Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kościoły Protestanckie
Autor Wiadomość
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2013-02-14, 21:40   

Może popatrzmy na to z innej strony.

https://www.youtube.com/w...KLrYdjfT4hS-tew

ale nie zajmujmy się kłótniami o słowa.

to też dla mnie protestantyzm...
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2013-02-15, 10:34   

Leszed,
świetne przesłanie w tym filmie. Całkowicie zgadzam sie z tym co mówi Simson.
Pisząc o protestantyzmie miałem na uwadze, ze stracił swoje duchowe dziewictwo. Stał się jak Ezaw, który pogardził tym, co miał najcenniejsze.
Nadchodzi czas, kiedy ludzie będą stawali wobec wyboru: mam być wierny swojemu kościołowi, czy iść za głosem. Myślę, ze protestantom łatwiej będzie podążać za powołaniem, kiedy będą mieli świadomość, ze protestantyzmu nie warto bronić.

Nikt, kto podejmuje decyzję o ślubie, nie bierze pod uwagę, aby ceremonię zaślubin poprowadzić w domu publicznym (burdelu).

Protestantyzm utracił swoje dziewictwo i już go nie odzyska. Protestanci powinni o tym pamiętać. W tym co napisałem wcześniej, nie ma oskarżeń wobec protestantów. Obnażyłem nagość protestantyzmu.

Bariel,
Kościół Rzymski, to dla mnie inna część duchowej rzeczywistości
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2013-02-15, 11:41   

RM napisał/a:
Pisząc o protestantyzmie miałem na uwadze, ze stracił swoje duchowe dziewictwo.
uogólniłeś
RM napisał/a:
Nic im nie zarzucam. Raczej ostrzegam.
Protestantyzm jako religia jest nośnikiem zła. Świadczą o tym owoce jakie wydał.
To, że cała społeczność protestancka w Niemczech poparła Hitlera i nikt nie protestował, świadczy, że protestantyzm otwiera umysł człowieka na zło.
Sprawdź sobie życiorysy wszystkich protestantów. To nie prawda co napisałeś. Zobacz Bonhoeffera i innych.
Cytat:

Mam przekonanie, że nadszedł czas aby o tym głośno mówić.
RM napisał/a:
Myślę, ze protestantom łatwiej będzie podążać za powołaniem, kiedy będą mieli świadomość, ze protestantyzmu nie warto bronić.
A ja myślę, że będzie im lepiej znać całą prawdę, bronić co trzeba a potępiać co należy. Nie uciekać.
RM napisał/a:
Nikt, kto podejmuje decyzję o ślubie, nie bierze pod uwagę, aby ceremonię zaślubin poprowadzić w domu publicznym (burdelu).

Protestantyzm utracił swoje dziewictwo i już go nie odzyska. Protestanci powinni o tym pamiętać. W tym co napisałem wcześniej, nie ma oskarżeń wobec protestantów. Obnażyłem nagość protestantyzmu.
Tu przesadziłeś grubo.

Zobacz co Simson mówi o protestantyźmie. On siedzi w temacie po uszy.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2013-02-15, 14:55   

Cytat:
Niestety głos (sprzeciwu wobec postawy protestantyzmu) - wątpię by w oryginale to wystąpiło L. ten nie spotkał się z żadnym odzewem. Rozgoryczony sytuacją panującą w Kościele Ewangelickim w Niemczech oraz zobojętnieniem duchownych wyjechał w październiku 1933 roku do Londynu, podejmując pracę duszpasterską wśród niemieckich emigrantów. Po półtorarocznym pobycie w Anglii, Bonhoeffer wrócił do Niemiec, by włączyć się niezwłocznie w działalność powstałego Kościoła Wyznającego, będącego jedyną opozycją kościelną, w ramach którego otrzymał możliwość prowadzenia seminarium kaznodziejskiego w Finkelwalde (k. Szczecina).
Dwa lata później został pozbawiony możliwości wykładania i niejako cudem udało mu się jeszcze wydać w 1937 roku książkę pt. Nachfolge (Naśladowanie).


Ten cytat, to wyrywek jakiejś biografii Bonhoffera. Chyba rozumiesz Leszed, że w pewnym sensie jestem z tej samej opcji co Bonhoffer. On wzywał protestantów, aby się nie prostutyowali. Ja piszę, że nic nie usunie z oblubienicy stygmatu nierządu.

proszę o jasne cytowanie ad. regulamin forum

leszed
Ostatnio zmieniony przez leszed 2013-02-15, 15:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2013-02-15, 15:06   Koscioly P ....

