Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"jesteśmy jedyną prawdziwą religią"
Autor Wiadomość
taka prawda
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-29, 16:16   

Kamil Pawelak napisał/a:

http://chrystianizm.blogs...-chrystusa.html

To co mi się rzuciło w oczy: Według mojego poznania
Wybaczcie ale zarzucacie komuś dogmaty itp a sami to samo robicie .
Dobrze ja mogę napisać w swoim blogu że: Według mojego poznania jesteście sektą bo dogmatycznie twierdzicie że : Otóż od pewnego czasu uważam i zdania już na pewno nie zmienię, że jedynym i prawdziwym Kościołem jest wymieniony w Piśmie Świętym Kościół Jezusa Chrystusa.
 
 
Kamil Pawelak
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-29, 16:36   

Zwrot, który krytykujesz, to zwrot pełen pokory z mej strony i skromności. Odbierasz go negatywnie bezpodstawnie mniemam. Nie jestem liczbą mnogą. Nie tworzę dogmatów. Nie jestem elementem jakiejkolwiek denominacji. Takie mam poznanie, tak uważam. Uszanuj to. Wszystkie ziemskie kościoły z plakietkami to uzurpatorzy Kościoła Chrystusa wymienionego w Słowie.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-08-29, 17:09   

http://chrystianizm.blogs...-chrystusa.html napisał/a:
Kościół Jezusa Chrystusa tutaj na ziemi stanowią poszczególni ludzie, jednostki rozsiane po całym świecie, zarówno te zrzeszone i niezrzeszone w różnego rodzaju społecznościach.

Przynależność do któregoś z ziemskich kościołów i posiadanie jego plakietki nie uprawnia nikogo do Zbawienia i Życia Wiecznego.

amen :-) od siebie dodam, że Jezus nie przyszedł założyć żadnej religii, sekty, wyznania itd. ale przyszedł zbawić świat, i zbawienie jest TYLKO w Jezusie i TYLKO On jest drogą do Ojca, a nie żadna religia, ugrupowanie, sekta, kółko gospodyń wiejskich itd. :-)
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
taka prawda
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-29, 17:48   

Kamil Pawelak napisał/a:
Nie tworzę dogmatów.

Niestety jakbyście tego nie opisywali to jest wasz dogmat.
Hardi napisał/a:
od siebie dodam, że Jezus nie przyszedł założyć żadnej religii, sekty, wyznania

Jak to ? Nie zmienił wyznania i nie odwrócił ludzi o religii w której byli?
Poza tym to jak działali pokazywało że działają zgodnie ramię w ramię a nie tak jak wy twierdzicie : Kościół Jezusa Chrystusa tutaj na ziemi stanowią poszczególni ludzie, jednostki rozsiane po całym świecie, zarówno te zrzeszone i niezrzeszone w różnego rodzaju społecznościach.
Co oznacza zwrot: zrzeszone i niezrzeszone różnego rodzaju społeczności?
Jak takie jednostki rozsiane po całym świecie działaj ramię w ramię i tak jak za czasów Jezusa?
 
 
Kamil Pawelak
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-29, 17:56   

Niech Ci będzie, nazywaj to dogmatem. Jeśli uważasz, że tylko Twoja społeczność będzie Zbawiona, a ludzie spoza niej nie, to przykra sprawa. Jezus odwracał ludzi od judaizmu? to ciekawe. Udowodnij, bo ja twierdzę zupełnie co innego, a Biblia też co innego niż Ty z tego co pamiętam. Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi w ostatnich dwóch pytaniach, poproszę o rozjaśnienie czego nie rozumiesz i o co pytasz. Dziękuję.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-08-29, 18:58   

Jezus odwrócił ludzi od grzechu, a nie od jakiejś tam religii. Jezus zrobił to czego zakon nie był w stanie...

Te jednostki rozsiane po całym świcie tworzą jeden kościół, którego głową jest Jezus... to że jednostki są rozsiane nie oznacza, że nie działają razem...
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
taka prawda
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-29, 20:37   

Kamil Pawelak napisał/a:
Niech Ci będzie, nazywaj to dogmatem. Jeśli uważasz, że tylko Twoja społeczność będzie Zbawiona,

I to jest odwracanie kota ogonem.
Nie niech mi będzie tylko tobie jest ciężko zauważyć że jak ktoś mówi że jego społeczność zostanie zbawiona to w twych oczach jest "be" ale jak ty piszesz :Otóż od pewnego czasu uważam i zdania już na pewno nie zmienię, że jedynym i prawdziwym Kościołem jest wymieniony w Piśmie Świętym Kościół Jezusa Chrystusa. to już jest cacy i już to nie jest dogmatem?
Jeszcze raz powtórzę bo żaden z was nic konkretnego w tej kwestii nie napisał.
Co oznacza zwrot: zrzeszone i niezrzeszone różnego rodzaju społeczności?
Hardi napisał/a:
Te jednostki rozsiane po całym świcie tworzą jeden kościół, którego głową jest Jezus... to że jednostki są rozsiane nie oznacza, że nie działają razem..

Jak mogą tworzyć jeden Kościół jak każdy wierzy w co innego bo sama wiara że Jezus istnieje to chyba za mało czyż nie?
I przybliż mi jak działają razem i na czym to polega ?
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-08-30, 08:32   

wiesia napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:

Kościół katolicki, Hardi, a nie "Kościół rzymskokatolicki".

