Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
IMIĘ BOGA W NOWYM TESTAMENCIE - KOLEJNA POSZLAKA :-)
Autor Wiadomość
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2012-10-30, 22:26   

Nibelung

Cytat:
napisał do Elius:"A jak ty chcesz udowodnić, że Bóg nie nazywał się JHWH?"

Z Żydami w Starym Przymierzu nie przebywał Bóg JHWH,ale Syn Boży,wieczny Chrystus,czego nie chcesz łaskawie zauważyć.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
informator 


Wiek: 33
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 53
Wysłany: 2012-10-31, 13:27   

ratao


Przeczytaj biblie raz jeszcze (nie musisz całej) i pomyśl jeszcze raz za nim cokolwiek napiszesz.



Tutaj powinna wchodzić w temat logika człowieka i to czy miłujesz Boga, ciałem, duszą, myślami itd.


Teorie spiskowe od czasów fworda wybuchają niczym wulkan. Bardzo jest mi przykro, że dopuszczacie się takiego czynu.
_________________
Cóż przyjdzie człowiekowi z całego trudu, jaki zadaje sobie pod słońcem?


Ujmując z ciała, dodajesz do ducha
 
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2012-10-31, 14:34   

Informator

1 Kor.10...

(4) i wszyscy ten sam napój duchowy pili,pili bowiem z duchowej skały,która im towarzyszyła,a skałą tą był Chrystus.
(9) Ani nie kuśmy Pana,jak niektórzy z nich kusili i od wężów poginęli.


Powinno Ci być przykro,że sfałszowany jest ST.Z Żydami przebywał Syn Boży Chrystus,a obecność Chrystusa z Żydami w Starym Przymierzu ma potwierdzenie w NT.Ja to czytałem,ale nie wiem dlaczego Ty i inne osoby wierzące w JHWH nie chcą tego przeczytać?
Cytat:

Odpowiedz mi tylko na pytanie:

Jeśli przyjście Jezusa było zaplanowane przed założeniem świata to w jaki sposób On przemawiał do Izraelitów w czasie kiedy nie było Jezusowi przekazane Królestwo przez Jego Ojca (czyt. ST)?

Co ma wspólnego Królestwo z misją Chrystusa przebywającego z Żydami w Starym Przymierzu?
Jak On przemawiał to jest inna sprawa.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
informator 


Wiek: 33
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 53
Wysłany: 2012-10-31, 16:37   

To, że to Jezusowi zbudowali Namiot Spotkań i się z Nim tam spotykali, rozmawiali itd. To Jemu składali dary i się do Niego modlili, to On był ich obłokiem kiedy wędrowali 40 lat.

Przecież to jednoznacznie wynika z tego co głosisz.
_________________
Cóż przyjdzie człowiekowi z całego trudu, jaki zadaje sobie pod słońcem?


Ujmując z ciała, dodajesz do ducha
 
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2012-11-01, 09:40   

informator napisał/a:
To, że to Jezusowi zbudowali Namiot Spotkań i się z Nim tam spotykali, rozmawiali itd. To Jemu składali dary i się do Niego modlili, to On był ich obłokiem kiedy wędrowali 40 lat.
Przecież to jednoznacznie wynika z tego co głosisz.

Jan 1.18 Boga nikt nigdy nie widział

-jest to bardzo ważne odkrycie Davida77,potwierdzające prawdę,że z Żydami w Starym Przymierzu przebywał Syn Boży Chrystus,a nie Bóg.

1 Kor.10...

(4) i wszyscy ten sam napój duchowy pili,pili bowiem z duchowej skały,która im towarzyszyła,a skałą tą był Chrystus.
(9) Ani nie kuśmy Pana,jak niektórzy z nich kusili i od wężów poginęli.


