Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie do adwentystów?
Autor Wiadomość
Jacek 1 
rzymsko - katolickie

Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-07-18, 00:05   Pytanie do adwentystów?

Czy w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego też jest stosowana praktyka egzorcvzmów?
 
 
nowy

Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 12
Wysłany: 2011-08-06, 22:53   Re: Pytanie do adwentystów?

Jacek 1 napisał/a:
Czy w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego też jest stosowana praktyka egzorcvzmów?


Współczesnym XV wiek protestantem był mnich kościoła o tradycji rzymskiej Marcin Luter
Jego obserwacje spisane i wykazane społeczeństwu trwającym w tej tradycji znalazły rację.

Protestancji to osoby mające ODWAGĘ sprzeciwić się złu. Chwała Bogu za PROTESTANTÓW, wprowadzających i dbających o świętość w Ciele Pańskim. Nie ma tu znaczenia doktryna (tradycja).
 
 
nowy

Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 12
Wysłany: 2011-08-06, 22:58   

Adwentyści i egzorcyzmy to inna "pula" tematyczna.

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że pierwszymy protestantami (LUDźMI) miłującymi PRAWDĘ==PANA JEZUSU CHRYSTUSA i dający jej świadectwo przez wiarę byli Apostołowie (wybrani przez PRAWDĘ).
 
 
nowy

Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 12
Wysłany: 2011-08-06, 23:00   

PROTESTANT to KAŻDY, kto ODWAŻNIE walczy i staje po stronie PRAWDY.
 
 
kacper 

Wyznanie: jedynie słuszne
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 15
Skąd: Polska Północna
Wysłany: 2012-06-01, 01:56   

Protestant kojarzy mi sie z kimś takim kto kontestuje oczywistą prawdę,a na jej miejsce jako dogmat podstawia wlasne mniemania i majaki.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-06-01, 23:53   

kacper,
Cytat:
Wyznanie: jedynie słuszne
czyli Katolicyzm ?
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
kacper 

Wyznanie: jedynie słuszne
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 15
Skąd: Polska Północna
Wysłany: 2012-06-02, 00:34   

Myślę że każdy może powiedzieć o swoim wyznaniu jedynie słuszne.Pewnie i katolicy też.A co tak Bartek drążysz temat mojego wyznania?Naprawdę tu na forum to nie jest aż tak istotne.Ważne jest dążenie do prawdy i otwarcie się na nią,a nie uprzedzanie się z góry bo ktoś jest wyznania A czy B.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-06-02, 00:45   

kacper, No dobrze ale skoro napisałes w wyznaniu jedyne słuszne a jak widzisz,ja nie posiadam owego to może mi byś doradził ?
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2012-06-02, 00:56   

bartek212701,
z chrześcijańskich wyznań to zaparcie zawsze mówią, o tej jedynej słusznej religii
Katolicy i Świadkowie Jehowy. Wiem, że podobnie uważają prawosławni ale , chyba na tym forum nie piszą
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
kacper 

Wyznanie: jedynie słuszne
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 15
Skąd: Polska Północna
Wysłany: 2012-06-02, 02:11   

Krystian jak już wcześniej w innych wątkach pisałem nieraz,świadkowie jehowy nie są chrześcijanami gdyż nie uznają Bóstwa Jezusa Chrystusa, a to podstawowy warunek aby nazywać się chrześcijaninem.Nie zaliczaj ich więc do wyznań chrześcijańskich. SJ są sektą i to sektą o charakterze ekonomicznym.
Bartek co ja Ci będę doradzał...Pan Bóg Ciebie jak i każdego człowieka obdarzył sumieniem,wolną wola i rozumem.Sam musisz szukać prawdy,bez uprzedzeń,ocen tylko ludzkich i otworzyć się na działanie Ducha św,a poznasz prawdę która "Cię wyzwoli".
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2012-06-02, 08:01   

kacper napisał/a:
świadkowie jehowy nie są chrześcijanami gdyż nie uznają Bóstwa Jezusa Chrystusa, a to podstawowy warunek aby nazywać się chrześcijaninem


Chrześcijanin to ktoś, kto uznaje Chrystusa za Syna Bożego, jest jego uczniem i naśladowcą. Twój warunek jest wyssany z palucha lub ktoś ci chyba zapłacił za głoszenie tego typu wniosków :-)
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2012-06-02, 08:57   

kacper napisał/a:
nie uznają Bóstwa Jezusa Chrystusa,

Jezus nie był na ziemi żadnym "bóstwem". Był człowiekiem.
Bóstwem może być dla Ciebie twoja dziewczyna. :lol:
Inna sprawa, kim jest po wniebowstąpieniu.
Ale tego także nie rozumiesz, będąc w "jedynej słusznej".
 
 
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2012-06-02, 14:10   

krystian napisał/a:
bartek212701,
z chrześcijańskich wyznań to zaparcie zawsze mówią, o tej jedynej słusznej religii
Katolicy i Świadkowie Jehowy. Wiem, że podobnie uważają prawosławni ale , chyba na tym forum nie piszą
Nie zgadzam się z twoją tezą, ponieważ pozostaje w ścisłej i niesprawdzonej teorii, niczym teoria ewolucji, która pozostaje w wyłącznej sferze przypuszczeń, subiektywnych ocen, naciąganych wniosków, usilnego dowodzenia "wyłącznie słusznych racji" pewnych gremiów opiniotwórczych, mających za zadanie wprowadzania ludzi w błąd ! To co napisałeś, że świadkowie Jehowy mówią iż ich religia jest jedynie słuszna nie ma uzasadnienia w praktyce, jest jedynie wytworem wyobraźni ludzi im nie tylko nieprzychylnych, ale wręcz odmawiających im prawa do swego wyznania. Ot taka duchowa alergia na ich punkcie. Pozdrawiam serdecznie
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2012-06-02, 15:50   

kacper napisał/a:
Krystian jak już wcześniej w innych wątkach pisałem nieraz,świadkowie jehowy nie są chrześcijanami gdyż nie uznają Bóstwa Jezusa Chrystusa, a to podstawowy warunek aby nazywać się chrześcijaninem.Nie zaliczaj ich więc do wyznań chrześcijańskich. SJ są sektą i to sektą o charakterze ekonomicznym.


Wydaję mi się, że w Polsce Świadkowie Jehowy są zarejestrowanym i prawnie działającym związkiem wyznaniowym, a nie sektą.
Nazwa Chrześcijanie (Χριστιανισμóς) pochodzi od Chrystusa (Χριστοῦ) czyli Zbawiciela. Podstawowym czynnikiem warunkującym byciem Chrześcijaninem jest więc uznawanie Jezusa za Mesjasza i Zbawiciela i żyć zgodnie z Jego naukami. ;-) Żydzi dalej czekają na Mesjasza, dlatego nie są nazywani Chrześcijanami, choć przecież wierzymy w tego samego Boga JHWH.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2012-06-02, 18:39   

on10 napisał/a:
Henryk napisał/a:
Ale tego także nie rozumiesz, będąc w "jedynej słusznej".


Bo badacze rozumieja. Smiechu warte.
......."Śmiechu warte" prowadził niejaki Tadeusz Drozda ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :crazy: :crazy: :crazy:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10