Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Imię Boga. Ankieta

Jak zapatrujecie się na kwestię imienia Boga?
Znajomość dokładna imienia Boga jest konieczna do zbawienia
14%
 14%  [ 5 ]
Znajomość przybliżona imienia Boga jest konieczna do zbawienia
8%
 8%  [ 3 ]
Znajomość dokładna lub przybliżona imienia Boga poprawia życie
2%
 2%  [ 1 ]
Wypowiadanie imienia Boga poprawia konto dobrych czynów
0%
 0%  [ 0 ]
Wiedza o imieniu/(imionach) Boga jest równoważna innej wiedzy religijnej lub biblijnej
14%
 14%  [ 5 ]
Wiedza czy wypowiadanie imienia czy imion Boga jest obojętne
11%
 11%  [ 4 ]
Wypowiadanie imienia Boga jest ryzykowne
8%
 8%  [ 3 ]
Wypowiadanie imienia Boga jest niedopuszczalne
0%
 0%  [ 0 ]
Inne
25%
 25%  [ 9 ]
Nie wiem
14%
 14%  [ 5 ]
Głosowań: 35
Wszystkich Głosów: 35

Autor Wiadomość
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2013-02-14, 14:39   ad cd.

Chodziło mi o np. J5:37b-38,40 "... Ani głosu jego nigdy nie słyszeliście, ani postaci jego nie widzieliście, Ani słowa jego nie zachowaliście w sobie, ponieważ nie wierzycie temu, którego On posłał."... "Ale mimo to do mnie przychodzić nie chcecie, aby mieć żywot".

Poznanie Boga (Ojca) choć częściowe, jest tu na przykładzie albo-albo. Gdyby Słowa Boga zachowaliby- wierzyliby, i przyszli by mieć życie.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2013-02-14, 15:13   

Wiem co masz na myśli, ale już Większymi literami nie chcę pisać.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2013-02-14, 16:39   

Iwona19 napisał/a:
Ale przecież Boskość Syna Bożego i Ducha Świętego również jest potwierdzona w Piśmie Świętym.


na tym forum już tyle stron na ten temat było napisanych, że wystarczy poczytać

Iwona19 napisał/a:
Poczytaj trochę Ewangelie


rozumiem, że to żart :-D
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Teresa 

Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 02 Paź 2012
Posty: 201
Wysłany: 2013-02-14, 17:59   

leszed napisał/a:
Tu pojawia się pytanie o nieznających. Nie będą zbawieni?


Jak ktoś nie zna Ojca, to i Ojciec go nie zna.

Ew. Mat. 7R 21W „ Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie.”
22W „ W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?
23W A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.”


Jak się nie zna Ojca, to nie można znać Jego woli . Robić można dużo, ale ta robota jak w
Psalmie 127 1W „ Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą. Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże, strażnik czuwa daremnie.”

leszed napisał/a:
Ja wiem o imieniu jako wypełnianiu woli


Jezus objawił imię Boga jako Ojca i obecność ( Jestem). Syn okazał całkowite posłuszeństwo, wypełniając nie swoją , ale wolę Ojca.
Mogę więc potwierdzić to, co Leszku napisałeś, że imię Boga może być również objawione przez potwierdzenie czynem( wypełnieniem Jego woli ).

Pozdrawiam
_________________
Iz. 55R 8W " Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan."
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2013-02-14, 18:51   

Teresa napisał/a:
Oczywiście znajomość imienia , które ludziom P.Bóg objawił.


czyli jak je wymawiać?

Teresa napisał/a:
Wierzę i mam zaufanie tylko do jednego Boga, który przysłał swojego Syna, aby był jedynym pośrednikiem pomiędzy człowiekiem a Nim.


tak samo wierzę

Teresa napisał/a:
Więc, Ojciec, Ja Jestem( Obecność Boża), to najbardziej biblijna, konieczna znajomość prowadząca do zbawienia, które jest poznaniem Jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa.


