Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Charyzmaniacy według prof. Waltera Veitha
Autor Wiadomość
D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-03, 20:31   

adzient napisał/a:
D. R. napisał/a:
Wy czytacie Biblię, tak, aby się zgadzało z książkami Ellen White.

Wy słuchacie papieża tak aby się słowa zgadzały z biblia.
Każdy frajer Ci to powie.

Wy czytacie pismo tak ,aby się zgadzało z tradycją.


To nie słuchaj papieża ani nas, ale najpierw przejrzyj dobrze swoje podwórko. Tak powinno się robić. Ja przejrzałem, bo też miewałem wątpliwości, i zostałem. Ty zostajesz, bo nie przejrzałeś.
 
 
adzient 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1979
Skąd: Elblag
Wysłany: 2011-10-03, 20:32   

D. R. napisał/a:
My w Kościele też mamy tzw. widzące, choćby s. Faustynę, ale po pierwsze- nie obowiązuje nas wiara w prawdziwość tego, po drugie- to jej widzenia badano na zgodność z Objawieniem, czy nie przeczy, a nie odwrotnie. A u was Biblię bada się tak, aby była zgodna z widzeniami White. I w Kościele mamy "Pisma i Tradycja". a u Ciebie: "Biblia i Ellen White". Choć powinno być właściwie: "Ellen White i Biblia".

Te Wasze widzenia ,które uprawia szatan są sprzeczne z Biblią.

Jeżeli nie masz nic do dodania na temat Pisma to żegnam.
 
 
adzient 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1979
Skąd: Elblag
Wysłany: 2011-10-03, 20:34   

D. R. napisał/a:
To nie słuchaj papieża ani nas, ale najpierw przejrzyj dobrze swoje podwórko. Tak powinno się robić. Ja przejrzałem, bo też miewałem wątpliwości, i zostałem. Ty zostajesz, bo nie przejrzałeś.

Nie interesuje mnie podwórko .
nie interesują mnie żadne społeczności i nie przykładam wagi do spraw organizacyjnych.
Badam nauki z Biblią a Adwentyści według mnie, nauczają zgodnie z Biblią.
inni protestanci są blisko .Kościół katolicki jest w tym temacie daleko w tyle.

Żegnam i pozdrawiam.
 
 
adzient 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1979
Skąd: Elblag
Wysłany: 2011-10-03, 20:37   

D. R. napisał/a:
I jeśli naprawdę cenisz prawdę i chcesz być w prawdzie, to radzę Ci z serca, abyś wnikliwie poczytał o tej White, o adwentystach itd.

Czerpię nauki tylko z Pisma i nie interesuje mnie rozmowa o E.W.

D. R. napisał/a:
I naprawdę postaraj się też z innych opracowań, bo adwentyści będą wiele zakrywać i mącić.

Oskarżasz i oskarżasz.
To świadczy o duchu jakiego masz.

Żal mi Cię.
 
 
janowski
zbanowany

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 924
Wysłany: 2011-10-03, 20:39   

D. R. napisał/a:
Ja przejrzałem, bo też miewałem wątpliwości, i zostałem. Ty zostajesz, bo nie przejrzałeś.


Bez sensu.
Skoro ty zostales bo przejrzales to i twoj adwersarz skoro zostal to i przejrzal.
A ty piszesz ze nie przejrzal czyli bez sensu.
_________________
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum
 
 
D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-03, 20:43   

wolumen napisał/a:
D. R. napisał/a:
Katechizm jest czym? Drugą Biblią? W istocie może być, bo tam jest wszystko podparte Biblią.


Zastosujmy alegorie.

Jesli Biblia to 'stol z litego drewna o solidnych nogach, nieprzewracalny' to KKK to 'stol z plyty pilsniowej z powylamanymi nogami'



Katechizm (gr. κατηχητικός) – to podsumowanie lub objaśnienie doktryny, tradycyjnie używane w chrześcijańskiej nauce religii.
Katechizmy to podręczniki doktryny, zwykle pisane w formie pytań i odpowiedzi dla łatwiejszego zapamiętania. Taka forma jest czasem używana także w kontekstach pozareligijnych lub świeckich.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Katechizm

Wystarczy? Mam nadzieję, że tak. Trzeba najpierw zacząć od przeczytania, choćby w Wikipedii, co dane słowo znaczy. A nie powtarzać jak papuga brednie sekciarzy.
 
 
D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-03, 20:45   

Którzy to sekciarze sami mają takie katechizmy, tylko ich tak nie nazywają. Bo Kościół katolicki ma "katechizm", to oni swoim mówią, że nie mają.

Heh, ja mam np. w domu jak byka KATECHIZM świadków Jehowy, w postaci pytań i odpowiedzi na temat doktryny. Nosi to tytuł "Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne...". Tylko oczywiście nie nazwali tego katechizmem, żeby nie było jak katolicy.
 
 
janowski
zbanowany

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 924
Wysłany: 2011-10-03, 20:50   

D. R. napisał/a:
Katechizm (gr. κατηχητικός) – to podsumowanie lub objaśnienie falszywych doktryn, tradycyjnie używane w katolickiej nauce religii.
Katechizmy to podręczniki doktryny, zwykle pisane w formie pytań i odpowiedzi dla łatwiejszego zapamiętania. Taka forma jest czasem używana także w kontekstach pozareligijnych lub świeckich.
 
 
D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-03, 23:07   

Sentencja na wieczór, moja.

Sekciarz wymachuje Biblią i obrzydza Tradycję, bo tej Tradycji zwyczajnie nie ma. Łapie za Biblię, daną mu przez Kościół Katolicki-jako kanon, i używa sobie na tym. Obrzydzając innym Tradycję, a BIBLIA TO TRADYCJA, ale zapisana. Sekciarz nie ma Tradycji Apostolskiej Kościoła, więc nie może się na nią powołać. Ale posługuje się Tradycją w postaci Pism i oszukuje ludzi, obrzydzając ile może Tradycję. Powstał całkiem niedawno i jego Tradycją jest założyciel sekty, zazwyczaj fałszywy prorok.
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2011-10-04, 09:43   

jego spokojny styl pisania i doprowadzanie rozmówcy do wrzenia, iście przypomina yz ..
Ostatnio zmieniony przez kesja 2011-10-04, 12:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gilgamesz 


Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 172
Wysłany: 2011-10-04, 12:09   

Tradycja
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2011-10-04, 12:24   

D. R. napisał/a:
Sentencja na wieczór, moja.

Sekciarz wymachuje Biblią i obrzydza Tradycję, bo tej Tradycji zwyczajnie nie ma. Łapie za Biblię, daną mu przez Kościół Katolicki-jako kanon, i używa sobie na tym. Obrzydzając innym Tradycję, a BIBLIA TO TRADYCJA, ale zapisana. Sekciarz nie ma Tradycji Apostolskiej Kościoła, więc nie może się na nią powołać. Ale posługuje się Tradycją w postaci Pism i oszukuje ludzi, obrzydzając ile może Tradycję. Powstał całkiem niedawno i jego Tradycją jest założyciel sekty, zazwyczaj fałszywy prorok.


kościół krk NIE DAŁ Biblii ...i robił WSZYSTKO by jak najdłużej jej nie znano nie czytano.
kk siebie uczynił największą sekta a potem uczynił sobie Islam ,który teraz trzyma go w garści odgrażajac sie papiezowi.

kk oblókł sie w szaty Aarona przywłąszczył sobie Biblie a czci bogi babilonu -
.
kiedy został usunięty --- dzisiaj pisze ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 3,74 sekund. Zapytań do SQL: 11