Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Audycja Biblijna
Autor Wiadomość
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2012-06-06, 20:31   

dejwid napisał/a:

Nie rozumiem też, dlaczego wypowiadasz się za wszystkich. Wypowiadaj się w swoim IMIENIU. W swoim imieniu, czyli za siebie, jak dobrze rozumiem:)

EMET:
Moje post/y/ są sygnowane moimi danymi [od początku do końca]; wypowiadam się za siebie i za treść jedynie swoich post/ów/ odpowiadam.

Nikomu nie odbieram prawa do zdania takiego, jakie dany ktoś ma; byleby i mnie nie przymuszać do zdania [odmiennego od mojego] takiego, jakie ma Ktoś inny. Ponieważ mamy tutaj Forum dyskusyjne, więc tak zgadzać, jak i nie zgadzać się - jest dozwolone; byleby w zgodzie z Regulaminem Forum. ;-)

Stephanos, ps. EMET

kodak27 

Wysłany: 2012-06-06, 22:27   

dejwid napisał/a:
"Ależ, Userze. Z owej audycji nie wynika to, co TY twierdzisz, że wynika." Słuchałem tego trzy razy, chyba jednak wiem co z niej wynika:)

Tłumaczę, że przekład nie ma znaczenia. Biblia to Słowo Boże i w każdej jest to co trzeba. Inaczej skupialibyśmy sie nie na wierze w Prawdę Biblijną, tylko na wierze w słuszność przekładu.

Rozumiem o co chodzi z tymi przekładami interlinearnymi. Proszę jednak zrozumieć, że ta audycja pokazuje coś innego - że wszystko to co jest potrzebne do zbawienia, ma każdy, kto posiada Pismo Święte, niezależnie od Jego przekładu. Tutaj dopiero objawia się Mądrosć Boża. Z tego co pamiętam, autorzy pokazywali również proroctwa biblijne, że Imię Boże będzie w większej chwale w czasie końca. A wszystko na to wskazuje, że taki czas mamy. Dla mnie to się trzyma kupy.

A twierdzenie, że "Pan" i "Bóg" to nie są imiona jest nieprawdą. Żyd 1.4... pokazuje, że Chrystus dostał Imię zacniejsze nad Anioły a to imię to "Bóg". Nie mówi "tytuł", nie mówi "nazwa", tylko mówi "imię". Co do "Pana" zaś to Obj 19.16 mówi wprost, że Pan to imię. Dlaczego zatem odrzucać te wersety?

Nie rozumiem też, dlaczego wypowiadasz się za wszystkich. Wypowiadaj się w swoim IMIENIU. W swoim imieniu, czyli za siebie, jak dobrze rozumiem:)
Drogi userze, ja nie mam nic, absolutnie nic przeciwko temu aby Stephanos ps. EMET wypowiadał się w moim imieniu, ba ja ewidentnie popieram wszystkie jego wnioski. Więc twoja prośba w moim wypadku nie ma uzasadnienia ! Nawet BT wyd. II w słowniku podaje co do imienia Bożego, że to co bez imienia nie ma żadnego znaczenia ! Dlaczego w naszych dowodach osobistych widnieje konkretne imię i nazwisko, a nie tytuł, bądź "pan" jako imię lub nazwisko ? Spotkałeś się kiedykolwiek z takim imieniem i nazwiskiem "Pan" "Pan" w dowodzie osobistym ? Czy "docent", "hrabia", "magister" "profesor" "dyrektor"......, są lub mogą być imionami własnymi danej osoby w dowodzie osobistym ? Albo może "dowód osobisty' jest imieniem i nazwiskiem danej osoby ? Proszę wybacz mi moje takie podejście w tym względzie ale nie mogę przyznać tobie słuszności twoich wywodów, w których powołujesz się na tę audycję ! To co podaje Stephanos ps, EMET można zweryfikować i samemu sprawdzić podane przez niego informacje, ba podaje źródła z których korzysta i to przemawia na jego korzyść, że jest uczciwy i rzetelny i prawdomówny, nic nie zaciemnia, mataczy mglistymi pojęciami, lecz godnie i z szacunkiem przedstawia fakty !!! Więc tym bardziej i o ileż bardziej ma pełne prawo wypowiadać się akurat w moim imieniu, ponieważ w pełni się z nim zgadzam i całkowicie popieram !!! Z poważaniem k27

