Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Eugenika
Autor Wiadomość
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-02-08, 01:52   

Każde zwierze czy roślina dopasowuje się do warunków zastanych i na tej podstawie się udoskonala-ewoluuje.
Człowiek jako gatunek jedyny się temu zbuntował i zaczął kreować swój świat.
Natura też tu zadziałała bo ewolucja polega na dostosowywanie się do warunków.
Tylko natura sobie a człowiek sobie w rezultacie dopasował się do nienaturalnych warunków w naturalny sposób.
Dlatego jest kim jest.
Biologicznie nadal zwierzę, umysłem się już jednak nieco różni.
Zwykle większość gatunków ma dość prosty schemat życia- narodziny, łowy, gody, wychowywanie, śmierć..no i codziennie jedzenie i sen.
Człowiek dodatkowo musi szarpać się z pitami, vatami, uważać na przepisy ruchu drogowego, liczyć pieniądze a jak ma wolne niekoniecznie wyleguje się niczym lwy.
Chodzi do teatrów, kin, klubów.
Życie psychiczne też jest bardziej skomplikowane.
W przeciwieństwie do wielu gatunków dostrzega absurdalność swojego świata, życia, czynów, zmienia swój styl życia...
Nie ma selekcji naturalnej, słabe jednostki mogą się leczyć.
Nie, to nie jest naturalne.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
kmen112 

Wyznanie: ewangelicyzm augsburski
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 109
Wysłany: 2013-02-08, 02:01   

Dżej napisał/a:
Człowiek jako gatunek jedyny się temu zbuntował i zaczął kreować swój świat.

To taka kultura można by powiedzieć? Jednakże jest noa zawarta w naturalnym środowiksu. Wykreowany świat zawiera się w tym naturalnym, nie odwrotnie.
Dżej napisał/a:
Nie ma selekcji naturalnej, słabe jednostki mogą się leczyć.

Jest. W takim razie jest selekcja tylko że w tym świecie wykreowanym. Jeden rządzi, drugi jest rządzony. No są jeszcze predyspozycje intelektualne, nasze geny itp. które też mają wpływ na jednostki.
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-02-08, 02:12   

Niemniej jesteśmy dość wyizolowani od naturalnego środowiska.
Co jak co miasto go ni lasu nie zastąpi.
Musimy specjalnie brać wolne by raz do roku np. w wakacje wyjechać gdzieś w dzicz a inne gatunki mają to na co dzień.
Więc większy wpływ ma jednak to bliższe otoczenie - częściej z nim mamy styczność.
No już się ludzie bawią genami a rządy itp. się zmieniają.
Różnice w intelekcie wcale nie muszą wpływać na przetrwanie.
Zarówno głupi politycy jak i niektórzy mądrzy np. artyści mogą żyć godnie i dostatnie.
Co jak co Jean Michelle Jarre'a czy Jeana Reno nie uważam za głupich a żyją nie gorzej niż np. taki Giertych.
Poza tym bardziej mi chodziło o długość życia.
I jedni i drudzy mogą żyć po 100 albo 50 lat.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
kmen112 

Wyznanie: ewangelicyzm augsburski
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 109
Wysłany: 2013-02-08, 02:32   

Dżej napisał/a:
Niemniej jesteśmy dość wyizolowani od naturalnego środowiska.

I tak i nie. Ekonomia czy handel też opiera się na tym co np. wykopiemy z ziemi (ropa i tak dalej). Ubrania też są często zależne od środowiska, np. w Brazylii nie potrzebują futer i tak dalej, oczywiście mówie tu o praktycznym życiu. Oczywiście co do naturalnego środowiska, tak nie żyjemy w hmmm. jakiejś magicznej harmonii z otaczającym nas światem.
Dżej napisał/a:
Musimy specjalnie brać wolne by raz do roku np. w wakacje wyjechać gdzieś w dzicz a inne gatunki mają to na co dzień.

Nie wiem czego to jest kwestia. Czy naszego naturalnego popędu, czy uwarunkowań kulturowych. Wiem że jeść, pić, robić kupe musimy. Rozumiem jednak taką chęć powrotu na łono natury, ale nie wiem czy to zjawisko można tak jednoznacznie interpretować.
Dżej napisał/a:
Różnice w intelekcie wcale nie muszą wpływać na przetrwanie.

Bo ja wiem, jest wiele definicji inteligencji jak to np. że to pomaga w adaptacji do nowych warunków, wpływa na efektywność naszych działań, przetwarzanie info do własnych celów, skuteczne użycie wiedzy w określonych warunkach. Jak dla mnie to jednak pomaga. Oczywiście są też aspekty tego co chcemy osiągąć, różne dobra, które są oprobowane przez społeczeństwo i tak dalej.
Dżej napisał/a:
Co jak co Jean Michelle Jarre'a czy Jeana Reno nie uważam za głupich a żyją nie gorzej niż np. taki Giertych.

Wiesz w zasadzie taki Giertych też głupi wcale nie musi być, ty możesz go za takiego uważać, ale twój osąd może być błędny. Nie każdy może ma wystarczającą wiedze w jakiejś kwestii, ale wiedza to nie inteligencja.
Dżej napisał/a:
Poza tym bardziej mi chodziło o długość życia.
I jedni i drudzy mogą żyć po 100 albo 50 lat.

