Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ustały dary Ducha Świętego?
Autor Wiadomość
Fedorowicz 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 713
Wysłany: 2011-08-11, 19:30   

Kiedy nastanie doskonałość? Kiedy chrześcijanie zobaczą Jezusa "twarzą w twarz" ? Kiedy dla Żydów nastąpi pełne poznanie B-ga ? Czy nie wtedy, gdy przyjdzie Mesjasz a to co śmiertelne zostanie wchłonięte przez życie? Czy nie wtedy gdy zostaniemy "przemienieni i pochwyceni" na spotkanie Mesjasza?
Mówi o tym szereg wersetów Pism chrześcijańskich:
Umiłowani,teraz dziećmi B-żymi jesteśmy, ale jeszcze się nie objawiło, czym będziemy.
Lecz wiemy, że gdy sie objawi, będziemy do niego podobni, gdyż ujżymy go takim,jakim jest.
1 Jan. 3:2
I OGLĄDAĆ BĘDĄ JEGO OBLICZE, a imię jego będzie na ich czołach
Obj. 22:4
Wtedy przeminą cząstkowe proroctwa i wiedza; bo ci, którzy uznani zostaną za godnych, poznają swojego B-ga, takim jakim On jest. Teraz pielgrzymujemy w wierze, miłując Mesjasza, którego nie widzimy, ale gdy On przyjdzie, wszystkie wątpliwości zostaną wyjaśnione, wszystkie spory rozsądzone, a ci którzy dostąpią zmartwychwstania, będą radować się na wieki pełną i niezakłóconą społecznością z samym B-giem.
Od kogo są te obecnie dary Ducha św. ?
Od B-ga wtedy,
A) gdy służą zbudowaniu, gdy sa dowodem na to, ze B-g przyjmuje pogan,
Nie pochodzą od B-ga wtedy
B) gdy nie są spełnione warunki.
_________________
Baruch Ata Haszem, Eloheinu melech haolam, szechechejanu, wekijemanu, wehigijanu lazeman hazeh.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-08-12, 21:39   

Przecież to nie wszyscy ludzie zobaczą oblicze Mesjasza Królującego,to niemożliwe.
Chrystu w chwale jest istotą o Boskiej naturze,wyższej niż anielska, a Pismo podaje wyraźnie: 2 Moj. 33:20
20. I rzekł: Nie będziesz mógł widzieć oblicza mego; bo nie ujrzy mię człowiek, aby żyw został.
(BG)
Widzieć Mesjasza w chwale będą mogli jedynie jego wybrani z pośród ludzkości,ponieważ "podobni mu będą" naturą.Ludzie pozostali,będą nadal ludźmi. Człowiek istoty duchowej w chwale widzieć nie może.
Pawłowi Pan tylko na chwilę ukazał się w chwale,a i to chroniąc go,a efektem było rzucenie na ziemię i ślepota. Warto to pamiętac.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Fedorowicz 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 713
Wysłany: 2011-08-13, 03:17   

Jachu napisał/a:

..Pawłowi Pan tylko na chwilę ukazał się w chwale, a i to chroniąc go, a efektem było rzucenie na ziemię i ślepota. Warto to pamiętac.
Panie Jachu, ale co to ma wspólnego z tematem:" Czy ustały dary Ducha Świętego ?". :-D
_________________
Baruch Ata Haszem, Eloheinu melech haolam, szechechejanu, wekijemanu, wehigijanu lazeman hazeh.
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2011-08-13, 08:20   

