Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ellen White prawdziwym apostołem ale nie prorokiem
Autor Wiadomość
Tubtuś 

Wyznanie: Irreligion ( brak religii )
Wysłany: 2013-04-11, 17:54   Ellen White prawdziwym apostołem ale nie prorokiem

Ellen White Prawdziwym apostołem:

1)To Chrystus z krzewu na górze Horeb mówił do Mojżesza: ”Jestem, który jestem. (…) Tak powiesz do synów Izraelskich: “Jestem” posłał mnie do was !” (II Mojż. 3,14). Życie Jezusa s. 15

Jezus jest JESTEM który JESTEM:
Bóg jest 'Ja jestem'.

Wyjścia 3:14 Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: «JESTEM, KTÓRY JESTEM». I dodał: «Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was».

Jezus jest 'Ja jestem'.

John 8:58 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, JA JESTEM»

2)“Mały Jezus nie otrzymał wykrztałcenia w szkole przy synagodze. Jego pierwszą nauczycielką była matka. Z jej ust oraz z pism proroków poznał sprawy niebieskie. Te same słowa, które kiedyś sam osobiście wypowiedział do Mojżesza na pożytek Izraela, dziś słyszał jako nauki, siedząc na kolanach matki” (Życie Jezusa” s. 42).

3) Anioł Michał opiekun Izraela
Albowiem anioł mój pójdzie przed tobą i zaprowadzi cię do Amorejczyków i Chetejczyków, i Peryzyjczyków, i Kananejczyków, i Chiwwijczyków, i Jebuzejczyków, i wytępię ich.” (II Mojż. 23,20-23). Aniołem, który szedł przed Izraelem był Jezus Chrystus. Historia Zbawienia – Ellen G. White s.37

" powiedział: “Jeśli Ja osobiście pójdę, czy to cię zadowoli?“ Mojżesz rzekł wtedy: “Jeśli nie pójdziesz sam, to raczej zakaż nam wyruszać stąd. Po czym poznam, ja i lud mój, że jesteś nam łaskawy, jeśli nie po tym, że pójdziesz z nami, gdyż przez to będziemy wyróżnieni ja i Twój lud spośród wszystkich narodów, które są na ziemi?“ (Wyj. 33:14-17 BT wdanie drugie 1971)

Albowiem któremuż kiedy z Aniołów rzekł: Tyś jest syn mój, jam cię dziś spłodził? I zasię: Ja mu będę ojcem, a on mnie będzie synem? A zasię, gdy wprowadza pierworodnego na okrąg świata, mówi: A niech się mu kłaniają wszyscy Aniołowie Boży. (Hebr. 1: 5-6 BG)

4)“Płonący krzak, w którym Chrystus ukazał się Mojżeszowi, objawiał Boga. Ten niewielki krzew wybrany do przedstawienia Boskości pozornie nie był interesujący, w nim to jednak objawił się Nieskończony. “Życie Jezusa” s. 14

To Chrystus z krzewu na górze Horeb mówił do Mojżesza: Jestem który Jestem. (…) Tak powiesz do synów Izraelskich „Jestem“ posłał mnie do was!“ (II Mojż 3:14). Życie Jezusa s. 15

“Rzekł Bóg do Mojżesza: Ja jestem Tym, który jest. I dodał: Powiesz Izraelitom tak: Posłał mnie do was Ten, który siebie nazywa “Ja jestem Tym, który jest”. Powiedział Bóg także do Mojżesza: Powiesz nadto Izraelitom: Jahwe, Bóg waszych ojców. Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Jakuba, posłał mnie do was i powiedział: Takie jest moje imię na wieki i tak mają Mnie nazywać wszystkie pokolenia” (Wyj. 3:14-15 Biblia Warszawsko-Praska)

5) Jezus jest pośrednikiem
Otoczony wielką chwałą na górze Synaj, w obliczu całego ludu izraelskiego, ogłosił Chrystus dziesięć przepisów prawa swego Ojca i dał je, wyryte na kamiennych tablicach, Mojżeszowi.” Patriarchowie i Prorocy” s. 245:

“Skończywszy przemawiać na górze do Mojżesza, Bóg dał mu dwie kamienne Tablice Świadectwa, zapisane palcem Boga“ (Wyj. 31:18, B. Warszawsko-Praska).

