Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
problemy zielonoświątkowców z pedofilią i czarami
Autor Wiadomość
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2013-09-01, 20:49   problemy zielonoświątkowców z pedofilią i czarami

Specjalnie dla Hardiego otwieram nowy wątek wklejając mój post, który trafił uprzednio do kosza (spodziewałem się tego).

AEliot napisał/a:
Hardi, przyznam, że śledzenie przez Ciebie afer pośród ŚJ staje się chyba obsesyjne :roll:

Podpowiem, że z powodzeniem mógłbyś znaleźć sporo informacji o nadużyciach seksualnych mających miejsce w KZ. Może warto poszukać u siebie, żeby się później nie rumienić, kiedy ktoś Ci to wytknie?
Ponieważ w Polsce KZ jest bardzo mało popularny dlatego mało kogo to interesuje. Ale wystarczy wejść na strony anglojęzyczne, żeby przykłady sypały się jak z rękawa. Oto kilka z nich:

http://www.schmidtandclar...tion-pedophilia

http://clergygonewild.com...x-crime-charges

http://www.religion-onlin....asp?title=3338

http://www.catholiceducat...ies/cs0024.html

http://www.courthousenews.com/2012/12/04/52805.htm


Na "okrasę" dorzucę słynną kwestię posądzania dzieci o czary w Afryce, propagowanego przez pastorów KZ. Przypomnę, że w wyniku tego dzieci często są zabijane lub tracą życie na skutek wypędzenia z domów rodzinnych. Bardzo "chlubna" sprawa a wiąże się też z niemoralnością ponieważ, jak wyczytałem, sex z albinosami ma mieć uzdrawiającą moc w przypadku czarów. W tym procederze również KZ jest siłą wiodącą. Poczytaj tutaj:


http://wiadomosci.wp.pl/k...l?ticaid=1113aa

http://facet.interia.pl/o...oska,nId,449295

http://en.wikipedia.org/w...ldren_in_Africa

Możemy o tym pogadać ;-)
Choć osobiście wolę zająć się studiowaniem Biblii... Ale wiem, że nie wszyscy tym się pasjonują więc jakby co jestem gotowy na dyskusję :->

Jeśli uznasz, że należałoby założyć osobny wątek w tym temacie to proszę daj znać, albo otwórz takowy i przenieś ten post do niego. W każdym razie nie kasuj mi niniejszego postu 8-)


Niestety kolejne posty również trafiły do kosza a mam niestety niższe kompetencje i nie mam jak ich przenieść. Jednak liczę na wypowiedzi... zwłaszcza Hardiego ;-)

zedytował tytuł ponieważ okazało się, że tam nie ma nic na temat KZ, proszę nie mylić różnych ruchów zielonoświątkowych z KZ, już było o tym w innym temacie i z resztą nie raz poruszane, że zielonoświątkowiec nie= KZ
poprawiłem też linki bo nie działały
Hardi
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2013-09-01, 21:13   Re: problemy KZ z pedofilią, niemoralnością i czarami

AEliot napisał/a:
Specjalnie dla Hardiego otwieram nowy wątek wklejając mój post, który trafił uprzednio do kosza (spodziewałem się tego).

trafił do kosza tylko dlatego, że był offtopiciem i próbą zmiany tematu, sam ci zasugerowałem abyś go wpisał w osobnym nowym temacie

AEliot napisał/a:
Niestety kolejne posty również trafiły do kosza a mam niestety niższe kompetencje i nie mam jak ich przenieść.

były offtopem i tam zostaną, każdy może pisać na temat w odpowiednich tematach (trochę masło maślane, ale chyba każdy łapie o co mi chodzi :-D )

AEliot napisał/a:
Jednak liczę na wypowiedzi... zwłaszcza Hardiego ;-)

a Hardi nie ma nic tutaj do powiedzenia, Hardi nie będzie biadolić i rozrywać szaty bo ktoś wkleił info o pedofilii u zielonych, Hardi nie będzie gadać od rzeczy, że to niby kłamstwa i nie będzie się domagać adresu i nr telefonu świadków zdarzenia, Hardi nie jest sekciarzem 8-)

pozdro.

ps. każdemu pedofilowi powinno się obciąć to i owo, bez względu na kolor skóry, wyznanie, status społeczny itd.
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2013-09-01, 21:17   

ech nie ma to jak po chrześcijańsku odpłacić :-(
wątek za wątek
oj Aeliot myślałem, że jesteś ponad to :-(
ale...
akurat Hardiemu -za zakładane przez niego nienawistne wątki - się należy, sam się doprasza ... i może czegoś to go nauczy...acz wątpię :roll:

Problemy z grzechem ma każde wyznanie
i każdy z nas - tyle ode mnie w temacie
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2013-09-01, 21:26   Re: problemy KZ z pedofilią, niemoralnością i czarami

Hardi napisał/a:

a Hardi nie ma nic tutaj do powiedzenia, Hardi nie będzie biadolić i rozrywać szaty bo ktoś wkleił info o pedofilii u zielonych, Hardi nie jest sekciarzem 8-)


Jakże to? To nam każesz sypać popiół na głowę, za to, że ktoś coś na jakimś forum napisał nt. pedofilii u SJ a tymczasem uciekasz od analogicznego tematu w swoim ogródku.
To ci dopiero? :crazy:
A co sekciarstwo ma wspólnego z pedofilią u zielonych? Ja związku nie widzę ale może się mylę...?

