Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Adwentyści
Autor Wiadomość
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2011-10-02, 20:53   

adzient napisał/a:
D. R. napisał/a:
I co z tym "Babilonem" i "bestią" wobec rzymskiego katolicyzmu? Dalej czy już nie?


Czytaj Ap 7 :

(1) I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, mających siedem czasz, i tak się do mnie odezwał: Chodź, pokażę ci sąd nad wielką wszetecznicą, która rozsiadła się nad wielu wodami, (2) z którą nierząd uprawiali królowie ziemi, a winem jej nierządu upijali się mieszkańcy ziemi. (3) I zaniósł mnie w duchu na pustynię. I widziałem kobietę siedzącą na czerwonym jak szkarłat zwierzęciu, pełnym bluźnierczych imion, mającym siedem głów i dziesięć rogów. (4) A kobieta była przyodziana w purpurę i w szkarłat, i przyozdobiona złotem, drogimi kamieniami i perłami; a miała w ręce swej złoty kielich pełen obrzydliwości i nieczystości jej nierządu. (5) A na czole jej wypisane było imię o tajemniczym znaczeniu: Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. (6) I widziałem tę kobietę pijaną krwią świętych i krwią męczenników Jezusowych.


(...) Tu trzeba umysłu obdarzonego mądrością. :mrgreen:


...Siedem głów, to siedem pagórków "

Jakie miasto jest rozciąga się na siedmiu pagórkach ?
Czy to nie Watykan ?
Kto jest matką wszetecznic (innych kościołów) ?
Kto jest pijany krwią świętych (inkwizycja) ?
Kto jest największym bluźniercą (zwierzchnik) ?
Kto politykuje wraz z królami (ten bluźnierca) ?

Nie mów mi ,że nie dostrzegasz tu aluzji ? :crazy:

Zapomniałeś o wyprawach krzyżowych ,,Ci to dopiero namordowali >> Rzymianie ,miasto Rzym , metropolia czyli kobieta , córa babilońska ,wszetecznica
_________________

 
 
D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-02, 21:56   

adzient napisał/a:
D. R. napisał/a:
A dla chrześcijan Chrystus Jezus zawsze był i jest Panem.

Nie papież ?

Wszak przed nim padacie jak przed Bogiem.


Sam wydajesz świadectwo o swojej[.........................]Anna01
Na resztę Twego pisania nawet nie opowiadam. Szkoda czasu.
Ale przeczytam, tak, to nawet intrygujące, jakaś rozrywka.
Oby tylko inni nie brali tego poważnie.

D.R panuj nad emocjami. Anna01
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2011-10-02, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-02, 22:05   

adzient napisał/a:
Adzient napisał/a:
Mówiłeś coś o fałszywych proroctwach.Czekam na wyszczególnienie ich tu. :mrgreen:


D.R. napisał/a:

http://ellenwhite.dekalog.pl/przeciw/zycie_egw.htm


Nadal czekam na te rewelacje.
Nie zasłaniaj się linkami.

Rozmawiałem osobiście z autorami tej strony.
Tezy wymyślili sobie sami.
Wystarczy zestawić ich zarzuty z tekstami autorki.Zazwyczaj teksty mówią o czymś zupełnie innym.

Autor podawał mi teksty E.White po czym twierdził,że takich nauk w Piśmie nie ma.Kiedy podawałem mu teksty z Pisma zlekceważył to.

Możesz coś skopiować.Pośmiejemy się razem . :mrgreen:

D. R. napisał/a:
"William Miller – farmer, kaznodzieja, były kapitan armii amerykańskiej – był inicjatorem tzw. „ruchu drugiego adwentu”, który w latach 1831-1844 przetoczył się przez większą część Ameryki w postaci wielkiego ożywienia religijnego. Opierając się na swoich studiach proroctw starotestamentowej Księgi Daniela, Miller wraz ze współpracownikami obliczyli, że Jezus powróci na ziemię 22 października 1844 roku. Kiedy Jezus nie pojawił się, uczestnicy ruchu doświadczyli tego, co nazwano później „wielkim rozczarowaniem”."

http://www.adwent.pl/historia.php

Po co mi to piszesz ?
Miller był Baptystą , a ja nim nie jestem.

