Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Świadkowie
Autor Wiadomość
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-01-26, 22:32   

janosik napisał/a:
bartek212701
Cytat:
janosik, a Ty do jakiego Kościoła/Zboru/Wyznania należysz ?
, Tak ja w awatarze Chrześcijanin i bylem w sekcie swiadkow jehowych 18 lat. Poznalen te firmę do szpiku kości ich fałsz i obłudę.Chodzę teraz do Zielonoświątkowego kościoła oraz tez innych Chrześcijańskich wspólnot.

"z deszczu pod rynnę"
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2013-01-27, 19:07   

Anowi napisał/a:
janosik napisał/a:
bartek212701
Cytat:
janosik, a Ty do jakiego Kościoła/Zboru/Wyznania należysz ?
, Tak ja w awatarze Chrześcijanin i bylem w sekcie swiadkow jehowych 18 lat. Poznalen te firmę do szpiku kości ich fałsz i obłudę.Chodzę teraz do Zielonoświątkowego kościoła oraz tez innych Chrześcijańskich wspólnot.

"z deszczu pod rynnę"

Rozumiem,że proponujesz wyznanie,w którym jesteś,tzn....?
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
janosik 


Wyznanie: Chrzescijanin
Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 137
Skąd: Austria
Wysłany: 2013-01-27, 20:11   

Lucyfer napisał/a:
janosik napisał/a:
Lucyfer,
Cytat:
Czy Strażnica dorabia się na firmach zbrojeniowych to tego nie wiem, ale gdyby nawet tak to co z tego że zarabia by ulżyć innym?
Awatar mój jest dobry tylko ty masz złe informacje o nim i dlatego tak to widzisz jak piszesz.
Strażnica tak jak Scjentologia manipulują ludzi do własnych celów. Tysiące samobójstw ,depresji , empatii utraty wiary w cokolwiek i załamania psychiczne. I to ma być wzorowa religia? Zresztą jest na moim kanale you tube film w języku niemieckim ale dodałem polskie napisy.Żywy dowód osób które popełniły samobójstwa.
A nazwa Lucyfer (Jutrzenka,Jasna Gwiazda Poranna)przysługuje jedynie Jezusowi Chrystusowi .Szatan nazwany jest synem Jutrzenki.
Z tego co piszesz to szatan jest synem Jezusa. Coś nie tak z twoją wiedzą. Masz nieaktualne informacje o szatanie. On był Lucyferem zanim zgrzeszył a potem przestał nieść światło, stał się ciemnością bo utracił kontakt z Bogiem który jest źródłem światła.
Dziś nie można szatana nazywać Lucyferem bo to nieprawda. Jeśli chodzi o Jezusa to on jest najwyższym Lucyferem i to on daje taką nazwę komu chce.

Obj. 2:26-28
26. Zwycięzcy i temu, kto pełni aż do końca uczynki moje, dam władzę nad poganami,
27. I będzie rządził nimi laską żelazną, i będą jak skruszone naczynia gliniane.
28. Taką władzę i Ja otrzymałem od Ojca mojego; dam mu też gwiazdę poranną.
(BW)

Jeśli chodzi o tę gwiazdę poranną to już jest zajęta.

Tutaj masz więcej informacji, jeśli jeszcze pragniesz się dokształcić na mym blogu.
http://my.opera.com/janek...ow.dml/57801932
_________________
http://www.youtube.com/user/janeklenart
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2013-01-27, 20:34   

janosik napisał/a:
Obj. 2:26-28
26. Zwycięzcy i temu, kto pełni aż do końca uczynki moje, dam władzę nad poganami,
27. I będzie rządził nimi laską żelazną, i będą jak skruszone naczynia gliniane.
28. Taką władzę i Ja otrzymałem od Ojca mojego; dam mu też gwiazdę poranną.
(BW)

Jeśli chodzi o tę gwiazdę poranną to już jest zajęta.


oczywiście
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-01-27, 23:00   

ratao napisał/a:
Anowi napisał/a:
janosik napisał/a:
bartek212701
Cytat:
janosik, a Ty do jakiego Kościoła/Zboru/Wyznania należysz ?
, Tak ja w awatarze Chrześcijanin i bylem w sekcie swiadkow jehowych 18 lat. Poznalen te firmę do szpiku kości ich fałsz i obłudę.Chodzę teraz do Zielonoświątkowego kościoła oraz tez innych Chrześcijańskich wspólnot.

