Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Liście służące do leczenia narodów
Autor Wiadomość
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2013-06-24, 11:43   Liście służące do leczenia narodów

Mam pytanie do adwentystów i zielonoświątkowców:

Na środku ulicy jego i na obu brzegach rzeki drzewo żywota, rodzące dwanaście razy, wydające co miesiąc swój owoc, a liście drzewa służą do uzdrawiania narodów (Obj 22:2 Bw)

1. Kiedy w czasie spełnia się ten opis? W czasie 1000-lecia czy po?
2. Kto wtedy będzie potrzebował uzdrowienia?

Czym są te liście, pomińmy.

Jeśli jest jakieś oficjalne wyjaśnienie to jestem ciekawy.
 
 
milo-ds7 
maranatha-Pan jest blisko

Wyznanie: Adwentysta
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 461
Wysłany: 2013-06-28, 01:58   Re: Liście służące do leczenia narodów

Bobo napisał/a:
Mam pytanie do adwentystów i zielonoświątkowców:

Na środku ulicy jego i na obu brzegach rzeki drzewo żywota, rodzące dwanaście razy, wydające co miesiąc swój owoc, a liście drzewa służą do uzdrawiania narodów (Obj 22:2 Bw)

1. Kiedy w czasie spełnia się ten opis? W czasie 1000-lecia czy po?
2. Kto wtedy będzie potrzebował uzdrowienia?

Czym są te liście, pomińmy.

Jeśli jest jakieś oficjalne wyjaśnienie to jestem ciekawy.

Nowe Jeruzalem zostaje przeniesione z Nieba na Ziemię po 1000-letnim Królestwie w Niebie
Cytat:
Obj.21:(1) I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową, bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. (2) I Miasto Święte - Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża. (3) I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi. (4) I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już /odtąd/ nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły
Obj.20:(7) A gdy się skończy tysiąc lat, z więzienia swego szatan zostanie zwolniony. (8) I wyjdzie, by omamić narody z czterech narożników ziemi, Goga i Magoga, by ich zgromadzić na bój, a liczba ich jak piasek morski. (9) Wyszli oni na powierzchnię ziemi i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane; a zstąpił ogień od Boga z nieba i pochłonął ich

Teraz gdy Bóg usunął z Ziemi wszelki grzech i grzeszników - mogę zbawieni zażywać radości w raju na Ziemi i mieszkać w Nowym Jeruzalem z Jezusem.
Aby ludzie cieszyli się pełnią życia otrzymają ciała podobne do tego jakie miał Adam z Ewą. Jednak mogą czasami potrzebować doskonałego lekarstwa podobnie jak pierwsi ludzie mieli drzewo życia. Gdy przestali jeść z niego owoce zaczęli powoli umierać...
Cytat:
Rodz.3:(24) Wygnawszy zaś człowieka, Bóg postawił przed ogrodem Eden cherubów i połyskujące ostrze miecza, aby strzec drogi do drzewa życia.
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2013-06-30, 22:48   

Myślę,że ocena jest zależna od zrozumienia 1000-lecia,z Obj.Św.Jana.
Zapraszam do tematu 1000-lat królowania Chrystusa. www.refleksjebiblijne.wordpress.com
Pozdrawiam.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2013-07-09, 18:49   Re: Liście służące do leczenia narodów

Bobo napisał/a:
Mam pytanie do adwentystów i zielonoświątkowców:

Na środku ulicy jego i na obu brzegach rzeki drzewo żywota, rodzące dwanaście razy, wydające co miesiąc swój owoc, a liście drzewa służą do uzdrawiania narodów (Obj 22:2 Bw)

1. Kiedy w czasie spełnia się ten opis? W czasie 1000-lecia czy po?
2. Kto wtedy będzie potrzebował uzdrowienia?

Czym są te liście, pomińmy.

Jeśli jest jakieś oficjalne wyjaśnienie to jestem ciekawy.


Zadałeś ciekawe pytanie Bobo, nigdy nad tym się nie zastanawiałem. Wydaje mi się, że mogło by chodzić o fotosyntezę lub coś w tym rodzaju - leczenie poprzez inhalację(być może wydłużanie w ten sposób życia)

Rdz 2:7 nwt-pl "I Jehowa Bóg przystąpił do kształtowania człowieka z prochu ziemi, i tchnął w jego nozdrza dech życia, i człowiek stał się duszą żyjącą."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-09, 22:38   Re: Liście służące do leczenia narodów

Bobo napisał/a:
Mam pytanie do adwentystów i zielonoświątkowców:

Na środku ulicy jego i na obu brzegach rzeki drzewo żywota, rodzące dwanaście razy, wydające co miesiąc swój owoc, a liście drzewa służą do uzdrawiania narodów (Obj 22:2 Bw)

1. Kiedy w czasie spełnia się ten opis? W czasie 1000-lecia czy po?
2. Kto wtedy będzie potrzebował uzdrowienia?

Czym są te liście, pomińmy.

