Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy Bóg objawił swoje imię?
Autor Wiadomość
agnieszka 
zbanowana


Wyznanie: in Christ Alone who took on flesh
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 562
Skąd: Społeczność Chrześcijańska
Wysłany: 2012-07-08, 13:37   

ratao napisał/a:
Nie przypuszczałem,że w Biblii jest aż bardzo dużo wersetów potwierdzających,że to יהוה-Jestem/Jezus był tą osobą,która jako wieczny Chrystus przebywała z Żydami w czasie Starego Przymierza.


hmmm...., czy wiec teraz wyznajesz, ze Jezus jest Chrystusem ?
_________________
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2012-07-08, 13:48   

w Ewangelii Jana jest napisaneDlatego Ojciec miłuje mnie,
ew. Jana 10:17
więc Bóg Wszechmogący to nie Jezus. Nie wiem dlaczego, tak ciężko to zrozumieć
przecież w wielu miejscach Jezus potwierdza , że Ojciec nie jest Nim

Jezus jest Synem Boga
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
agnieszka 
zbanowana


Wyznanie: in Christ Alone who took on flesh
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 562
Skąd: Społeczność Chrześcijańska
Wysłany: 2012-07-08, 14:07   

krystian napisał/a:
w Ewangelii Jana jest napisaneDlatego Ojciec miłuje mnie,
ew. Jana 10:17
więc Bóg Wszechmogący to nie Jezus. Nie wiem dlaczego, tak ciężko to zrozumieć
przecież w wielu miejscach Jezus potwierdza , że Ojciec nie jest Nim

Jezus jest Synem Boga
jak sie narodzisz na nowo to zrozumiesz, ze;
10:30: „Ja i Ojciec jedno jesteśmy”.

http://www.gotquestions.o...zus-Bogiem.html

Wyzej pisalam Ci wersety, podawalam linki, ale ignorujesz to chyba !?, wiec nie dziw sie, ze nie rozumiesz.
_________________
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2012-07-08, 15:24   

Axanna napisał/a:
Taka mam odpowiedz:

"To co kiedyś Tobie pisałem o imieniu Jeszu - o wersji skróconej imienia Pana - to zaczerpnąłem z wydania - opracowania do Hebrajskiej Ewangelii Szem Tova w opracowaniu prof. Howarda. Niestety, nie podano tam słów hebrajskich ale tylko ich tłumaczenie. Nie do końca też jestem pewien czy można się tym sugerować. No bo przecież takie akronimy można utworzyć do wszystkich imion. Chyba, że to tylko ortodoksyjni Żydzi utworzyli taką skróconą formę imienia Jezusa, a nie jest ona znana w starodawnych środowiskach żydowskich. Ten akronim mówił: Niech Jego Imię będzie wymazane - taki był sens. Ale musiałbym dotrzeć do konkretnych słów hebrajskich bądź aramejskich żeby stwierdzić czy to jest wiarygodne. Szalom"



EMET:
Skoro już nawiązujesz, 'Axanno', do takiego >prawdopodobnego [jakoby?] objaśnienia znaczenia< co do formy imienia - "Jeszu", to mamy taki tekst z Biblii ---
"25.6 I_będzie_(tak), pierworodny, którego urodzi, powstanie za_imię brata_jego zmarłego, I_nie_zostanie wymazane imię_jego z_Izraela." - Księga Powtórzonego Prawa 25:6, 'Interlinia Vocatio', Tom PIĘCIOKSIĄG, tłum. Anna Kuśmirek.
Oto oddanie PNŚ: "6 A pierworodny, którego ona urodzi, ma dziedziczyć imię jego zmarłego brata, żeby to imię nie zostało wymazane z Izraela.".

Fragment z 'Int. Voc.': "I_nie_zostanie wymazane imię_jego", to w hebrajskim: < vəlō‵-jĭmmāchĕ(h) szəmô > -- וְלֹא־יִמָּחֶה שְׁמוֹ -- ולא-ימחה שמו
Człon początkowy -- < vəlō‵ > -- zawiera w sobie spójnik < və > oraz partykułę negatywną < lō‵ > [czyli: przeczenie: "nie"]. Dalej byłoby < jĭmmāchĕ(h) szəmô >, czyli -- wg notacji wyłącznie 'liter hebrajskiego zapisu' -- < j m ch h / sz m v >. Oto zapis aramejskiej formy < jēszû´ > -- יֵשׁוּע -- ישׁוע