Napisz coś proszę o tych czarach w Afryce - to mnie bardzo bulwersuje ale i ciekawi zarazem. Jak KZ wpadł na to aby dzieci oskarżać o czary? W Norwegii nie macie z tym problemu? Napisz, tylko szczerze, proszę. Co generalnie KZ mówi na ten temat? Czy Hardi nie mógłby swoim pastorom podpowiedzieć, żeby posypali głowy popiołem? Może wpłynąłbyś na nich...?



Dezerter napisał/a:
ech nie ma to jak po chrześcijańsku odpłacić :-(
wątek za wątek
oj Aeliot myślałem, że jesteś ponad to :-(
ale...
akurat Hardiemu -za zakładane przez niego nienawistne wątki - się należy, sam się doprasza ... i może czegoś to go nauczy...acz wątpię :roll:

Problemy z grzechem ma każde wyznanie
i każdy z nas - tyle ode mnie w temacie


Bracie Dezerterze - bez obaw :-)
Czasem, nie ma innej metody jak tylko pokazać belkę w czyimś oku...
Nie robię tego z przyjemnością ale są jakieś granice cierpliwości i przyzwoitości. Wszystkie one zostały już dawno temu przekroczone... :-?
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2013-09-01, 21:39   

to że ŚJ dają się banalnie prosto sprowokować to nie znaczy, że Hardi się da, Hardi porostu nie ma kompleksu "jedynozbawczego i nieskazitelnego wyznania"

Hardi założył temat o pedofilii w CK i ŚJ tylko dlatego, że ŚJ tak chętnie i ochoczo dyskutują o pedofilii w KRK itd.

wkleję swój własny post:

Hardi napisał/a:
AEliot napisał/a:
Hardi, przyznam, że śledzenie przez Ciebie afer pośród ŚJ staje się chyba obsesyjne :roll:

nie, tylko, że bardzo chętne udzielacie się w tematach o pedofilii i niemoralności w innych wyznaniach, ale jak pokaże się, że u was też jest pedofilia, homoseksualizm itd. to reakcja jest taka, że zamiast się "posypać popiołem" to oczywiście zmieniacie temat i zaczynacie mówić o pedofilii itd. w innych wyznaniach, czego żywym przykładem jest twój post :-/ u innych widzicie i chętnie im to wytykacie, u siebie nie, a jak ktoś wykaże, że niczym się nie różnicie od innych wyznań to obraza majestatu i oczywiście atak wyznania osoby która pokazuje, że jesteście tacy sami... zawsze chcecie uchodzić za wyjątkowych, wspaniałych i innych od "babilonu" a kto wykaże, że jesteście tacy sami jak "babilon" to wróg nr 1

klasyczna manipulacja w wykonaniu ŚJ :-/


AEliot napisał/a:
Czasem, nie ma innej metody jak tylko pokazać belkę w czyimś oku...

i to właśnie ja zrobiłem i to ciebie bardzo zabolało

to tyle ode mnie w tym temacie

ps. "posypuje głowę popiołem" i sam osobiście dopilnowałbym kastraci pedofilów u zielonych (i nie tylko), tacy ludzie nie są moimi braćmi, trzeba ich piętnować (a nie kryć, tuszować i biadolić, że ktoś ujawnił)... a tak przy okazji to tam nie ma nic na temat KZ, znowu mylisz różne ruchy zielonoświątkowe z KZ :-/
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2013-09-01, 22:00   

Hardi napisał/a:
sam osobiście dopilnowałbym kastraci pedofilów u zielonych (i nie tylko), tacy ludzie nie są moimi braćmi, trzeba ich piętnować (a nie kryć, tuszować i biadolić, że ktoś ujawnił)


No widzisz - w tym się zgadzamy :-)


Hardi napisał/a:
i to właśnie ja zrobiłem i to ciebie bardzo zabolało


Zapewniam Cię, że nic mnie nie boli prócz Twoich upodobań do zwalczania dwóch ugrupowań: KK i ŚJ. Gdyby to była "walka" na znajomość Biblii - nie miałbym nic przeciwko. Niestety Ty pasjonujesz się wyszukiwaniem "ciekawostek", najczęściej zupełnie niepopartych konkretnymi dowodami.
Może lepiej propaguj reguły KZ - w Polsce jest Was garstka więc miałbyś duże pole do popisu. No chyba, że właśnie to robisz? Jeśli tak, to podpowiadam: metoda mało wyszukana i daleka od ewangelizacji, którą Jezus prowadził :-?
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
Żyd
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-01, 22:28   

Kij ma dwa końce a czasem kilka... pedofilje można znaleźć w większości wyznań.
Problem pedofilji nie polega na wyznaniu takim czy innym a w samym niedoskonałym człowieku.
I teraz mówienie np, że u ŚJ jest większy procent niż w KZ czy KrK nie jest OK.
Jak chce się komu przykopać to i kij się znajdzie.
 