Jeśli jest jakieś oficjalne wyjaśnienie to jestem ciekawy.
Ani Adwentyści ani Świadkowie Jehowy ani inne religie nie wiedzą czym jest to drzewo żywota które będzie wydawać owoc co miesiąc po tysiącleciu by uzdrawiać w ten sposób narody. Chodzi tu o całe narody jakie będą żyły po tysiącleciu. Czym jest to drzewo żywota to dowiemy się z podpowiedzi księgi Daniela i skoro ono rosło po obu stronach rzeki musiało być podwójne, na jednym brzegu i na drugim brzegu rzeki. Podwójne drzewo żywota będzie jednością dlatego mowa o jednym drzewie. Podobnie jak na ulicy nieraz rosną drzewa po obu stronach by dawać cień i tlen.
Księga Daniela, księga Zachariasza i Psalmy wyjaśniają o jakie drzewo chodzi.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2013-07-10, 21:27   

milo-ds7 napisał/a:
Nowe Jeruzalem zostaje przeniesione z Nieba na Ziemię po 1000-letnim Królestwie w Niebie


Na jakiej podstawie wnioskujesz, ze Nowe Jeruzalem zejdzie na ziemię PO Tysiącleciu a nie w trakcie?

milo-ds7 napisał/a:
Teraz gdy Bóg usunął z Ziemi wszelki grzech i grzeszników - mogę zbawieni zażywać radości w raju na Ziemi i mieszkać w Nowym Jeruzalem z Jezusem.
Aby ludzie cieszyli się pełnią życia otrzymają ciała podobne do tego jakie miał Adam z Ewą. Jednak mogą czasami potrzebować doskonałego lekarstwa podobnie jak pierwsi ludzie mieli drzewo życia. Gdy przestali jeść z niego owoce zaczęli powoli umierać...


Zaraz, zaraz... dokładnie to KTO ma zamieszkać w mieście Jeruzalem? Masz na myśli to, że miasto jest literalne/dosłowne? Piszesz o ludziach ale... skąd się oni wzięli? Wszak ci zabrani do nieba już nie są ludźmi tylko istotami duchowymi. Znów staną się ludźmi?
I co to miałoby znaczyć, że CZASAMI mogą potrzebować doskonałego lekarstwa? Wszak Adam w Raju takiego nie potrzebował. Drzewo życia wcale nie było lekarstwem. Ba! jak zgrzeszył to wręcz zagrodzono mu drogę do owego drzewa. Czyli... kto potrzebuje owych liści? Grzesznicy. Tylko... skąd się taki stan tam weźmie?

radek napisał/a:
Zadałeś ciekawe pytanie Bobo, nigdy nad tym się nie zastanawiałem. Wydaje mi się, że mogło by chodzić o fotosyntezę lub coś w tym rodzaju - leczenie poprzez inhalację(być może wydłużanie w ten sposób życia)

Rdz 2:7 nwt-pl "I Jehowa Bóg przystąpił do kształtowania człowieka z prochu ziemi, i tchnął w jego nozdrza dech życia, i człowiek stał się duszą żyjącą."


Chodzi mi raczej o coś innego. Wg. adwentystów i zielonoświątkowców, Oblubienica zostanie zabrana do nieba i jej członkowie uzyskują tam nieśmiertelność. Na ziemi ogień spala wszystko i ziemia jest pusta. Aż to Objawienie wskazuje na to, że jednak ktoś będzie potrzebował leczenia. KTO, skoro ci w niebie już nie chorują a ziemia jest pusta.

Czyżby przy końcu świata oprócz tych co zostaną zabrani na obłoki do nieba, na ziemi jednak nie wszyscy zostaną zniszczeni? Ktoś jednak ocaleje i będzie potrzebował 'leczenia'? Hmmm, wychodzi na to, że skoro podlegają leczeniu to... po to aby ich uzdrowić. A jak już będą uzdrowieni to... zarazem i zbawieni. I to na ziemi...
Czyli Oblubienica w niebie a niektórzy na ziemi... ;-)
Czy coś nie tak...
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-10, 22:06   