Benjamin Szot 

Wysłany: 2012-06-10, 05:30   

Imię Boże odczytywane jako Jehowah ( hebr. Jehouah ) czy jak niektórzy wolą Jahwe występuje w Przykazaniach Bożych Dekalogu siedem razy. Nie ręka ludzka je pisała ! - 2 Moj.31:18, 5 Moj. 9:10.
Gdy się je usunie z Dekalogu tak jak to zrobiono w bardzo wielu katechizmach to zupełnie nieczytelne staje się Przykazanie pierwsze i trzecie.
Poprzedzone bowiem słowami wstępnymi „ Jam jest Pan Bóg twój który cię wyprowadził z ziemi egipskiej z domu niewoli ” - Przykazanie Pierwsze staje się niezrozumiałe. Co właściwie miałoby znaczyć Przykazanie - ‚Nie będziesz miał cudzych bogów przede Mną’ ? O jakiego Pana Boga tutaj chodzi ? Większość jest przekonana, że chodzi tu o jakieś bożki, ale nie o jednego Boga Stwórcę. Rzecz jednak w tym, że w hinduizmie, islamie, a także w wielu innych religiach wierzy się też w Boga Stwórcę, który jednak nie ma nic wspólnego z Bogiem Biblii, z Ojcem Niebiańskim Jezusa Chrystusa.
Gdy się usunie Imię Boże z Pierwszego Przykazania Bożego to dochodzi się później do bardzo błędnego wniosku, że to wszystko jedno jak Boga nazwiemy, gdyż Bóg jako Istota Najwyższa i jako Absolut może być tylko jeden. W związku z tym wynika z tego jakoby wszystkie religie mówiły o tym samym Bogu tylko w inny sposób. Kolejny błędny wniosek sugeruje, że wobec tego wszystko jedno w co wierzysz i w jakiej jesteś religii, bo wystarczy być dobrym człowiekiem.

Otóż, należałoby szczególnie podkreślić znaczenie Imienia Bożego występującego w Biblii, niemal siedem tysięcy razy. Jehowah ( hebr. Jehouah ) opisany w Biblii nie ma nic wspólnego z hinduistycznym Bogiem - Brahmą uważanym w Indiach za Stwórcę świata, ani nie ma nic wspólnego z Allahem, którego symbolem jest półksieżyc i który w okresie przed -islamskim był kojarzony z bóstwem księżycowym, a którego córki, boginie Al-Lat, Al-Uzza i Manat, reprezentowały Słońce, planetę Wenus i Fortunę (por. : Alfred Guillaume : Islam, 1956, p. 6-7).
Nie ma nic wspólnego z egipskim Ra, uważanym za Stwórcę świata i Pana ładu we wszechświecie, którego kojarzono z dyskiem słonecznym i głową sokoła. Nie ma nic wspólnego z Jowiszem - władcą nieba, i nie ma też nic wspólnego z pra-zasadą Dao, której w żaden sposób nie można opisać, ani z nieokreślonym chińskim Tian czyli Niebem.

To prawda, że z punktu widzenia logiki Bóg jako Najwyższy, jako Absolut może być tylko jeden, ale wcale nie jest prawdą, że wszystko jedno jak Go nazwiemy. Gdyby było to nieistotne Bóg nie objawiłby swego imienia własnego w Biblii niemal 7000 razy.

Pierwsze Przykazanie Dekalogu staje się całkowicie czytelne, gdy zgodnie z tekstem hebrajskim przeczytamy : „ Jam JEHOWAH ( hebr. JEHOUAH ) Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej z domu niewolników. NIE BĘDZIESZ MIAŁ BOGÓW INNYCH OPRÓCZ MNIE ! (dosł. wbrew obliczu memu ).
Przykazanie to więc na samym wstępie podkreśla, że chwała i cześć należna jest temu Bogu, którego Imię zapisywane tetragramem odczytywano jako JEHOUAH. Imię to w całej Biblii odnosi się wyłącznie do Ojca Niebiańskiego Jezusa Chrystusa, pokazując kto jest jedynym prawdziwym Bogiem - Iz.42:6,
44:6, Jana 17:1,3. Tylko więc JEHOWAH jest Stwórcą wszechświata, tylko On jest Bogiem w pełnym znaczeniu tego słowa i oprócz Niego - nie ma Boga.
W tym też duchu wypowiadał się Jezus ( Jana 20:17 ) oraz Apostołowie ( Dz.Ap. 10:40, 1Kor.8:6; 15 :24-28, Apokalipsa 19:4-7 ).