Witam !
Choc koscioly w Niemczech w czasie III Rzeszy raczej nie zdaly raczej egzaminu z chrzescijanstwa to trzeba pamietac ze chrzescijanie z kazdego kosciola nie raz zdawali dobrze ten egzamin poza tym pamietajmy ze to protestacje kraje USA i Wielka B itp oraz ateistyczo-prawoslawny ZSRR pokonaly III Rzesze i Japonie itp. pozdrawiam !
Tomasz G
_________________
tom68
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2013-02-15, 15:15   

RM napisał/a:
Cytat:
Niestety głos (sprzeciwu wobec postawy protestantyzmu) ten nie spotkał się z żadnym odzewem. Rozgoryczony sytuacją panującą w Kościele Ewangelickim w Niemczech oraz zobojętnieniem duchownych wyjechał w październiku 1933 roku do Londynu, podejmując pracę duszpasterską wśród niemieckich emigrantów. Po półtorarocznym pobycie w Anglii, Bonhoeffer wrócił do Niemiec, by włączyć się niezwłocznie w działalność powstałego Kościoła Wyznającego, będącego jedyną opozycją kościelną, w ramach którego otrzymał możliwość prowadzenia seminarium kaznodziejskiego w Finkelwalde (k. Szczecina).
Dwa lata później został pozbawiony możliwości wykładania i niejako cudem udało mu się jeszcze wydać w 1937 roku książkę pt. Nachfolge (Naśladowanie).


Ten cytat, to wyrywek jakiejś biografii Bonhoffera. Chyba rozumiesz Leszed, że w pewnym sensie jestem z tej samej opcji co Bonhoffer. On wzywał protestantów, aby się nie prostutyowali. Ja piszę, że nic nie usunie z oblubienicy stygmatu nierządu.
On nie przestał być protestantem, stał się nim jeszcze bardziej. Protestował wewnątrz luteranizmu dla jego dobra, protestował wewnątrz Niemiec dla tego kraju a nie by go opuścić i zdradzić. I nie był idealny ale za swoje idee zabity w obozie koncentracyjnym. Zdradził Hitlera a ten się zemścił.

A ilu jest anonimowych i nieznanych protestantów dla krórych prawdziwy Jezus jest ponad wszystko? Jakoś godzą to ze sobą a do jednego wora nie pójdą jak papiści. Co papież- nowe światło, sami bez własnego zdania.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2013-02-16, 13:20   

Leszed.
to że znalazłeś moje uchybienie w kwestii formalnej, nie zmienia niczego w kwestii merytorycznej.
Kościół Protestancki w Niemczech nie wykonał żadnego, mającego znaczenie duchowe, ruchu po wojnie. Ruchu w kierunku pokuty. To nic nie znaczy, że Rzym postępował gorzej. Szacunek wobec Jezusa wymaga, aby podnieść dywan do góry i obnażyć cały brud tam zamieciony. Ten brud nie zniknął dlatego, że był pod dywanem.
 
 
tomyo 
tomyo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 869
Wysłany: 2013-02-16, 15:08   

Witam. Dawno mnie tu, na tym forum nie było, choć od czasu do czasu zaglądałem.
Lecz dziś zaciekawiła mnie wasza dyskusja. RM pisze cały czas u pokucie dla protestantów niemieckich, o tym że nie warto bronić protestantyzmu itd.
Lecz moje pytanie do ciebie RM, to jaki kościół cię zbawi, to kto powinien pokutować?
Większość ludzi uważa, że to KK jest tym jedynym od 2000 lat, kościołem Jezusa, inni że to prawosławni , jeszcze inni że tylko w organizacji ŚJ można przetrwać Armagedon. Protestanci mówią że to u baptystów jest prawda, lub u zielonoświątkowców, adwentów, luteranów itd. Każdy ma coś na każdego.
To jest wielkie oszustwo diabła, on chce skłócić głupich ludzi i się mu to udaje.
Prawdziwy kościół to kościół Jezusa Chrystusa, jest on duchowy, nikt go nie widzi, bo Ci którzy zaufali Bogu należą do niego. Kto należy do Jezusa, to wszystko jest zapisane w Biblii, lecz większość katolików, protestantów, prawosławnych jej nie czyta, lub przeczytał raz i na tym koniec. Jeśli człowiek ma relację z Bogiem przez Jezusa Chrystusa, to po owocach będziemy widzieć, kto należy do Niego i kroczy jego wąską droga, a to nie jest proste jeśli się nie ma relacji z Jezusem. Wtedy człowiek podąża za ludzkimi naukami bo jest mu wygodniej i czyni to co opisałeś RM powyżej. To człowiek ma się upamiętać, nawrócić, umieć przebaczać, bo każdy odpowiada sam za siebie. Więc ci zbrodniarze i ci którzy im pomagali i przyklaskiwali odbiorą swoją zapłatę w dniu sądu. A jeśli ktoś jeszcze żyje z tych ludzi, to ma czas na łaskę którą przygotował Bóg dla każdego człowieka. Pozdrawiam.
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2013-02-16, 15:32   Koscioly P....

