Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Elohim
Autor Wiadomość
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2011-08-08, 17:26   

OnlyJesus napisał/a:
Wehol la szon tisza wa ki Jeszua ha Maszija hu haaadon liwhod Elohim Haaw - I każdy język wyzna, że Jezus jest Panem(ELOHIM)czyli Yeszua=YHWH

Jesteś pewien,ze wiesz co chciałeś napisać po hebrajsku, i przetłumaczyć po polsku?
 
 
OnlyJesus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-08, 17:29   

Tak jestem pewien -tak to się wymawia
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2011-08-08, 17:29   

EMET:
"I aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca." - do Filippian 2:11, BW.
hebr. "NT": < vechol-laszon tiszszawa' ki jeszua' hammasziach hu' ha'adhon lichwodh 'elohim ha'aw >

To, co napisał User o nicku 'OnlyJesus': "Wehol la szon tisza wa ki Jeszua ha Maszija hu haaadon liwhod Elohim Haaw - I każdy język wyzna, że Jezus jest Panem(ELOHIM)czyli Yeszua=YHWH" -- jak się ma do wydźwięku zarówno tekstu greckiego "NT", jak i do hebrajskich wersji Filip 2:11?
Zupełnie nie przystaje... :-/
Jego post tutaj -
http://biblia.webd.pl/for...ghlight=#191616

"jest Panem" - hebr. "NT": < hu' ha'adhon > [= "on ten Pan"]
"ku chwale [hebr.: < lichwodh >; od rdzenia < k b d > = m.in.: "chwała" < kawodh >] Boga Ojca [hebr.: < 'elohim ha'aw >].". Zatem wyraźnie < 'elohim > odniesione do 'Boga Ojca', nie zaś do Jezusa. Jezus wyraziście "jest Panem", lecz... "ku chwale Boga Ojca".
Natomiast tzw. 'równość' typu "Yeszua=YHWH" -- jest z rodzaju... tzw. 'chciejstwa teologicznego'.


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
OnlyJesus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-08, 17:31   

Ja tam nie znam ani Greki ani Hebrajskiego zdaję się za to na specjalistów , polecam przeczytanie 'samodzielne' Nowego Testamentu, szczególnie ciekawego fragmentu z listu do Tytusa ' Przeciw siejącym niepokój

10 Jest bowiem wielu krnąbrnych, gadatliwych i zwodzicieli, zwłaszcza wśród obrzezanych: 11 trzeba im zamknąć usta, gdyż całe domy skłócają, nauczając, czego nie należy, dla nędznego zysku. '
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2011-08-08, 17:51   

OnlyJesus napisał/a:
Tak jestem pewien -tak to się wymawia

Więc proponuje ci iść na kurs do synagogi. wiem,że w niektórych synagogach są takie kursy, to ci dobrze zrobi. להשתמע
 
 
OnlyJesus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-08, 17:58   

Drogi bracie przecież mam przetłumaczoną Biblię i każdy kto ma rozum i poznanie widzi co w niej piszę, widzisz niektórzy łyknąwszy troszkę języka gadają farmazony i podają się za specjalistów,ale i o nich wspomina słowo , o tych badaczach Pisma, co to im się wydaje, że już wszystko wiedzą 1TYM ' Troska o czystość nauki

3 Jak prosiłem cię, byś pozostał w Efezie, kiedy wybierałem się do Macedonii, [tak proszę teraz], abyś nakazał niektórym zaprzestać głoszenia niewłaściwej nauki, 4 a także zajmowania się baśniami i genealogiami bez końca. Służą one raczej dalszym dociekaniom niż planowi Bożemu zgodnie z wiarą*. 5 Celem zaś nakazu jest miłość*, płynąca z czystego serca, dobrego sumienia i wiary nieobłudnej. 6 Zboczywszy od nich, niektórzy zwrócili się ku czczej gadaninie. 7 Chcieli uchodzić za uczonych w Prawie nie rozumiejąc ani tego, co mówią, ani tego, co stanowczo twierdzą. '
 
 
OnlyJesus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-08, 18:01   

Każdy kto choć raz czytał Nowy Testament wie, że Jezus jest Panem, Mesjaszem i Zbawicielem i ,że to jest treść i przesłanie Ewangelii, a nie debatowanie o szczególiki i tworzenie baśni jak czynili to Faryzeusze kto zaprzecza tej nauce jest też jasno opisany przez apostołów w 1Tym 6rozdz ' Wady błędnowierców

3 Jeśli ktoś naucza inaczej i nie trzyma się zdrowych słów Pana naszego Jezusa Chrystusa oraz nauki zgodnej z pobożnością, 4 jest nadęty, niczego nie pojmuje, lecz choruje na dociekania i słowne utarczki. Z nich rodzą się: zawiść, sprzeczka, bluźnierstwa, złośliwe podejrzenia, 5 ciągłe spory ludzi o wypaczonym umyśle i którym brak prawdy - ludzi, którzy uważają, że pobożność jest źródłem zysku. '
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2011-08-08, 19:29   

