Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"jesteśmy jedyną prawdziwą religią"
Autor Wiadomość
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-08-30, 17:48   

saba napisał/a:
A,to cos nowego ,niech no ktos przyniesie dzieciaka do chrztu i powie ze nie chce wychowac w wierze rzymskokatolickiej ale np w wierze grekokatolickiej .?

Dziecko zostanie wychowane w wierze katolickiej, Saba. Określenia "rzymskokatolicki" i "grekokatolicki" oznaczają jedynie rodzaj sprawowanej liturgii, a nie prawdy wiary.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-08-30, 17:56   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Gdybyś, Hardi, nie ograniczał się tylko do Biblii, to wiedziałbyś, że Kościół, który założył Chrystus, w ciągu następnych wieków przyjął nazwę Kościół katolicki.

gdybyś wierzył bibli to wiedziałbyś, że KK to nie ten, który powstał w 1 wieku założony przez Chrystusa i nie ma on za wiele wspólnego z naukami Jezusa i apostołów
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-08-30, 18:02   

Niestety, Hardi, ale tkwisz w błędnym przekonaniu, że niezgodność z Twoimi wierzeniami oznacza niezgodność naukami Jezusa i Apostołów. W efekcie odrzucasz prawdę, że Kościół katolicki jest tym, który założył Chrystus, i wolisz tkwić w wyznaniu, które jest efektem kolejnego rozłamu na łonie protestantyzmu :-(
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-08-30, 18:23   

Twoje puste slogany nie zmienią tego faktu, że są tylko pustymi sloganami i niczym więcej, a KK uczy inaczej niż naucza pismo i idealnie pasuje do opisu wielkiej nierządnicy z objawienia Jana.
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-08-30, 18:28   

Hardi napisał/a:
KK uczy inaczej niż naucza pismo

Hardi, KK naucza inaczej niż według Ciebie zapisano w Biblii, a nie "inaczej niż Biblia". Ponadto, niestety, najczęściej porównujesz ze swoimi przekonaniami na temat treści Biblii mity na temat KK, które krążą wśród protestantów.

Hardi napisał/a:
i idealnie pasuje do opisu wielkiej nierządnicy z objawienia Jana

Według Ciebie.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-08-30, 18:48   

Mógłbym pisać wiele, mógłbym zacytować samo pismo ale do ciebie i tak to nie dotrze...

Tak przy okazji proszę nie schodzić z tematu, bo ten tema jest o czymś innym, a nie KK :->
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-08-30, 18:51   

Hardi napisał/a:
Mógłbym pisać wiele, mógłbym zacytować samo pismo ale do ciebie i tak to nie dotrze...

I co z tego, skoro najczęściej polemizujesz z własnymi przekonaniami na temat tego, co się naucza w KK? Hardi, najpierw zapoznaj się z tym, czego w Kościele katolickim nauczamy i podstawami tych nauk, a potem zabieraj się za polemikę.

Aha, przypominam, że kwestię nauk KK TY wyciągnąłeś na wierzch.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-07, 00:00   

Hardi napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Gdybyś, Hardi, nie ograniczał się tylko do Biblii, to wiedziałbyś, że Kościół, który założył Chrystus, w ciągu następnych wieków przyjął nazwę Kościół katolicki.

gdybyś wierzył bibli to wiedziałbyś, że KK to nie ten, który powstał w 1 wieku założony przez Chrystusa i nie ma on za wiele wspólnego z naukami Jezusa i apostołów


A który to jest ? Ten właściwy. Będę wdzięczny za precyzyjną wskazówkę.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2011-09-07, 00:26   

Nie ma konkretnego kościoła czy organizacji.religijnej ktora jest ta prawdziwa, bo wszędzie są mniejsze czy większe błędy. KrK na pewno nie, bo za dużo w nim jest zepsucia, które przez wieki cale nie maleje.
Ja uważam,ze w każdym kościele i w każdej denominacji jest lud boży, oczywiście jednostki ludu bożego. Bóg ocenia nas według naszych serc, wiec, znamy swoje serca i wiemy dobrze,kim jesteśmy. Bóg nie będzie przy zmartwychwzbudzeniu pytał nas gdzie my należeliśmy, tylko będzie badał kim my jesteśmy jakimi ludźmi my jesteśmy. Tak ja uważam.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-09-07, 08:17   

Wszystkie religie są prawdziwe,-istnieją w" realu",ale czy zawierają,-głoszą Prawdę?