Stąd też w Drugim Przykazaniu Dekalogu Bóg nazwany jest ‚El-Qanna’ to znaczy - ‚Bóg wymagający wyłączności’, co w wielu przekładach nieudolnie oddano pejoratywnym określeniem ‚ Bóg zazdrosny ’ - 2 Moj.20:5. Na dokładkę zrobiono z Boga kogoś okrutnego, kto mści się do trzeciego a nawet do czwartego pokolenia za winy ojców.
Tymczasem niczego takiego nie ma w Biblii, gdyż wyraźnie jest napisane, że „nie poniesie syn kary za winę ojca ” - Ez.18:20, 5 Moj.24:16.
Hebrajskie zaś słowo ‚poqed’ tłumaczone zazwyczaj na ‚karzący’, a w wielu starszych przekładach na ‚nawiedzający’ znaczy przede wszystkim ‚badający’, ‚przeszukujący’, ‚przepatrujący’ lub ‚kontrolujący’ i takie jest też znaczenie pochodzącego od czasownika ‚paqad’ - rzeczownika ‚pakid’ - który tłumaczy się słowem ‚nadzorca’ - czyli odpowiednik greckiego słowa ‚episkopos’ - co znaczy dosłownie ‚stróż’.
http://biblia-odchwaszczona.webnode.com/

dejwid 

Wysłany: 2012-06-13, 01:36   

Tylko, że jak udowadniają autorzy audycji do której podałem link, Bogiem Starego Testamentu, który uczynił Niebo, Ziemię oraz ludzi jest Jezus. To Jemu należy służyc jako Panu Bogu Wszechmogącemu. Powtarzam za tą audycją, bo zgadzam sie z argumentami tych Braci. Zgadzam się również, że Imię Boże powinno być odczytywalne z każdego Przekładu Pisma, bo Imię Boże to tożsamosć Stwórcy. I to właśnie wiedza jakiego/którego dokładnie Boga czcimy, chroni przed podejsciem, że to wszystko jedno komu słuzymy. Proponuję tego przesłuchać.

EMET 

Wysłany: 2012-06-13, 12:57   

dejwid napisał/a:
Tylko, że jak udowadniają autorzy audycji do której podałem link, Bogiem Starego Testamentu, który uczynił Niebo, Ziemię oraz ludzi jest Jezus. To Jemu należy służyc jako Panu Bogu Wszechmogącemu. Powtarzam za tą audycją, bo zgadzam sie z argumentami tych Braci. Zgadzam się również, że Imię Boże powinno być odczytywalne z każdego Przekładu Pisma, bo Imię Boże to tożsamosć Stwórcy. I to właśnie wiedza jakiego/którego dokładnie Boga czcimy, chroni przed podejsciem, że to wszystko jedno komu słuzymy. Proponuję tego przesłuchać.

EMET:
"Udowadniają" na zasadzie «przekonywanie już przekonanych i podzielających Ich poglądy»: jak np. Ty, 'Dejwid/zie/'. ;-)

Przykładowo, mamy teksty ----
1) Nehemiasza 9:4 - 7 --
"4 A na podium dla Lewitów stanęli Jeszua i Bani, Kadmiel, Szebaniasz, Bunni, Szerebiasz, Bani oraz Kenani i zawołali donośnym głosem do Jehowy, swego Boga. 5 A Lewici Jeszua i Kadmiel, Bani, Chaszabnejasz, Szerebiasz, Hodiasz, Szebaniasz oraz Petachiasz przemówili: „Wstańcie, błogosławcie Jehowę, waszego Boga od czasu niezmierzonego po czas niezmierzony. I niech błogosławią twe chwalebne imię, które jest wywyższone ponad wszelkie błogosławieństwo i chwałę.

