Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Imie Boze raz jeszcze
Autor Wiadomość
DominusEl 


Wyznanie: RA-dawca życia a nie śmierci
Wiek: 46
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 169
Wysłany: 2013-03-22, 19:46   Imie Boze raz jeszcze

Ehyeh- to imie Boze nie da sie inaczej, ewolucja do 12 wiecznego jahwe czy 17 w jehowa to bajki
wyjscia 3:14 Powiesz im jak na wieki maja mnie nazywac!!!!!!
bez dziewczeco-chlopiecej filozofii czasy ciemnoty mamy za soba

a skad tetragramaton? no wlasnie moge spytac o to samo skad oko RA te z dolara ma swoje miejsce w kosciolach na calym swiecie?
Yhwh to inaczej Baal
a w miejscu Yhwh powinno byc Bog, wtedy nie ma bledu logicznego kiedy Bog Twierdzi ze nie objawil przed Mojżeszem swego imienia a Abraham je wypowiada
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2013-03-22, 21:23   

Z 1 Kor.10.4-9 wynika,że z Żydami w Starym Przymierzu przebywał Syn Boży,Chrystus.W Wj.3.14 On nie mógł mówić o sobie jako o Bogu,tak jak nie mówił o tym w Nowym Przymierzu.Z Żydami Bóg osobiście nie przebywał ("Boga nikt,nigdy nie widział"),bo tą misję wykonywał Syn Boży,wieczny Chrystus.Chrystus Żydom też nie mógł przekazać imienia Boga zgodnie z biblijną zasadą,"nie rzuca się pereł przed wieprze",a w ST jest napisane ,że "człowiek nie ma nic ponad bydlę".Potwierdzenie tej zasady jest w NT,gdzie Syn Boży też nie przekazał imienia Boga.Gdyby Bogu zależało na przypomnieniu w Nowym Przymierzu Jego imienia,to Chrystus na pewno by je przekazał.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
DominusEl 


Wyznanie: RA-dawca życia a nie śmierci
Wiek: 46
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 169
Wysłany: 2013-03-22, 21:35   

cos napisales ale nie wiem co masz na mysli w dobrym watku napisales?
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2013-03-22, 21:37   

DominusEl napisał/a:
a w miejscu Yhwh powinno byc Bog, wtedy nie ma bledu logicznego kiedy Bog Twierdzi ze nie objawil przed Mojżeszem swego imienia a Abraham je wypowiada


A jak rozumiesz słowo: objawił? Chodzi, Tobie o to, że objawił fonetyczną wymowę czy objawił w sensie znaczenia i sensu tego Imienia?
 
 
DominusEl 


Wyznanie: RA-dawca życia a nie śmierci
Wiek: 46
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 169
Wysłany: 2013-03-22, 21:43   

Ehyeh, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia

zauwaz w tym wersecie Bog kaze sie nazywac Ehyeh, co znaczy Bede ,moje imie tez cos znaczy tak samo jak Twoje ale mowia mi po imieniu
tak i Bog kazal nazywac siebie Ehyeh -
co jest niezrozumiale?
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2013-03-22, 21:50   

DominusEl napisał/a:
co jest niezrozumiale?


To, że niedokładnie cytujesz, wprowadzając w błąd. Otóż cały tekst brzmi tak:

Wtedy Bóg rzekł do Mojżesza: „OKAŻĘ SIĘ, KIM SIĘ OKAŻĘ”. I dodał: „Oto, co masz powiedzieć synom Izraela: ‚OKAŻĘ SIĘ posłał mnie do was’”. 15 Wówczas Bóg jeszcze raz rzekł do Mojżesza:
„Oto, co masz powiedzieć do synów Izraela: ‚Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba, posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem
(Wyj 3:14,15 PNŚ)

Wg. tego tekstu, to co miało być 'zawołaniem na najdalsze pokolenia' nie jest EHYEH, jak piszesz, ale JHWH.

Cytuj dokładnie, mniej z pamięci, wtedy unikniesz błędów.
 
 
DominusEl 


Wyznanie: RA-dawca życia a nie śmierci
Wiek: 46
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 169
Wysłany: 2013-03-22, 21:59   

jaki Jehowa co Ty cytujesz? Swiadkiem jestes?
Kazda Biblia z imieniem Jehowa lub Jahwe jest dzielem pleminia zmijowego-Ehyeh czytamy w orginale a Jehowa to bylo za czasow gdy rzadzacy umieli tylko czytac
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2013-03-22, 22:42   

DominusEl napisał/a:
jaki Jehowa co Ty cytujesz?


Cytuję Biblię, na którą niedokładnie się powołujesz wprowadzając czytelników w błąd.

DominusEl napisał/a:
Kazda Biblia z imieniem Jehowa lub Jahwe jest dzielem pleminia zmijowego-Ehyeh czytamy w orginale a Jehowa to bylo za czasow gdy rzadzacy umieli tylko czytac


Pisząc o oryginale, masz na myśli najstarsze ODPISY ST? Bądźże konsekwentny, te same odpisy o wiele częściej używają JHWH niż EHYEH.
Skąd się 'urwałeś'?
 