"Ja Jestem" to przecież nie imię
możesz napisać coś więcej w tej kwestii
pozdrawiam
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2013-02-14, 19:15   

Tym nie ma co sobie zaprzątać głowy: Bóg Jest, Był i Będzie! Apostoł Jan pisze: "Łaska wam i pokój od Tego, Który jest i Który był, i Który przychodzi, i od siedmiu Duchów, które są przed Jego tronem, i od Jezusa Chrystusa, Świadka Wiernego, Pierworodnego [wśród] umarłych i Władcy królów ziemi". Ap 1.4-5
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Teresa 

Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 02 Paź 2012
Posty: 201
Wysłany: 2013-02-15, 07:41   

Krystian napisał/a:
Teresa napisał/a:
Oczywiście znajomość imienia , które ludziom P.Bóg objawił.


czyli jak je wymawiać?


Wymowa imienia Bożego, to posłuszeństwo Ojcu, wykonywanie Jego woli, skoro Nim dla ludzi jest.
Nie chodzi tu tylko o to, co wypowiadają nasze usta, ale czy to co robimy jest zgodne z wolą Boga.
Ty myślisz JHWH, ja natomiast nie sięgam po to czego Bóg nie udostępnił człowiekowi. Nie dane do zrozumienia więc nie biorę, by nie błądzić.

2 Mój. 3R 13W „ Mojżesz zaś rzekł Bogu: Oto pójdę do Izraelitów i powiem im: Bóg ojców naszych posłał mię do was. Lecz gdy oni mnie zapytają, jakie jest Jego imię, to cóż im mam powiedzieć?
14W Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: JESTEM, KTORY JESTEM. I dodał: Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was.
15W Mówił dalej Bóg do Mojżesza: Tak powiesz Izraelitom: JESTEM, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia.”


6R 3W „Ja objawiłem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, ale imienia mego, Jahwe, nie objawiłem im.”


Krystian napisał/a:
Teresa napisał/a:
Wierzę i mam zaufanie tylko do jednego Boga, który przysłał swojego Syna, aby był jedynym pośrednikiem pomiędzy człowiekiem a Nim.


tak samo wierzę


Cieszę się i jeśli rozumiesz co to oznacza, w tym widzę Cię moim bratem.

Krystian napisał/a:
"Ja Jestem" to przecież nie imię
możesz napisać coś więcej w tej kwestii


Jestem oznacza wieczną obecność. Tak jak powiedział również Jezus:
Ew. Mat. 28R 20W „ Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.”
_________________
Iz. 55R 8W " Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan."
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2013-02-15, 15:35   

Teresa napisał/a:
2 Mój. 3R 13W „ Mojżesz zaś rzekł Bogu: Oto pójdę do Izraelitów i powiem im: Bóg ojców naszych posłał mię do was. Lecz gdy oni mnie zapytają, jakie jest Jego imię, to cóż im mam powiedzieć?
14W Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: JESTEM, KTORY JESTEM. I dodał: Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was.
15W Mówił dalej Bóg do Mojżesza: Tak powiesz Izraelitom: JESTEM, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia.”


(1) I rzekł Jahwe do Mojżesza: (2) Powiedz Izraelitom, żeby zawrócili i rozbili namioty pod Pi-Hachirot, to jest między Migdol a morzem, naprzeciw Baal-Sefon. (3) Tymczasem faraon zapewne pomyśli tak: Pobłądzili Izraelici w tym kraju. Nie mogą się wydostać z pustyni. (4) Wtedy Ja uczynię jak głaz serce faraona i sprawię, że ruszy on w pościg [za wami]. A wówczas Ja z całą moją potęgą przeciwstawię się siłom faraona i będą zmuszeni Egipcjanie uznać, że Ja jestem Jahwe. I tak [Izraelici] uczynili. (5) Ale kiedy doniesiono królowi egipskiemu, że Izraelici uciekli, zarówno faraon, jak zresztą i jego służba zmienili zdanie na temat tego ludu. I zaczęli czynić sobie wyrzuty, pytając: Jak mogliśmy dopuścić do tego, że przestali nam służyć? (6) Kazał więc faraon przygotować swój rydwan i zabrał ze sobą swoich ludzi.