Piszę o tym co wynika z NT,że z Żydami w Nowym Przymierzu przebywał Syn Boży,wieczny Chrystus,a nie żaden Bóg JHWH,Jehowa,Jahwe,itd.To o co Ci chodzi? Nie uznajesz tego co pisze w NT?
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-01, 12:01   

bartek212701 napisał/a:
Nibelung napisał/a:
Staro-cerkiewno-słowiański
odejdź z tym ! ja to mam na uczelni :-( to straszne[uczę się tego przy zajęciach z Biblii] :-D niedługo będziemy "przerabiac" Biblię królowej Zofii


Tu bracia Czesi zafundowali nam miodzio: http://arhivarij.narod.ru/Evangelium.pdf :-)
Ewangelia Mateusza w oryginalnym starosłowiańskim ze wszystkimi nosówkami i jerami :-)
Czasem trafiają się jakieś ruskie końcówki, ale można to przeboleć. Pokazuje to że już w
200 lat po zredagowaniu języka, zaczęły pojawiać się pierwsze, minimalne różnice które
przenikały z wiejskich gwar do ogólnego języka literackiego - tekst przepisan ok. 1056 r. :-)
 
 
informator 


Wiek: 33
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 53
Wysłany: 2012-11-01, 13:19   

ratao


Boga nikt nigdy nie widział.


Jeśli składali ofiary Jezusowi Chrystusowi, którego można było zobaczyć bo był między ludźmi, to dlaczego jest napisane:

Boga nikt nigdy nie widział?


Jeśli byś zobaczył oblicze Boga to byś pomarł.

No przecież to takie proste..
_________________
Cóż przyjdzie człowiekowi z całego trudu, jaki zadaje sobie pod słońcem?


Ujmując z ciała, dodajesz do ducha
 
 
 
BLyy 


Pomógł: 176 razy
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 2989
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2012-11-02, 11:16   

Cytat:
Gdyby Pan Sabaoth nie pozostawił nam potomstwa, stalibyśmy się podobni do Sodomy i zostalibyśmy upodobnieni do Gomory. (Rzymian 9:29)
Gdyby Jehwih Sabaoth nie pozostawił nam choć kilku ocalałych, stalibyśmy się podobni do Sodomy, przypominalibyśmy Gomorę (Izajasza 1:9)

JAKUBA 5;4
Oto zapłata należna pracownikom, którzy zebrali plony z waszych pól, zatrzymana
przez was, wciąż woła, a wołania żniwiarzy o pomoc doszły do uszu Pana Sabaoth.

Skoro jest Sabaoth to musiało tez być coś przed, nieprawdaż?
Bo jakiż sens ma w grece zwrot Pan Sabaoth? Żaden.
Jako Imię złożone Iaoue/Ieoua Sabaoth ma już sens sensowny

Inne:

Jest ktoś, kto nas wykupuje. Imię jego - Jehowa Zastępów, Święty Izraela. (Iz 47:4)
Bo nazwali się tymi, którzy są z miasta świętego, i oparli się na Bogu Izraela; imię jego - Jehowa Zastępów. (Iz 48:2)
Lecz ja, Jehowa, jestem twoim Bogiem, Tym, który wzburza morze, by huczały jego fale. Na imię mu Jehowa Zastępów. (Iz 51:15)
Bo twój Wielki Twórca jest twoim właścicielem, mężem, na imię ma Jehowa Zastępów; i Święty Izraela jest twoim Wykupicielem (Iz 54:5)
On bowiem jest Twórcą wszystkiego, a Izrael to laska jego dziedzictwa. Imię jego - Jehowa Zastępów. (Jeremiasza 10:16)
Ten, którego imię Jehowa Zastępów (Jeremiasza 31:35)
dla prawdziwego Boga, Wielkiego, Potężnego, którego imię Jehowa Zastępów (Jer 32:18)
Jako żyję - brzmi wypowiedź Króla, którego imię Jehowa Zastępów (Jer 46:18)
brzmi wypowiedź Króla, którego imię Jehowa Zastępów. (Jer 48:15)
Ich Wykupiciel jest silny, jego imię - Jehowa Zastępów (Jer 50:34)
Imię jego - Jehowa Zastępów (Jer 51:19)
brzmi wypowiedź Króla, którego imię Jehowa Zastępów. (Jer 51:54)

