Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co musiałbym robić żebym (gdybym) został Adwentystą
Autor Wiadomość
Jasior 


Wyznanie: Wierzący, Chrześcijanin
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 736
Skąd: Okolice
Wysłany: 2011-09-13, 12:35   

To która religia wykonuje nakaz Pana Jezusa i głosi dobrą nowinę??? Chyba tylko jedna. Ta prawdziwa.
Proszę mi tu pogłosić, zanim nadejdzie koniec.


(Mateusza 24:14) 14 I ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; a potem nadejdzie koniec(...)

(Marka 13:10) 10 I wszystkim narodom musi być najpierw głoszona dobra nowina.

(Łukasza 7:22) (...)biednym jest opowiadana dobra nowina(...)

(2 Koryntian 4:2-3) (...). 3 Jeśli więc oznajmiana przez nas dobra nowina istotnie jest zasłonięta, to jest zasłonięta wśród tych, którzy giną(...)

(Galatów 1:11-12) 11 Oświadczam wam bowiem, bracia, że dobra nowina, którą oznajmiłem jako dobrą nowinę, nie jest niczym ludzkim; 12 bo ani jej nie przyjąłem od człowieka, ani jej nie byłem uczony, chyba że przez objawienie od Jezusa Chrystusa.

(1 Tesaloniczan 1:4-5) 4 Wiemy bowiem, bracia umiłowani przez Boga, że zostaliście przez niego wybrani, 5 ponieważ dobra nowina, którą głosimy, nie dotarła do was przez samą tylko mowę, lecz także przez moc i ducha świętego, i głębokie przekonanie(...)

(1 Piotra 1:25-2:2) 25 lecz wypowiedź Jehowy trwa na wieki”. Otóż tą „wypowiedzią” jest to, co zostało wam oznajmione jako dobra nowina. 2 Odrzućcie zatem wszelkie zło i wszelki podstęp, a także obłudę i zawiść oraz wszelką obmowę 2 i jak nowo narodzone dzieciątka (...)
_________________
Nie wiem, co się na świecie zrobiło! Zaczynają teraz umierać tacy ludzie, którzy dawniej nigdy nie umierali.
Julian Tuwim
 
 
askaou 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 444
Skąd: Maroko
Wysłany: 2011-09-13, 14:01   

Jasior napisał/a:
To która religia wykonuje nakaz Pana Jezusa i głosi dobrą nowinę??? Chyba tylko jedna. Ta prawdziwa.
Proszę mi tu pogłosić, zanim nadejdzie koniec.


(Mateusza 24:14) 14 I ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; a potem nadejdzie koniec(...)

(Marka 13:10) 10 I wszystkim narodom musi być najpierw głoszona dobra nowina.

(Łukasza 7:22) (...)biednym jest opowiadana dobra nowina(...)

(2 Koryntian 4:2-3) (...). 3 Jeśli więc oznajmiana przez nas dobra nowina istotnie jest zasłonięta, to jest zasłonięta wśród tych, którzy giną(...)

(Galatów 1:11-12) 11 Oświadczam wam bowiem, bracia, że dobra nowina, którą oznajmiłem jako dobrą nowinę, nie jest niczym ludzkim; 12 bo ani jej nie przyjąłem od człowieka, ani jej nie byłem uczony, chyba że przez objawienie od Jezusa Chrystusa.

(1 Tesaloniczan 1:4-5) 4 Wiemy bowiem, bracia umiłowani przez Boga, że zostaliście przez niego wybrani, 5 ponieważ dobra nowina, którą głosimy, nie dotarła do was przez samą tylko mowę, lecz także przez moc i ducha świętego, i głębokie przekonanie(...)

(1 Piotra 1:25-2:2) 25 lecz wypowiedź Jehowy trwa na wieki”. Otóż tą „wypowiedzią” jest to, co zostało wam oznajmione jako dobra nowina. 2 Odrzućcie zatem wszelkie zło i wszelki podstęp, a także obłudę i zawiść oraz wszelką obmowę 2 i jak nowo narodzone dzieciątka (...)