tu jest przytoczone imię
nie wiem dlaczego sugerujesz się tysiąclatką
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-02-15, 15:43   

Iwona19 napisał/a:
To ma być robione dla szacunku do Boga
Od dziś będziesz dla mnie nie Iwoną a "Człowiekiem" ok ? :-) to tak z szacunku,bo nie będę wymawiać Twojego imienia przecież,mogłabyś się obrazić.
Ps.Mam nadzieje,że jak będę pisać "Człowieku" to nikt z użytkowników nie weźmie tego do siebie,mimo,że każdy z Was to człowiek................po prostu szkoda słów.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2013-02-15, 16:01   

Teresa napisał/a:
Wymowa imienia Bożego, to posłuszeństwo Ojcu, wykonywanie Jego woli, skoro Nim dla ludzi jest.

napisałaś, wcześniej, że znajomość imienia Boga jest konieczna do zbawienia
a teraz jakieś ogólniki
ŚJ pod tym względem są szczerzy dla nich imię Boga to Jehowa
a Ty lawirujesz
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2013-02-15, 17:45   

Teresa napisał/a:
2 Mój. 3R 13W „ Mojżesz zaś rzekł Bogu: Oto pójdę do Izraelitów i powiem im: Bóg ojców naszych posłał mię do was. Lecz gdy oni mnie zapytają, jakie jest Jego imię, to cóż im mam powiedzieć?
14W Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: JESTEM, KTORY JESTEM. I dodał: Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was.
15W Mówił dalej Bóg do Mojżesza: Tak powiesz Izraelitom: JESTEM, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia.”


6R 3W „Ja objawiłem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, ale imienia mego, Jahwe, nie objawiłem im.


Im nie objawił, czy to oznacza, że Abraham, Izaak i Jakub nie są zbawieni, bo nie objawił im Bóg Wszechmogący imienia?

Objawił Mojżeszowi bo Mojżesz o to zapytał, postarał się o nie u samego Źródła i to ma sens, powtarzanie tego przez Kowalskiego już nie ma, chociaż powtarzać może.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Iwona19 

Wyznanie: Katoliczka
Pomogła: 10 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 26 Lis 2012
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-15, 21:49   

bartek212701 napisał/a:
Iwona19 napisał/a:
To ma być robione dla szacunku do Boga
Od dziś będziesz dla mnie nie Iwoną a "Człowiekiem" ok ? :-) to tak z szacunku,bo nie będę wymawiać Twojego imienia przecież,mogłabyś się obrazić.
Ps.Mam nadzieje,że jak będę pisać "Człowieku" to nikt z użytkowników nie weźmie tego do siebie,mimo,że każdy z Was to człowiek................po prostu szkoda słów.

Nie wiadomo dokładnie jak brzmiała wymowa JHWH tak na 100 %, czy to było Jehowa czy Jahwe, a może jeszcze inaczej. Pan Jezus nakazał zwracać się do Boga "Ojciec" (Modlitwa "Ojcze nasz"). To przynajmniej oznacza szacunek, a więc to można.
 
 
 
Marcin34 

Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 204
Wysłany: 2013-02-15, 21:55   

Teresa napisał/a:

Jak się nie zna Ojca, to nie można znać Jego woli .


Wolą Ojca jest uwierzyć w Tego, którego posłał. Religijni Żydzi patrzyli na Niego i pytali - Kim jesteś? Dlatego nie jest wolą Ojca uwierzyć w istnienie człowieka Jezusa Chrystusa ale w to kim On jest. Imię, które otrzymał Jezus to imię Boga dane ludziom.
_________________
Gość Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Jana 3:4
To jest pierwsze zmartwychwstanie Apokalipsa 20:5
Co prawda mówi się o tobie, że żyjesz; ale ty jesteś umarły. Apokalipsa 3:1
Jezus odpowiedział: Chodź ze Mną, a grzebanie umarłych zostaw umarłym. Mateusza 8:22
 
 
Iwona19 

Wyznanie: Katoliczka
Pomogła: 10 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 26 Lis 2012
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-15, 22:06   