Księga Daniela pokazuje nam wizję drzewa żywota w postaci dwóch aniołów nad rzeką.
Dan. 12:5-10
5. A gdy ja, Daniel, spojrzałem, oto dwaj inni aniołowie stali, jeden z tej strony rzeki, a drugi z tamtej strony rzeki.Obj. 22:2-5
2. Na środku ulicy jego i na obu brzegach rzeki drzewo żywota, rodzące dwanaście razy, wydające co miesiąc swój owoc, a liście drzewa służą do uzdrawiania narodów.
3. I nie będzie już nic przeklętego. Będzie w nim tron Boga i Baranka, a słudzy jego służyć mu będą
4. I oglądać będą jego oblicze, a imię jego będzie na ich czołach,
5. I nocy już nie będzie, i nie będą już potrzebowali światła lampy ani światła słonecznego, gdyż Pan, Bóg, będzie im świecił i panować będą na wieki wieków.
(BW)

6. I rzekłem do mężą obleczonego w szatę lnianą, który stał nad wodą rzeki: Kiedy przyjdzie koniec tych dziwnych rzeczy?
7. Wtedy usłyszałem, jak mąż obleczony w szatę lnianą, który stał nad wodami rzeki, podniósł prawicę i lewicę ku niebu i przysięgał na tego, który żyje wiecznie: Będzie to trwało czas wyznaczony, dwa czasy i pół czasu, a gdy doszczętnie będzie zniszczona, wtedy się to wszystko spełni.
8. Wprawdzie słyszałem to, lecz tego nie rozumiałem, i rzekłem: Panie mój! Jakiż jest koniec tych rzeczy?
9. Wtedy rzekł: Idź, Danielu, bo słowa są zamknięte i zapieczętowane aż do czasu ostatecznego.
10. Wielu będzie oczyszczonych, wybielonych i wypławionych, lecz bezbożni będą postępować bezbożnie. Żaden bezbożny nie będzie miał poznania, lecz roztropni będą mieli poznanie.
(BW)

Księga Zachariasza również opisuje drzewo żywota w postaci dwóch pomazańców. Są to prorocze wizje przyszłości.
Zach. 4:2-3
2. I zapytał mnie: Co widzisz? A ja odpowiedziałem: Widzę, oto jest świecznik cały ze złota, a na jego szczycie jest czasza. Na niej jest siedem lamp, a lampy, które są na jej szczycie, mają po siedem knotów.
3. Dwa drzewa oliwne stoją obok niego, jedno z prawej strony czaszy, a drugie z jej lewej strony.
(BW)Zach. 4:11-14
11. Wtedy odezwałem się i zapytałem go: Co oznaczają te dwa drzewa oliwne po prawej i lewej stronie świecznika?
12. I powtórnie odezwałem się, i zapytałem go: Co oznaczają te dwie gałązki drzew oliwnych, które dwiema złotymi rurkami wypuszczają z siebie oliwę do złotych lamp?
13. Wtedy on odpowiedział mi: Czy nie wiesz, co one oznaczają? I odpowiedziałem: Nie, mój panie!
14. A on odrzekł: To są dwaj pomazańcy, którzy stoją przed Panem całej ziemi.
(BW)


W księdze Objawienia Jezus wyjaśnił co oznaczają te dwa drzewa.
Obj. 11:3-4
3. I dam dwom moim świadkom moc,
4. Oni to są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma świecznikami, które stoją przed Panem ziemi,
(BW)

Skoro Jezus to wyjaśnił to nie ma co po nim poprawiać.
Te dwa drzewa po tysiącleciu zawsze stać będą przed Panem dając życie tym którzy będą wiecznie na ziemi.
 
 
Boanerges-Jastrząb 
RIDING4GOD


Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 60
Skąd: Białystok
Wysłany: 2013-07-12, 01:12   

Nie jestem za biegły w Apokalipsie ale temat uzdrawiających liści też mnie zainteresował jakiś czas temu.

Bobo napisał/a:
Na ziemi ogień spala wszystko i ziemia jest pusta

Chyba coś ci się pomyliło z I Moj.1.2 ;-)
Gdzie w Apokalipsie jest mowa o tym co piszesz ? Z tego co pamiętam jest coś o zniszczeniu 1/3
Bobo napisał/a:
Czyżby przy końcu świata oprócz tych co zostaną zabrani na obłoki do nieba, na ziemi jednak nie wszyscy zostaną zniszczeni?