 
DominusEl 


Wyznanie: RA-dawca życia a nie śmierci
Wiek: 46
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 169
Wysłany: 2013-03-22, 22:51   

W wyjścia 3: 14 częściej jest tetragramaton? Ten werset omawiam chyba ze nie rozumiesz tekstu, jaki ktoś pisze, w tym miejscu Bóg mówi jak ma na imię i każe je używać
Co jest nie zrozumiale? Proszę sobie odpuścić komentarz jak ma wnosić zamęt, bo Twe posty tutaj jak widzę opierają sie na zasadzie, aby cos napisać i ten cytat z PNS no nie mogę to jest przekład? to czytanka nic więcej
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2013-03-22, 22:57   

Cytat:
W wyjścia 3: 14 częściej jest tetragramaton? Ten werset omawiam chyba ze nie rozumiesz tekstu, jaki ktoś pisze, w tym miejscu Bóg mówi jak ma na imię i każe je używać


Chyba jednak ponownie muszę się odwołać do tekstu:

Wtedy Bóg rzekł do Mojżesza: „OKAŻĘ SIĘ, KIM SIĘ OKAŻĘ”. I dodał: „Oto, co masz powiedzieć synom Izraela: ‚OKAŻĘ SIĘ posłał mnie do was’”.


To jest TYLKO werset 14 skoro chcesz. Pokaż, gdzie ten tekst zawiera zwrot: to jest moje zawołanie po najdalsze pokolenia', który powyżej zacytowałeś? Jest, ale w wersecie 15, gdzie występuje już tetragram, a nie EHYEH, panie mądraliński. Nie wprowadzaj nas w błąd, jakbyśmy czytać nie potrafili... :evil:

DominusEl napisał/a:
Co jest nie zrozumiale?


Niezrozumiałe jest to, jak mieszasz cytaty a także to, jak wyciągasz potem z tego wnioski. Byk na byku.
 
 
DominusEl 


Wyznanie: RA-dawca życia a nie śmierci
Wiek: 46
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 169
Wysłany: 2013-03-22, 23:12   

nie wiem ale sie niedogadamy nie obraz sie ale bede ignorowal Twoje posty sorki jalowe sa
werset 14 wyjawia imie Boze , a w 15 jest yhwh(babilonskie imie boze) czyli powinno byc anodai czyli znaczenie bog jak w 6000 miejsc to nie jest wyjawione imie w wersecie 14
z \Toba warto by omowic znaczenie yhwh i kulture babilonu ale to nie w tym watku jak chcesz zaloz zeby nie bylo chaosu
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2013-03-22, 23:23   

DominusEl napisał/a:
nie wiem ale sie niedogadamy nie obraz sie ale bede ignorowal Twoje posty sorki jalowe sa
werset 14 wyjawia imie Boze , a w 15 jest yhwh(babilonskie imie boze) czyli powinno byc anodai czyli znaczenie bog jak w 6000 miejsc to nie jest wyjawione imie w wersecie 14
z \Toba warto by omowic znaczenie yhwh i kulture babilonu ale to nie w tym watku jak chcesz zaloz zeby nie bylo chaosu


Tekst hebrajski zawiera również słowo adonai oprócz jhwh. Jeśli twierdzisz, że to jest to samo, to... życzę powodzenia w Twoim świecie. Nie wchodzę.
Masz rację. Wrzuć mnie lepiej do Ignora. Nie mam sił ani ochoty wyjaśniać tak proste sprawy. Nowego wątku zakładał nie będę. Wyjaśnienia na forum już były.
 
 
DominusEl 


Wyznanie: RA-dawca życia a nie śmierci
Wiek: 46
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 169
Wysłany: 2013-03-22, 23:38   

sam dajesz swiadectwo o sobie podstepem dzialasz wiesz ze yhwh znaczy anodai a zarzucasz mi ze mylę wersety 14 z 15 a sam oszukujesz bo w 15 nie ma imienia bozego EHYEH tylko powolujesz sie na babilonskie spaczenie slowa Bog na yhwh pewnie swiadek to ignora trzeba dac sory ale z nimi to za reke trzeba wziac i rozmawiac inaczej sie nie da
 
 
Tubtuś 

Wyznanie: Irreligion ( brak religii )
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 142
Skąd: Gejtown
Wysłany: 2013-03-22, 23:45   Re: Imie Boze raz jeszcze

DominusEl napisał/a:
Ehyeh- to imie Boze nie da sie inaczej, ewolucja do 12 wiecznego jahwe czy 17 w jehowa to bajki
wyjscia 3:14 Powiesz im jak na wieki maja mnie nazywac!!!!!!
bez dziewczeco-chlopiecej filozofii czasy ciemnoty mamy za soba

a skad tetragramaton? no wlasnie moge spytac o to samo skad oko RA te z dolara ma swoje miejsce w kosciolach na calym swiecie?
Yhwh to inaczej Baal
a w miejscu Yhwh powinno byc Bog, wtedy nie ma bledu logicznego kiedy Bog Twierdzi ze nie objawil przed Mojżeszem swego imienia a Abraham je wypowiada


Kłócisz się ze światkami Jehowymi żeby coś udowodnić?!
Nowo-narodzenie jest ważniejsze a nie jakie imię nosi Bóg.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2013-03-22, 23:54   

DominusEl napisał/a:
wiesz ze yhwh znaczy anodai


Nie, tego nie wiem. Ba! Nawet wiem, że to coś innego ;-)

DominusEl napisał/a:
zarzucasz mi ze mylę wersety 14 z 15


Więc pokaż mi w 14 wersecie zwrot:
DominusEl napisał/a:
To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia


Cytat:
powolujesz sie na babilonskie spaczenie slowa Bog na yhwh pewnie swiadek to ignora trzeba dac sory ale z nimi to za reke trzeba wziac i rozmawiac inaczej sie nie da


A mógłbyś stosować przecinki, kropki i inne znaki interpunkcyjne? Bo jakiś bełkot wychodzi...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11