To zależy od środowiska, ale też od genów, jeśli masz słabe geny to ze zdrowym trybem życia pociągniesz te 80 lat, ale nie osiągniesz metuzalemowego wieku. Dobry zestaw genów redukuje liczbe chorób związanych z wiekiem jak choroby Aizheimera, czy chorób serca.
Dżej napisał/a:
Zarówno głupi politycy jak i niektórzy mądrzy np. artyści mogą żyć godnie i dostatnie.

Bo ja wiem. Jeśli inteligencja pomaga w dostosowaniu się do rzeczywistości to w zasadzie taki Miller ładnie poczynał w PRL i teraz. Dwa światy, a ciągle śmierdzi, a to że politykę np. by prowadził tak sobie. No cóż kto powiedział, że kocha jakąś mistyczną miłością wszystkich rodaków. Wcale nie musi. Różnie można podchodzić do tej kwestii. Jak to mawia moja babcia "każde grabie grabią do siebie, a nigdy od siebie" ;p
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-02-08, 02:44   

Coraz mniej, ropa wieczna nie będzie a złota się już nie wykopuje.
Pozostałe złoża też na wyczerpaniu a węgiel na dłuższą metę nie ma szans przy elektrowniach atomowych czy wodnych i też się zużywa.
Nie każdy chce powrotu na łono natury, zazwyczaj są to albo maniacy zdrowego życia albo fani zakonów rycerskich albo starsi ludzie chcący odpocząć od zgiełku miasta.
Nasi przodkowie byli aktywni fizycznie a obecnie wielu ludzi woli się smażyć na słońcu niczym kiełbaski na grillu.
Ok, lecz jak czegoś nie wiem to o tym nie mówię a Giertych to robi.
Geny genami, ale jak będzie się niezdrowo żyło to tak jakby się ich nie miało.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
kmen112 

Wyznanie: ewangelicyzm augsburski
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 109
Wysłany: 2013-02-10, 00:13   

Masz dużo racji. Niechce mi się pisać i jakiś tam teorii wysnuwać.
Dżej napisał/a:
Geny genami, ale jak będzie się niezdrowo żyło to tak jakby się ich nie miało.

Miałem 2 dziadków. Jeden nie palił papierosów i zmarł w wieku 55 lat. Drugi palił 30 lat i ma obecnie 77 lat i cieszy się dobrym zdrowiem. Fakt rzucił, ale jakoś powinno go tam zniszczyć. Takie mam doświadczenie empiryczne i tak to sobie widze.
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-02-10, 02:55   

Jednym się udaje a drugim nie...ale to nie jest mądre, to palenie.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
kmen112 

Wyznanie: ewangelicyzm augsburski
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 109
Wysłany: 2013-02-11, 02:47   

No a ja jaram. Jaram, lubię i się uzależniłem. Ale co tam ciało i tak zgnije, będe miał nowe lepsze. Nie ma się czym przejmować. ;p
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-02-11, 03:19   

Chociaż fajnie jest będąc starszym dawać wycisk kondycyjnie młodszym.
:-D
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2013-02-11, 07:18   

kmen112 napisał/a:
Ale co tam ciało i tak zgnije, będe miał nowe lepsze. Nie ma się czym przejmować. ;p

A kto ci da nowe?
Jakieś talony rozdawali? :xhehe:
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-02-11, 07:38   

kmen112 napisał/a:
No a ja jaram. Jaram, lubię i się uzależniłem. Ale co tam ciało i tak zgnije, będe miał nowe lepsze. Nie ma się czym przejmować. ;p


(1 Kor 6:19) Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie?
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
kmen112 

Wyznanie: ewangelicyzm augsburski
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 109
Wysłany: 2013-02-11, 18:33   

No może powinieniem przestać. Kurde mam problem :).
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2013-02-12, 21:09   

kmen112 napisał/a:
No a ja jaram. Jaram, lubię i się uzależniłem. Ale co tam ciało i tak zgnije, będe miał nowe lepsze. Nie ma się czym przejmować. ;p

a że nałóg cię zniewala, że przestajesz być człowiekiem wolnym, że stajesz się niewolnikiem/uzależnionym/ od koncernów tytoniowych, płacącym im daninę za nałóg/zniewolenie ....
myślałeś o tym w ten sposób?
byłem niewolnikiem więc wiem co pisze!
Be free
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Bariel 
Wolnomyśliciel


Wyznanie: Kalwiński Unitarianin
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 675
Wysłany: 2013-02-12, 21:53   

Warto jednak zauważyć, że problemem nie jest samo zażywanie substancji psychoaktywnych, ale od nich uzależnienie. Gdyby było inaczej, to powinni byśmy żyć tylko o chlebie i wodzie, bo w zasadzie wszystkie sybstancje przyjmowane przez nasz organizm mają jakiś wpływ na nasz umysł ;-)
_________________
Pan wszystko uczynił dla swoich celów, nawet bezbożnego na dzień sądu. (Przyp. 16:4)
Nasz Bóg jest w niebie; czyni wszystko, co zechce. (Ps 115;3)
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2013-03-11, 22:49   

A wracając do eugeniki - nie wiem czy oglądaliście w TVP2, bo ja przegapiłem, ale od czego You Tube - polski film o eugenice - bardzo profesjonalny i ciekawy - przegląd historyczny robią i dochodzą do dnia dzisiejszego. Chwilami zdumiewające i wstrząsające
http://www.youtube.com/watch?v=KuqevzD02fg
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11