No a co zrobić z tym "fantem"? Chodzi mi "rzymski".Na pewno nie zgodny z katolickim-jako powszechnym.

Zastanawiam się, wiesiu, czy zdajesz sobie sprawę z tego, co oznacza określenie "Kościół rzymskokatolicki", oraz czego dotyczy słowo "katolicki" w nazwie Kościół katolicki... :mysli:
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-08-30, 08:36   

Hardi napisał/a:
to zacytuj te fragmenty mówiące, że kościół w którym Ty jesteś, jest filarem prawdy...

1 Tm 3:15
15. Gdybym zaś się opóźniał, [piszę], byś wiedział, jak należy postępować w domu Bożym, który jest Kościołem Boga żywego, filarem i podporą prawdy.
(BT)
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Kamil Pawelak
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-30, 08:38   

Zrzeszone pod szyldem, niezrzeszone typu grupy domowe. Ja nie mówię, że jak mówisz, że cała Twoja społeczność będzie Zbawiona to źle, nic mi do tego, Tobie też. Bóg zdecyduje. Jednak jeśli mówisz, że tylko Twoja, to już masz problem.
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2011-08-30, 13:00   

Yarpen Zirgin napisał/a:
wiesia napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:

Kościół katolicki, Hardi, a nie "Kościół rzymskokatolicki".

No a co zrobić z tym "fantem"? Chodzi mi "rzymski".Na pewno nie zgodny z katolickim-jako powszechnym.

Zastanawiam się, wiesiu, czy zdajesz sobie sprawę z tego, co oznacza określenie "Kościół rzymskokatolicki", oraz czego dotyczy słowo "katolicki" w nazwie Kościół katolicki... :mysli:

Mam nadzieję,że mnie oświecisz.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-08-30, 13:33   

wiesia napisał/a:
Mam nadzieję,że mnie oświecisz.


III. Kościół jest powszechny

Co to znaczy "powszechny"?

830 Słowo "powszechny" ("katolicki") oznacza "uniwersalny", czyli "cały" lub "zupełny". Kościół jest powszechny w podwójnym znaczeniu: Kościół jest powszechny, ponieważ jest w nim obecny Chrystus. "Tam gdzie jest Jezus Chrystus, tam jest Kościół powszechny" 278 . Istnieje w nim pełnia Ciała Chrystusa zjednoczona z Głową 279 , w wyniku czego Kościół otrzymuje od Niego "pełnię środków zbawienia" 280 , której On chciał mu udzielić: poprawne i pełne wyznanie wiary, integralne życie sakramentalne, posługa święceń w sukcesji apostolskiej. W tym podstawowym znaczeniu Kościół był już powszechny w dniu Pięćdziesiątnicy 281 i taki będzie aż do dnia Paruzji.

831 Kościół jest powszechny, ponieważ został posłany przez Chrystusa do całego rodzaju ludzkiego 282 :

Do nowego Ludu Bożego powołani są wszyscy ludzie. Toteż Lud ten, pozostając ciągle jednym i jedynym, winien się rozszerzać na świat cały i przez wszystkie wieki, aby spełnił się zamiar woli Boga, który naturę ludzką stworzył na początku jedną i synów swoich, którzy byli rozproszeni, postanowił w końcu w jedno zgromadzić... To znamię powszechności, które zdobi Lud Boży, jest darem samego Pana; dzięki temu darowi Kościół katolicki skutecznie i ustawicznie dążydo zespolenia z powrotem całej ludzkości wraz ze wszystkimi jej dobrami z Chrystusem-Głową w jedności Ducha Jego 283 .

278 Św. Ignacy Antiocheński, Epistula ad Smyrnaeos, 8, 2.

279 Por. Ef 1, 22-23.

280 Sobór Watykański II, dekret Ad gentes, 6.

281 Sobór Watykański II, dekret Ad gentes, 4.

282 Por. Mt 28, 19.

283 Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 13.

284 Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 26.


Albo w skrócie z Wikipedii:

Powszechny - Jest powołany do działania wśród całej ludzkości i obejmuje tym działaniem wszystkich ludzi niezależnie od stanu, majątku, narodowości oraz od popełnionych grzechów.
http://pl.wikipedia.org/w...C5.9Bcio.C5.82a
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-08-30, 15:59   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Hardi napisał/a:
to zacytuj te fragmenty mówiące, że kościół w którym Ty jesteś, jest filarem prawdy...

1 Tm 3:15
15. Gdybym zaś się opóźniał, [piszę], byś wiedział, jak należy postępować w domu Bożym, który jest Kościołem Boga żywego, filarem i podporą prawdy.
(BT)

nie ma tam ani słowo o kościele, w którym ty jesteś, jest mowa o Kościele Bożym, a nie rzymsko-katolickim, greko-katolickim czy ich obu naraz kryjącym się pod nazwą katolicki
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-08-30, 16:11   

1. Nie ma takich Kościołów jak "rzymsko-katolicki" czy "greko-katolicki".
2. Gdybyś, Hardi, nie ograniczał się tylko do Biblii, to wiedziałbyś, że Kościół, który założył Chrystus, w ciągu następnych wieków przyjął nazwę Kościół katolicki.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
saba
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-30, 16:41   

A,to cos nowego ,niech no ktos przyniesie dzieciaka do chrztu i powie ze nie chce wychowac w wierze rzymskokatolickiej ale np w wierze grekokatolickiej .?
A zapewne zmieniono na kosciół watykanskokatolicki .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11