Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Świadkowie
Autor Wiadomość
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-08-22, 12:51   

meritus napisał/a:
Jeżeli najpierw zacytuje się np. J 1,1 i zapyta, czy uznają Jezusa Chrystusa za Boga, odpowiedzą TAK. Jeżeli się zada pytanie "na sucho", odpowiedzą NIE.
to z dziwnymi Świadkami rozmawiałeś :mrgreen: Ja znam takich/i nie tylko Świadków,którzy po zacytowaniu Jana 1:1 powiedza NIE i jeszcze to nieźle wyjaśnią/gramatycznie i językowo.Nawet tu na forum :-)
meritus napisał/a:
Jeżeli zaś upatrzy się ową odpowiedź NIE pytaniem o stwierdzenia biblijne o Boskości Chrystusa, dostanie się wyjaśnienie w formie: TAK, ALE tudzież NIE, ALE.
Czy my będąc Dziećmi Bożymi jesteśmy Bogami ?
Cytat:
Mt 5:37
Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.
wspaniały,bardzo Go lubię.

Każdy werset o tym,że Jezus jest Bogiem da się wyjasnić na korzyść antytrynitarzy bądź tych co Jezusa nie uznają za Boga Wszechmocnego.Da się też wszystkie wersety wyjasnić jednak tak,że Jezus jest tym Bogiem.Trzeba jednak być po dobrej stronie barykady,cóż przekonamy się kiedys kto był po dobrej,na razie pozostaje nam meritusie wiara w to,że robimy jak należy i stoimy po własciwej stronie.Zgodzisz się ze mną ? TAK lub NIE-pamietaj o wersecie hehe ;-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2012-08-22, 13:19   

meritus napisał/a:
Hardi napisał/a:
czy Jezus jest Bogiem dla ŚJ :?:

Zależy od tego jak się zada to samo pytanie, można otrzymać dwie sprzeczne odpowiedzi. Testowałem to wielokrotnie. Jeżeli najpierw zacytuje się np. J 1,1 i zapyta, czy uznają Jezusa Chrystusa za Boga, odpowiedzą TAK. Jeżeli się zada pytanie "na sucho", odpowiedzą NIE. Jeżeli zaś upatrzy się ową odpowiedź NIE pytaniem o stwierdzenia biblijne o Boskości Chrystusa, dostanie się wyjaśnienie w formie: TAK, ALE tudzież NIE, ALE.

Pan Jezus dał jasne wskazówki na taką sytuację:

Mt 5:37
Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.


To skomplikowana kwestia jest...

Ale dla odmiany - zapytaj meritusie paru katolików czy modlą się do świętych i Marii. Zapewniam, że potwierdzenie otrzymasz w przytłaczającej większości :lol:
...a ponoć się do nich nie modlicie? ;-)
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-08-22, 13:55   

Eliocie, żadnemu z nich nie przyjdzie do głowy by powiedzieć, że modlą się do nich zamiast do Boga. Dobrze bowiem wiedzą, że wszelkie modlitwy są kierowane do Boga, także te za wstawiennictwem świętych.

Cytat:
to z dziwnymi Świadkami rozmawiałeś :mrgreen: Ja znam takich/i nie tylko Świadków,którzy po zacytowaniu Jana 1:1 powiedza NIE i jeszcze to nieźle wyjaśnią/gramatycznie i językowo.Nawet tu na forum :-)

Sprawa przetestowana na forum i na żywo. Jak sobie życzysz mogę jeszcze raz zrobić badania na tych dwóch babkach, albo głuchym dziadku co stoją w tunelu w Gdańsku (niestety coraz rzadziej i przez to mam utrudniony dostęp do świeżej prasy, a nawet jak już są, to dają stare numery, ostatnio dostałem z 1988 roku).

Cytat:
Czy my będąc Dziećmi Bożymi jesteśmy Bogami ?

Jesteśmy przybranymi dziećmi Bożymi i w Chrystusie czeka nas przebóstwienie.

Cytat:
Każdy werset o tym,że Jezus jest Bogiem da się wyjasnić na korzyść antytrynitarzy bądź tych co Jezusa nie uznają za Boga Wszechmocnego

Oczywiście, że się da. Może zorganizujemy mistrzostwa forum biblijnego w dwóch kategoriach:
- wywracanie tekstu biblijnego na lewą stronę
- udowadnianie, że w cytacie jest napisane coś przeciwnego do tego, co jest napisane.
Taka mała olimpiada.
 
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-08-22, 14:16   

meritus napisał/a:
Jesteśmy przybranymi dziećmi Bożymi i w Chrystusie czeka nas przebóstwienie.
będziemy bóstwami ?
Cytat:
Oczywiście, że się da. Może zorganizujemy mistrzostwa forum biblijnego w dwóch kategoriach:
- wywracanie tekstu biblijnego na lewą stronę
- udowadnianie, że w cytacie jest napisane coś przeciwnego do tego, co jest napisane.
Taka mała olimpiada.
Ty jednak jesteś dziwny i nie rozumiesz co się do Ciebie pisze i cytujesz tylko to co Ci pasuje do"ripost" :-)
Jakby nie było to Katolicki Kościół ma same złote medale podczas tej wiecznej olimpiady bo robi to od poczatku swojego istnienia[IV wiek] to dziś i będzie robić nadal.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-08-22, 14:21   

Tak Bartku, a Biblia Tysiąclecia powstała w XVI wieku...
 
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2012-08-22, 15:21   

meritus napisał/a:
Eliocie, żadnemu z nich nie przyjdzie do głowy by powiedzieć, że modlą się do nich zamiast do Boga. Dobrze bowiem wiedzą, że wszelkie modlitwy są kierowane do Boga, także te za wstawiennictwem świętych.