Zapis w hebrajskim [np. w hebr. wersjach przekładowych "NT"] -- różni się jedynie samogłoską "a" [< ă >] pod końcową literą a[jin] -- עzaś w pozostałym zapisie -- < jēszû´ > -- identycznie jak w zapisie po aramejsku. W zapisie po hebr., mamy też niuans czytania [i trans.] -- najpierw < ă > /przed a[jin]/: stąd też mamy w końcówce: < ă´ >, nie zaś: < ´ă >. W zapisie bezsamogłoskowym -- zarówno forma hebr. "Jeszua" [dokł.: < jēszûă´ >], jak i forma aramejska "Jeszu" [dokładnie: < jēszû´ >] -- posiadają zapis IDENTYCZNY: < j sz v ´ > [litera v[av] pełni rolę samogłoski długiej - < û >] -- ישׁוע. Jak pisałem: mamy w BH formę < jēszûă´ > [1x również w aram. partii Ezdr./tak!/].

'Na upartego', mamy, i owszem -- we frazie z Deut 25:6 < j m ch h / sz m v > -- litery "j", "sz" [też w zapisie: "š"] i "v", ale... nie dostrzegłem, niestety, litery a[jin]: tej końcowej -- ע . Owa litera jest jedynie we wcześniejszym fragmencie Deut 25:6: "powstanie za_imię [po hebr.: < ´ăl-szēm > -- עַל־שֵׁם -- על-שם ] brata_jego zmarłego" ['Int. Voc.'].

Sprawy związane z <zapisaniem - wymazaniem> czyjegoś 'imienia' ['pamięć o kimś' itp.] - są znane w Biblii; por. np.: Wyjścia 17:14; 32:33; Powt. Pr. 25:19; 32:26; Apok. 3:5.

Ciekawe są też i takie teksty --

1) "Zostaw mnie, bym mógł ich unicestwić i wymazać ich imię spod niebios, ciebie zaś uczynię narodem potężniejszym i liczniejszym od nich'." - Powt. Pr. 9:14, PNŚ.

2) "Zgromiłeś narody, zgładziłeś niegodziwca. Imię ich wymazałeś po czas niezmierzony, na zawsze." - Psalm 9:5, PNŚ. Inne Przekłady - Ps 9:6.

3) "Niechaj będą wymazani z księgi żyjących i niech nie będą zapisani razem z prawymi." - Psalm 69:28, PNŚ. Inne Przekłady - Ps 69:29.

Dostrzegamy, iż w Powt. Pr. 9:14 oraz w Ps 9:5/6/ mamy łącznie z 'imieniem'. Zobaczmy, jak to wygląda w zapisie BH...

Ps 9:6/5/, fragment: "imię_ich [po hebr.: < szəmām >] wymazałeś [po hebr.: < māchîthā >] na wieki i_na_zawsze [po hebr.: < lə´ôlām vā´ĕdh >] "[Int. Voc.', Tom PISMA, tłum. zbiorowe - A. H. oraz I. G.] -- שמם מחית לעולם ועד -- שְׁמָם מָחִיתָ לְעוֹלָם וָעֶד

Psalm 69:29/28/, całość: "69.29 Niech_będą_usunięci [po hebr.: < jĭmmāchû >] z_księgi żywych [po hebr.: < mĭssēfĕr chăjjîm >] i_(wraz)_ze sprawiedliwymi [po hebr.: < və´ĭm căddîqîm >] niech_nie_będą_zapisani [po hebr.: < ‵ăl-jĭkkāthēwû >]." ['Int. Voc.']. Zapis tekstu w BH jest następujący -- ימחו מספר חיים ועם צדיקים אל-יכתבו -- יִמָּחוּ מִסֵּפֶר חַיִּים וְעִם צַדִּיקִים אַל־יִכָּתֵבוּ׃

Jeśli ktoś zatem chce 'akronimicznie' doszukiwać się sensów i znaczeń formy "Jeszu" - niezbyt "pochlebnych" [napiszę tak] - to proszę bardzo...


Gwoli uzupełnienia, to w Targumie Onqelosa mamy w 2 Kronik 31:15 w zapisie bezsamogłoskowym ze spójnikiem < v > -- < v j sz v ´ > -- וישׁוע -- chodzi o imię "Jeszua" [w BH]. Też wg morfologii w 1 Kronik 24:11 - w 'zapisie bezsamogłoskowym' < l j v ´ > [< l > - przyimek], gdzie mamy wskazanie gramatyczne na zapis rdzenny: < j sz v ´ >. W BH - < ləjēszûă´ >: wg tekstu, chodzi o imię "Jeszua". Mamy też < jiszva(h) > -- < j sz v h > -- w Rodzaju 46:17; 1 Kronik 7:30. Mamy też, o czym było już pisane, formę: < jəszû´ā(h) > [< j sz v ´ h >] = "pomoc; obrona; ratunek; zbawienie" ['Briks', str. 156, ed. 1999r.]. Oto postać owego wyrażenia -- יְשׁוּעָה -- ישׁועה


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2012-07-08, 17:47   

agnieszka napisał/a:
10:30: „Ja i Ojciec jedno jesteśmy”.