Zgadzam się tutaj z Marcinem
_________________
Słów mi właściwych często brakuje na opisanie mej miłości do Ciebie
 
 
 
Teresa 

Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 02 Paź 2012
Posty: 201
Wysłany: 2013-02-16, 21:46   

Krystian napisał/a:
nie wiem dlaczego sugerujesz się tysiąclatką


Wielokrotność imienia ( Jahwe) jest uzależnione od przekładu. Ja nie mam uprzedzeń do biblijnych przekładów, chociaż moją pierwszą i przez wiele, wiele lat przeze mnie używaną była i jest obecnie Brytyjka. No tak się złożyło, bo za mich młodych czasów dostać Biblię nie było tak łatwo jak dzisiaj, gdzie nawet w Internecie mamy dostęp do różnych przekładów, z których ja kopiuję do moich wypowiedzi na Forum. Nieraz nie zwracam uwagi na przekład wstawiając cytat .

Co do imienia Boga wychodzę z założenia, że skoro Jezus nie używał. JHWH, Jahwe lub Jehowa, to ja idąc śladem Jezusa i biorąc Go za wzór, też tych imion nie używam.
A tak prawdę mówiąc na zdrowy rozum, jeżeli np. czyjś tato ma na imię Wacław, to wcale jego dzieci , jeśli są grzeczne i dobrze wychowane, nie zwracają się do niego Wacku. A już tym bardziej nie nazywają się od Wacława np. Wacławowi. Chociaż u Rosjan tak było, że pierwsze imię był własne, a drugie po ojcu.

Krystian napisał/a:
Teresa napisał/a:
Wymowa imienia Bożego, to posłuszeństwo Ojcu, wykonywanie Jego woli, skoro Nim dla ludzi jest.

napisałaś, wcześniej, że znajomość imienia Boga jest konieczna do zbawienia


Rzeczywiście tak napisałam i zaznaczyłam, ale dlatego, że w ankiecie nie było, że znajomość imienia Jehowa, czy Jahwe jest konieczna do zbawienia.

Jak już wcześniej napisałam dla mnie imieniem objawionym uczniom przez Jezusa jest wieczna obecność Ojca „ Jestem „ w Jego dzieciach. W tych, co są zdecydowani i wykonują Jego wolę w swoim życiu.

Jezus zawsze nazywał P. Boga Ojcem, tak jak napisała Iwonka
Krystian napisał/a:
ŚJ pod tym względem są szczerzy dla nich imię Boga to Jehowa
a Ty lawirujesz


No może i są szczerzy i są przeważnie b. dobrymi ludźmi. Bardzo ich szanuję ale i żal mi ich, bo podobnie jak niewidomy człowiek potrzebuje przewodnika( laski lub psa) tak Oni nie potrafią iść za Jezusem bez Strażnicy. A gdyby prosili Ojca mogliby otrzymać Ducha Bożego, któryby ich prowadził po Drodze( w Słowie Bożym, Jezusie Chrystusie) w Prawdzie, którą jest Słowo Boże, Jezus Chrystus.

No ale co zrobić, nie nasza to rzecz osadzać, na silę przekonywać innych i może nie powinnam tego pisać, przepraszam tych, co mogą czuć się urażeni moją wypowiedzią.

Kiedyś słyszałam, że jak Świadkowie rozdawali Strażnicę jedna kobieta powiedziała do nich, uważacie, że Katolicy służą bałwanom, a wy ile macie ich w swoich torbach.

Napisane jest, że Jezus jest jedynym pośrednikiem pomiędzy człowiekiem i Bogiem, więc wszystko inne może mieć za zadanie , w swojej treści , odseparowanie od prawdy na rzecz ludzi mających w tym biznes. Ale znowu przypominam, że to ja tak uważam, a każdy może wybierać to, co chce.

Queza30 napisał/a:
Im nie objawił, czy to oznacza, że Abraham, Izaak i Jakub nie są zbawieni, bo nie objawił im Bóg Wszechmogący imienia?