Fedorowicz napisał/a:
Kiedy nastanie doskonałość? Kiedy chrześcijanie zobaczą Jezusa "twarzą w twarz" ? Kiedy dla Żydów nastąpi pełne poznanie B-ga ? Czy nie wtedy, gdy przyjdzie Mesjasz a to co śmiertelne zostanie wchłonięte przez życie? Czy nie wtedy gdy zostaniemy "przemienieni i pochwyceni" na spotkanie Mesjasza?
Mówi o tym szereg wersetów Pism chrześcijańskich:
Umiłowani,teraz dziećmi B-żymi jesteśmy, ale jeszcze się nie objawiło, czym będziemy.
Lecz wiemy, że gdy sie objawi, będziemy do niego podobni, gdyż ujżymy go takim,jakim jest.
1 Jan. 3:2
I OGLĄDAĆ BĘDĄ JEGO OBLICZE, a imię jego będzie na ich czołach
Obj. 22:4
Wtedy przeminą cząstkowe proroctwa i wiedza; bo ci, którzy uznani zostaną za godnych, poznają swojego B-ga, takim jakim On jest. Teraz pielgrzymujemy w wierze, miłując Mesjasza, którego nie widzimy, ale gdy On przyjdzie, wszystkie wątpliwości zostaną wyjaśnione, wszystkie spory rozsądzone, a ci którzy dostąpią zmartwychwstania, będą radować się na wieki pełną i niezakłóconą społecznością z samym B-giem.
Od kogo są te obecnie dary Ducha św. ?
Od B-ga wtedy,
A) gdy służą zbudowaniu, gdy sa dowodem na to, ze B-g przyjmuje pogan,
Nie pochodzą od B-ga wtedy
B) gdy nie są spełnione warunki.
No proszę!
Z braku większej ilości czasu nie zamierzałem na dzień dzisiejszy nic pisać, ale w związku z powyższym wpisem, nie mogłem się powstrzymać, aby krótko go nie skomentować.
Piszesz jak zwolennik doktryny Żydów Mesjańskich, a nie z pozycji noachidy czy wyznawcy judaizmu talmudycznego.
Żydzi Mesjańscy w większości grupujący się w nurcie charyzmatycznym, i twierdzący, że Bóg nie zerwał przymierza z narodem izraelskim, wyznają taką doktrynę, jaką w pigułce zaprezentowałeś w niniejszym wpisie. 8-)
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
Fedorowicz 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 713
Wysłany: 2011-08-13, 09:14   

wit napisał/a:

Piszesz jak zwolennik doktryny Żydów Mesjańskich, a nie z pozycji noachidy czy wyznawcy judaizmu talmudycznego.
Jak poszukiwacz i zwolennik prawd moralnych ponad podziałami,którym jestem. Ale dziękuję za zainteresowanie wpisem. ;-)
_________________
Baruch Ata Haszem, Eloheinu melech haolam, szechechejanu, wekijemanu, wehigijanu lazeman hazeh.
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2011-08-13, 10:55   

Fedorowicz napisał/a:
wit napisał/a:

Piszesz jak zwolennik doktryny Żydów Mesjańskich, a nie z pozycji noachidy czy wyznawcy judaizmu talmudycznego.
Jak poszukiwacz i zwolennik prawd moralnych ponad podziałami,którym jestem. Ale dziękuję za zainteresowanie wpisem. ;-)
A to mi się podoba. :-P

Co do wtrętu Jacha
64 Rzecze mu Jezus: Tyś powiedział. Nadto powiadam wam: Odtąd ujrzycie Syna Człowieczego siedzącego na prawicy mocy Bożej i przychodzącego na obłokach nieba.
Podobnych rzeczy jest więcej, ale nie jest to ściśle ten temat. Naszą nadzieją, wszystkich wierzących jest przebywanie z Panem, niezależnie czy łotr, czy uznany świętym. Nawet niewierzący Go ujrzą tyle że jeśli nie mieli głoszone lub przed ich zagładą.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-08-23, 00:12   

w IV wieku Euzebiusz z Cezarei cytując Ireneusza z II wieku napisał: "Nie może bowiem charyzmat proroczy w kościele wygasnąć aż do ostatniej paruzji, jak naucza Apostoł." (Historia Kościelna str. 230)
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-08-23, 10:55   

Hardi, Że Ty się na to powołujesz ;-) Ja uważa,że Biblią można lepiej to potwierdzić.Ja nawet znam osobę,która uważa,że taki dar posiada,a dokładnie mówienie językami ale sam nigdy nie słyszałem.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
lkowal4 

Wiek: 33
Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 10
Skąd: Bogatynia
Wysłany: 2012-01-03, 03:18   

Chrześcijanie mają tendencję do osobistego przeżywania "spotkań z Bogiem" całkowicie nie skupiając się na społeczności.Jest to zjawisko niebiblijne i często prowadzi do nie jedności w zgromadzeniu a niekiedy także do podziałów.Jestem przeciwny całkowitemu skupianiu się na duchowości porzucając Pismo Święte.
 
