Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niewłaściwa forma imienia boskiego
Autor Wiadomość
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-03-18, 21:56   

Kenzo, odwiedzę :-) a ty tłumacza bo to polskie forum a nie angielskie bez urazy.Wątpie byś sam umiał angielski i rozumiał co wkleiłes
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Kenzo 


Wyznanie: Rzymski Katolik
Wiek: 44
Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 351
Skąd: United Kingdom
Wysłany: 2012-03-18, 22:11   

EMET napisał/a:
Posiadać BW8 i mieć w owym wmontowanego 'HALOTA' [najlepiej]
Dalej: kopia do Worda i kopia do Outlooka i dalej na Forum.

Dzieki za odpowiedz, ale niestety u mnie nie pomaga. Po przeniesieniu z Outlooka do okienka forum, hebrajskie czcionki nadal nie sa poprawnie wyswietlane.
EMET napisał/a:
Chodziło mnie nie tyle o czcionki hebrajskie, co o notację Imienia - < y h w h >. Litery hebrajskie piszemy bowiem od prawej do lewej, podczas gdy transkrypcja to już...

To niestety efekt niewlasciwego wyswietlenia czcionek. W miejscu < y h w h > jest tetragram zapisany hebrajskimi literami. Ponadto w calym tekscie HALOT zamiast hebrajskich liter pojawilo sie mnostwo lacinskich znakow.
_________________
Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i od Pana Jezusa Chrystusa. 1 Kor 1:3 (BP)
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2012-03-18, 22:22   

Kenzo napisał/a:
EMET napisał/a:
Posiadać BW8 i mieć w owym wmontowanego 'HALOTA' [najlepiej]
Dalej: kopia do Worda i kopia do Outlooka i dalej na Forum.

Dzieki za odpowiedz, ale niestety u mnie nie pomaga. Po przeniesieniu z Outlooka do okienka forum, hebrajskie czcionki nadal nie sa poprawnie wyswietlane.
EMET napisał/a:
Chodziło mnie nie tyle o czcionki hebrajskie, co o notację Imienia - < y h w h >. Litery hebrajskie piszemy bowiem od prawej do lewej, podczas gdy transkrypcja to już...

To niestety efekt niewlasciwego wyswietlenia czcionek. W miejscu < y h w h > jest tetragram zapisany hebrajskimi literami. Ponadto w calym tekscie HALOT zamiast hebrajskich liter pojawilo sie mnostwo lacinskich znakow.


EMET:
Próbka kopiowania --

DLZ Matthew 22:44 נְאוּם יְהוָה לַאדֹנִי שֵׁב לִימִינִי עַד־אָשִׁית אֹיְבֶיךָ הֲדֹם לְרַגְלֶיךָ׃



HNT Matthew 22:44 נְאֻם יְהֹוָה לַאדֹנִי שֵׁב לִימִינִי עַד־אָשִׁית אֹיְבֶיךָ הֲדֹם לְרַגְלֶיךָ׃



PEH Matthew 22:44 דאמר מריא למרי תב לך מן ימיני עדמא דאסים בעלדבביך תחית רגליך׃


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Kenzo 


Wyznanie: Rzymski Katolik
Wiek: 44
Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 351
Skąd: United Kingdom
Wysłany: 2012-03-18, 22:26   

bartek212701 napisał/a:
Kenzo, odwiedzę :-) a ty tłumacza bo to polskie forum a nie angielskie bez urazy.Wątpie byś sam umiał angielski i rozumiał co wkleiłes

1. Regulamin tego forum nie zabrania wklejania anglojezycznych tekstow.
2. Chociaz znam angielski w dosc dobrym stopniu (od szesciu lat mieszkam w UK i mam angielskich przyjaciol z ktorymi spedzam sporo czasu na konwersacjach), to nie jestem zawodowym tlumaczem. Jesli chcesz mnie sprawdzic, to wybierz kilka zdan dla mnie do tlumaczenia.
3. Nie chcialem popelnic bledow, lub byc podejrzewany o niepoprawne tlumaczenie.
4. Angielski, to najbardziej uzyteczny jezyk miedzynarodowy i gdyby nie byl Ci obcy, to nie widzialbys w tym problemu.
4. Jestes jeszcze mlody, mam nadzieje, ze nie zakonczyles jeszcze edukacji i kiedys cos z tego bedzie...
Pozdrawiam
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-03-18, 22:29   

Kenzo,
Cytat:
4. Jestes jeszcze mlody, mam nadzieje, ze nie zakonczyles jeszcze edukacji i kiedys cos z tego bedzie...
heh bez obaw :-)
Cytat:
4. Angielski, to najbardziej uzyteczny jezyk miedzynarodowy i gdyby nie byl Ci obcy, to nie widzialbys w tym problemu.
Nie jest mi obcy ale mature zdawałem z niemieckiego,bo uznałem,że angielski zdają wszyscy to po co byc takim jak wszyscy a niemiecki jest prostszy :-)
Cytat:
3. Nie chcialem popelnic bledow, lub byc podejrzewany o niepoprawne tlumaczenie.
Na polskim forum po prostu lepiej pisac dla polaków,bo nie każdy umie angielski,myśl o innych kiedy piszesz swoje posta
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Kenzo 


Wyznanie: Rzymski Katolik
Wiek: 44
Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 351
Skąd: United Kingdom
Wysłany: 2012-03-18, 22:30   

EMET napisał/a:
EMET:
Próbka kopiowania --

A to moja probka z Outlooka:
&Aring;rf.yI yhel{a/
_________________
Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i od Pana Jezusa Chrystusa. 1 Kor 1:3 (BP)
 
