene, jak 3000 osob biega z miskami zeby kazdemu umyć nogi przed wieczerza ( czy po jak wolisz), tosz to koszmar, a apostołowie przeciez byli sługami wszystkich wiec nie mogli nikogo ominąć, pamietaj ze po kilku dnaich było juz 5000 osób i liczba wierzacych cały czas rosła

dlatego pomysł zeby traktowac umywanie nóg literalnie jest nielogiczny i niewykonalny.
_________________
"Sola Scriptura: Wystarczalność Pisma Świętego"
 
 
Maja. 


Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-07-19, 22:44   

Yarpen Zirgin napisał:
Cytat:
Ciekawe... Też miałaś taką wizję, jak Izajasz?

Yarpen Zirgin, na forum nie chcę mówić o sobie, ale o Bogu i Jego Bożym Prawie :-)


Derko
Cytat:
Maju, zapewne czytałaś Dzieje Apostolskie. Kiedy narodził się Kosciół z woli Boga przez działanie Ducha Swietego, na słowo głoszone odpowiedziało 3 000 osób i zostali przyłaczeni do zboru.
Biorac twoje literalne zrozumienie mycia nóg okazało by sie ze kazdy kazdemu musiałby umyć nogi. Jak mozesz sobie wyobrazic tą scene, jak 3000 osob biega z miskami zeby kazdemu umyć nogi przed wieczerza ( czy po jak wolisz), tosz to koszmar, a apostołowie przeciez byli sługami wszystkich wiec nie mogli nikogo ominąć, pamietaj ze po kilku dnaich było juz 5000 osób i liczba wierzacych cały czas rosła

dlatego pomysł zeby traktowac umywanie nóg literalnie jest nielogiczny i niewykonalny.

Derko, nakaz umywania nóg jest polecenem naszego Zbawiciela.
Czynimy to przed Wieczerzą Pańską, wówczas wierni są w poszczególnych zborach.
Ale gdyby nawet przyszło nam umywać nogi większej liczbie osób, to wiem, że nie byłoby z tym kłopotu.

Przypomnij sobie nakarmienie około pięciu tysięcy mężów, oprócz kobiet i dzieci, kiedy mieli tylko 5 chlebów i dwie ryby.
Ktoś powiedziałby, że to niemożliwe, dla Boga nie ma rzeczy niemożliwej.
Bądźmy we wszystkim Mu wierni, a On rozwiąże wszystkie nasze problemy

 
 
derko 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 571
Wysłany: 2007-07-23, 22:57   

Maja. napisał/a:
Przypomnij sobie nakarmienie około pięciu tysięcy mężów, oprócz kobiet i dzieci, kiedy mieli tylko 5 chlebów i dwie ryby.
Ktoś powiedziałby, że to niemożliwe, dla Boga nie ma rzeczy niemożliwej.
Bądźmy we wszystkim Mu wierni, a On rozwiąże wszystkie nasze problemy


Umywanie nóg to przede wszystkim postawa wobec współwierzacych, to czynienie innych wyzej od siebie W małej społecznosci rodzinnej moze to jest wykonalne bo ludzie sie znają ale w duzych społecznościach to jest niewykonalne dlatego w listach nie ma o praktykowaniu tego w czasie zgromadzeń, a skoro jest to tak wazne zeby to czynic to pewnie było by o tym, no nie?
Oczywiście ze dla Boga nic nie ogranicza i ze On moze wszystko, nie mniej zadam ci pytanie dodatkowe, czy znasz społeczność, zbor, wiekszy niz 100 osob w którym prakykowane jest umywanie nóg a jak tak to ile liczy ta społeczność i jak jest to praktykowane
Jeszcze jedno jak pogodzic sabat z bieganiem z miską i myciem nóg?
_________________
"Sola Scriptura: Wystarczalność Pisma Świętego"
 
 
Maja. 


Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-07-24, 14:32   

Derko, umywanie nóg jest obrzędem ustanowionym przez Chrystusa Pana podczas Ostatniej Wieczerzy - Ew. Jana 13:2-17.
Jest symbolem Chrystusowej pokory i pamiątką Chrystusowego uniżenia.

Czytamy, że po umyciu nóg swoim uczniom, Chrystus usiadł ponownie za stołem i rzekł:
"Czy wiecie, co wam uczyniłem? Wy nazywacie mnie Nauczycielem i Panem, i słusznie mówicie, bo jestem nim.
Jeśli tedy Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem nogi wasze, i wy winniście sobie nawzajem umywać nogi.
Albowiem dałem wam przykład, byście i wy czynili, jak Ja wam uczyniłem."



Kiedy po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus ukazał się jedenastu uczniom, powiedział do nich:
„Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody,... Ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem….”
Teraz nie masz już chyba wątpliwości, że umywanie nóg, jest nakazem naszego Zbawiciela :-D


Cytat:
W małej społecznosci rodzinnej moze to jest wykonalne bo ludzie sie znają ale w duzych społecznościach to jest niewykonalne dlatego w listach nie ma o praktykowaniu tego w czasie zgromadzeń, a skoro jest to tak wazne zeby to czynic to pewnie było by o tym, no nie?

Czy myślisz, że apostołowie nie byli posłuszni Panu Jezusowi, który nakazał to czynić?
Z przestrzeganiem polecenia Chrystusa, złączone jest Boże błogosławieństwo - Ew. Jana 13:17.


Cytat:
Oczywiście ze dla Boga nic nie ogranicza i ze On moze wszystko, nie mniej zadam ci pytanie dodatkowe, czy znasz społeczność, zbor, wiekszy niz 100 osob w którym prakykowane jest umywanie nóg a jak tak to ile liczy ta społeczność i jak jest to praktykowane

Jest jeden Kościół, który jest ciałem Chrystusa.
Wszyscy, którzy wchodzą w skład tego ciała umywają sobie wzajemnie nogi przed Wieczerza Pańską.
W tym Kościele jest więcej niż 100 osób.
W nim znajdują się wszyscy przeznaczeni do życia wiecznego

Ostatnio zmieniony przez Maja. 2007-07-24, 14:56, w całości zmieniany 12 razy  
 
 
derko 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 571
Wysłany: 2007-07-24, 14:40   

Maja. napisał/a:
Jest jeden Kościół, który jest ciałem Chrystusa. Wszyscy, którzy wchodzą w skład tego Ciała umywają sobie wzajemnie nogi przed Wieczerza, Pańską.
A jest wiesz, w tym Kościele jest znacznie więcej osób niż myslisz


i znowu zadnych konkretów :roll:

Jaki kosciól i ilu jest członków tego koscioła?
_________________
"Sola Scriptura: Wystarczalność Pisma Świętego"
 
 
Maja. 


Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-07-24, 18:33   

Derko, kliknij na temat: Wyznania Chrześcijańskie
Następnie: Pozostałe Ruchy Chrześcijańskie
I na Kościół Chrześcijan.

Tam znajdziesz odpowiedź na swoje pytania :-D

 
 
jarek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-27, 09:47   

Jest napisane ze wiara bez uczynków jest martwa. Ale co zrobić gdy uczynki są puste - są to jedynie gesty nie przekładające sie na codzienność?

Czasem gdy czytam niektóre wypowiedzi dochodze do wniosku, ze niektórzy uwazają zem cały brudny, a nie ze jedynie nogi mam do umycia (Jana 13, 10)

Tak więc nie jest obojetne w co wierzymy, jezeli te wiary zasłaniają nam tego, który obmył człowieka, jesli zaś nie obmył kogoś, to i mycie tysięcy nóg mu nie pomoze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10