6) Mojżesz jest w niebie
“Nie pozostał jednak długo w grobie. Sam Chrystus wraz z aniołami, którzy pochowali Mojżesza, zstąpił z nieba, by wywołać z grobu śpiącego świętego męża. (…) Po raz pierwszy Chrystus miał właśnie przywrócić życie zmarłemu. Gdy Książę Żywota w otoczeniu jaśniejących aniołów przybliżył się do grobu, szatan zaniepokoił się o swoje zwierzchnictwo. (…) „Niech cię Pan potępi” (Juda 1,9). (…) Mojżesz dostał się pod moc szatana. Sam był winien temu, iż stał się według prawa jeńcem śmierci, ale w imieniu Odkupiciela został wzbudzony do wiecznego życia. Mojżesz wyszedł z grobu w chwale i wstąpił ze swym Wybawcą do miasta Bożego.” Patriarchowie i Prorocy s. 318

Mojżesz przeszedł przez śmierć, lecz zstąpił Michał i dał mu życie, zanim jego ciało oglądało skażenie. Szatan próbował zatrzymać owo ciało, twierdząc, że należy do niego; lecz Michał wskrzesił Mojżesza i zabrał go do nieba. Doświadczenia i Widzenia s. 122

“Gdy zaś archanioł Michał tocząc rozprawę z diabłem spierał się o ciało Mojżesza, nie odważył się rzucić wyroku bluźnierczego, ale powiedział: Pan niech cię skarci!” (Judy 9)

7)Eliasz był prorokiem Bożym; musiał jednak uciekać z miejsca na miejsce, aby ratować swoje życie. Jego własny naród tropił go jak dzikie zwierzę, aby go zniszczyć. Lecz Bóg wybawił Eliasza. Aniołowie w chwale i triumfie zanieśli Eliasza przemienionego do nieba. Historia Zbawienia s. 55

“Podczas gdy oni szli i rozmawiali, oto zjawił się wóz ognisty wraz z rumakami ognistymi i rozdzielił obydwóch: a Eliasz wśród wichru wstąpił do niebios.” (2Krl. 2:11)

8) Jezus miał rodzonych braci
“Wszystko to powodowało niezadowolenie braci Jezusa. Ponieważ byli starsi od Niego , uważali, że winien im był posłuszeństwo.” “Życie Jezusa” s. 55

(Maria) “Pilnowała, aby w jej domu pod troskliwym macierzyńskim okiem panowały dobre stosunki, które są tak ważne w krztałtowaniu charakterów. Synowie i córki Józefa wiedzieli o tym i starali się za jej pośrednictwem poprawić zachowanie Jezusa tak, by było ono zgodne z przyjętymi przez nich zwyczajami.” “Życie Jezusa” s. 57

9) Ellen White mówiła że nie jest prorokiem:

Advent Przegląd i Sabbath Herald, 26 lipca 1906, pkt 5
Tytuł artykułu: Messenger

Na początku mojej młodości poproszono mnie kilka razy, Czy jesteś prorokiem? Kiedyś powiedziałam, jestem posłańcem Pana. Wiem, że wielu nazywa mnie prorokiem, ale nie twierdze że jestem nim. Mój Zbawiciel oświadczył mi się być jego posłańcem. "Twoja praca," uczył mnie: "jest mi na słowo. Dziwne rzeczy się pojawią, w swojej młodości odróżnia cię ponieść wiadomość do tych błądzących, aby nieść słowo przed niewiernymi, a pióro i głos, aby upomnieć działania programu Word, które nie są w porządku. wymaga słowo., zrobię moje słowo dla ciebie otwarte. nie byłoby w obcym języku. z prawdziwą wymowę prostoty, z głosem i piórem, komunikaty, że daję są wysłuchiwane z tego którzy nigdy nie nauczyli się w szkołach. duch mój i moje siły, będzie z wami.

z: http://www.ellenwhiteexposed.com/qa/q22.htm

10) Więc sami odpowiedzcie sobie na to pytanie?