Historia Kościoła

Chrześcijaństwo powstało w I wieku w Jerozolimie , kościół na początku był złożony tylko z Żydów którzy uwierzyli w Jezusa Chrystusa i uznali Go za Mesjasza , potem gdy misja wśród ich własnego narodu nie przynosiła już efektów poszli też do pogan zgodnie z poleceniem samego Jezusa , duże znaczenia miały tu misje apostoła Pawła (wykształconego rabina zarówno w kulturze żydowskiej jak i greckiej który posiadał też obywatelstwo rzymskie co nie było częste wśród poddanych imperium ) który nawrócił sie na chrześcijaństwo na terenie cesarstwa .

Kościół Rzymsko-Katolicki, tak naprawdę powstał w IV wieku , do stworzenia nowej formy kościoła przyczynił sie cesarz Konstantyn Wielki który chciał by sojusz kościoła z państwem wzmocnił upadające cesarstwo , za uznanie kościoła katolickiego jako religii dozwolonej w cesarstwie , cesarze zażądali wielu ustępstw i zmian w kościele który miały pomóc poganom przyjąć katolickie chrześcijaństwo , w cesarstwie takie zmiany miały wprowadzać w kościele sobory i synody oraz biskupi np. biskup Rzymu który w nagrodę za to został uznany za głowę kościoła a potem gdy cesarstwo na zachodzie upadło na skutek najazdów różnych barbarzyńców w V wieku przyjął tytuł papieża i zaczął nawet rywalizować o władze doczesną z cesarzami i królami w Europie , w zamian za to cesarze dawali kościołowi władze i dobra doczesne .

Najważniejsze zmiany wprowadzone w kościele przez sobory i synody ( zgromadzenia duchownych ) i papieży to zmiana dnia świętego z soboty na niedziele , kult świętych oraz Marii czy kult obrazów i figur , wiara w wieczne piekło i czyściec oraz chrzest dzieci czy spowiedź przed księdzem , celibat duchownych , zakaz czytania Biblii przez wiernych , msza po łacinie , prześladowanie inaczej wierzących itd.

W 1054 w wyniku schizmy kościół podzielił sie na Kościół Rzymsko-katolicki i kościoły Prawosławne ( spór dotyczył miedzy innymi władzy Papieży ) a w XVI wieku na zachodzie miała miejsce reformacja ( czyli reforma kościoła ) i powstały różne kościoły protestanckie które za podstawę wiary przyjęły Pismo Święte , byli to najpierw , Luteranie i Kalwini oraz Anglikanie a potem Metodyści czy Baptyści , później jeszcze Adwentyści oraz Zielonoświątkowcy itp.
(źródła różne strony oraz książki itp.)

pozdrawiam ! Tomasz G


JAN HUS BOŻY BANITA , Historia Williama Tyndale , JAN WYCLIFFE , MACIN LUTER
itp.

filmy z polskim lektorem www.studioadees.pl
Studio „ADeeS”
ul. Główna 53
43-230 Goczałkowice Zdrój
tel./fax: 032 210 79 47
_________________
tom68
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2013-02-17, 09:43   nie ma jednego k. protestanckiego. polskie złudzenia

RM napisał/a:
Leszed.
to że znalazłeś moje uchybienie w kwestii formalnej, nie zmienia niczego w kwestii merytorycznej.
Kościół Protestancki w Niemczech nie wykonał żadnego, mającego znaczenie duchowe, ruchu po wojnie. Ruchu w kierunku pokuty. To nic nie znaczy, że Rzym postępował gorzej. Szacunek wobec Jezusa wymaga, aby podnieść dywan do góry i obnażyć cały brud tam zamieciony. Ten brud nie zniknął dlatego, że był pod dywanem.
to co tom oraz tomyo, poza tym powiedz swoją krytykę w oczy tym protestantom, którzy nie mają nic wspólnego ze zbrodniami itp. i są po prostu zwykłymi ludźmi... oczywiście protestantyzm ich nie zbawi, zbawić może Bóg, bez różnicy czy są czy nie protestantami. Ja wiem, że za protestanta można uznać nawet dziecko z rodziny protestanckiej, często należy taki mały człowiek do kościoła protestanckiego, a ty publicznie kierujesz w niego armaty. I nie musi się wyrzec protestantyzmu wcale. Żyd Jezus również nie wyrzekł się w Biblii synagogi. Ważniejsze co przyjął w duchu.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
9RP 

