Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"Szukam pleców"
Autor Wiadomość
romanszewczuk3 
romanszewczuk3


Wyznanie: protestant
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 62
Wysłany: 2007-06-11, 07:11   "Szukam pleców"

Jeszcze chciałbym wrócić do tematu swojej pracy. Gdy dyrektor wyraził już zgodę na zatrudnienie mnie, po przeglądnięciu moich świadectw pracy wpadł w złość. Było tam kilka porzuceń pracy. Obiecałem , że zatrudnię to słowa dotrzymam ale 3 miesiące, 3 miesiące i 3 miesiące. Będzie pracowal to dobrze a jak nie to go...
Jak tu wytłumaczyć wzburzonemu dyrektorowi, że to przeszłość, że jestem chrześcijaninem i, że te moje życie zostało zmienione i w dalszym ciągu ulega przemianom ku dobremu.
Rozpocząłem te swoje pierwsze 3 miesiące pracy. Starałem się ze wszystkich sił, co niejednokrotnie wykorzystywano przeciwko mnie. Np. jeździłem nie do końca sprawnymi maszynami, wykonywałem prace w bardzo trudnych i niebezpiecznych warunkach, gdzie inni nie chcieli pracować i cały czas żyłem w niepewności zatrudnienia.
Po ok 1.5 miesiąca musiałem napisać podanie o przedłużenie umowy o pracę.
Czułem się zagrożony i niepewny. Rozważałem gdzie i do kogo mam udać się szukając "pleców" wstawiennictwa. Nawiązałem juz trochę znajomości i to na poważnych stanowiskach.
Wtedy postanowiłem inaczej. Napisałem podanie i poprosiłem kilku braci o modlitwę. Położyliśmy ręce na tym podaniu i ja modliłem sie mniej więcej tak; Boże to Ty obdarowałeś mnie tę pracą i Ty masz moc mnie w niej zatrzymać. Ja Tobie zawierzam tę sprawę i obiecuję nie szukać już nigdzie żadnego poparcia. Złożyłem podanie i oczekiwałem odpowiedzi. Moim marzeniem wtedy była umowa na rok czasu. To dałoby mi trochę komfortu psychicznego. Nigdy nie prosiłem w modlitwie o umowę na rok ale to było moje marzenie.
Po ok. 3 tygodniach zgłosiłem się do biura i z drżącym sercem zapytałem czy jest odpowiedź na moje podanie. Tak, ma pan przedłużone. Na ile? NA DWA LATA!!!
Nie mogłem uwierzyć własnemu szczęściu, tą umowę podpisywałem klęknąwszy przy biurku. Chciałem w ten sposób złożyć hołd wdzięczności Jezusowi.
Biblia mówi;Temu zaś, który według mocy działającej w nas potrafi DALEKO WIęCEJ UCZYNIć PONAD TO, O CO PROSIMY ALBO O CZYM MYśLIMY niech będzie chwała w Kościele i w Jezusie Chrystusie na wieki wieków.
Jeszcze przed zakończeniem tej dwuletniej umowy otrzymałem umowę na czas nieokreślony i do dziś wielce się raduję mając tak dobrą i stałą pracę w najlepszym w Polsce Zakładzie Górniczym przynoszącym od kilku lat rekordowe zyski, ale o tym w następnym świadectwie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10