"z deszczu pod rynnę"

Rozumiem,że proponujesz wyznanie,w którym jesteś,tzn....?


ja nie kuleję - trzymam się Słowa
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
janosik 


Wyznanie: Chrzescijanin
Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 137
Skąd: Austria
Wysłany: 2013-01-28, 21:19   

Anowi napisał/a:
ja nie kuleję - trzymam się Słowa
Widzisz jak się różnimy bo ja przebywam z tymi których ty pogardzasz. Ale nie martw się pod twa ATEISTYCZNA rynnę nie wpadnę.

Mateusza 11 16' „Do kogo mam przyrównać to pokolenie? Podobne jest do małych dzieci, które siedzą na rynkach i wołają do swoich towarzyszy zabaw, 17 mówiąc: ‚Graliśmy wam na flecie, ale nie tańczyliście; zawodziliśmy, ale nie uderzaliście się ze smutku’. 18 Tak też przyszedł Jan, nie jadł ani nie pił, a jednak mówią: ‚On ma demona’; 19 przyszedł Syn Człowieczy, je i pije, a mimo to mówią: ‚Oto człowiek żarłoczny i oddający się piciu wina, przyjaciel poborców podatkowych i grzeszników’. Niemniej mądrość potwierdza swą prawość swoimi dziełami”.' :-D
Jana 15 '11 „Powiedziałem wam to, aby moja radość była w was i aby wasza radość osiągnęła pełnię. 12 To jest moje przykazanie, żebyście się wzajemnie miłowali, tak jak ja was umiłowałem. 13 Nikt nie ma miłości większej niż ta, gdy ktoś daje swą duszę za swoich przyjaciół. 14 Wy jesteście moimi przyjaciółmi, jeśli czynicie to, co ja wam nakazuję. 15 Już nie nazywam was niewolnikami, ponieważ niewolnik nie wie, co czyni jego pan. Ale ja nazwałem was przyjaciółmi, ponieważ oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od mego Ojca. 16 Nie wyście mnie wybrali, lecz ja was wybrałem i ustanowiłem, abyście szli i wydawali owoc i aby wasz owoc pozostał; żeby wszystko, o cokolwiek poprosicie Ojca w imię moje, on wam dał.'
_________________
http://www.youtube.com/user/janeklenart
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-01-28, 22:18   

janosik, Jak Anowi,wierząca osoba może być ateistką ?
Jak Ty chrześcijanin możesz tak uwłaczać innym ?
Nie wydaje mi się by te chrześcijanskie wspólnoty Zielonoświątkowe były dobre skoro tak oceniasz innych i świadomie przekręcając wysmiewasz świadków i Boże imię :-/

"Z deszczu pod rynne" Anowi, zgadzam się z Tobą,bo to widac na przykładzie jaki zapodał Janosik :-( niestety ech.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-01-29, 11:01   

janosik napisał/a:
Anowi napisał/a:
ja nie kuleję - trzymam się Słowa
Widzisz jak się różnimy bo ja przebywam z tymi których ty pogardzasz. Ale nie martw się pod twa ATEISTYCZNA rynnę nie wpadnę.

Janosik napisał/a:

Tak ja w awatarze Chrześcijanin i bylem w sekcie swiadkow jehowych 18 lat. Poznalen te firmę do szpiku kości ich fałsz i obłudę.Chodzę teraz do Zielonoświątkowego kościoła oraz tez innych Chrześcijańskich wspólnot.


jeszcze trochę posiedzisz na "zielonej" i też nią pogardzisz

mam wielu znajomych wśród świadków Jehowy i nikim nie gardzę. Natomiast TY dobitnie pokazałeś, w jakim masz poważaniu ludzi, z którymi spędziłeś 18 lat
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2013-01-29, 11:44   

Tym bardziej, że chyba SJ do 'szpiku kości' wcale nie poznał. Wiele z jego wypowiedzi, to bzdury wyssane z palca. Raczej z chorej głowy...
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2013-01-29, 12:06   

Anowi

Cytat:
mam wielu znajomych wśród świadków Jehowy i nikim nie gardzę. Natomiast TY dobitnie pokazałeś, w jakim masz poważaniu ludzi, z którymi spędziłeś 18 lat.