Zlewka.


Skoro był Miller baptystą, to dlaczego podają na stronie Twojej organizacji, że są jego spadkobiercami ? Baptystów ?

Co do White.
W książce pt. "Doświadczenia i widzenia" (wyd. polskie 1935 r.), której przedruku dziś się raczej nie wznawia, a stare wydania ukrywa przed nowymi wyznawcami, E. White opisywała swoje widzenia.
Relacjonowała ona, że:

"wkrótce usłyszymy głos Boga jako szum wielu wód, który nas powiadomi o przyjściu Jezusa, z podaniem dnia i godziny. Żyjący święci w liczbie 144 000 zrozumieją ten głos, podczas gdy bezbożni uważać go będą za grzmot i trzęsienie ziemi" s.11 (por. Mk 13:32, Dz 1:7).
Opisując zmartwychwstanie mające odbyć się za jej życia (zmarła w 1915 r.) pisała:

"Gdy 144 000 poznało swych przyjaciół, których śmierć im zabrała zawołali: Alleluja i w tym momencie byliśmy przemienieni i podjęci wraz z nimi w powietrze na spotkanie Pana". (s.12).

"lecz teraz już prędko czas się wypełni i to, czego myśmy się nauczyli w przeciągu kilku lat, muszą inni się nauczyć w przeciągu kilku miesięcy",(s.52).
 
 
D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-02, 22:13   

I uświadom sobie wreszcie, że Twój `adwent` wywodzi się z i dotyczył KONKRETNYCH DAT, wyznaczanych przez konkretnych ludzi. Ale teraz się to maskuje i mówi wyznawcom, że to chodzi o adwent jako oczekiwanie. Kościół inaczej traktował i traktuje ADWENT, my to traktujemy jako nieustanne oczekiwanie na Pana, i nawet nie tyle na Paruzję, bo my spotkamy się z Panem już po śmierci cielesnej, ale nasz Adwent jest okresem poprzedzającym wspomnienie Bożego Narodzenia. A na każdej Eucharystii i w sercach wiernych mówimy: "Chrystus umarł, Chrystus Zmartwychwstał, Chrystus POWRÓCI". Nawet dziś to wypowiadałem.
A wy wywodzicie się z tzw. ruchów adwentystycznych, które polegały na wyznaczaniu dat. Tylko teraz już się o tym szarym członkom nie mówi.
To jeszcze pochyliłem się i dałem trochę komentarza.
 
 
D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-02, 22:21   

Aha, czyli jednak Jezus to archanioł Michał.
Czyli "Trójca Święta" adwentystów to: Ojciec, archanioł Michał i Duch Św. I nazywacie się chrześcijanami ?

I wszystko jasne, jak mówił Siara.
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2011-10-03, 11:14   

Adzient napisał/a:
Mówiłeś coś o fałszywych proroctwach.Czekam na wyszczególnienie ich tu. :mrgreen:

Właśnie fałszywe proroctwa zgubiły ten naród i spowodowały że popadł on w pychę !!!!
http://pielgrzymka.konin....=article&id=249
http://www.wieczernik.pl/...dy-jacobs-2005r
_________________

 
 
D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-03, 16:16   

A co do adwentystów i fałszywych proroctw, to czuję się w obowiązku jeszcze podkreślić jedno.
Niech Adzient wybiera, czy chce być w czymś, co wywodzi się z fałszywych proroctw i nie jest od Boga, czy chce faktycznie mieć czyste sumienie i być w prawdzie. Kościół Katolicki może nawet zostawić na boku, ale lepiej żeby był bezwyznaniowy, poza instytucjonalnym wyznaniem, niż w czymś, co jest błędem i w dodatku walczy z Kościołem. Bo walczą. I to w ordynarny sposób. Żeby potem nie obudził się z ręką... wiadomo gdzie.
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2011-10-03, 17:18   