Wyznanie: apostolic pentacostal
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1101
Wysłany: 2013-02-17, 10:20   

słusznie wszędzie są różni ludzie
wszak wchodzenie do stajni nie czyni koniem
byli protestanci co poparli Hitlera
byli co nawet z nim walczyli np hrabia z Krzyżowej koło Świdnicy
wśród dostojników Hitler byli też protestanci
nominalni
podobnie jak i katolicy
np sam Hitler
to o niczym nie świadczy
pozdrawiam
_________________
sługa w społeczności
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2013-02-17, 10:52   

Ja nie piszę o protestantach, tylko o protestantyzmie. Nie mam na celu oskarżania protestantów, tylko wskazuję, że protestantyzm w chwili próby okazał swoją bezwartościowość.

Podoba mi się to co napisał tomyo. Mam nadzieję, ze to co napisałem pomoże protestantom w chwil, kiedy przyjdzie czas na podejmowanie decyzji, pość za Jezusem bez oglądania się na stanowisko protestantyzmu i bez kierowania się wytycznymi takiej czy innej centrali kościelnej.
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2013-02-17, 13:46   Koscioly P ....

A czy KRK zdal probe dobrze skoro papiez podpisal konkordaty z faszyzmem pozdrawiam ! Tomasz G
_________________
tom68
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2013-02-17, 16:47   

RM napisał/a:
Ja nie piszę o protestantach, tylko o protestantyzmie. Nie mam na celu oskarżania protestantów, tylko wskazuję, że protestantyzm w chwili próby okazał swoją bezwartościowość.

Podoba mi się to co napisał tomyo. Mam nadzieję, ze to co napisałem pomoże protestantom w chwil, kiedy przyjdzie czas na podejmowanie decyzji, pość za Jezusem bez oglądania się na stanowisko protestantyzmu i bez kierowania się wytycznymi takiej czy innej centrali kościelnej.
protestantyzm zwykle definiuje się tak:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Protestantyzm
RM, co temu zarzucasz?
Warto również sięgnąć po lekturę Paska pt. Protestanckie Wyznania Wiary (jeśli nie przekręciłem tytułu). Każde jest nieco inne, ale nawiązują one do:

Cytat:
Podstawowe założenia teologii protestanckiej zostały wyrażone w pięciu zasadach protestantyzmu, które obowiązują we wszystkich kościołach chrześcijańskich należących do tej gałęzi chrześcijaństwa. Są to:

sola scriptura – jedynie Pismo Święte stanowi autorytet w sprawach wiary i praktyki chrześcijańskiej,
solus Christus – jedynie Jezus Chrystus, jako prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek, jest pośrednikiem między obojgiem,
sola gratia et sola fide – jedynie łaska Boża jest podstawą usprawiedliwienia grzesznika poprzez wiarę i niezależnie od jego uczynków,
soli Deo gloria – jedynie Bóg jest godzien oddania Jemu czci przez stworzenie
.
cyt. jw.

Natomiast w kwestii praktycznej, wielu protestantów nie stało zbrodniarzami typu Hitler jak próbujesz przytykać, przeciwnie. Ich protestantyzm był zgodny z ich życiem. Wielu Polaków protestantów cierpiało w czasie IIwś i za Stalina prześladowania bo nie zmieniło zasad. Nie cały protestantyzm upadł, a tylko część, która go chciała zmienić.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2013-02-18, 16:03   Koscioly P

Dietrich Bonhoeffer, Dieter Bonhoeffer (ur. 4 lutego 1906 r. we Wrocławiu, zm. 9 kwietnia 1945 r. w obozie koncentracyjnym Flossenbürg w Bawarii, przy granicy Niemiec z Czechami), niemiecki duchowny ewangelicki, teolog i antyfaszysta.
http://www.google.pl/url?..._XdTRZVFmIfNF2A
_________________
tom68
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11