Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
zielonoświątkowcy a chodzenie po domach
Autor Wiadomość
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-17, 14:06   

Nawiązując do tytułu tego wątku zapytuję, jak należy rozumieć słowa Jezusa o nie przenoszeniu się z domu do domu?
Łuk. 10:1
1. A potem wyznaczył Pan innych, siedemdziesięciu dwóch, i rozesłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam zamierzał się udać.
Łuk. 10:5-7
5. A gdy do jakiegoś domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój domowi temu,
6. A jeśli tam będzie syn pokoju, spocznie na nim pokój wasz, a jeśli nie, wróci do was.
7. W domu tym pozostańcie, jedząc i pijąc to, co u nich jest; godzien bowiem robotnik zapłaty swojej. Nie przenoście się z domu do domu.
(BW)


Dlaczego Jezus zakazał uczniom przenoszenia się z domu do domu?. Jak realizujecie ten zakaz w swojej misji Ewangelizacyjnej?
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2012-01-17, 16:07   

Czyli dla Hardiego jednak jego zbór jest NAJ :-D

Więc po co ta cała gadka o tym, że przynależność do konkretnej religii nie ma znaczenia, skoro dla Was ona miała?

A Hardiego 'tolerancja' mnie nie interesuje. Może sobie chodzić nawet do KK. Tylko przestańcie gadać, że zbór konkretny nie ma dla Was znaczenia. No i pozostaje tzw. współudział w grzechach... jeśli jakaś religia popełnia grzech, np. pochwala bałwochwalstwo... to czy bez skrępowania mógłbym uczestniczyć w społeczności z nimi? Istnieje jeszcze coś takiego jak bałwochwalstwo, którego trzeba unikać?
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-17, 16:36   

Bobo napisał/a:
. Tylko przestańcie gadać, że zbór konkretny nie ma dla Was znaczenia. No i pozostaje tzw. współudział w grzechach... jeśli jakaś religia popełnia grzech, np. pochwala bałwochwalstwo... to czy bez skrępowania mógłbym uczestniczyć w społeczności z nimi?

Istnieje jeszcze coś takiego jak bałwochwalstwo, którego trzeba unikać?


Z tym bałwochwalstwem to masz rację Bobo. Ja opuściłem religię Świadków Jehowy bo nie chciałem bałwanom służyć zgodnie z tym co o bałwanach pisze Izajasz.
Izaj. 2:18-22
18. A bożki doszczętnie zginą.
20. W owym dniu rzuci człowiek kretom i nietoperzom swoje bałwany srebrne i swoje bałwany złote, które sobie zrobił, aby im się kłaniać,
21. A wejdzie do jaskiń skalnych i do szczelin między opokami ze strachu przed Panem i przed blaskiem jego majestatu, gdy powstanie, aby wstrząsnąć ziemią.
22. Dajcie sobie spokój z człowiekiem, który wart tyle, co tchnienie w jego nozdrzach! Bo za co można go uważać?

Izajasz nazywa człowieka który przewodzi w religii bałwanem. I tak CK jest takim człowiekiem którego ŚJ uważają za swojego przewodnika i nauczyciela, dlatego mu służą.
Wymówiłem posłuszeństwo takim przewodnikom i nie uczestniczę w tym bałwochwalstwie. Ale co mówią ŚJ?. Mówią że trzeba wrócić do tego bałwochwalstwa i słuchać człowieka bo on jest kimś ważnym. Niestety, Izajasz mówi wyraźnie "Dajcie sobie spokój z człowiekiem,"
Dałem sobie spokój z człowiekiem i nie mam już bałwanów za przewodników.
Radzę postąpić tak wszystkim ŚJ i innym, bo po co czcić stworzenie zamiast Stwórcy?.
Cześć stworzeniu oddaje mu się przez posłuszeństwo. Trzeba więcej słuchać Boga niż ludzi. To Bóg ma być czczony przez posłuszeństwo a nie człowiek który to wymusza na bałwochwalcach.

"Istnieje jeszcze coś takiego jak bałwochwalstwo, którego trzeba unikać?" Więc unikaj!.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2012-01-17, 16:40   

Bobo napisał/a:
Czyli dla Hardiego jednak jego zbór jest NAJ :-D

eeee tam, znam zbory, które bardziej mi się podobają, ale mam za daleko 8-) poza tym poznałem niedawno taki jeden całkowicie poza denominacyjny, byłem tam dwa razy i baaardzo się zbudowałem, możliwe, że zacznę chodzić do niego... nawet przedział wiekowy ciekawszy bo 30-35 lat :mrgreen: i godziny nabo fajniejsze bo 11:00, a nie o 15:00, itd. 8-)

A co do bałwochwalstwa to trzyma się od niego z daleka, poza tym chyba każdy widzi co jest grane i sam może podjąć decyzje, ale nie ma czegoś takiego jak jedynozbawcze wyznanie (jak to niektórzy fałszywie chcą nam to przedstawić)...

Jezus powiedział: "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie" (Jana 14.6) A niektórzy fałszywi nauczyciele mówią: "Nasza organizacja jest drogą i prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze nią."
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2012-01-17, 16:40   

Lucyfer napisał/a:
Z tym bałwochwalstwem to masz rację Bobo


Nie sil się, Bobo twoich postów ani nie czyta, ani nie odpisze.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2012-01-17, 16:45   

Bobo napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
Z tym bałwochwalstwem to masz rację Bobo


Nie sil się, Bobo twoich postów ani nie czyta, ani nie odpisze.

przecież już to zrobił, tylko, że nie wiedział co odpisać na mocne BIBLIJNE argumenty, więc odpisał trzy po trzy, ale jednak odpisał 8-)
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-17, 17:02   

Bobo napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
Z tym bałwochwalstwem to masz rację Bobo


Nie sil się, Bobo twoich postów ani nie czyta, ani nie odpisze.
Ja to piszę nie tylko ze względu na ciebie ale i ty skorzystasz gdy opuścisz swoją religię i przestaniesz uprawiać bałwochwalstwo i go zachwalać.
Bóg traktuje wszystkie religie podobnie bo wie że w nich jest lud Boży. Przyjdzie czas że ten lud wyjdzie i ty wyjdziesz ze swojej religii. Wtedy poznasz Boga.
Dziś możemy się sprzeczać a jutro będziemy przyjaciółmi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10