Mnie sie wydaje, ze to nie chodzi o caloksztalt nauk gloszonych przez dane koscioly. Mam na mysli dobra nowine. Dobra nowina to Ewangelia, to wspaniala wiadomosc dla calego rodzaju ludzkiego, ze pojawil sie juz Mesjasz Pan, ze wybawil rodzaj ludzki, ze kazdy kto wzywa Jego imienia, kocha, zyje moralnie i sprawiedliwie, moze liczyc na laske Boza i byc zapisanym w Ksiedze Zywota. To jest dobra nowina. Nie ma czegos takiego jak wlasciwa denominacja.

Ostatecznie bedziemy rozliczani z naszych uczynkow i z milosci. A na czym polega milosc do Boga ?

(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie. 1J 5,3
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-09-13, 14:31   

askaou napisał/a:
Mnie sie wydaje, ze to nie chodzi o caloksztalt nauk gloszonych przez dane koscioly. Mam na mysli dobra nowine. Dobra nowina to Ewangelia, to wspaniala wiadomosc dla calego rodzaju ludzkiego, ze pojawil sie juz Mesjasz Pan, ze wybawil rodzaj ludzki, ze kazdy kto wzywa Jego imienia, kocha, zyje moralnie i sprawiedliwie, moze liczyc na laske Boza i byc zapisanym w Ksiedze Zywota. To jest dobra nowina. Nie ma czegos takiego jak wlasciwa denominacja.


:-D

No zgoda z tym głoszeniem dobrej nowiny,ale co z tymi,ktorzy żyli i pomarli przed wejsciem na świat tej dobrej nowiny,z tymi milionami,a może i większą ilością ludzi,
którzy przeminęli,nie znając dobrej nowiny?
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
askaou 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 444
Skąd: Maroko
Wysłany: 2011-09-13, 15:29   

Jachu napisał/a:
askaou napisał/a:
Mnie sie wydaje, ze to nie chodzi o caloksztalt nauk gloszonych przez dane koscioly. Mam na mysli dobra nowine. Dobra nowina to Ewangelia, to wspaniala wiadomosc dla calego rodzaju ludzkiego, ze pojawil sie juz Mesjasz Pan, ze wybawil rodzaj ludzki, ze kazdy kto wzywa Jego imienia, kocha, zyje moralnie i sprawiedliwie, moze liczyc na laske Boza i byc zapisanym w Ksiedze Zywota. To jest dobra nowina. Nie ma czegos takiego jak wlasciwa denominacja.


:-D

No zgoda z tym głoszeniem dobrej nowiny,ale co z tymi,ktorzy żyli i pomarli przed wejsciem na świat tej dobrej nowiny,z tymi milionami,a może i większą ilością ludzi,
którzy przeminęli,nie znając dobrej nowiny?


Kazdego Bog oceni wedlug mozliwosci jakie danej osobie zostaly dane. Mam na mysli mozliwosci nie tylko takie, jak to czy dana osoba miala w reku Biblie, ale bardziej mozliwosci intelektualne oraz mentalne.

Podam przyklad. Mimo, ze psychopatia nie jest uznawana jako jednostka chorobowa (tzn nikt uznany psychopata na podstawie orzeczenia psychologa/psychiatry nie moze sie wywinac od odpowiedzialnosci karnej) to taka osoba ma bardzo ciezkie zycie z prostego powodu. Otoz, psychopata nie potrafi odrozniac dobra od zla. Czyz to nie jest najstraszniejszy ze scenariuszy? Nie sile sie tu na rozwazania czy to dzialanie zlego ducha, czy tez nie, po prostu stwierdzam fakt. I teraz jak taka jednostke osadzi kiedys Bog? Wiadomo, ze inaczej, niz zwyklego czlowieka, ktory po prostu postanowil czynic zlo, mimo ze potrafil powiedziec co dobre a co zle.