Tyle, że nigdzie nie jest udowodnione, że tak było w oryginale NT, bo tego udowodnić nie jest w żaden sposób. Czasem niektórzy nawet przyjmują, że pisarze Nowego Testamentu nie korzystali z Septuaginty, a sami również tłumaczyli przez różnice między Septuagintą a NT jeśli chodzi o cytaty ze ST.
_________________
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5
 
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2012-11-05, 07:18   

informator napisał/a:
ratao

Boga nikt nigdy nie widział.

Jeśli składali ofiary Jezusowi Chrystusowi, którego można było zobaczyć bo był między ludźmi, to dlaczego jest napisane:
Boga nikt nigdy nie widział?
Jeśli byś zobaczył oblicze Boga to byś pomarł.
No przecież to takie proste..

Jeśli to takie proste,to dlaczego Żydzi sfałszowali ST,usunęli z niego Syna Bożego Chrystusa i wstawili zamiast niego swojego Boga? Dlaczego obecnie ŚJ,Badacze Pisma i inni tego nie widzą,że z Żydami w Starym Przymierzu przebywał Syn Boży,wieczny Chrystus,a nie Bóg?
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
bhakta Jezusa 
zbanowany


Wyznanie: chrześcijanin
Wiek: 68
Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 265
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-11-05, 13:57   

Wszystkie te przypuszczenia i dywygacje na temat rzekomego występowania imienia Jehowy w Nowym Przymierzu są nic nie warte, ponieważ są to jedynie gdybania wberw faktom oczywistym. A jakie są fakty?
Fakt niepodważalny jest taki, że w żadnym greckim manuskrypcie Nowego Przymierza oraz w żadnym starożytnym jego przekładzie nie ma imienia Jehowy. Warto przytoczyć fragmenty pochodzące z publikacji wyznania świadków Jehowy, którzy choć umieszczają w swoim Nowym Testamencie ("Chrześcijańskie Pisma Greckie w Przekładzie Nowego Świata") imię Jehowy to jednak stanowczo ale chcąc nie chąc przyznają że tego imienia brakuje we wszystkich manuskryptach greckich Nowego Przymierza:

"Ale poza tym w żadnym ze znanych nam dzisiaj starożytnych greckich manuskryptów ksiąg od Mateusza do Objawienia nie ma pełnego imienia Bożego." - "Imię Boże, które pozostaje na zawsze" str. 23

"Czy tłumacz ma prawo przywrócić to imię, jeżeli go nie ma w istniejących dziś manuskryptach?" - "Imię Boże, które pozostaje na zawsze" str. 26

"W zachowanych do dziś manuskryptach greckich, jak również w licznych przekładach starożytnych i współczesnych, rzuca się w oczy brak imienia Bożego". - "Chrześcijańskie Pisma Greckie w Przekładzie Nowego Świata" str. 408, ak. 1

Poza tym imienia Jehowy nie umieszczają w swoich pismach pisarze wczesnochrześcijańscy tacy jak: Ignacy z Antiochii, Polikarp ze Smyrny, Klemens z Rzymu, Meliton z Sardes, autor "Listu do Diogneta, Hermas, autor "Listu Barnaby", autor "Świadectwa Polikarpa ze Smyrny", Justyn Świadek w swojej Apologii oraz Dialogu z Żydem Tryfonem, a także Euzebiusz Cezarei, arianin w swojej "Historii Zborowej", gdzie cytuje dzieła powyższych autorów.
Zwolennicy umieszczania imienia Jehowy w NT wbrew temu, że nie ma go w manuskryptach, twierdzą, że "odstępczy fałszerze katoliccy" usunęli go z odpisów, a oryginalne manuskrypty greckie zawierały to Imię.

