Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tysiąclecie/Tysiącletnie Królestwo
Autor Wiadomość
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-23, 10:32   

przyimek napisał/a:
lucyferze, nie wiem dlaczego pan tak ocenia usera jachu. Nie obraził on niczym pana Jezusa Chrystusa, nie obraził też Ciebie. Jedynie podał Twój cytat w którym ewidentnie się pomyliłeś. Czy daty tysiącletniego królestwa, bitwy Armageddonu czy innych najważniejszych wydarzeń nie zna tylko Bóg Ojciec czy pan Jezus Chrystus?

To co piszesz ma sens jednak w niektórych swoich myślach się gubisz jak z określaniem dat czy wierzeniem w różne przepowiednie...
Dodatkowo gdzie Biblia mówi o 200 mln którzy przetrwają Armageddon?
Też tego nie wie nikt prócz pana Jezusa Chrystusa czy Boga Ojca.

Tak sobie myślę...
Chodziło mi o to co napisał Jachu:
Jachu napisał/a:
Wielu,wielu prorokowało na przestrzeni wieków i nic. Dalej ludzie żyją i mozolą się.
A przepowiednia po przepowiedni mija,

Wielu prorokowało od wieków a tu nic, czyli wyśmianie tych wielu, także Jezusa że nie przeminie tamto pokolenie aż wszystko się stanie.
Tacy ludzie mieli być w naszych czasach którzy będą mówić tak:2 Piotr. 3:3-4
3. Wiedzcie przede wszystkim to, że w dniach ostatecznych przyjdą szydercy z drwinami, którzy będą postępować według swych własnych pożądliwości
4. I mówić: Gdzież jest przyobiecane przyjście jego? Odkąd bowiem zasnęli ojcowie, wszystko tak trwa, jak było od początku stworzenia.
(BW)

Nie mam pretensji o mnie ale o tych wielu w tym i Jezusa który też prorokował, a tu nic jak pisze Jachu.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2013-02-23, 14:30   

Lucyfer napisał/a:
w tym i Jezusa który też prorokował, a tu nic jak pisze Jachu.

A to już jest Twoja nadinterpretacja.

Po Janie Objawicielu nastał czas,kiedy przez wiele wieków "prorokowali"różni ludzie i co z tego powstało,widzimy w setkach denominacji,nieraz dziwnych i innych niż nauczanie Pana i Apostołów.
Ta "radosna" twórczość' trwa po dziś dzień-niestety. Nic tu do śmiechu.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Wiesław 

Wyznanie: ŚJ
Wysłany: 2013-05-13, 11:18   

Lucyfer napisał/a:
Henryk napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
Dlaczego nie powołujesz się na Biblię?. W tysiącleciu nikt inny nie zmartwychwstanie oprócz tych 144 tysięcy królów i kapłanów bo sąd i zmartwychwstanie zaplanował Bóg po wrzuceniu szatana do jeziora ognia i Bóg zmartwychwstałych nie próbuje bo nie ma takiej potrzeby skoro uczynkami zapisali się w księdze życia. Czy to takie trudne do zrozumienia?

Nie gorączkuj się aż tak, tylko zastanów...Załóżmy, że ożyją jedynie królowie i kapłani.
Będą panować...
Nad sobą?
Jezus z Kościołem będzie sądził za pomocą laski żelaznej.
Królowie i kapłani zasłużyli na chłostę i karanie?
W tysiącleciu (królestwie Chrystusa), będą ludzie umierać śmiercią wtóra (a będą tam w/g Ciebie jedynie Królowie).
Czy Ci, co otrzymali maturę Boską, Nieśmiertelną- mogą umrzeć?
Takie to trudne?
Przestaj karmić innych swymi prywatnymi pomysłami.

Mam Cię od dawna w ignorze, ale to co wypisujesz dosięgło już nieba!
Nie sposób milczeć!

Moim nauczycielem napewno nie będziesz!
Widzę że sobie wymyśliłeś sam coś czego nigdy nie pisałem i dyskutujesz sam ze sobą. Gdzie pisałem że w tysiącleciu będą sami królowie i kapłani?. Przecież cały czas piszę że wojnę Armagedonu przeżyje 200 milionów ludzi i ktoś musi nad nimi sprawować rządy a także nad tymi którzy urodzą się z tych 200 milionów i następne pokolenia przez tysiąc lat, ktoś nad nimi musi królować. Czy ty tak prostych zdań nie możesz pojąć i musisz sobie wymyślać coś czego nikt nie napisał i z tym polemizować?.
To już wydaje się śmieszne, jak można tak nisko w myśleniu upaść.

Przepraszam....200 milionów? Skąd ta suma? W jakiej Biblii to pisze? Poproszę o wersecik na ten temat. Stary Testament, czy Nowy?

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-13, 12:45   

Wiesław napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
Gdzie pisałem że w tysiącleciu będą sami królowie i kapłani?. Przecież cały czas piszę że wojnę Armagedonu przeżyje 200 milionów ludzi i ktoś musi nad nimi sprawować rządy a także nad tymi którzy urodzą się z tych 200 milionów i następne pokolenia przez tysiąc lat, ktoś nad nimi musi królować. Czy ty tak prostych zdań nie możesz pojąć i musisz sobie wymyślać coś czego nikt nie napisał i z tym polemizować?.
To już wydaje się śmieszne, jak można tak nisko w myśleniu upaść.

Przepraszam....200 milionów? Skąd ta suma? W jakiej Biblii to pisze? Poproszę o wersecik na ten temat. Stary Testament, czy Nowy?

Zajrzyj do Biblii w Apokalipsie, tam masz te 200 milionów które ocaleją.
Obj. 9:16
16. A liczba wojsk konnych wynosiła dwie miriady miriad; taką ich liczbę usłyszałem.
(BW)

Ponieważ tego ludu nikt nie mógł zliczyć dlatego podano ich liczbę w sposób zapieczętowany. Otrzymałem klucz i odpieczętowałem dlatego wiem i o tym piszę.

Khari 

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2013-05-13, 14:07   

Lucyfer napisał/a:
Otrzymałem klucz i odpieczętowałem dlatego wiem i o tym piszę.

Lucyferze, jaki klucz? I skąd wiesz, że udało Ci się go odpieczętować? ;-)

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-13, 16:12   

Khari napisał/a:
Lucyfer napisał/a:

Klucz to dwa drugie biada, to jest tak jak klucz pasuje do zamka.

Khari 

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2013-05-13, 16:44   

Lucyfer napisał/a:
Khari napisał/a:
Lucyfer napisał/a:

Klucz to dwa drugie biada, to jest tak jak klucz pasuje do zamka.

Yhym. :-)

Odpowiedz do tematu