Oczywiście, że są jednym , ponieważ się ze sobą zgadzają. Jeżeli ja powiem do kolegi zrób tak jak ci moja żona mówi to pomyślisz że ja i moja żona to ta sama osoba?
w Ewangelii Łukasza czytamy:Mówiąc: Ojcze, jeśli chcesz, oddal ten kielich ode mnie; wszakże nie moja lecz twoja wola niech się stanie

Tu widać jaki ma stosunek Jezus do swojego Ojca
 
 
Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-08, 18:48   

EMECie, ja za slabo sie na tym znam, aczkolwiek wylozyles to by maksymalnie wyjasnic o co chodzi, jednak nie moglabym rzec ze sie wyzbylam wszelakich watpliwosci.

Zapewnie masz racje, mimo to z powodu watpliwosci osobiscie jakos nie moglabym uzywac tego skrotu... opory mam, ale nie sadze by Pan sie gniewal na wierzacych, ktorzy Go tak nazywaja nie majac podobnych rozterek.

Dziekuje za wyjasnienia i pozdrawiam :)
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-07-08, 19:51   

krystian napisał/a:
więc Bóg Wszechmogący to nie Jezus. Nie wiem dlaczego, tak ciężko to zrozumieć
przecież w wielu miejscach Jezus potwierdza , że Ojciec nie jest Nim

To, że Syn nie jest Ojcem nie oznacza, że którykolwiek nie jest tym samym jednym Bogiem.

[quote="krystian]ja i moja żona to ta sama osoba?[/quote]
Przecież nikt tak nie twierdzi. Poza tym pogląd o tym, że Ojciec i Syn to jedna osoba pojawia się jedynie wśród błędów Strażnicy, które przypisują oni innym. Do nich kieruj te tłumaczenia.
 
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2012-07-08, 20:21   

meritus napisał/a:
To, że Syn nie jest Ojcem nie oznacza, że którykolwiek nie jest tym samym jednym Bogiem.
meritus napisał/a:
To, że Syn nie jest Ojcem nie oznacza, że którykolwiek nie jest tym samym jednym Bogiem


To może tak zrozumiesz

Łaska, miłosierdzie, pokój od Boga Ojca i od Jezusa Chrystusa, Syna Ojca niechaj będzie z nami w prawdzie i w miłości
2list Jana 3 werset
zwróciłeś uwagę Jan tu oddziela Boga Ojca od Jego Syna
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-07-08, 20:25   

krystian, Dobrze piszesz ale możesz tez napisać,że jakos nigdy nie ma w tych wersetach mowy o Duchu Świętym,nawet nie ma go na tronie w widzeniu Jana ;-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-07-08, 20:27   

Cytat:
zwróciłeś uwagę Jan tu oddziela Boga Ojca od Jego Syna

I co w związku z tym?

Cytat:
mowy o Duchu Świętym,nawet nie ma go na tronie w widzeniu Jana

Jest wokół tronu.

Nie rozumiem skąd ten sprzeciw wobec objawienia przez Boga swego imienia: Ojca i Syna i Ducha Świętego. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, a nie w imiona.
 
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-07-08, 21:46   

agnieszka napisał/a:
jak sie narodzisz na nowo to zrozumiesz, ze;
10:30: „Ja i Ojciec jedno jesteśmy”.


Jn 10:29-30
29. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca.
30. Ja i Ojciec jedno jesteśmy.
(BT)

Czy ja mogłabym się dowiedzieć, jak odczuwasz to nowo narodzenie?
Tekst który podałaś, owszem jest ciekawym tekstem, ale on mówi wyraźnie w kontekście,że Jezus nie uważał siebie za równemu swojemu Ojcu.
Jedno jesteśmy może czasem znaczyć: Jedno w intencjach, w charakterze, w działaniu wspólnym. nie myślisz tak?
Podobnie jest w rodzinie ludzkiej, jeżeli dziecko postępuje w zgodzie z założeniami rodzica to jest między nimi jedność i uzupełniają się prawda?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2012-07-08, 22:52   

Axanna napisał/a:
EMECie, ja za slabo sie na tym znam, aczkolwiek wylozyles to by maksymalnie wyjasnic o co chodzi, jednak nie moglabym rzec ze sie wyzbylam wszelakich watpliwosci.

