Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Małżeństwo z 46 letnim stażem
Autor Wiadomość
Hava
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-24, 08:59   Małżeństwo z 46 letnim stażem

http://youtu.be/IPhOxWLfeBI










Ignorancja nie polega na niewiedzy,
lecz na czerpaniu z wiedzy która nie są prawdziwa.
 
 
9RP 

Wyznanie: apostolic pentacostal
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1101
Wysłany: 2012-05-24, 09:18   

Bardzo ciekawe
_________________
sługa w społeczności
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-05-24, 09:42   

Tak sobie trochę słucham i okazuje się, pani nie znała Pisma Świętego nawet na poziomie odczytywanych perykop w kościele na Mszy Świętej. Mówi, że przeczytała w Ewangelii św. Jana: "Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką." Okazuje się jednak, że nie tylko, według swoich deklaracji nie uważała w kościele na Ewangelii, ale chyba czytała inną Ewangelię św. Jana niż ta powszechnie dostępna, bo te słowa są tylko w Ewangelii św. Mateusza i św. Łukasza. Tekstu o błogosławionym łonie i piersiach też w Ewangelii św. Jana nie ma.

Bardzo też przykro, że ci państwo zwiedzeni zapewne nauczaniem pastora kłamią, że nie ma w Katechizmie Kościoła Katolickiego tego, co oni zaliczają za swoją tradycją jako II przykazanie.
 
 
 
romanszewczuk3 
romanszewczuk3


Wyznanie: protestant
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 62
Wysłany: 2012-05-26, 14:30   

meritus napisał/a:
Tak sobie trochę słucham i okazuje się, pani nie znała Pisma Świętego nawet na poziomie odczytywanych perykop w kościele na Mszy Świętej. Mówi, że przeczytała w Ewangelii św. Jana: "Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką." Okazuje się jednak, że nie tylko, według swoich deklaracji nie uważała w kościele na Ewangelii, ale chyba czytała inną Ewangelię św. Jana niż ta powszechnie dostępna, bo te słowa są tylko w Ewangelii św. Mateusza i św. Łukasza. Tekstu o błogosławionym łonie i piersiach też w Ewangelii św. Jana nie ma.

Bardzo też przykro, że ci państwo zwiedzeni zapewne nauczaniem pastora kłamią, że nie ma w Katechizmie Kościoła Katolickiego tego, co oni zaliczają za swoją tradycją jako II przykazanie.



to jest tekst z katechizmu kościoła katolickiego jako drugie przykazania
Artykuł drugi

DRUGIE PRZYKAZANIE

Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy (Wj 20, 7; Pwt 5, 11).

Powiedziano przodkom: Nie będziesz fałszywie przysięgał... A Ja wam powiadam: Wcale nie przysięgajcie (Mt 5, 33-34).


a to jest tekst z Biblii dotyczący drugiego przykazania
4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
To jest z "tysiąclatki" czyli wydanie katolickie, czyli Bóg swoje a tradycja katolicka ważniejsza od Bożego Słowa , swoje
_________________
Mam pasję dla Jezusa, chciałbym zdobyć dla Niego cały świat.
słucham http://radiochrzescijanin.pl/
http://jozjasz.bnx.pl/news.php
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-05-27, 22:47   

romanszewczuk napisał/a:
a to jest tekst z Biblii dotyczący drugiego przykazania

Ten tekst dotyczy I przykazania.

Cytat:
To jest z "tysiąclatki" czyli wydanie katolickie, czyli Bóg swoje a tradycja katolicka ważniejsza od Bożego Słowa , swoje

Nie widzę powodu by tworzyć takie fałszywe sprzeczności. Katechizm opisuje cały Dekalog zapisany w dwóch tekstach Biblii. To, ze ty kierujesz się swoją tradycją i z tego, co jest częścią I przykazania, wyodrębniasz drugie, to nie powód by zaraz przeciwstawiać Tradycję Bogu.
 