Ależ meritusie, ja osobiście taki test przeprowadziłem. Np. moja pobożna koleżanka z pracy (mocno wierząca i praktykująca katoliczka) nie raz wspominała, że szukając jakiejś zguby "pomodliła się do św. Antoniego" :-P
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-08-22, 16:02   

Eliot napisał/a:
nie raz wspominała, że szukając jakiejś zguby "pomodliła się do św. Antoniego" :-P
bo On ma moc taką :-D nie tylko do Niego się tak modla,do Krzysztofa się modlą kierowcy :-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2012-08-22, 16:33   

bartek212701 napisał/a:
Eliot napisał/a:
nie raz wspominała, że szukając jakiejś zguby "pomodliła się do św. Antoniego" :-P
bo On ma moc taką :-D nie tylko do Niego się tak modla,do Krzysztofa się modlą kierowcy :-)


No, z relacji koleżanki wynikało, że poszukiwania były bezskuteczne dopóki nie doszło do rzeczonej modlitwy... wówczas następował niemal cud ;-)

Ale skoro meritus twierdzi, że katolicy nie modlą się do świętych to... np. św. Antoni pełni rolę ministra ds. rzeczy zagubionych i przedkłada petycję wyżej... czy jak to mam rozumieć? Ta wysoka specjalizacja w kręgach niebieskich jest zastanawiająca... Czy ów Antoni za życia już dawał dowody, że taka funkcja będzie dla niego w sam raz czy dopiero jak świętym go obwołano ustalono, że w takim a takim zakresie się sprawdzi?
Nie czytałem 'Żywotów świętych' więc nie wiem...
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2012-08-22, 17:09   

meritus napisał/a:
Tak Bartku, a Biblia Tysiąclecia powstała w XVI wieku...

Pomyliłeś z Biblią Jakuba Wujka.
Jak sama nazwa wskazuje, tysiąclatka powstała na tysiąclecie "chrztu" Polski.
A obie opierały się w zasadzie na Wulgacie.
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2012-11-29, 16:29   

Wracając do ŚJ.
Czy katolicy i protestanci różnią się czymś od ŚJ?
Wszyscy uznają, że Jezus (na nauce którego bazują) jest kimś innym, nie człowiekiem.
Człowiekiem był, ale nie był.
Bo jak Bóg albo Archanioł może być PRAWDZIWYM człowiekiem.
Prawdziwi ludzie nie są ani Bogami ani Archaniołami.
Właśnie dlatego są PRAWDZIWI.
Innej opcji nie ma - po co się oszukiwać?
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2012-11-29, 16:41   

nesto, uważamy tak jak mówi Pismo:

1Ti 2:5 nwt-pl "(5) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,"
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2012-11-29, 16:47   

AEliot napisał/a:
nesto, uważamy tak jak mówi Pismo:

1Ti 2:5 nwt-pl "(5) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,"


Ja też tak uważam. Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś.
Ja wiem, że Jezus jest człowiekiem i nikim innym.
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-29, 16:57   

nesto napisał/a:
AEliot napisał/a:
nesto, uważamy tak jak mówi Pismo:
1Ti 2:5 nwt-pl "(5) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,"

Ja też tak uważam. Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś.
Ja wiem, że Jezus jest człowiekiem i nikim innym.


A teraz kim jest? też człowiekiem? :shock:
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2012-11-29, 17:00   

Oczywiście, że też jest człowiekiem.
Ciało jego zostało przemienione i otrzymał ciało duchowe - tak jak napisano w Biblii.
Jest człowiekiem cały czas, ale nie można porównywać go teraz do nas.
Wstąpił do nieba. Jak wiemy wstąpić tam może tylko ten, który z nieba zstapił, tj. człowiek niebieski.
Tacy też staniemy się wszyscy zanim wstapimy tam, gdzie jest już Jezus.
Będziemy podobni do aniołów - tak przecież uczył Jezus.

(24) Jezus im rzekł: Czyż nie dlatego jesteście w błędzie, że nie rozumiecie Pisma ani mocy Bożej? (25) Gdy bowiem powstaną z martwych, nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, ale będą jak aniołowie w niebie.
M12.24-25
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-29, 17:06   

nesto napisał/a:
Oczywiście, że też jest człowiekiem. Ciało jego zostało przemienione i otrzymał ciało duchowe - tak jak napisano w Biblii. Jest człowiekiem cały czas, ale nie można porównywać go teraz do nas.


No ale pisałeś, że żadna istota duchowa człowiekiem być nie może.

nesto napisał/a:
Bo jak Bóg albo Archanioł może być PRAWDZIWYM człowiekiem.
Prawdziwi ludzie nie są ani Bogami ani Archaniołami.
Właśnie dlatego są PRAWDZIWI.
Innej opcji nie ma - po co się oszukiwać?



To jak w końcu? Jest człowiekiem czy istotą duchową? Zdecyduj się...

Cytat:
Wstąpił do nieba. Jak wiemy wstąpić tam może tylko ten, który z nieba zstapił, tj. człowiek niebieski.


Ale skoro twierdzisz że nie zstąpił, to jak może wstąpić?

Cytat:
Tacy też staniemy się wszyscy zanim wstapimy tam, gdzie jest już Jezus.
Będziemy podobni do aniołów - tak przecież uczył Jezus.


Czyli anioł człowiekiem być nie może,
ale człowiek aniołem może? :shock:

Nestonie,
czy ty nie dostrzegasz, że twoja teologia, nie dość
że oparta na tych wyrwanych z całości fragmentach
pisma które się tobie akurat podobają jest, to jeszcze
nie trzyma się ona kupy? Za dużo socynizmów a także
Katechizmu Rakowskiego się naczytałeś... :cry:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11