Tak właśnie sobie kombinuję :-)
No tak ale przecież Biblia mówi:
1) Ap. 13.16 I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło 17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia
2) Ap. 13.7 Potem dano jej wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężyć ich, i dano jej władzę nad każdym szczepem, ludem, językiem i narodem. 8 Wszyscy mieszkańcy ziemi będą oddawać pokłon władcy, każdy, którego imię nie jest zapisane od założenia świata w księdze życia zabitego Baranka.
3) Ap.19.19 I ujrzałem Bestię i królów ziemi, i wojska ich zebrane po to, by stoczyć bój z Siedzącym na koniu i z Jego wojskiem. 20 I pochwycono Bestię, a z nią Fałszywego Proroka, co czynił wobec niej znaki, którymi zwiódł tych, co wzięli znamię Bestii i oddawali pokłon jej obrazowi. Oboje żywcem wrzuceni zostali do ognistego jeziora, gorejącego siarką. 21 A inni zostali zabici mieczem Siedzącego na koniu, [mieczem], który wyszedł z ust Jego. Wszystkie zaś ptaki najadły się ciał ich do syta

Wychodzi, że cały świat przyjmuje znamię bestii i wszyscy w nagrodę zostają przez niebiańskie wojska wyrżnięci. Tyle tylko żeby tak rozumować trzeba przyjżeć się najpierw językowi Biblii gdy ta mówi o "całym świeci" , "wszystkich narodach" i zadać sobie pytanie:
1. Czy Dariusz skrobnął pismo do wszystkich narodów na świecie ?
Daniela 6.26 "Król Dariusz napisał do wszystkich narodów, ludów i języków, zamieszkałych po całej ziemi: «Wasz pokój niech będzie wielki! 27. Wydaję niniejszym dekret, by na całym obszarze mojego królestwa odczuwano lęk i drżenie przed Bogiem Daniela."
2. Czy rzymscy urzędnicy popłynęli do Ameryki ?
Łk.2.1 "I stało się w owe dni, że wyszedł dekret cesarza Augusta, aby spisać cały świat."

Czy w związku z tym panowanie Antychrysta obejmie cały świat ?
Jeżeli tak to czy wszystkie nawet najdziksze plemiona żyjące bez dostępu do mediów, pieniędzy i innych nowinek cywilizacyjnych przyjmą znamię i nie będą mogli kupować ani sprzedawać ?
Czy niemowlęta i małe dzieci też będą przyjmować znamię i oddawać pokłon bestii ?
Jak czytam poniższy fragment to też mi się wydaje że będzie jakiś azyl poza zasięgiem antychrysta.
Ap. 12.13 "A kiedy ujrzał Smok, że został strącony na ziemię, począł ścigać Niewiastę, która porodziła Mężczyznę. 14 I dano Niewieście dwa skrzydła orła wielkiego, by na pustynię leciała na swoje miejsce, gdzie jest żywiona przez czas i czasy, i połowę czasu, z dala od Węża."

Bobo napisał/a:
Ktoś jednak ocaleje i będzie potrzebował 'leczenia'?


tak mi wychodzi z mojej pewnie nie za głębokiej wiedzy biblijnej :-)
Trochę światła na to może rzucać cały 14 rozdział Zachariasza
Zachar. 14.2 I zbiorę wzystkie narody do walki z Jeruzalemem ...3. Potem wyruszy Pan i będzie walczył z tymi narodami...16. Wszyscy ci, którzy ocaleją spośród wszystkich ludów, biorących udział w wyprawie na Jerozolimę, rokrocznie pielgrzymować będą, by oddać pokłon Królowi - Panu Zastępów - i obchodzić Święto Namiotów.

Czyli jednak ktoś ocaleje :-)

Bobo napisał/a:
Hmmm, wychodzi na to, że skoro podlegają leczeniu to... po to aby ich uzdrowić

Skoro nie doświadczyli zmartwychwstania to i choróbska czepiać się ich będą ale trzymając się Izajasza to nawet ci co rozrabiają, kalendarzową setkę mają gwarantowaną, może dzięki tym liściom ;-)
Tutaj zastanawiałem się nad tymi nieszczęsnymi uzdrawiającymi liśćmi w Nowym Jeruzalem i mam problem gdzie je umieścić w chronologii biblijnej. Jeżeli Jan opisując objawienie jakie dostał zachowuje jakąś kolejność zdarzeń to wychodzi że Nowe Jeruzalem z uzdrawiającym drzewem będzie po Milenium i wtedy możemy brnąć w dociekaniach o co chodzi w " czego oko nie widziało i ucho nie słyszało przygotował Pan tym co go miłują " ;-)
Jeżeli kolejność zdarzeń w wizji Jana nie jest zachowana i Nowe Jeruzalem będzie w czasie Milenium sprawa uzdrawiania się rozwiązuje.

Bobo napisał/a:
A jak już będą uzdrowieni to... zarazem i zbawieni. I to na ziemi...

A to żeś kolego pojechał ;-) na czym opierasz logikę wywodu uzdrowienie=zbawienie ?
W czym problem że na ziemi?
"Dziś zbawienie stało się udziałem domu tego" To Jezus powiedział do Zacheusza który o ile dobrze pamiętam był wtedy na ziemi :-)

Pewnie jest tu sporo braków rozumowaniu ale chętnie się douczę
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11