Z tym to już znacznie gorzej,nawet marnie.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2011-09-07, 13:16   rela

Trudno o jedną definicję co to takiego religia. Wiąże się z tym podział na religie, czym się różnią i co nie jest religią a co jest. Słownikowo http://encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=3966983 chrześcijaństwo często określane jest jako jedna religia. Gdybyśmy tak to określali, w dziale protestanci co oznacza grupę różnych chrześcijan postawienie tezy "jesteśmy jedyną prawdziwą religią" jest bardzo nie wiążące. Można gadać o wszystkim i o niczym.
Wśród protestantów niektórzy nie uznają siebie w ogóle za religię. Religia jako bardzo szerokie określenie nie dodefiniowuje czym jest chrześcijaństwo i o co powinno w nim chodzić. Taka nieścisłość w praktyce nie zadowala wielu prawdziwie wierzących w Jezusa. Nie podoba im się wiara fasadowa, tylko na pokaz i łączenie tego w jakikolwiek sposób z nimi, stąd myślę mówienie: "nie jesteśmy religią, wierzymy w Jezusa".
Problem więc pozostaje w komunikatywności. Dodatkowo protestanci są świadomi różnorodności różnych wyznań i braku hierarchii pomiędzy nimi które z nich miałyby uchodzić za lepsze. Samookreślanie swojego wyznania jako jedynego, prawdziwego a tym samym wykluczanie innych jest naganne. Przynależność wyznaniowa jest zbyt łatwo osiągalna w przeciwieństwie do bycia zbawionym lub do bycia w nadziei zbawienia.
Mędrkowanie na temat wyznań jest mi obce, wystarczy sprawdzić ile jest kościołów choćby tu: http://pl.wikipedia.org/w...aniowe_w_Polsce
A zakładanie z góry który jest najlepszy nie wiedząc o tym to wiara w kościół, równanie go z Bogiem.
Wierzę w istnienie jednego Kościoła założonego przez Jezusa. To istnienie nie opiera się na mojej wiedzy a więc na moim oglądzie różnych grup ludzi. Opiera się jednak na tym co napisano w Biblii. Pisze iż Jezus założył Kościół z uczniów swoich, bycie uczniem to spełnianie pewnych założeń, wypełnianie woli Bożej. Oznacza to po pierwsze pójście za Jezusem w naśladownictwie mistrza. Wiemy jak odbywało się to z 12 apostołami i jak jeden z nich odpadł, i nie będzie uczestnikiem zbawienia wiecznego. Bycie uczniem przez duże "U" to również oczekiwanie wypełnienia obietnicy współkrólowania w przyszłości, osiągnięcia pełni. Te sprawy są ważniejsze od tego jak użyjemy słowa "religia", którego Jezus nie używał, bo wielu chodziło za Nim przez małe "ch" i ostatecznie nic im to nie da. Wielu Mu powie Panie, panie a On ich nie znał, powie, wina nie będzie z nimi pił.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Kamilotto 
Chrześcijanin

Wiek: 34
Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 72
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2011-09-07, 13:40   

Niema idealnego Kościoła... Każdy ma racje a zarazem się myli dlatego że Biblia jest tak napisana że jeden text można tłumaczyć na wiele sposobów a zazwyczaj człowiek tłumaczy tak aby mu było wygodnie. Dlatego jest taki rozłam w Chrześcijaństwie gdyż każdy kto siądzie z uczonych może to zinterpretować w inny sposób i już powstaje spór którego celem jest to aby dany Kościół, Zgromadzenie pozyskał jak najwięcej wiernych często po przez kłamstwo i spryt. Nie ma co się oszukiwać wojna religijna trwa nawet jeśli nie jest to przejaw agresji po przez nadużycie siły to jest to wojna teologiczna na słowa, wersety i tak będzie zawsze...
_________________
"Wszystko mogę w Tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." (Fil 4, 13)

W zdrowym ciele zdrowy duch!
 
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2011-09-07, 14:38   

Dlatego wierzę w to co napisano w Biblii o Kościele, a Ty?
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-07, 14:43   

nike napisał/a:
Nie ma konkretnego kościoła czy organizacji.religijnej ktora jest ta prawdziwa, bo wszędzie są mniejsze czy większe błędy. KrK na pewno nie, bo za dużo w nim jest zepsucia, które przez wieki cale nie maleje.
Ja uważam,ze w każdym kościele i w każdej denominacji jest lud boży, oczywiście jednostki ludu bożego. Bóg ocenia nas według naszych serc, wiec, znamy swoje serca i wiemy dobrze,kim jesteśmy. Bóg nie będzie przy zmartwychwzbudzeniu pytał nas gdzie my należeliśmy, tylko będzie badał kim my jesteśmy jakimi ludźmi my jesteśmy. Tak ja uważam.