Zapewnie masz racje, mimo to z powodu watpliwosci osobiscie jakos nie moglabym uzywac tego skrotu... opory mam, ale nie sadze by Pan sie gniewal na wierzacych, ktorzy Go tak nazywaja nie majac podobnych rozterek.

Dziekuje za wyjasnienia i pozdrawiam :)



EMET:
Dzięki za pozdrowienia, 'Axanno'. :-)

Wprawdzie jestem za tym osobiście, że w Przekładach Ksiąg Starego Przymierza [z hebr. i aram.] powinno się pisać imiona własne tak, jak to mamy wg wymowy wynikającej z zapisu w tekście BH i jak to słychać np. przy czytaniu przez lektora hebrajskiego [tak też w Przekładach żydowskich, np. w Edycji Pardes Lauder], to jednak zwykło się podawać imiona bardziej znane w postaci utrwalonej, jak np. "Jezus", nie zaś "Jehoszua", "Jeszua", "Jeszu" [czy jeszcze inaczej, jak to i np. w przekładach na języki hebr. i aram.].

Za swoisty manieryzm uważam, żeby epatować - co rusz - owymi 'formami', zamiast pisać i wymawiać, po prostu: "Jezus". Gdyby bowiem tak do końca miało być dokładnie, to WSZYSTKIE IMIONA WŁASNE wypadałoby pisać i wypowiadać super ściśle wg zapisu w językach oryginału. Ale: kto - poza Żydami i znawcami - tak postępuje? Jeśli nawet, to, jak piszę, manierycznie mamy ograniczanie się do Imienia Boga oraz imienia Syna Bożego, ew. do Marii, ziemskiej matki Jezusa. Nawet w Przekładach takich, po których można by się spodziewać nad wyraz dokładnie - np. żydowskich - też nie zawsze konsekwentnie. Wiem o Przekładzie "Hebrew Names Version", gdzie dostrzegłem tendencję do dużej dokładności w oddawaniu imion własnych z BH.

Co daleko sięgać...
Ilu podaje brzmieniowo imiona synów Jakuba [dwunastu, przypomnę ;-) ] tak, jak to i w tekście BH?
Oto imiona synów Jakuba [Izraela] w kolejności takiej, jak to i w pożegnalnej mowie ich ojca z 49. rozdziału Ks. Rodzaju [hebr. Bereszith = "Na początku"]: (1) Reuwen, (2) Szimon, (3) Lewi, (4) Jehuda, (5) Zewulun, (6) Jissaschar, (7) Dan, (8) Gad, (9) Aszer, (10) Naftali, (11) Josef, (12) Binjamin. Zachowałem pisownię na realia polskie - bez 'uszczegółowień'.

A imiona 'apostołów Jezusa' z 10. rozdziału wg Mateusza? Ilu zna wymowę owych taką, jak po hebrajsku?
Mamy: (1) Szimon [zwany] Petros, (2) Anderaj, (3) Jaakow [syn Zabdaja], (4) Jochanan, (5) Filipos, (6) Bar_Talmaj, (7) Toma, (8) Mattaj, (9) Jaakow [syn Chalfaja], (10) Taddaj, (11) Szimon Kannaj, (12) Jehuda Isz_Karjot.

Jeśli jednak jedynie manierycznie, jak piszę, na różne sposoby, oddaje się Imię Boga oraz imię Syna Bożego - jakby dokładnie [różnie z tym... :-> ] po hebrajsku [ew. po aramejsku: często zapis taki, jak w hebr.], natomiast w innych przypadkach [inne 'imiona własne'] już w formach spolszczonych [od zapisów: greckiego i łacińskiego], to o co tutaj chodzi? Jak już ktoś chce uchodzić za 'szczególarza' i pedanta, to, proszę bardzo, ale... WSZYSTKIE 'imiona własne' tak, jak w zapisie tekstu!

Osobnym zagadnieniem jest kwestia imion wyjściowo greckich, ew. takich, których nie ma w BH, ale - mimo, że mają 'rodowód' hebr. i aram. - są w 'greckim Nowym Przymierzu'. Jak owe pisać i wymawiać :?:


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
agnieszka 
zbanowana


Wyznanie: in Christ Alone who took on flesh
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 562
Skąd: Społeczność Chrześcijańska
Wysłany: 2012-07-08, 23:46   

nike napisał/a:
agnieszka napisał/a:
jak sie narodzisz na nowo to zrozumiesz, ze;
10:30: „Ja i Ojciec jedno jesteśmy”.


Jn 10:29-30
29. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca.
30. Ja i Ojciec jedno jesteśmy.
(BT)

Czy ja mogłabym się dowiedzieć, jak odczuwasz to nowo narodzenie?