 
 
romanszewczuk3 
romanszewczuk3


Wyznanie: protestant
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 62
Wysłany: 2012-05-28, 08:45   

Ja nie kieruję się swoją tradycją bo jej nie posiadam. Ten tekst dotyczy II przykazania a nie ma go w katechizmie KK. A tradycja nie jest zła jeżeli nie przeciwstawia się Bożemu Słowu a niestety nauczanie KK stawia tradycję ponad Słowo Boże. I to jest bardzo poważny problem. Tym bardziej, że stawką jest miejsce spędzenia wieczności. Tam już czyli po śmierci nie ma żadnych zmian, czyli nieprawdą jest nauczanie o czyśćcu, i to jest gra o wszystko. Dlatego usilnie zachęcam Cię abyś studiował Słowo Boże a tradycję KK w jego świetle. Nie będziesz mógł powiedzieć Bogu, pomyliłem się, zaufałem niewłaściwym ludziom i nauczaniu. Bóg dzisiaj kładzie przed Tobą błogosławieństwo w osobie Jezusa Chrystusa i Jego Słowie albo przekleństwo w przekręconym nauczaniu. Wybór należy do Ciebie. Ja Cię ostrzegam i nie będę winny Twojej krwi.
_________________
Mam pasję dla Jezusa, chciałbym zdobyć dla Niego cały świat.
słucham http://radiochrzescijanin.pl/
http://jozjasz.bnx.pl/news.php
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-05-28, 10:08   

Hava, Widać,że to szczęśliwi ludzie no i znają Pismo,Bóg jest Wielki :-) a taka gorliwa Katoliczka to była hehe.Spodobał mi się fragment o Wielkanocy,bardzo ciekawe świadectwa
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Hava
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-30, 12:15   

To jest Brat i Siostra z naszego zboru. Znam ich osobiście i znam ich dzieci. Są wspaniałymi ludźmi.
 
 
Hava
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-30, 19:35   

A tutaj świadectwa ich dziec,i Kasia i Zbyszek - to małżenstwo z naszej społeczności

http://youtu.be/AGc8oaqeopo

http://youtu.be/22pnPibI6eQ


http://youtu.be/Z-lKBSxvsAg


http://youtu.be/W3vAzYHrr18
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-05-30, 19:44   

Cytat:
Ten tekst dotyczy II przykazania a nie ma go w katechizmie KK

Twój upór w nieprawdzie naprawdę jest godniejszy lepszej sprawy. To, co Ty uważasz za II przykazanie, jest dokładnie przedstawione i opisane w Katechizmie Kościoła Katolickiego, jako część I przykazania. Powtarzam Ci to i przypominam jednocześnie, że w Dekalogu jest VIII przykazanie, które zakazuje składać fałszywe świadectwo. Trzeba jasno powiedzieć, że gdy trwa się przy nieprawdzie mimo wykazania błędu, należy mówić o złej woli.

Cytat:
nauczanie KK stawia tradycję ponad Słowo Boże.

Pismo święte i Tradycja są równorzędnymi źródłami Objawienia.

Cytat:
I to jest bardzo poważny problem.

Pół biedy, że nie jest to problem katolików.
 
 
 
Berian 
Student Biblii


Wyznanie: Wierzę w Jezusa
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 686
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-05-30, 19:55   

meritus napisał/a:
Pół biedy, że nie jest to problem katolików.

Bo w większości(żeby nie generalizować tych co znałem) ci katolicy(znałem ich trochę :D ) mają gdzieś słowa zapisane w biblii większość jak słyszy słowo biblia to mówią że ich już głowa boli. ;-)
A jak księdza się spyta to ci powie nie czytaj bo zgłupiejesz.
_________________
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
Gość miłujesz nieprzyjaciół?
 
 
romanszewczuk3 
romanszewczuk3


Wyznanie: protestant
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 62
Wysłany: 2012-05-31, 07:22   

meritus napisał/a:
Cytat:
Ten tekst dotyczy II przykazania a nie ma go w katechizmie KK

Twój upór w nieprawdzie naprawdę jest godniejszy lepszej sprawy. To, co Ty uważasz za II przykazanie, jest dokładnie przedstawione i opisane w Katechizmie Kościoła Katolickiego, jako część I przykazania. Powtarzam Ci to i przypominam jednocześnie, że w Dekalogu jest VIII przykazanie, które zakazuje składać fałszywe świadectwo. Trzeba jasno powiedzieć, że gdy trwa się przy nieprawdzie mimo wykazania błędu, należy mówić o złej woli.