6 „Ty jeden jesteś Jehowa; ty uczyniłeś niebiosa — niebo niebios — a także cały ich zastęp, ziemię i wszystko, co jest na niej, morza i wszystko, co w nich jest; i ty zachowujesz to wszystko przy życiu; tobie się kłania zastęp niebios. 7 Tyś jest Jehowa, prawdziwy Bóg, który wybrał Abrama i wyprowadził go z Ur Chaldejczyków, i nadał mu imię Abraham." - PNŚ. Zwłaszcza w. 6.

2) Izajasza 45:18, 19 --
"18 Bo tak powiedział Jehowa, Stwórca niebios, On, prawdziwy Bóg, Ten, który ukształtował ziemię i który ją uczynił, który ją mocno ugruntował, który nie stworzył jej po prostu na nic, który ukształtował ją po to, żeby była zamieszkana: „Jam jest Jehowa i nie ma nikogo innego. 19 Nie mówiłem w ukryciu, w ciemnym miejscu ziemi; nie powiedziałem też do potomstwa Jakuba: ‚Szukajcie mnie po prostu na nic’. Jam jest Jehowa — mówię to, co prawe, oznajmiam to, co prostolinijne." - PNŚ. Zwłaszcza w. 18.

3) Dzieje Apostolskie 4:24, 27, 30 --
"24 Oni zaś, usłyszawszy to, jednomyślnie wznieśli głosy do Boga i rzekli:
„Wszechwładny Panie, ty uczyniłeś niebo i ziemię, i morze, i wszystko, co w nich jest,
27 Tak też zarówno Herod, jak i Poncjusz Piłat wraz z ludźmi z narodów i z ludami Izraela istotnie zebrali się w tym mieście przeciw twemu świętemu słudze Jezusowi, którego namaściłeś,
30 gdy ty wyciągniesz rękę, aby uzdrawiać, i gdy nastąpią znaki oraz prorocze cuda przez imię twego świętego sługi, Jezusa”." - PNŚ. Zwłaszcza w. 24.

4) Objawienie dane Janowi 4:8 - 11 --
"8 A każda z tych czterech postaci miała po sześć skrzydeł, a wokoło i wewnątrz były pełne oczu; i nie odpoczywając ani w dzień, ani w nocy śpiewały: Święty, święty, święty jest Pan, Bóg Wszechmogący, który był i który jest, i który ma przyjść.
9 A gdy postacie oddadzą chwałę i cześć, i złożą dziękczynienie temu, który siedzi na tronie, który żyje na wieki wieków,
10 upada dwudziestu czterech starców przed tym, który siedzi na tronie, i oddaje pokłon temu, który żyje na wieki wieków i składa korony swoje przed tronem, mówiąc:
11 Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, przyjąć chwałę i cześć, i moc, ponieważ Ty stworzyłeś wszystko, i z woli twojej zostało stworzone, i zaistniało." - BW. Zwłaszcza w. 11.

PNŚ tak oddaje ww. 8 i 11: "8 A co do czterech żywych stworzeń, każde z nich ma po sześć skrzydeł; wokoło i od spodu są pełne oczu. I nie mając odpoczynku dniem ani nocą, mówią: „Święty, święty, święty jest Jehowa Bóg, Wszechmocny, który był i który jest, i który przychodzi”. 11 „Godzien jesteś, Jehowo, Boże nasz, przyjąć chwałę i szacunek, i moc, ponieważ tyś stworzył wszystko i z twojej woli wszystko zaistniało i zostało stworzone”.".