"Ellen White oświadczyła, że jej pisma 'albo pochodzą od Boga, albo od szatana'.

:crazy:
:crazy: :crazy:

Trawa 

Wyznanie: protestanckie
Wysłany: 2013-04-21, 22:15   

Jak do tej pory od ponad 100 lat nie spełniło się żadne jej "proroctwo" lub wizja w 100%.:
Dyskusja była tu:
http://adwentfree.pl/viewtopic.php?f=9&t=47
Wszystkie jej książki, proroctwa i wizje wciąż dotyczą przyszłości. Czy się spełnią czy nie, być może czyjeś wnuki sie przekonają. Mimo to warto sie zapoznać z jej wizjami do pobrania
stąd

Czy słowa, które napisała wypowiedziane zostały w imieniu Pana?
Nie wiemy, gdyż do tej pory żadne z nich się nie spełniło:

Cytat:
Jeżeli słowo, które wypowiedział prorok nie w imieniu Pana, nie spełni się i nie nastąpi, jest ono słowem, którego Pan nie wypowiedział, lecz w zuchwalstwie wypowiedział je prorok; więc nie bój się go.
(Pow pr 18,22)

Apostołem to ona była, ale czy prorokiem to się być może czyjeś wnuki dopiero przekonają...
http://uderzwfalsz.wordpr...ezus-z-obrazow/

tom68 

Wysłany: 2013-04-24, 10:57   Ellen G Whitte

Witam !
Sprawa nie jest taka prosta jak sie wydaje bo z jednej strony dobrze jest wiedziec co inni mysla np. na temat Ellen G White choc najwiecej dopowiedzenia na temat Ellen G White maja czesto Ci co nie czytali jej ksiazek tylko czytali to co ktos na temat napisal ( tak samo jest czasem i z Biblia ) ale prawda tez jest taka ze sami adwentysci lubia skrajnosci albo robia z Ellen G White i jej pism najwazniejsza V ewangelie lub jedna z wielu pisarzy adwentowych z XIX wieku wiec zawsze beda opinie skrajnie rozne na ten temat . Jak chodzi o mnie to zawsze powtarzam ze najwazniejsza i potrzebna do zbawienia jest nam zawsze tylko Biblia i jej nauki a pisma Ellen G White mi to tylko potwierdzaja oraz ze wszystkie nauki i pisma musza byc badane i oparte na Biblii nawet pisma Ellen G White jesli mamy w cos uwierzyc ale nie wstydze sie tego ze uwazam osobe Ellen G White i jej pisma za wazne bo maja dla mnie oparcie w Biblii bardziej niz pisma Marcina Lutra czy Jana Kalwina lub Jana Pawla II itp. ktorzy ludzie slepo wierza . Jesli chodzi o znajomosc pism i pogladow Ellen G White wsrod samach adwentystow tak zwolennikow jak i przeciwnikow jej osoby to jest ona wedlug mnie za mala i stad wiele roznych skrajnych opinii i nieporozumien w temacie ale podobnie jest z Biblia i tak niestety jest w kazdym kosciele .
Pozdrawiam ! Tomasz G

tom68 

Wysłany: 2013-04-24, 11:00   Film o Ellen G Whitte

Biblijne kryteria autentyczności 

Film dokumentalny poświęcony działalności Ellen G. White (1827-1915). Składa się z pięciu epizodów i jest znakomitym materiałem poznawczym i dyskusyjnym nad darem proroctwa oraz interesująco ukazuje początki Kościoła adwentystycznego i jego szczególne posłannictwo.

Postać i służba Ellen G. White bywa niekiedy przedmiotem krytyki. Czy naprawdę posiadała ona charyzmat proroczy? Czego należy się spodziewać po Ellen G. White, zważywszy na to, co Biblia mówi o darach duchowych?