Nie wierze, ze ludzie beda sadzeni grupowo. Kazdemu sie uzbieralo, kazdy tez odebral okreslone wychowanie (kochajacy rodzice vs rodzic alkoholik, gwalciciel itp) i ma pewne ograniczenia. Nie wierze w zbawcza moc lub jedyne wlasciwe prowadzenie jakiegokolwiek zgromadzenia. Jedynym swiatlem jest Biblia i to co Pan zechce objawic kazdemu z osobna. Co nie znaczy, ze w chwilach trudnych nie mozna poprosic ludzi dobrej woli o modlitwe. Nie zawachalabym sie poprosic o taka modlitwe moje kolezanki katoliczki. Pod warunkiem, oczywiscie, ze modlitwa bylaby skierowana do Boga Ojca , w imieniu Jezusa :mrgreen:
 
 
Jasior 


Wyznanie: Wierzący, Chrześcijanin
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 736
Skąd: Okolice
Wysłany: 2011-09-13, 16:52   

Marek napisał że MUSI być głoszona.
(Marka 13:10) 10 I wszystkim narodom musi być najpierw głoszona dobra nowina.

i to wszystkim narodom.
A my nawet nie wiemy co to jest?
_________________
Nie wiem, co się na świecie zrobiło! Zaczynają teraz umierać tacy ludzie, którzy dawniej nigdy nie umierali.
Julian Tuwim
 
 
askaou 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 444
Skąd: Maroko
Wysłany: 2011-09-13, 17:24   

Jasior napisał/a:
Marek napisał że MUSI być głoszona.
(Marka 13:10) 10 I wszystkim narodom musi być najpierw głoszona dobra nowina.

i to wszystkim narodom.
A my nawet nie wiemy co to jest?


I jest gloszona juz niemal wszedzie. Juz za Pawla zaczelo sie gloszenie: "Slowo Panskie szerzylo sie na caly kraj" Dz 13,49. Teraz Jezus i Jego poslannictwo znane jest juz prawie calej ludzkosci. Dobra nowina to wiadomosc o laskach plynacych z Jezusowego zmartychwstania. Niewielki procent ludzi zyje w nieswiadomosci kim byl Jezus Chrystus. Powiedzialabym, ze znikomy procent.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-09-14, 07:30   

Jasior napisał/a:
To która religia wykonuje nakaz Pana Jezusa i głosi dobrą nowinę??? Chyba tylko jedna. Ta prawdziwa.

W Skandynawii najintensywniej robią to Mormoni, czyli tutaj to ta prawdziwa :?: 8-)
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Jasior 


Wyznanie: Wierzący, Chrześcijanin
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 736
Skąd: Okolice
Wysłany: 2011-09-14, 08:36   

Czy jest na forum Mormon? Albo Mormonka najlepiej.
_________________
Nie wiem, co się na świecie zrobiło! Zaczynają teraz umierać tacy ludzie, którzy dawniej nigdy nie umierali.
Julian Tuwim
 
 
bonhart 
bonhart

Pomógł: 59 razy
Wiek: 55
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 1752
Skąd: lodz
Wysłany: 2011-09-29, 10:57   

dabieniek

Cytat:
...a co do mieszkańców Norwegi - ich położenie uderza nie tylko w sabat - sobotę, ale również niedzielę, jako dzień święty, a co do tego pytanie, jak sobie radzą chrześcijanie święcący niedzielę, gdy zostaje zakłócony tydzień (dzień i noc) poprzez położenie geograficzne?

Twoje pytanie, jak widzę ma charakter wymówki - ... skoro Norwedzy nie mogą...
No ale nie będę oceniał wnikliwie Twoich intencji. Nie sądzisz, że Pan Bóg, albo adwentyści będą kogokolwiek uszczęśliwiać szabatem wbrew jego woli na siłę.

Tak więc "tylko pismo" ale również "tylko Chrystus" i "tylko łaska".


Dlaczego od razu tak inwazyjnie?

To nie wymówka tylko zdrowa ‘dedukcja’.

Jeżeli Biblijnie przestrzegać (sabatu) to jest ( dysonans) – który ‘ja’ postrzegam!

Mogę ? ;-)

pozdrawiam
bonhart
_________________
ss
 
 
Jasior 


Wyznanie: Wierzący, Chrześcijanin
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 736
Skąd: Okolice
Wysłany: 2011-10-07, 19:12   

Wygląda na to, że tą drogą nie warto iść. Bo szedłbym sam, a może to ta wąska i kręta?

Ej chyba nie. Było by niewielu a nie ma nikogo.
_________________
Nie wiem, co się na świecie zrobiło! Zaczynają teraz umierać tacy ludzie, którzy dawniej nigdy nie umierali.
Julian Tuwim
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11