Hebrajska wersja "NT" - DHNT - tak oddaje fragment w. 8 --
קָדוֹשׁ קָדוֹשׁ קָדוֹשׁ יְהֹוָה אֱלֹהִים צְבָאוֹת
trans. fragmentu w. 8: < qadhosz qadhosz qadhosz jehova(h) 'elohim cewa'oth >

Hebrajska wersja "NT" - S.G.HNT - tak oddaje w. 11 --
לְךָ יְהֹוָה אֱלֹהֵינוּ יָאֲתָה לָקַחַת הוֹד וְהָדָר וָעֹז כִּי אַתָּה בָרָאתָ כָּל־אֵלֶּה וּבִרְצוֹנְךָ נִהְיוּ וְנִבְרָאוּ׃
trans.: < ləcha jehova(h) 'elohenu ja'atha(h) laqachath hodh vehadhar va'oz ki 'atta(h) bara'tha kol-'elle(h) uwirconecha nihju veniwra'u >

Stephanos, ps. EMET

dejwid 

Wysłany: 2012-06-14, 04:59   

Cytat:
"Udowadniają" na zasadzie «przekonywanie już przekonanych i podzielających Ich poglądy»: jak np. Ty, 'Dejwid/zie/'.

Jeżeli tak, to tym bardziej Ty to robisz. Zresztą pokazał to swoim ostatnim wpisem kodak27, który mówi, że to wszystko co mówisz odzwierciedla równiez jego poglądy. Podobnie jak Ty nie ustosunkował sie do wersetów jakie podałem, tylko uczepił się moich pretensji o wypowiadanie się nie tylko w swoim imieniu.
Takze to Ty przekonujesz juz dawno przekonanych, bo gdzie w NT, który był spisywany w grece masz hebrajskie wyrażenia? I jaka hebrajska wersja NT? Kto kogokolwiek upoważnił aby greckie wyrażenie "Pan" zastępować Tetragramem a potem robić z tego "Jehowa"? To jest nadużycie. I nie mówię tego jako jakiś językoznawca. Koronnym tego dowodem jest fakt, że w BNŚ w 1 Kor 10.9 słowo "Chrystusa" zastąpiliście słowem "Jehowę". Jakim prawem?! Moim zdaniem komuś bardzo zależy aby ukryć, że to Jezus jest Bogiem Starego Testamentu. Dlatego właśnie nie przyjmuję do wiadomości, że to co Wy tłumaczycie jako "Jahwe" czy "Jehowa" jest prawdą. Bardziej do mnie przemawia to co mówią tamci, bo to Nowe Imię, jak to powtórzyli za Objawieniem, można pokazać w każdym przekładzie Biblii. No, chyba, że ktos nie przekłada Pisma tylko je zwyczajnie zmienia.

EMET 

Wysłany: 2012-06-14, 11:23   

dejwid napisał/a:
Cytat:
"Udowadniają" na zasadzie «przekonywanie już przekonanych i podzielających Ich poglądy»: jak np. Ty, 'Dejwid/zie/'.

Jeżeli tak, to tym bardziej Ty to robisz. Zresztą pokazał to swoim ostatnim wpisem kodak27, który mówi, że to wszystko co mówisz odzwierciedla równiez jego poglądy. Podobnie jak Ty nie ustosunkował sie do wersetów jakie podałem, tylko uczepił się moich pretensji o wypowiadanie się nie tylko w swoim imieniu.
Takze to Ty przekonujesz juz dawno przekonanych, bo gdzie w NT, który był spisywany w grece masz hebrajskie wyrażenia? I jaka hebrajska wersja NT? Kto kogokolwiek upoważnił aby greckie wyrażenie "Pan" zastępować Tetragramem a potem robić z tego "Jehowa"? To jest nadużycie. I nie mówię tego jako jakiś językoznawca. Koronnym tego dowodem jest fakt, że w BNŚ w 1 Kor 10.9 słowo "Chrystusa" zastąpiliście słowem "Jehowę". Jakim prawem?! Moim zdaniem komuś bardzo zależy aby ukryć, że to Jezus jest Bogiem Starego Testamentu. Dlatego właśnie nie przyjmuję do wiadomości, że to co Wy tłumaczycie jako "Jahwe" czy "Jehowa" jest prawdą. Bardziej do mnie przemawia to co mówią tamci, bo to Nowe Imię, jak to powtórzyli za Objawieniem, można pokazać w każdym przekładzie Biblii. No, chyba, że ktos nie przekłada Pisma tylko je zwyczajnie zmienia.

EMET:
Zatem --
Niech każdy nas pozostanie przy swoim zdaniu i przy tym, co jego zdaniem jego samego [i podobnie uważających] przekonuje: właśnie.