Niniejszy film jest próbą udzielenia pozytywnych odpowiedzi na te pytania, podjętą przez naukowców (m.in. biblistów i teologów) w oparciu o biblijny model natchnienia.

Ellen G. White (1827-1915) była autorką kilkudziesięciu książek przetłumaczonych na blisko 200 języków. Pisała głównie o edukacji, religii i zdrowiu. Jej twórczość do dziś wywiera ogromny wpływ na miliony ludzi w całym świecie. Najsłynniejsza jej publikacja to „Wielki bój”, książka, która tylko w Polsce osiągnęła ponadmilionowy nakład.

Wydawnictwo "Znaki Czasu" www.znakiczasu.pl
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
+48 22 331 98 00 ; + 48 608 017 625

sio 

Wysłany: 2013-04-24, 14:06   

Dzik napisał/a:
Jak do tej pory od ponad 100 lat nie spełniło się żadne jej "proroctwo" lub wizja w 100%.:

...na spełnienie proroctw Starego Testamentu czasami czekano setki lat a nawet tysiące :) są proroctwa w Nowym Testamencie na wypełnienie którch wciąż czekamy

1 Kor 14.22,,Tak więc dar języków jest znakiem nie dla wierzących, lecz dla pogan, proroctwo zaś nie dla pogan, lecz dla wierzących.,,

...na wszystko przyjdzie czas, cierpliwości ;)

2 Piotra 1.19 ,,Mamy jednak mocniejszą, prorocką mowę, i dobrze zrobicie, jeżeli będziecie przy niej trwali jak przy lampie, która świeci w ciemnym miejscu, aż dzień zaświta, a gwiazda poranna wzejdzie w waszych sercach...,,

....coś więcej w dużym skrócie to ,,nieformalne spotkanie jakie miało miejsce na terenie Wyższej Szkoły Teologiczo-Humanistycznej im. Michała Beliny-Czechowskiego w Podkowie Leśnej w dniu 14 czerwca 2003 roku na temat osoby Ellen Gould White, jej działalności i twórczości.
,,Trudne pytania na temat Ellen G. White,,
http://vimeo.com/channels/trudnepytaniaegw

Posłannictwo E. G. White. E. G. White nigdy nie przypisywała sobie tytułu „proroka”, lecz jedynie „posłań­ca Pana” (Lord's messenger). Oto jej słowa: „Wiem, że wie­lu ludzi nazywa mnie prorokiem, lecz ja nie przypisuję sobie tego tytułu, Zbawiciel mój oznajmił mi, że jestem Jego posłańcem...”. Według wyjaśnień W. C. White'a, syna Ellen G. White, nie było wątpliwości co do tego, że E. G. White była faktycznym prorokiem. Sama E. G. White usto­sunkowała się do zagadnienia podobnie jak swego czasu Jan Chrzciciel. Gdy bowiem Jan został zapytany przez przed­stawicieli narodu, czy jest prorokiem, odrzekł: „Jam jest głos wołającego na puszczy” (Jan 1, 21–23 NP), a przecież zgodnie z wyjaśnieniem Chrystusa był on prorokiem, a na­wet „więcej niż prorokiem” (Mat. 11, 9 NP).

E. G. White oświadczyła: „Nie zabiegam o to, aby na­zywano mnie prorokiem. Jestem posłańcem niosącym po­selstwo”; „Uważam się za posłańca, któremu powierzył Bóg poselstwo dla Swego ludu” . Nie używała tytułu „pro­rok”, ponieważ tytuł ten, sprofanowany w owym czasie przez różnego autoramentu „proroków”, nie oddawał istot­nej treści. Tytułowała się „posłańcem Pana”.