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2012-01-03, 10:03   

lkowal4 napisał/a:
Chrześcijanie mają tendencję do osobistego przeżywania "spotkań z Bogiem" całkowicie nie skupiając się na społeczności.Jest to zjawisko niebiblijne i często prowadzi do nie jedności w zgromadzeniu a niekiedy także do podziałów.Jestem przeciwny całkowitemu skupianiu się na duchowości porzucając Pismo Święte.
To tak jakby chrześcijanie zastąpić "Koryntianie". Chrześcijanie mają wiele różnych, przeciwnych względem siebie tendencje. Jest ich ok. 2 200 000 000.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
lkowal4 

Wiek: 33
Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 10
Skąd: Bogatynia
Wysłany: 2012-01-03, 14:49   

A Pismo mówi że Kościół jest Jeden.Wszelkie podziały wynikają z ludzkich namiętności bo chrześcijanie chcą być bardziej "duchowi" od innych.Przestrzega nas Apostoł Paweł i wzywa do jedności.Kościół nie ma nazwy.Ludzi którzy wierzą iż Chrystus Jezus z Nazaretu jest obiecanym Mesjaszem i Synem Bożym nazywa się chrześcijanami.
 
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2012-01-03, 21:38   

Elius napisał/a:
Moim zdaniem dary Ducha Świętego nie ustały w tym sensie,że:
doskonałość oczywiście nie nadeszła co wcale nie oznacza że dary są obecne w tej chwili.
Myślę,że jest to kwestia przyszłości bardzo już bliskiej.
Dz 2:17-21 Bw „I stanie się w ostateczne dni, mówi Pan, Że wyleję Ducha mego na wszelkie ciało I prorokować będą synowie wasi i córki wasze, I młodzieńcy wasi widzenia mieć będą, A starcy wasi śnić będą sny;(18) Nawet i na sługi moje i służebnice moje Wyleję w owych dniach Ducha mego I prorokować będą.(19) I uczynię cuda w górze na niebie, I znaki na dole na ziemi, Krew i ogień, i kłęby dymu.(20) Słońce przemieni się w ciemność, A księżyc w krew, Zanim przyjdzie dzień Pański wielki i wspaniały.(21) Wszakże każdy, kto będzie wzywał imienia Pańskiego, zbawiony będzie.”


Elius ja tak samo myślę w tej kwestii jak ty , ale Biblia radzi , aby być czujnym , może już pojawiły się te osoby. Ja już kiedyś napisałem na forum , że osobiście nie znam takiej osoby,a może niedługo się pojawią? ale to są tylko moje przemyślenia
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2012-01-03, 23:37   

Najlepiej jest (lub byłoby) samemu to przeżyć. Niektórzy z nas chrześcijan, nawet tu na tym forum przeżywają napełnienia Ducha. To nie jest na pokaz, ważnym jest kryterium użyteczności. Np. języki służą osobistemu zbudowaniu, chyba że ma je usłyszeć ktoś na potwierdzenie czegoś IKor12-14. Cuda nie były w Biblii sztuką dla sztuki. Możliwe są też "podruby", ale np. Jezus potwierdzał swoją misję uzdrowieniami, czynami, wtedy jest prościej gdy mamy klucz. Pytanie jak dla (każdego), wszystkich z nas ten klucz wygląda? Niby (dobrze) znamy właściciela...
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2012-01-04, 11:49   

leszed napisał/a:
Pytanie jak dla (każdego), wszystkich z nas ten klucz wygląda? Niby (dobrze) znamy właściciela...


, o ileż bardziej Ojciec z Nieba da swojego Ducha Bożego tym, którzy Go o niego proszą

Ta obietnica jest cały czas aktualna.Ten dar ustał dla niedowiarków,którzy nie wierzą w Boże obietnice lub zwracają się do niewłaściwego Boga.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10