Janosik napisał prawdę o ŚJ więc nie można tego nazwać pogardzaniem.Każdy może przeczytać w Internecie świadectwa byłych ŚJ,które są zgodne z tym co napisał Janosik.Jeśli znasz ŚJ,to zapewne wiesz jaki jest ich stosunek do byłych ŚJ.Ciekawy jestem jaki jest on do Janosika.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-01-29, 12:34   

jest napisane - abyś z takim nawet "nie jadał"
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
janosik 


Wyznanie: Chrzescijanin
Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 137
Skąd: Austria
Wysłany: 2013-01-29, 21:50   

Anowi napisał/a:
jest napisane - abyś z takim nawet "nie jadał"

Dlatego wyznawcy STRAŻNICY(Wiezienie) pogardzają tymi co odchodzą od tej firmy. Natomiast, których powinni napiętnować, traktują ulgowo, mówiąc że jedynie zbłądzili * . Nadzorca obwodu w Łodzi na pogrzebie ofiary - zamordowanej przez świadka jehowy - powiedział, że dochodzi do tego (zbrodni ), bo zaniedbuje się czytanie publikacji korporacji Strażnica. Istna obłuda i śmiech w tak smutnej chwili. Nawet w tak smutnej chwili promotorzy próbują reklamować swoje propagandowe gazety.A jak ktoś opuszcza Strażnice to próbuje mu się zbrzydzić wszystkie wspólnoty Chrześcijańskie. Tylko że w Polsce wróciło do kościoła katolickiego ponad kilka tysięcy byłych świadków jehowy.

*Post poprawiono
Janosik, staraj się pisać bardziej czytelnie i dobrze by było jakbyś informacje tak "ciężkiego kalibru" udokumentował. Anna01
_________________
http://www.youtube.com/user/janeklenart
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2013-01-29, 23:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
janosik 


Wyznanie: Chrzescijanin
Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 137
Skąd: Austria
Wysłany: 2013-01-29, 22:02   

ratao napisał/a:
Jeśli znasz ŚJ,to zapewne wiesz jaki jest ich stosunek do byłych ŚJ.Ciekawy jestem jaki jest on do Janosika.
Jak odszedłem od firmy Strażnica jako jej wyznawca. Po pewnym czasie wziąłem biblie do reki pojechałem do Sanoka do sali królestwa na zebranie i zacząłem czytać Biblie, Dz Ap.4:12. To wyprowadzili mnie poza bramę ogrodzeniowa i powiedzieli jak śmie do nich przychodzić. Żebym poszedł do katolików bo oni znają Biblie i nie chcą słuchać mnie. Innym razem przyszli świadki do sąsiada wiec ja wziąłem Biblii i poszlem do niego. To świadek jehowy starszy zboru powiedział mi jak ja śmie chodzić do ludzi i czytać Biblie. Oni tylko mogą.
_________________
http://www.youtube.com/user/janeklenart
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2013-01-29, 22:06   

janosik napisał/a:
To świadek jehowy starszy zboru powiedział mi jak ja śmie chodzić do ludzi i czytać Biblie. Oni tylko mogą.


Zrozumiałe. Po prostu chcą oszczędzić ludziom spotkanie z (.........). Zagrywki jakimi się nam tu chwalisz są... wskazujące raczej na... inny stan świadomości ;-)
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2013-01-29, 23:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2013-01-29, 22:17   

janosik napisał/a:
Innym razem przyszli świadki do sąsiada wiec ja wziąłem Biblii i poszlem do niego.


Szkoda, że nie 'poszłeś' po jakiś słownik języka polskiego.
Chociaż jako prawdziwy janosik, być może brzydzisz się takimi rzeczami? :mysli:
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12