Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kościoły Protestanckie
Autor Wiadomość
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-02-22, 23:14   

św. Paweł też przechadzał się po różnych pogańskich świętościach Dz 17,22-23
 
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2013-02-22, 23:27   

meritus napisał/a:
Już sam tytuł naszego tematu jest kuriozum. Chrystus założył jeden Kościół. Tak też Kościół katolicki jest jeden.


(..........................................)
radzę Ci posłuchać apostoła Jana

Objawienia 18:4-5
I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: "Wychodź z niej, mój ludu, byście nie uczestniczyli w jej grzechach, aby was nie dotknęły jej plagi, bo grzechy jej dosięgły nieba, i wspominał Bóg o jej zbrodniach.


6. W dyskusji nie wolno nikogo pomawiać, obrażać, obrzucać obelżywymi epitetami i poniżać godności osobistej.Anna01
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2013-02-23, 02:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-02-22, 23:57   

Pacierz lepiej zmów.
 
 
 
przyimek

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 35
Wysłany: 2013-02-23, 00:03   

meritus napisał/a:
św. Paweł też przechadzał się po różnych pogańskich świętościach Dz 17,22-23

ale nie całował chyba ksiąg gdzie jest napisane że pan Jezus Chrystus był tylo zwykłym człowiekiem i jest niższy od allaha.. przecież to bluźnierstwo. Nie modlił się chyba robiąc znak odwróconego krzyża?
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-02-23, 00:05   

Wtedy Allaha nie było, więc raczej to niemożliwe.
 
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2013-02-23, 00:36   

meritus napisał/a:
Pacierz lepiej zmów.


pacierz to Ty zmów za prawdziwych chrześcijan spalonych przez twój Kościół na stosach jak np. Hus
albo gazowanych podczas II Wojny Światowej jak np. Badacze Pisma Świętego
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-23, 02:14   

Krystian napisał/a:
meritus napisał/a:
Pacierz lepiej zmów.


pacierz to Ty zmów za prawdziwych chrześcijan spalonych przez twój Kościół na stosach jak np. Hus
albo gazowanych podczas II Wojny Światowej jak np. Badacze Pisma Świętego


Kościół Katolicki ma wiele na sumieniu, ale posądzanie KK o gazowanie ludzi podczas II wojny, to już jakieś brednie.
Wiem, wiem Krystianie podciągasz, to pod przyjazne gesty ówczesnego papieża w kierunku III Rzeszy. Ale może skończmy tą - do niczego nieprowadzącą - dyskusję.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
BLyy 


Pomógł: 176 razy
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 2989
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2013-02-23, 10:26   Re: Koscioly P ....

tom68 napisał/a:
Witam !
Choc koscioly w Niemczech w czasie III Rzeszy raczej nie zdaly raczej egzaminu z chrzescijanstwa to trzeba pamietac ze chrzescijanie z kazdego kosciola nie raz zdawali dobrze ten egzamin poza tym pamietajmy ze to protestacje kraje USA i Wielka B itp oraz ateistyczo-prawoslawny ZSRR pokonaly III Rzesze i Japonie itp. pozdrawiam !
Tomasz G

Szkoda tylko, że te kraje jak USA nie chciały skazywać zbrodniarzy na śmierć tylko ich ratować bo mieli ogromną wiedzę jak choćby lekarze obozów koncentracyjnych w których przeprowadzano eksperymenty, darowano życie też tym którzy byliby przydatni dla zwiadu i szpiegostwa ZSRR bo mieli dużą wiedzę o tym kraju gdy w nim walczyli. Taka była szara rzeczywistość i w społeczeństwie niemieckim też sobie żyli. Czy są to kraje katolickie? Innym przykładem myślę, że najlepszym są japońscy naukowcy, którzy przeprowadzali eksperymenty na ludziach (jak ktoś chce niech zobaczy sobie film Laboratorium Diabła, który o takich naukowcach opowiada - tylko strasznie drastyczny, ale i realistyczny) - to właśnie ZSRR chciało ich skazać na śmierć (pomijam to, że na swoim podwórku mieli mnóstwo zwyrodnialców) lub ewentualnie do pracy w gułagu, czemu sprzeciwiło się USA i sprzeciw odniósł skutek, USA ich uwolniło by przekazali im swoją wiedzę.
_________________
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5
 
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2013-02-23, 10:51   

meritus napisał/a:
Cytat:
kuriozalne jest to co Ty zwykle z tym robisz, przy okazji po prawdzie, bardzo takie polskie (niestety). To nie ten temat meritus, link ostatnio podałem w temacie kościoły protestanckie, gdzie nie kryje się iż jest ich wiele, ale:

Leszed, proszę nie obniżaj swojej wiarygodności w taki sposób, bo jak można nie pisać na temat odnosząc się do tematu? Nie da się chłopie. Więc daruj sobie takie uwagi: "nie ten temat".

Cytat:
Kościoły katolickie

Kościół katolicki jest jeden. Trudno nazywać Kościołem katolickim takich np. mariawitów, którzy nie są powszechni ani co do liczby, ani co do narodowości.