Poselstwa E. G. White, zawarte w jej pismach, mają charakter pomocniczy w stosunku do Pisma Świętego jako jedynej reguły wiary. Zadaniem ich jest prowadzić do Biblii. E. G. White pisała: „Polecam ci, drogi czytelniku, Słowo Boże, jako regułę twojej wiary i życia. Przez to Słowo będziemy sądzeni. W tym właśnie Słowie Bóg obiecał dać widzenie „w dniach ostatecznych”; oczywiście nie w charakterze nowej reguły wiary, lecz dla pocieszenia Swego ludu i poprawy tych, którzy odeszli od biblijnej prawdy”. Poselstwo swoje scharakteryzowała jako „mniejsze światło”, które ma prowadzić do „światła większego”: „Mało uwagi przykłada się do Biblii, dlatego Pan udzielił mniejszego światła, aby prowadziło ono męż­czyzn i kobiety do światła większego” .

Według oświadczeń E. G. White jedynie Biblia jest probierzem wszelkiej nauki i doświadczeń: „Duch (pro­roctwa) nie został dany – ani nie mógłby być dany – w tym celu, by zastąpić Biblię; Pismo Święte bowiem stwier­dza wyraźnie, że Słowo Boże jest tym wzorcem, według którego sprawdzać należy wszelkie nauki i doświadczenią”. Świadectwa dane przez Boga za pośrednictwem E. G. White nie stanowią żadnego uzupełnienia Pisma Świę­tego, lecz jedynie czynnik pomocniczy, prowadzący do Bi­blii: „Sowo Boże jest w pełni wystarczające do oświece­nia najbardziej mrocznego umysłu i może być dostatecznie zrozumiane przez tych, którzy pragną je zrozumieć. Mimo to niektórzy, choć studiują Słowo Boże, prowadzą życie w całkowitej sprzeczności z jego najbardziej jasnymi nauka­mi. Dlatego, aby pozostawić ludzi bez wymówki, Bóg udzielił wyraźnych świadectw mających na celu prowa­dzenie ich do Słowa Bożego, które przestali naśladować. Słowo Boże obfituje w podstawowe zasady formujące po­stępowanie i życie, świadectwa zaś – ogólne i skierowane do poszczególnych osób – mają za zadanie zwrócić ich uwagę w sposób szczególny na te podstawowe zasady”.

Świadectwa nie stanowią jakiegoś „nowego światła”: „Spisane świadectwa nie zawierają żadnego nowego świat­ła, lecz dane zostały w tym celu, aby prawdy natchnione już objawione wywarły na serca jeszcze mocniejszy wpływ. (...) Za pośrednictwem świadectw Bóg pragnie ułatwić zro­zumienie wielkich prawd już objawionych. (...) Świadectwa nie zostały dane, aby pomniejszyć znaczenie Słowa Bożego, lecz wywyższyć Słowo Boże i przyciągnąć ku niemu umy­sły, aby wspaniała prostota prawdy mogła wywrzeć swój wpływ na wszystkich”.

Jak widać, pisma E. G. White nie zastępują Biblii ani jej nie przysłaniają. Są jej cennym i natchnionym wy­kładem. Celem ich jest wywyższenie Pisma Świętego i za­wartej w nim prawdy.

tom68 

Wysłany: 2013-04-25, 10:27   Ellen G W .....

Wierzenia Podstawowych Kościoła ADS
18. Dar proroctwa :
Jednym z darów Ducha Świętego jest proroctwo. Dar ten, będący znakiem wyróżniającym Kościół pozostałość, objawił się w służbie Ellen. G. White. Jako posłaniec Pana, jej pisma są stałym i autorytatywnym źródłem prawdy, dostarczającym Kościołowi pociechy, wytyczne, instrukcje i korekty. Wyraźnie zaświadczają także, iż Biblia jest regułą, według której wszystkie nauki i doświadczenia muszą być przetestowane. (Joel 2:28, 29; Dz 2:14-21;. Hbr 1:1-3, Obj. 12:17; 19:10).

Copyright © 2011, Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego ® http://www.adventist.org/...ntal/index.html
12501 Old Columbia Pike, Silver Spring, MD 20904, USA 301-680-6000

Odpowiedz do tematu