D. R. napisał/a:
A co do adwentystów i fałszywych proroctw, to czuję się w obowiązku jeszcze podkreślić jedno.
Niech Adzient wybiera, czy chce być w czymś, co wywodzi się z fałszywych proroctw i nie jest od Boga, czy chce faktycznie mieć czyste sumienie i być w prawdzie. Kościół Katolicki może nawet zostawić na boku, ale lepiej żeby był bezwyznaniowy, poza instytucjonalnym wyznaniem, niż w czymś, co jest błędem i w dodatku walczy z Kościołem. Bo walczą. I to w ordynarny sposób. Żeby potem nie obudził się z ręką... wiadomo gdzie.

Mój "kościół " [zbór] czyli założony przez Jezusa nie jest zarejestrowany w ludzkich sądach tu na ziemi i nie musi mieć tu na ziemi od nikogo zgody żeby wyznawać prawdziwą wiarę!!!
_________________

 
 
D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-03, 18:37   

janwisniewski68 napisał/a:
D. R. napisał/a:
A co do adwentystów i fałszywych proroctw, to czuję się w obowiązku jeszcze podkreślić jedno.
Niech Adzient wybiera, czy chce być w czymś, co wywodzi się z fałszywych proroctw i nie jest od Boga, czy chce faktycznie mieć czyste sumienie i być w prawdzie. Kościół Katolicki może nawet zostawić na boku, ale lepiej żeby był bezwyznaniowy, poza instytucjonalnym wyznaniem, niż w czymś, co jest błędem i w dodatku walczy z Kościołem. Bo walczą. I to w ordynarny sposób. Żeby potem nie obudził się z ręką... wiadomo gdzie.

Mój "kościół " [zbór] czyli założony przez Jezusa nie jest zarejestrowany w ludzkich sądach tu na ziemi i nie musi mieć tu na ziemi od nikogo zgody żeby wyznawać prawdziwą wiarę!!!


Czyli jesteś sobie sam papieżem, kościołem, Duchem Świętym i wszystkim innym. Skoro tak, Twój wybór.
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2011-10-03, 19:03   

D. R. napisał/a:
janwisniewski68 napisał/a:
D. R. napisał/a:
A co do adwentystów i fałszywych proroctw, to czuję się w obowiązku jeszcze podkreślić jedno.
Niech Adzient wybiera, czy chce być w czymś, co wywodzi się z fałszywych proroctw i nie jest od Boga, czy chce faktycznie mieć czyste sumienie i być w prawdzie. Kościół Katolicki może nawet zostawić na boku, ale lepiej żeby był bezwyznaniowy, poza instytucjonalnym wyznaniem, niż w czymś, co jest błędem i w dodatku walczy z Kościołem. Bo walczą. I to w ordynarny sposób. Żeby potem nie obudził się z ręką... wiadomo gdzie.

Mój "kościół " [zbór] czyli założony przez Jezusa nie jest zarejestrowany w ludzkich sądach tu na ziemi i nie musi mieć tu na ziemi od nikogo zgody żeby wyznawać prawdziwą wiarę!!!


Cytat:
Czyli jesteś sobie sam papieżem, kościołem, Duchem Świętym i wszystkim innym. Skoro tak, Twój wybór.

Nie wiem czy mam się z tego śmiać czy płakać ???
W kościele [zborze ]Jezusa nie ma papieża . Jezus powiedział że przyszedł pozbierać rozproszone owce Izraela , ale została dana wszystkim narodom szansa do wejścia do Izraela po przez nowe przymierze [drugie stadko] My mamy tylko Jezusa za nauczyciela i mistrza jak powiedział sam Jezus i on jest głową swojego zboru i tej władzy nikomu nie przekazał o wszystkim jest w biblii i wszyscy z Jezusem służymy jednemu Bogu , Bogu Ojcu Świętemu który jest w niebie jak Jezus mówił wszyscy którzy uwierzyli i zostali ochrzczeni duchem świętym czyli duchem od Boga którego to wcześniej jako pierwszy otrzymał Jezus stanowimy jedno ciało itd. Biblia !!!!
Jak można uwierzyć i jak trzeba być zaślepionym żeby uwierzyć że ci co nie wykonują żadnego przykazania Boga mogą należyć do zboru Jezusa i mogą nazywać się chrześcijanami..
Cytat:
Czyli jesteś sobie sam papieżem, kościołem, Duchem Świętym i wszystkim innym. Skoro tak, Twój wybór.