Meritus, po raz ostatni na ten temat: krytyka tematu była zupełnie, ale to zupełnie bez sensu. Nie miałeś podstaw, "Kościoły Protestanckie" w dziale Protestanci zasługuje na uznanie za normę, a to, że prowadzisz przeciwko mnie teraz wojnę podpada pod regulamin. Oczywiście miałeś na początku prawo do comu, nawiązałeś propagandowo do Chrystusa po czym odwodząco do swojego kościoła. Zrobiłeś to lakonicznie i zaniżasz moim zdaniem poziom dyskusji. A więc uwaga "nie ten temat" nie była jeszcze dyscyplinująca, nie potrzebnie jest tak się bać moderacji. Szczególnie jeśli się wierzy w swoją rację jak Ty. A moderator też może pisać jak user.
Co do zaś twojej potencjalnie ekumenii, to chyba w duchu B16, w dodatku jak gospodarza nie ma (papieża), myszy harcują.

Mariawici są późnym odłamem katolickim, jednak to co podałem, kościół Ormian sięga tradycji "apostolskiej" jak KRK, (a nawiasem mówiąc w Armenii chrześcijaństwo uzyskało status religii państwowej przed imperium rzymskim) patrz linki. Raczyłeś to pominąć (oczywiście), bo temat protestancki ci nie leży. Oczywiście Ormianie również mieli swoją reformację co odkryłem ostatnio przy okazji. Tak więc protestantyzm wpisany jest w katolicyzm, tak jak tradycja prosi się o reformy. Ale co ja ci będę tłumaczył...
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2013-02-23, 18:59   

Anna01 napisał/a:
Kościół Katolicki ma wiele na sumieniu, ale posądzanie KK o gazowanie ludzi podczas II wojny, to już jakieś brednie.


brednie to piszą katolicy , uzurpując sobie prawo do sukcesji apostolskiej
zastanawiałaś się kiedykolwiek dlaczego Mussolini podbił Etiopię a nie zajął Watykanu nie mającego armii?
Czy prawdziwi chrześcijanie wybraliby Hitlera na władcę?
Apostoł Jan pisał o tysiącletnim Królestwie Jezusa Chrystusa
Watykan zawarł porozumienie z istnieniem tysiącletniej III Rzeszy

Anna01 napisał/a:
Wiem, wiem Krystianie podciągasz, to pod przyjazne gesty ówczesnego papieża w kierunku III Rzeszy.


nic nie podciągam to są fakty historyczne. Watykan zrobi wszystko, aby tylko zachować
statuskqwo

Anna01 napisał/a:
Ale może skończmy tą - do niczego nieprowadzącą - dyskusję.


kończę, ponieważ dyskusja z niektórymi fanatykami katolickimi do niczego nie prowadzi
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2013-02-24, 16:51   KP

Najwiecej hitlerowcow po wojnie ucieklo do Ameryki Pld na dokumentach z Watykanu pozdrawiam ! Tomasz G
_________________
tom68
 
 
BLyy 


Pomógł: 176 razy
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 2989
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2013-02-24, 17:51   Re: KP

tom68 napisał/a:
Najwiecej hitlerowcow po wojnie ucieklo do Ameryki Pld na dokumentach z Watykanu pozdrawiam ! Tomasz G

Tylko czy było to działanie samego papieża czy samowola kardynałów i biskupów?
_________________
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5
 
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2013-02-24, 23:17   

leszed napisał/a:
Ja nie wrzucam do jednego wora wszystkich.

Ponawiam pytanie...

Ciekawi mnie jeszcze jak 'większość' katolicka (KRK) widzi protestantyzm http://pl.wikipedia.org/wiki/Protestantyzm tak zdefiniowany.

No może zawężając do tej wikipedii.

?

Przyznam, że przeczytałem wiki, ale nie bardzo wiem o co ty pytasz?
Zaskoczeniem dla mnie jest powoływanie się na tradycję starszą niż Luter
i dlaczego niby akurat taką, ja bym znalazł o wiele więcej protoplastów protestantyzmy i to o wiele starszych. A poza tym bym uznał, że protestantyzm ma wspólne korzenie z katolicyzmem i prawosławiem co najmniej do początków IV wieku
dodał bym Erazma z Roterdamu
ale to tylko takie moje uwagi
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-02-24, 23:34   

Krystian napisał/a:
pacierz to Ty zmów za prawdziwych chrześcijan spalonych przez twój Kościół na stosach jak np. Hus albo gazowanych podczas II Wojny Światowej jak np. Badacze Pisma Świętego

Jak na razie to ty jesteś jednym z autorów tworzenia atmosfery pogromu w dyskusjach o Kościele katolickim na tym forum. Zamiast przeprosić za przejaw chamstwa, który zmusił moderatora do interwencji, jeszcze pyskujesz.

Anna01 napisał/a:
przyjazne gesty ówczesnego papieża w kierunku III Rzeszy

Nie było takich.

Krystian napisał/a:
Czy prawdziwi chrześcijanie wybraliby Hitlera na władcę?

Hitler doszedł do władzy głosami protestantów. Jest na forum taki temat... polecam.
 
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2013-02-25, 00:22   

meritus napisał/a:
Jak na razie to ty jesteś jednym z autorów tworzenia atmosfery pogromu w dyskusjach o Kościele katolickim na tym forum. Zamiast przeprosić za przejaw chamstwa, który zmusił moderatora do interwencji, jeszcze pyskujesz.


Ty przeproś chrześcijan zamordowanych przez twój kościół

czytaj:

Nauczycielu, jakie przykazanie jest największe w Prawie? On zaś odrzekł: - "Będziesz miłował Pana Boga swego z całego serca i z całej duszy" i wszystkich myśli. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie jemu podobne: "Będziesz miłował bliźniego, jak siebie samego.

więc jak ma się do tego twój kościół?
gdzie katolicy mordowali katolików
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11