Panuje wolność sumienia i wyznania. Nikt z niczego nie musi się tłumaczyć.
O tyle jednak: na Forum dyskusyjnym -- DYSKUTUJEMY, nie zaś koniecznie komuś przytakujemy.

W Twoim post nietrudno dostrzec tzw. 'poboczne uskoki'; co mnie akurat nie dziwi i do czego zdążyłem się już przyzwyczaić przez lata pisywania w internecie... :-)

Stephanos, ps. EMET

dejwid 

Wysłany: 2012-06-15, 00:00   

Poboczne uskoki... Po prostu pokazuję i objaśniam, że przyganiał kocioł garnkowi.
Biblia Nowego Świata, z której pokazujesz co pokazujesz jest właśnie takim przekonywaniem już przekonanych (bo NT spisywano w grece, skąd w takim razie ktoś wiedział, że np. w Objawieniu 4.8 "Pan" należy zamienić na "Jehowa" i kto dał takiemu prawo aby Biblię spisywaną pod Bożym natchnieniem poprawiać?!) Ja natomiast bez znajomości greki, bo na podstawie 1 Kor 10.9, widzę, że BNŚ to jawne fałszerstwo. Przepraszam bardzo, ale dyskusja, jak mniemam, nie ma być dla samej dyskusji tylko ma służyć dochodzeniu do prawdy. Jestem ostatnim, który robiłby komukolwiek złośliwości. Szacunek do człowieka - owszem, ale kłamstwa i tzw. mentalność Kalego należy obnażać.

EMET 

Wysłany: 2012-06-15, 08:44   

dejwid napisał/a:
Poboczne uskoki... Po prostu pokazuję i objaśniam, że przyganiał kocioł garnkowi.
Biblia Nowego Świata, z której pokazujesz co pokazujesz jest właśnie takim przekonywaniem już przekonanych (bo NT spisywano w grece, skąd w takim razie ktoś wiedział, że np. w Objawieniu 4.8 "Pan" należy zamienić na "Jehowa" i kto dał takiemu prawo aby Biblię spisywaną pod Bożym natchnieniem poprawiać?!) Ja natomiast bez znajomości greki, bo na podstawie 1 Kor 10.9, widzę, że BNŚ to jawne fałszerstwo. Przepraszam bardzo, ale dyskusja, jak mniemam, nie ma być dla samej dyskusji tylko ma służyć dochodzeniu do prawdy. Jestem ostatnim, który robiłby komukolwiek złośliwości. Szacunek do człowieka - owszem, ale kłamstwa i tzw. mentalność Kalego należy obnażać.

EMET:
Zatem życzę pomyślności w... "dochodzeniu do prawdy", jak sam piszesz. ;-)

Na Forum dyskusyjnym - jednak - nasze pojmowanie 'prawdy' może być i BYWA często kwestionowane wraz z podaniem uzasadnienia - przez re:postujących.

Miało być o 'audycji' i wynikające zeń, a... :-/
Ja te 'pogwarki' z Userem kończę.

Stephanos, ps. EMET

kodak27 

Wysłany: 2012-06-15, 15:35   

dejwid napisał/a:
Cytat:

Szanowny dejwidzie, jeżeli masz coś do mnie, lub chcesz powiedzieć, to proszę napisz wprost do mnie o'k ? kodak27 jest daleki od przyklaskiwania komukolwiek, czy to na Forum, czy też w realu, to jedno, po drugie, nie mam zamiaru nikomu się tłumaczyć z mojej obranej ścieżki życia. Jeżeli ktoś bez względu na nominację religijną, podaje bezstronnie logiczne argumenty, bez jakichkolwiek wycieczek personalnych, ściśle stara się trzymać tematu wątku, szanuje uczucia drugich, jest życzliwy, wyrozumiały, ponieważ nie zawsze można coś dobrze zrozumieć i od razu pojąć, nie uważa się za wszystko wiedzącego, potrafi przyznać się do swoich własnych błędów myślowych, to dlaczego nie miałbym podzielać takich rzeczowych argumentów hm...? Wiele czytałem EMETA, jak również nike, henryka, Anny01, Parmenidesa. Bartka, Bobo, Eliota, ShadowLady86...., i nigdzie u nich nie dostrzegłem żadnej zajadłości, złośliwości, bądź innych niskiego lotu pobudek, nikomu tez nie przypisują swoich własnych błędów ! Osobiście uważam tych wspaniałych userów za szlachetnych i godnych szacunku ! Ja nie wszystko wiem, i mogę rozumieć, a jeśli poproszę o wyjaśnienie to wiem iż z przyjemnością odpowiedzą na moją prośbę. Poza tym piszą w oparciu o dane źródłowe, i wcale nie po to by kogoś przekonać, lecz żeby logicznie zrozumiał sens całości danego tematu ! Ja zauważyłem ciekawą tendencję, wiesz, gdy oni układają puzzle tematu w cały obraz, to ni stąd ni zowąd nagle, stają się celem perfidnych podjazdów, już nie temat jest celem dyskusji, li tylko ich wierzenia, i powiem ci, to jest obrzydliwe i wstrętne....., etc. etc. ! Ja też zostałem wyposażony w rozum i potrafię wyczuć czyjeś subtelne intencje jakie są. Zatem wiedz o tym, popieranie czyjegoś logicznego rozumowania nie oznacza przyklaskiwania ! Uważam że czyjaś wiedza, erudycja, kultura osobista ma pełne prawo bycia na tym Forum w opozycji do personalnych wycieczek...... itp. itd.! Serdecznie pozdrawiam k27

Elius

Wyznanie: Moim Panem jest Isus.
Wysłany: 2012-06-15, 20:55   

dejwid napisał/a:
Biblia Nowego Świata, z której pokazujesz co pokazujesz jest właśnie takim przekonywaniem już przekonanych (bo NT spisywano w grece, skąd w takim razie ktoś wiedział, że np. w Objawieniu 4.8 "Pan" należy zamienić na "Jehowa" i kto dał takiemu prawo aby Biblię spisywaną pod Bożym natchnieniem poprawiać?!) Ja natomiast bez znajomości greki, bo na podstawie 1 Kor 10.9, widzę, że BNŚ to jawne fałszerstwo. Przepraszam bardzo, ale dyskusja, jak mniemam, nie ma być dla samej dyskusji tylko ma służyć dochodzeniu do prawdy.

PNŚ to jest oczywiście najgorsza Biblia dla znających sie na rzeczy nie mówię tu o ŚJ.
Dyskusja ma służyć dochodzeniu prawdy,jakoś nie zauważyłem by ŚJ na niej zależało,to jest nazbyt widoczne,ileż to zmieniłem zrozumienie w poszukiwaniu prawdy pod wpływem nowych informacji,a ile zmienili ŚJ ,,nic'' jedyne zmiany jakie uznają to te,które zmieniło ĆK,i to ma być studium Biblii :-D
Mt.24:28 Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.

Elius

Wyznanie: Moim Panem jest Isus.
Wysłany: 2012-06-15, 23:22   

Są tacy,którzy będą studiować całe życie a prawdy nie odnajdą,czy wiesz dlaczego.
Mt.24:28 Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.

bartek212701 

Wysłany: 2012-06-16, 01:07   

Elius napisał/a:
Są tacy,którzy będą studiować całe życie a prawdy nie odnajdą,czy wiesz dlaczego.
hehe ja taki jestem podobno :-D
najlepsze było jak poszedłem raz do cioci pomóc jej przygotowac się do zebrania to była tam taka Monika [imie podaje bo i tak nikt nie zna] i jak wyszedłem to się później dowiedziałem od cioci,że sie jej pytała czemu na zebrania nie jeżdżę z nimi skoro tak wiele wiem hehe. Ciocia jak to Ciocia powiedziała,że po prostu co z tego,że wiem jak nie chce zrobić kroku w dobra stronę :-)
Ja tam jednak uwazam,że źle nie jest w złym miejscu nie jestem,a jak jestem to sie dowiem hehe
Cytat:
PNŚ to jest oczywiście najgorsza Biblia dla znających sie na rzeczy nie mówię tu o ŚJ.
ST w tym przekładzie jest najlepszym polskim przekładem/najwierniejszym

Odpowiedz do tematu