Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Matura to bzdura: Czyli czy Polska to Katolicki kraj?
Autor Wiadomość
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-05-26, 14:22   

nike, Przesladowania będą zawsze,każdy kto Czci Boga i mu ufa będzie niszczony.Nie dałaś sie zastraszyć i za to szacunek Nike :-) brawo
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2012-05-26, 14:25   

To okrucieństwo i może zostawić uraz na całe życie u dziecka w takim wieku.Szokująca historia.Ze mną do podstawówki chodził chłopiec ŚJ.Nie przypominam sobie żeby mu dokuczano, ale to on raczej nas unikał, zawsze trzymał się z boku,/ja też,ale z powodu czytania książek na przerwach :-P , no dobra-na lekcjach pod ławką też/był bardzo cichy.Wtedy jeszcze nie było religii w szkole i chodziliśmy do salki katechetycznej przy kościele.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-05-26, 14:38   

Teraz kochani sa juz inne czasy. kiedy wprowadzili do szkoł religie, to mi zrobilo sie żal moich wnuków, ale nie, to już nie te czasy. teraz dzieci katolikow zazdroszczą dzieciom protestantów,że nie chodza na religie hehehe. Jak cudownie odwróciła sie karta.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
9RP 

Wyznanie: apostolic pentacostal
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1101
Wysłany: 2012-05-26, 14:41   

No fakt jak nie było religii w szkole było lepiej jak chodzi o ietolerancję wśród młodzieży
w mojej klasie nikt nikogo nie pytał o wyznanie
i dopiero gdy sie nawóciłem odkryłem ,ze chodziłem do szkoły z córką pastora zboru ,którego członkiem zostałem
pozdrawiam
_________________
sługa w społeczności
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2012-05-26, 14:59   

Uważam,że religia w szkole to błąd.Od początku mi się to nie podobało.Typowa zagrywka państwa wyznaniowego. Kościoły są do spraw religii, a nie państwowe instytucje.Razi mnie też to,że portrety Gierka, Zawadzkiego,Rapackiego,Lenina,Stalina,Cyrankiewicza /nike wiesz o kim mówię,prawda ;-) / zastąpiono krzyżem.
Jutro przyjdą muzułmanie i powieszą półksiężyc,a pojutrze szaman zamiast gimanastyki wprowadzi tańce przy ognisku? :xpanda: :s_zly:
Religia to religia,państwo to państwo i jedno z drugim nie powinno się mieszać.
Tym bardziej gdy w grę wchodzi nauka wśród dzieci.
Mogę się mylić, ale tak już mam.
 
 
9RP 

Wyznanie: apostolic pentacostal
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1101
Wysłany: 2012-05-26, 15:10   

ta religia to rzym
a rzym to cesarstwo
a cesarstwo to państwo
rzymskie
więc ta religia sama w sobie jest państwem
Dioklecjan zreformował cesarstwo
podzielił je
na diecezje archidiecezje i ptryjarchaty
Konstantyn i następcy tchnęli to do chrześcijaństwa
i przekształcili je na odbicie
cesarstwa z ery dominatu z nieomylnym cesarzem
pontifexsem maxymusem
na czele
czy nie jest wciąż tak
chierarchia w układzie dominatu
z pontfexsem na czele ?
pozdrawiam
_________________
sługa w społeczności
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2012-05-27, 09:09   

nike napisał/a:
Wchodzi do klasy i jak mnie zobaczyła, to zaczęła pociągać nosem i krzyczy co tutaj tak śmierdzi, odwraca się do mnie i mówi aaaa to kocica jeszcze nie wyszła, cala klasa za mna miauuuuuuuuu a przecież dopiero co ze mna przyjaźnie rozmawiali.
Ja zaczęłam uciekać przewrócilam się, z torebki wypadły mi zeszyty z piórnika zawartość, a oni na czele z zakonnicą szatańską miauuuuuuuuu wołali.
potem juz przestrzegałam dokładniej godzin.


To bardzo przykre, co opisałaś. Niestety, istnieją na tym świecie okrutni ludzie, a ta Siostra była okrutna. Przypomniała mi się książka A. Sapkowskiego "Krew Elfów". Opisano tam, jak dzieci ludzi, krasnoludów i elfów wspólnie się bawiły i miały z tego dużo radości. Któryś z bohaterów książki skomentował to w taki sposób, że tym dzieciom rodzice jeszcze nie zdążyli powiedzieć, że mają się nienawidzić.
Tak jest z dziećmi. Dla nich jest wszystko jedno, jaka jest osoba z którą się bawią. Jakiego jest wyznania, jaki ma kolor skóry, czy ma pieniądze czy też nie. Dopiero rodzice i starsze osoby swoimi słowami i zachowaniem "nauczą ich", że inność jest zła, gorsza i wręcz zaraźliwa. :-(
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
Parmenides


Pomógł: 73 razy
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 2012
Wysłany: 2012-05-27, 09:27   

ShadowLady86 napisał/a:
Dopiero rodzice i starsze osoby swoimi słowami i zachowaniem "nauczą ich", że inność jest zła, gorsza i wręcz zaraźliwa.

A następne pytanie brzmi: kto tego nauczył rodziców? :roll:
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2012-05-27, 11:08   

ShadowLady86 napisał/a:
Przypomniała mi się książka A. Sapkowskiego "Krew Elfów". Opisano tam, jak dzieci ludzi, krasnoludów i elfów wspólnie się bawiły i miały z tego dużo radości. Któryś z bohaterów książki skomentował to w taki sposób, że tym dzieciom rodzice
Musiał czytać Ewangelię...
Jezus o tym mówił:
" i powiedział: Zaprawdę mówię wam, jeśli się nie staniecie ponownie jako dzieci, nie będziecie mogli wejść do królestwa niebieskiego." Mat 18:3 br "
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10