EMET:

W nawiązaniu do post/u/ Nike -
http://biblia.webd.pl/for...ghlight=#191639

należy stwierdzić, iż: gdy się wczyta w post/y/ Usera OnlyJesus, to raczej niezbyt warto się nad owymi pochylać... :-/

Sam Ów przyznaje się do ignorancji, gdyż najpierw zapodaje byle jaką transkrypcję z hebrajskiego, a potem się tłumaczy, iż nie zna owego języka.
Skądś po prostu bezmyślnie przypuszczalnie przepisał; i tyle.
Tyle, że z tekstu do Filippian 2:11 nie wynika to, chciał zasugerować; niestety, nie wynika.

Przy okazji przypina inwektywne łatki... :-(
To już oscyluje ku pomówieniu. :bardzo_smutny:


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
OnlyJesus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-08, 20:29   

'Przyjście Chrystusa*

23 Wtedy jeśliby wam kto powiedział: "Oto tu jest Mesjasz" albo: "Tam", nie wierzcie! 24 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych. 25 Oto wam przepowiedziałem. 26 Jeśli więc wam powiedzą: "Oto jest na pustyni", nie chodźcie tam!; "Oto wewnątrz domu", nie wierzcie! 27 Albowiem jak błyskawica zabłyśnie na wschodzie, a świeci aż na zachodzie, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. 28 Gdzie jest padlina, tam się i sępy zgromadzą*. '
Ew.Mateusza 24

Kto fałszywie prorokuje i lubuje się w kłamliwych przepowiedniach?
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2011-08-08, 21:27   

EMET:

Jakoś nie widzę reakcji 'Góry' Forum na post -
http://biblia.webd.pl/for...s=191699#191699
:-/

Mamy tutaj, przypomnę, temat: Imię Boże » Elohim


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2011-08-08, 22:09   

EMET, Szkoda się nim zajmować, bo to jest jakaś mania, a nie dyskusja. :-D
Pisze w różnych tematach, zupełnie to samo jak młynek chiński do modlitwy hehehe.
 
 
OnlyJesus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-08, 22:23   

"Obawiam się jednak, ażeby nie były odwiedzione umysły wasze od prostoty i czystości wobec Chrystusa w taki sposób, jak w swojej chytrości wąż uwiódł Ewę. Jeśli bowiem przychodzi ktoś i głosi wam innego Jezusa, jakiegośmy wam nie głosili, lub bierzecie innego ducha, któregoście nie otrzymali, albo inną Ewangelię, nie tę, którąście przyjęli - znosicie to spokojnie”(2Kor. 11:3,4, BT)
 
 
din 

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 2289
Wysłany: 2011-08-09, 17:35   

Słowo elohim oznacza raczej chyba poprostu. Bóg
 
 
kostek 


Wyznanie: Świadek Jehowy
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 973
Wysłany: 2011-08-12, 15:57   

Riva napisał/a:
Słowo elohim oznacza raczej chyba poprostu. Bóg


Zgadza się. Tak mówi pierwsze zdanie w moim Post.
"Hebrajskie (tu oczywiście transliteracja) el (ha-'El) (np. Rodzaju 46:3, 2 Sam 22:31) dosłownie oznacza Bóg. "
 
 
Salomon 
Salomon

Dołączył: 13 Sie 2011
Posty: 30
Wysłany: 2011-08-13, 18:58   

(J) 17:6
Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje.

-Objawiłem imię Twoje ludziom!

(J) 17:25;26
Ojcze sprawiedliwy! Świat Ciebie nie poznał, lecz Ja Ciebie poznałem i oni poznali, żeś Ty Mnie posłał.Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich.

-Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał!

Teraz zastanówcie się nad tym co Jezus mówił w modlitwie do Boga Ojca”Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał“ Po co on by tak mówił skoro w Świątyniach w starych zwojach występował tetragram i Ludzie którzy czytają z tych zwojów (Starego Testamentu) na głos
z pewnością by już znali imię Boga. Jezusa jeszcze nie było na świecie/ziemi jak stare pisma
były czytane już w świątyniach.Skoro Jezus mówił w modlitwie do Boga Ojca -”Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał” to z tego wynika jasno że to Jezus jako pierwszy to prawdziwe imię Boga objawił.

Te wersety mówią same za siebie ze Jezus jako pierwszy objawił ludziom na ziemi Imię Boga Ojca.
_________________
„Śmiało więc mówić możemy: Pan jest wspomożycielem moim, nie ulęknę się, bo cóż może mi uczynić człowiek?“- (Heb)13:6
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11