Powstaje wobec tego szreg pytań:

Czy Wszechmogący Bóg pozwolił na usunięcie przez "odstępców" rzeczy najważniejszej ze swojego Słowa - swojego imienia Jehowa, a zachował w nienaruszonej postaci resztę tekstu Nowego Przymierza? Idąc tym tokiem rozumowania, że Bóg pozwolił na skażenie swojego Słowa w rzeczy najważniejszej jak jego Imię, jaką możemy mieć pewność, że wiarygodna jest reszta tekstu Nowego Testamentu?
I w ogóle jak to się stało, że Wszechmogący Bóg zezwala na fałszowanie swojego Słowa?
_________________
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum
 
 
informator 


Wiek: 33
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 53
Wysłany: 2012-11-06, 12:32   

ratao


Nie powtarzaj się setki razy bo przypomina mi to technikę manipulacyjną na zasadzię:


kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się w końcu prawdą.

Ja zrozumiałem co chcesz mi przekazać ale nie uznaje tego ponieważ nie ma na to dowodów - przynamniej ja sie takowych nie dopatrzyłem.

Proszę nie powtarzać tego cały czas, w kółko i kółko aż w końcu ktoś ci przyzna racje.



I w ogóle jak to się stało, że Wszechmogący Bóg zezwala na fałszowanie swojego Słowa?

Niektórzy sobie myślą, że Bóg nie jest tak Wielki z tego co napisane jest w Biblii o Nim i nie potrafił zachować Swojego Słowa. W zasadzie to myślę, że jesteście biednymi zagubionymi ludźmi, którzy dają się wpuszczać w teorie tego typu i teorie fworda, red octobera itp.
Ludzie fałszują i będą fałszowali ale Biblii nie da się sfałszować bo Bóg na to nie pozwoli - to takie proste i oczywiste.

Nie dajcie się zwieść.

Nie róbcie z Boga jakiegoś nieudacznika, który nie potrafi zachować Swoich Słów i zostawia wszystko na pastwę tych "ludzi". (bez komentarza)


Słowo Boże jest doskonałe.
_________________
Cóż przyjdzie człowiekowi z całego trudu, jaki zadaje sobie pod słońcem?


Ujmując z ciała, dodajesz do ducha
 
 
 
bhakta Jezusa 
zbanowany


Wyznanie: chrześcijanin
Wiek: 68
Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 265
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-11-07, 19:03   

Tak, wszyscy ci, którzy wstawiają imię Jehowy do pism Nowego Przymierza, nieświadomie udowadniają, że Bóg nie chroni swojego Słowa, ale że jest aż tak bezsilny...
_________________
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum
 
 
informator 


Wiek: 33
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 53
Wysłany: 2012-11-07, 20:35   

Mam tutaj film taki: świadectwo nawrócenia muzułmanina do Jezusa Chrystusa. W tym filmie muzułmanin rozmawia z Jezusem Chrystusem, zwróćcie uwagę na to co On mówi w tym filmie (świadectwie).







Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało.



ratao:


myliłem się.


wybaczcie mi.
_________________
Cóż przyjdzie człowiekowi z całego trudu, jaki zadaje sobie pod słońcem?


Ujmując z ciała, dodajesz do ducha
 
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2012-11-08, 17:15   

informator napisał/a:
Mam tutaj film taki: świadectwo nawrócenia muzułmanina do Jezusa Chrystusa. W tym filmie muzułmanin rozmawia z Jezusem Chrystusem, zwróćcie uwagę na to co On mówi w tym filmie (świadectwie).


ratao:myliłem się.wybaczcie mi.

Jak znalazłeś ten bardzo ciekawy film? Nie zgrzeszyłeś wobec nikogo,więc nie ma Ci co wybaczać.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-08, 18:20   

informator napisał/a:
ratao:
myliłem się.
wybaczcie mi.


Niezłyś....,
po jednym
jutubiźmie
zmieniasz
zdanie uo
180 stopni
:aaa: :bardzo_smutny:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11