„Sam Duch wspiera swym świadectwem naszego ducha, że jesteśmy dziećmi Bożymi” (Rz 8,16)

"Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dzieckiem Bożym, tym, którzy wierzą w imię Jego. Którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga" (Ew. Jana 1, 12-13)

Cytat:
Tekst który podałaś, owszem jest ciekawym tekstem, ale on mówi wyraźnie w kontekście,że Jezus nie uważał siebie za równemu swojemu Ojcu.
dlaczego wiec chcieli Go kamienowac ? Wlasnie dlatego, ze czynil sie rownym Bogu;
J 10:33 Bw „Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem.”
Cytat:
Jedno jesteśmy może czasem znaczyć: Jedno w intencjach, w charakterze, w działaniu wspólnym. nie myślisz tak?
nie tylko czasem , ale zawsze, poniewaz;

J. 10,30 Ja i Ojciec jedno jesteśmy.

J. 5,18 Dlatego też Żydzi tym usilniej starali się o to, aby go zabić,
bo nie tylko łamał sabat, lecz także Boga nazywał własnym Ojcem,
i siebie czynił równym Bogu.


J. 14,9 Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie?
Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?

J. 14,10 Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie?
Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec,
który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje.

J. 5,19 Tedy Jezus odezwał się i rzekł im: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam,
nie może Syn sam od siebie nic czynić, tylko to, co widzi, że Ojciec czyni;
co bowiem On czyni, to samo i Syn czyni.

Mat.11,27 Wszystko zostało mi przekazane przez Ojca mego i nikt nie zna Syna
tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić.

J. 16,30 Teraz wiemy, że Ty wszystko wiesz i nie potrzebujesz, aby cię ktoś pytał;
dlatego wierzymy, żeś od Boga wyszedł.

Mat.28,18 A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka
moc na niebie i na ziemi.

Iz. 9,5 Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza
na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny,
Książę Pokoju.

Ap. 1,8 Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który
jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący
.
( gr. Wszechwładca, 3716 )


p.s. http://www.fundamentjezus.com/ojciecwiekszy.html - Czy Ojciec wiekszy jest od Pana Jezusa ?
_________________
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum
Ostatnio zmieniony przez agnieszka 2012-07-09, 02:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2012-07-09, 00:02   

agnieszka napisał/a:
Mat.28,18 A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka
moc na niebie i na ziemi.

Agnieszka, świetny werset przytoczyłaś
Kto dał Jezusowi tą władzę?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
agnieszka 
zbanowana


Wyznanie: in Christ Alone who took on flesh
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 562
Skąd: Społeczność Chrześcijańska
Wysłany: 2012-07-09, 01:20   

krystian napisał/a:
agnieszka napisał/a:
Mat.28,18 A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka
moc na niebie i na ziemi.

Agnieszka, świetny werset przytoczyłaś
Kto dał Jezusowi tą władzę?
Ojciec!
przeciez wyzej podalam tez ten werset;

Mat.11,27 Wszystko zostało mi przekazane przez Ojca mego i nikt nie zna Syna
tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić.


J 3:35
35. Ojciec miłuje Syna i wszystko oddał w jego ręce.
(BW)


J 16:14-15
14. On mnie uwielbi, gdyż z mego weźmie i wam oznajmi.
15. Wszystko, co ma Ojciec, moje jest; dlatego rzekłem, że z mego weźmie i wam oznajmi.
(BW)

J. 10,30 Ja i Ojciec jedno jesteśmy.


Ap. 1,8 Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który
jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący.
( gr. Wszechwładca, 3716 )


Wszechmogacy/Wszechwladca to Ten, ktory ma wszelka moc na niebie i na ziemi, prawda ?

a komu zostala dana wszelka moc na niebie i na ziemi ? JEZUSOWI !

wiec JEZUS jest Tym za kogo sie podaje czyli jedno z Ojcem;

Ap. 1,8 Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który
jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący.
( gr. Wszechwładca, 3716 ) czyli PANEM !


„Czy nie wiesz? Czy nie słyszałeś? Bogiem wiecznym jest PAN, Stwórcą krańców ziemi. On się nie męczy i nie ustaje, niezgłębiona jest jego mądrość”. (Izajasz 40: 28)

Bo jeśli ustami swymi wyznasz,że JEZUS JEST PANEM,i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych,zbawiony będziesz." (List do Rzymian 10,9)

"I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem NIE MA ŻADNEGO INNEGO IMIENIA pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni" (Dz.Ap. 4:12).
_________________
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11