Jednak jest konkretny Kościół, i to ten Chrystusowy! Mimo błędów, grzechów i wypaczeń na przestrzeni wieków. Kościół trwa nie dzięki grzesznikom, ale MIMO. Powtarzam: św. Piotr trzykrotnie zaparł się Chrystusa, a Jezus na to: "Paś owce moje...".

A czy Wy wiecie moi drodzy, że tzw. założyciel protestantyzmu, Marcin Luter był znany z umiłowania wulgaryzmów ? I to strasznych.

L. de Wohl pisze :

" Żaden katolik nie ma prawa drwić z człowieka, który spowodował te wielkie i gwałtowne zmiany - Marcina Lutra -, syna niemieckiego wieśniaka, który tak cierpiał z powodu surowości rodziców, że chciał wstąpić do klasztoru. Luter do tego stopnia obawiał się burzy, że wykrzyknął: "Święta Anno, dopomóż mi, zostanę mnichem", ale kiedy przekonał się, że nie może znieść życia w celibacie, oświadczył, że nie powinien tak żyć nikt inny. Jednego dnia stawał po stronie chłopów, następnego przeciw nim, jednego dnia występował po stronie Żydów, a następnego chciał, by ich wszystkich deportowano do Palestyny, spalono ich synagogi i odebrano im ich księgi, łącznie z Biblią. Choć był doktorem teologii i założycielem nowej religii używał przekleństw, do jakich nie posunąłby się nawet pijany marynarz, ale postanowił opuścić Wittenbergę i nigdy do niej nie wrócił, ponieważ dziewczęta nosiły tam zbyt głębokie dekolty.
Niesprawiedliwość wywoływała w nim tak wielką złość, że był gotów posunąć się do innej niesprawiedliwości, by jej zaradzić. (...) Był prawdziwym Niemcem, dzieckiem swoich czasów. Przetłumaczył Biblię na język niemiecki, i to przetłumaczył pięknie, ale była to raczej "germanizacja" niż przekład. Mówi się, że twierdził z dumą, iż uczynił z Mojżesza prawdziwego Niemca. Nie był wielkim uczonym, ale człowiekiem o wielkiej elokwencji. Ze wszystkich Niemców to on i Karol Marks spowodowali największe zmiany na świecie. Bez Lutra i jego energii ani Kalwin, ani Zwingli, ani Knox, ani Cranmer nie zaszliby tak daleko. Luter był tym, który pokazał, że " można to zrobić".
Dzisiaj jedynymi ludzmi, którzy nadal modlą się za duszę Lutra są katoliccy duchowni. Jest to właściwe, gdyż to właśnie my, katolicy jesteśmy odpowiedzialni za to, co się stało. To nasze wady, nasza obojętność, nasze grzechy wzbudziły tak wielkie oburzenie. Z wielu powodów - przede wszystkim braku zrozumienia, politycznych błędów i inercji - pozwoliliśmy, by sprawy wyrwały się spod kontroli, a nawet sami w tym dopomogliśmy. Chciwość i duma katolickich książąt, słabość, nijakość i światowość papieży i prałatów oraz niezliczonych niżej postawionych ludzi sprowadziły na nas katastrofę i to w czasach, kiedy Rycerze Świętego Jana, Węgrzy i Polacy oddawali życie odpierając Turków, a misjonarze zostawali męczennikami próbując zanieść krzyż do Afryki, Indii i Nowego Świata.
Żadna wyłącznie ludzka instytucja nie przetrwałaby tych ogromnych niepokojów. "

L. de Wohl "Skała", Sandomierz, 2009 (oryginał 1968).

Mam nadzieję, że to nie będzie odebrane jako obelga, nie taki był mój cel. Zresztą w porównaniu z obecnymi na tym portalu wypowiedziami na temat KK, te zdania są wręcz nawoływaniem do szacunku wobec protestantów.
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2011-09-07, 18:00   

Luter nie był jedyny ani wyjątkowy choć jemu przyszło w udziale postawić sprawy jasno, albo papież albo Biblia. Co do wad, miał je jak każdy. Tylko Bóg nie zmienia poglądów. Kościół ówczesny wymagał gruntownych reform, zresztą kiedy ich nie wymagał? I nie chodziło o sięganie o władzę i pieniądze a o nadużycia co do władzy i pieniędzy pod szyldem "Kościoła Chrystusa". Zresztą już wtedy wschód i zachód szły innymi drogami jeśli chodzi o organizacje kościelne. Smutne że przecenia się jeden kościół kosztem drugiego. Kościół to nie niewidzialne uczynki i widzialna władza tylko jakoś odwrotnie.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10