Biblia mówi, że oni są usprawiedliwieni z wary, która została uznana przez P. Boga. Jego Słowa były wykonywane w ich życiu. Ufali P. Bogu i gdy On powiedział wyjdź –wyszli, zrób-robili itd. Wypowiedziane do nich Słowo Boga było przez nich wykonane.

Prawdziwa wiara jest zaufaniem i posłuszeństwem, nie moja wola lecz Twoja Boże.

Taką wiarę widzimy w Jezusie i Jego uczniach. Wiara bez uczynków jest martwa, a uczynek to wykonanie tego, co się słyszy w Słowie Bożym. Posłuszeństwo, czyli wykonanie, zgodne ze Słowem Bożym, jest krokiem do przodu na Drodze Bożej, wzrostem duchowym.
Tak postępował Abraham, Izaak, Jakub, Mojżesz i inni np. Boży Prorocy w ST. Dużo napisane jest o tym w 11R L Hebr, co posiadający wiarę w Boga czynili i jakie korzyści dawała im wiara, która nie była wiarą martwą( samymi pustymi słowami). To owoce, które są b. wartościowe przed Bogiem.

Tam, gdzie kłosy są puste, nie ma korzyści( owocu), a plewy mają wartość, ale tylko w pewnym etapie rozwoju rośliny, do czasu, dopóki ziarno nie dojrzeje. A jak kłosy są puste jest straszna bieda. Plewy, nie mając w sobie życia, są roznoszone przez wiatr lada nauki.

1L Kor 13R 8W „ Miłość nigdy nie ustaje; bo jeśli są proroctwa, przeminą; jeśli języki, ustaną, jeśli wiedza, wniwecz się obróci.”

Przez wiarę i nadzieję miłość staje się dojrzałym owocem.

Marcin34 napisał/a:
Wolą Ojca jest uwierzyć w Tego, którego posłał.


Tak, bo to wielka łaska i prawdziwa pomoc. Jedyna droga, prawda i żywot.

Marcin34 napisał/a:
Dlatego nie jest wolą Ojca uwierzyć w istnienie człowieka Jezusa Chrystusa ale w to kim On jest. Imię, które otrzymał Jezus to imię Boga dane ludziom.


No może nie tak , że „nie jest to wolą Ojca wierzyć w istnienie człowieka Jezusa” , bo Jezus istniał. Przyjście w ciele-narodzenie Jezusa, wzór Jego posłuszeństwa Ojcu aż do śmierci, wypełniona wola Boga. W to wszystko musimy uwierzyć i dopiero świadomość tego daje nam obraz Kim jest Jezus dla Ojca i Jego dzieci.

Uważam, że tu chodzi o coś innego, mianowicie o cielesne podejście, ludzkie zwyczaje, tradycje, nauki hamujące duchową przemianę człowieka, wprowadzające w błąd i odciągające od Bożej prawdy.

2Kor.5R 16W „Dlatego już odtąd nikogo nie znamy według ciała; a jeśli znaliśmy Chrystusa według ciała, to teraz już nie znamy.
17W Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe.”


L Kol 2R „20W Jeśli tedy z Chrystusem umarliście dla żywiołów świata, to dlaczego poddajecie się takim zakazom, jakbyście w świecie żyli:
21 nie dotykaj, nie kosztuj, nie ruszaj
22W Przecież to wszystko niszczeje przez samo używanie, a są to tylko przykazania i nauki ludzkie.
23W Mają one pozór mądrości w obrzędach wymyślonych przez ludzi, w poniżaniu samego siebie i w umartwianiu ciała, ale nie mają żadnej wartości, gdy chodzi o opanowanie zmysłów.

Czyli przemiana myślenia i postępowania( uświęcenie).

Cytat:
Teresa Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Jana 3:4
To jest pierwsze zmartwychwstanie Apokalipsa 20:5


Narodzenie( objawienie) to to ,co się stało np. w życiu Pawła całkowita zmiana myślenia i postępowania. Wszystko, co było wartością w jego życiu uznał za śmiecie i poszedł zupełnie inną drogą. Trochę już za dużo napisałam, aby dalej cytować fragmenty z Biblii.
Pozdrawiam Teresa
_________________
Iz. 55R 8W " Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13