 
Kenzo 


Wyznanie: Rzymski Katolik
Wiek: 44
Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 351
Skąd: United Kingdom
Wysłany: 2012-03-18, 22:43   

bartek212701 napisał/a:
Nie jest mi obcy ale mature zdawałem z niemieckiego,bo uznałem,że angielski zdają wszyscy to po co byc takim jak wszyscy a niemiecki jest prostszy

Moze kiedys przestaniesz prowadzic zasciankowy tryb zycia i wybierzesz sam do np. UK, lub USA probujac tam uzyskac jakas informacje w jezyku niemieckim :hehe:
Z angielskim do Niemiec jak najbardziej. Nieznajomosc angielskiego na poziome komunikatywnym skazuje Cie niestety na bycie zasciankowcem.
bartek212701 napisał/a:
Na polskim forum po prostu lepiej pisac dla polaków,bo nie każdy umie angielski,myśl o innych kiedy piszesz swoje posta

Wystarczy, ze skorzystaja z tych leksykonow Ci ktorzy angielski znaja. Reszta moze dostrzec problem w braku znajomosci angielskiego i poczuc impuls do jego nauki!
_________________
Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i od Pana Jezusa Chrystusa. 1 Kor 1:3 (BP)
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-03-18, 22:47   

Kenzo, no patrz a co na tym forum szuka taki szlachcic :-) toc tu sami zasciankowce z Polski a nie szlachta z United Kingdom ;-)

W Anglii pewnie Ci cięzko tam Anglikanizm przoduje a nie Katolicyzm ach ;-(
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
din 

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 2289
Wysłany: 2012-03-18, 22:52   

bartek212701 napisał/a:
Jahwe to Jowisz.


Jak to można udowodnić ??
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-03-18, 23:09   

Kenzo, Nie wszyscy userzy znają j. Angielski, wiec co ty masz za satysfakcję z tekstów które wkleiłeś ?
Chyba nie chciałeś się pochwalić,że opanowałeś funkcję kopiuj-----wklej
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Kenzo 


Wyznanie: Rzymski Katolik
Wiek: 44
Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 351
Skąd: United Kingdom
Wysłany: 2012-03-18, 23:28   

bartek212701 napisał/a:
Kenzo, no patrz a co na tym forum szuka taki szlachcic :-) toc tu sami zasciankowce z Polski a nie szlachta z United Kingdom ;-)

W Anglii pewnie Ci cięzko tam Anglikanizm przoduje a nie Katolicyzm ach ;-(

Spotkalem tez osoby z innych krajow, ale nie zapomnij: najpierw wizyta u okolisty, dopiero pozniej zaczniesz dostrzegac zrodla cytowane w naglowkach i Polakow piszacych z innych krajow.
PS. W Anglii bardzo lekko! ;-)
 
 
Kenzo 


Wyznanie: Rzymski Katolik
Wiek: 44
Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 351
Skąd: United Kingdom
Wysłany: 2012-03-18, 23:38   

nike napisał/a:
Kenzo, Nie wszyscy userzy znają j. Angielski, wiec co ty masz za satysfakcję z tekstów które wkleiłeś ?
Chyba nie chciałeś się pochwalić,że opanowałeś funkcję kopiuj-----wklej

To nie ja mam miec satysfakcje z tekstow, ktore wkleilem, tylko osoby, ktore potrafia z tego zrobic uzytek moga odniesc korzysc. Jeszcze raz chce podkreslic, ze wystarczy, ze skorzystaja z tych informacji Ci, ktorzy potrafia skorzystac. Dla nich bylo warto.
Niestety wiekszosc z najlepszych slownikow, leksykonow nie zostala jeszcze przetlumaczona na jezyk polski. Wyjatkiem jest HALOT wydany jako: Wielki słownik hebrajsko-polski i aramejsko-polski Starego Testamentu przez Vocatio, ktorym niestety nie dysponuje.
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2012-03-19, 09:40   

Kenzo, dla przeciwwagi, zobacz tu: http://www.dnkjb.net/
Ciekawe, że współcześni zdecydowali się jednak na formę Jehowa (ang. Jehovah).

Pozdrawiam :-)
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
Kenzo 


Wyznanie: Rzymski Katolik
Wiek: 44
Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 351
Skąd: United Kingdom
Wysłany: 2012-03-19, 10:00   

Eliot napisał/a:
Kenzo, dla przeciwwagi, zobacz tu: http://www.dnkjb.net/
Ciekawe, że współcześni zdecydowali się jednak na formę Jehowa (ang. Jehovah).

Pozdrawiam :-)

LOL
Najbardziej rozbawil mnie ten cytat: " It is touching us personally and we feel profoundly rewarded to see and to think that this is what the Lord Jehovah and his Son Jesus sees. People in Dubai, in the Middle East, China, all through Europe, people from what seems like every island of the Pacific and from South America and unlikely India and Artic regions, all so many places far from each other there are people thinking upon the name of Jehovah. Who are these people? We can't tell really."
Szczegolnie dwa ostatnie zdania, tlum: "Kim sa ci ludzie? Tak naprawde nie jestesmy w stanie powiedziec."

Oczywiscie zawsze byli, sa i beda ludzie, dla ktorych wyniki badan i wiedza najwybitniejszych swiatowych biblistow nie maja wiekszego znaczenia.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-03-19, 10:13   

Kenzo, Nie zgadzasz się z Jehowa, ale zgadzasz się z Jahwe, a tak dokładnie [już wyżej pisałam] według Tory to Jehwa [h] więc jak teraz będzie czytał imię Boga? komara przecedzasz, a wielbłąda połykasz.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10