 
Szlachcic
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-02, 11:01   

Hardi napisał/a:
zielonoświątkowiec nie= KZ

tak jak katolik nie= Kościół Rzymski
a świadek nie=Towarzystwo Strażnica :)

zapraszam tam http://biblia.webd.pl/for...ghlight=#294506
Hardi


Żyd napisał/a:
Kij ma dwa końce a czasem kilka... pedofilje można znaleźć w większości wyznań.
Problem pedofilji nie polega na wyznaniu takim czy innym a w samym niedoskonałym człowieku.
I teraz mówienie np, że u ŚJ jest większy procent niż w KZ czy KrK nie jest OK.
Jak chce się komu przykopać to i kij się znajdzie.


Szanowny panie Żydzie,

ma pan w istocie rację, ale (to magiczne słówko jak sam pan zauważył) problem
świadków Jehowy polega głównie na tym, ze mienią się być organizacją Jehowy
kierowaną jego Duchem, oraz tem, że pod nowoświatłem kerownictwem kanału
łączności już teraz stworzyli raj duchowy a cała reszta to swołocz. Jak to? W
organizacji jehowy kierowanej jego Duchem, w raju duchowym dzieją się takie
rzeczy?! I są jeszcze tuszowane, a ofiary zastraszane?! Porównywanie się pod
tym względem z Babilonem jest śmieszne, bowiem w takim wypadku, co za różnica?

Z poważaniem
Szlachcic.
 
 
Żyd
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-02, 12:25   

Szlachcic napisał/a:
I są jeszcze tuszowane, a ofiary zastraszane?!


Jeśli taki proceder tuszowanie istniał to faktycznie nie ma się czym chwalić... i jest to naganne.
Czarne owce można znaleźć wszędzie i nie robiłbym z tego afery.
 
 
Bob 

Pomógł: 187 razy
Dołączył: 28 Mar 2013
Posty: 1165
Wysłany: 2013-09-02, 12:37   Re: problemy zielonoświątkowców z pedofilią i czarami

Czy Tylko mi linki z pierwszego postu się nie otwierają?
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-09-02, 12:41   

Bob to wynika z tego,że przed skopiowaniem były niepełne[były tam takie kropeczki.....] :-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Bob 

Pomógł: 187 razy
Dołączył: 28 Mar 2013
Posty: 1165
Wysłany: 2013-09-02, 12:46   

bartek212701 napisał/a:
Bob to wynika z tego,że przed skopiowaniem były niepełne[były tam takie kropeczki.....] :-)

Muszę się posiłkować oryginałem z kosza :-P
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-09-02, 13:08   

Szlachcic napisał/a:

ma pan w istocie rację, ale (to magiczne słówko jak sam pan zauważył) problem
świadków Jehowy polega głównie na tym, ze mienią się być organizacją Jehowy
kierowaną jego Duchem, oraz tem, że pod nowoświatłem kerownictwem kanału
łączności już teraz stworzyli raj duchowy a cała reszta to swołocz. Jak to? W
organizacji jehowy kierowanej jego Duchem, w raju duchowym dzieją się takie
rzeczy?! I są jeszcze tuszowane, a ofiary zastraszane?! Porównywanie się pod
tym względem z Babilonem jest śmieszne, bowiem w takim wypadku, co za różnica?



a mialam cos w tym duchu napisac..
podpisuje sie pod tym wiec ..w 100%.. ;-)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
9RP 

Wyznanie: apostolic pentacostal
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1101
Wysłany: 2013-09-02, 13:12   

śmiem zauważyć ,że zielonoświatkowcami jest wiele milionów ludzi znacznie wiecej niż SJ
wiec przypadków ujawnionych przegięć w tym również z udziałem zwyrodnialców zapewnie liczbowo jest więcej
ale to wynika ze statystyki
i zapewne niczego nie dowodzi
tylko tego , że zboczenia i zboczeńcy są niestety wszędzie
takie mamy czasy
boleję nad tym ale to fakty są
_________________
sługa w społeczności
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2013-09-02, 13:20   

9RP napisał/a:
śmiem zauważyć ,że zielonoświatkowcami jest wiele milionów ludzi znacznie wiecej niż SJ
wiec przypadków ujawnionych przegięć w tym również z udziałem zwyrodnialców zapewnie liczbowo jest więcej
ale to wynika ze statystyki
i zapewne niczego nie dowodzi
tylko tego , że zboczenia i zboczeńcy są niestety wszędzie
takie mamy czasy
boleję nad tym ale to fakty są

100% racji

Bob napisał/a:
Czy Tylko mi linki z pierwszego postu się nie otwierają?

Bob napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
Bob to wynika z tego,że przed skopiowaniem były niepełne[były tam takie kropeczki.....] :-)

Muszę się posiłkować oryginałem z kosza :-P

już je poprawiłem i działają
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10