Cytat:
nauczanie KK stawia tradycję ponad Słowo Boże.

Pismo święte i Tradycja są równorzędnymi źródłami Objawienia.

Cytat:
I to jest bardzo poważny problem.

Pół biedy, że nie jest to problem katolików.

Piszesz, że mój upór jest godniejszy lepszej sprawy... Czy jest jakaś lepsza sprawa niż zbawienie???? Czy jest jakaś lepsza sprawa niż Bóg i Jego Słowo? Poucz, powiedz a na pewno sie tym zajmę. A sprawa jest poważna bo to ostrzeżenie przed wszechobecnym bałwochwalstwie panoszącym się w (............) KK.

I jak to jest, że stawiasz na równi ( czyli Biblię i tradycję KK) coś co wzajemnie jest sprzeczne? Czyżby Bóg objawił co innego katolikom a co innego w Swoim Słowie? Czy to znaczy, że Bóg zmienny jest? A zresztą naprawdę szkoda mi czasu, ponieważ (................) masz zakaz dochodzenia do prawdy i nic do ciebie nie dociera. Jeszcze trochę i na pewno poznasz okrutną rzeczywistość jak będziesz trwał w swoim uporze, ale ja nie jestem winny tej krwii. Już nawet nie odpiszę....

Nie używamy określeń, które mogą być dla kogoś obraźliwe.Anna01
_________________
Mam pasję dla Jezusa, chciałbym zdobyć dla Niego cały świat.
słucham http://radiochrzescijanin.pl/
http://jozjasz.bnx.pl/news.php
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2012-05-31, 18:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-05-31, 10:35   

Cytat:
Piszesz, że mój upór jest godniejszy lepszej sprawy... Czy jest jakaś lepsza sprawa niż zbawienie????

Składanie fałszywego świadectwa przeciw braciom katolikom i upór przy nieprawdzie nie prowadzą do zbawienia.

Cytat:
A sprawa jest poważna bo to ostrzeżenie przed wszechobecnym bałwochwalstwie panoszącym się w sekcie jaką jest KK.

Cóż, w Kościele katolickim cześć Boską oddaje się jedynie Bogu. Wydaje mi się, że przez łamanie regulaminu i obraźliwe określanie Kościoła i mnie nikogo nie przekonasz.
 
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-05-31, 11:46   

meritus napisał/a:
Pismo święte i Tradycja są równorzędnymi źródłami Objawienia.

Na prawde równorzędne są ? Daj mi na to dowód.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
ARTI83M 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Mar 2012
Posty: 196
Wysłany: 2012-05-31, 19:06   

meritus napisał/a:

Składanie fałszywego świadectwa przeciw braciom katolikom i upór przy nieprawdzie nie prowadzą do zbawienia.

Ja myślę że nie ma co tu się na co obrażać bo na tym forum każdy przeciw każdemu to czyni więc to chleb powszedni.
A największy prym w tym wiodą ci co są niezdefiniowani czyli jak wiatr zawieje to tak wierzą .
meritus napisał/a:
Cóż, w Kościele katolickim cześć Boską oddaje się jedynie Bogu. Wydaje mi się, że przez łamanie regulaminu i obraźliwe określanie Kościoła i mnie nikogo nie przekonasz.

Cześć boską trzem osobom do tego dochodzi Maria ,papież i rzesza świętych ... .
Ogólnie pomieszanie z poplątaniem.
Wiem wiem to oddawanie czci jest pogrupowane na: low,medium i hard w zależności co komu i dlaczego.

meritus napisał/a:
Pismo święte i Tradycja są równorzędnymi źródłami Objawienia.

S-F ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11