Tak chrześcijanin jest cegiełką kościoła Jezusa i jest duchem świętym który to po śmierci ciała fizycznego idzie do nieba. Najprościej dla niewtajemniczonych.Człowiekiem jest się z ducha tak jak żydem jest się z ducha i jak chrześcijaninem jest się z ducha z ciała fizycznego nie ma różnicy bo ciało fizyczne jest zwierzęce..
_________________

Ostatnio zmieniony przez janwisniewski68 2011-10-03, 19:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
janowski
zbanowany

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 924
Wysłany: 2011-10-03, 19:10   

D. R. napisał/a:
Czyli jesteś sobie sam papieżem


A co to za figura ten papiez?
Sluga szatana. Ot co.
_________________
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2011-10-03, 19:14   

wolumen napisał/a:
D. R. napisał/a:
Czyli jesteś sobie sam papieżem


A co to za figura ten papiez?
Sluga szatana. Ot co.

Apokalipsa mówi o kimś kto okrywa się purpurą i szkarłatem i od kogo dostał władzę i tron..
_________________

 
 
D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-03, 20:06   

wolumen napisał/a:
D. R. napisał/a:
Czyli jesteś sobie sam papieżem


A co to za figura ten papiez?
Sluga szatana. Ot co.


Sługa, tak, Chrystusa.
 
 
D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-03, 20:12   

janwisniewski68 napisał/a:
wolumen napisał/a:
D. R. napisał/a:
Czyli jesteś sobie sam papieżem


A co to za figura ten papiez?
Sluga szatana. Ot co.

Apokalipsa mówi o kimś kto okrywa się purpurą i szkarłatem i od kogo dostał władzę i tron..


Papież nosi białą sutannę.

A tak poza tym, Pan się zwyczajnie powinien wstydzić i klękać na kolana przed Bogiem za te obelgi i oczernianie drugiego człowieka. To obrzydliwe! OBRZYDLIWE. Siwa głowa a takie głupoty wypisywać. Kogo nazywasz szatanem i jakimś diabłem? Starszego człowieka, który tyle dobra na świecie rozsiał ??! Mam na myśli choćby Jana Pawła II.
Jakiemuś gówniarzowi tutaj jeszcze się nie dziwię, ale starszemu człowiekowi naprawdę się dziwię. Zazdrość i pycha panu mózg wyżera, i nienawiść. I szatan rzuca takie obelgi przez pana. Mimo wszystko obiecuję modlitwę.

Żegnam.
 
 
janowski
zbanowany

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 924
Wysłany: 2011-10-03, 20:16   

D. R. napisał/a:
A tak poza tym, Pan się zwyczajnie powinien wstydzić i klękać na kolana przed Bogiem za te obelgi i oczernianie drugiego człowieka. To obrzydliwe! OBRZYDLIWE. Siwa głowa a takie głupoty wypisywać. Kogo nazywasz szatanem i jakimś diabłem? Starszego człowieka, który tyle dobra na świecie rozsiał ??! Mam na myśli choćby Jana Pawła II.
Jakiemuś gówniarzowi tutaj jeszcze się nie dziwię, ale starszemu człowiekowi naprawdę się dziwię. Zazdrość i pycha panu mózg wyżera, i nienawiść. I szatan rzuca takie obelgi przez pana. Mimo wszystko obiecuję modlitwę.



Wojtyla rowniez byl sluga szatana. To nie jest moja wina.

Ja gowniarz? Nie jadlem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12