Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Egzorcyzmy protestanckie - mowa językami - i film Borat
Autor Wiadomość
Ewangelik
[Usunięty]

  Wysłany: 2007-01-16, 21:41   Egzorcyzmy protestanckie - mowa językami - i film Borat

kiedyś byłem w kościele zielonoświątkowym gdzie uczestniczyłem w egzorcyzmie, pastor wtedy modlił się językami - i wołał coś w stylu: olalalala balma lala ilala ralala, inni zaś stali i wołali - w imię Chrystusa wyjdź, czy też modlili się i wołali do Jezusa

oglądam film Borat i jestem świadkiem że jakiś amerykański pastor na tym filmie używa tej samej w 100% tej samej formuły modlitewnej co tutaj u nas w Polsce ten pastor którego ja widziałem - zastanawiam się czy w kościele zielonoświątkowym modlitwy językami są wyryte na pamięć spisane na kartkach czy co?

jak to jest? czy duch święty w stanach zjednoczonych dał się oszukać i na filmie Borat pastor odprawiający egzorcyzm wołając językami naprawdę był natchniony a Borat opętany?

ludzie, mamy chyba doczynienia z mistyfikacą mówienia językami!!!
Ostatnio zmieniony przez Esther 2008-02-18, 09:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2007-01-16, 23:15   

Może to ten sam Pastor brał udział w filmie hehe ;-)
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Ewangelik
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-16, 23:18   

nike napisał/a:
Może to ten sam Pastor brał udział w filmie hehe ;-)


to nie był ten sam pastor!
na filmie Borat usłyszałem tą samą treść modlitwy językami, pytam czy te modlitwy powtarzają się w zborach zielonoświątkowych?

czy są wyuczone na pamięć?
czy duch święty powtarza się?
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2007-01-17, 11:12   

nike
Czy byłaś może kiedyś na takim spotkaniu w zborze? Kiedyś byłem świadkiem takiego mówienia językami przez żonę pastora,ale miałem do tego faktu pewne watpliwości.Co nie świadczy,że to jest nieprawdziwe,bo inni to potwierdzają.

glitterline-08.gif
Plik ściągnięto 14332 raz(y) 6,37 KB

 
 
marek c
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-17, 15:27   

ziomek-elektronik napisał/a:
pytam czy te modlitwy powtarzają się w zborach zielonoświątkowych?

czy są wyuczone na pamięć?
czy duch święty powtarza się?

W wielu zborach zielonoświątkowych byłem i nie spotkałem się z powielaniem modlitwy innymi językami, co nie znaczy że nie w nich pewnych nadużyć, które popełniaja ludzie niezbyt dojrzali.
Podobnie byłem światkiem egzorcyzmów i nie sądzę by ich skuteczność była spowodowana takimi modlitwami. Jezus nie musiał używać żadnych formuł tylko wyganiał słowem demony. Ludzie obdarzeni darem mówienia innymi językami często pobudzją się emocjonalnie i przestają się kontrolować, z czego wynikają potem niepotrzebne manifestacje glossolalii.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2007-01-17, 17:42   

angelo napisał/a:
nike
Czy byłaś może kiedyś na takim spotkaniu w zborze? Kiedyś byłem świadkiem takiego mówienia językami przez żonę pastora,ale miałem do tego faktu pewne watpliwości.Co nie świadczy,że to jest nieprawdziwe,bo inni to potwierdzają.


Byłam i to co usłyszałam i zobaczyłam na długo mi pozostanie w pamięci. Byłam tak bardzo wystraszona,że do domu to już biegłam jak by mnie coś złego goniło.
szarabarararlalaltratai znowu szararabbara czy jakoś tak, to był jeden bełkot jak można w taki sposób Bogu oddawać chwałę. Czyżby Bóg nie znał naszego normalnego języka?Hałas był niesamowity, bo każdy kto chciał to po swojemu wzdychał i co chciał to mówił, a niektórzy nucili jakieś pieśni.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Ewangelik
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-17, 21:41   

yhm szarabararalatrartai szarabara barara iralalala dokładnie tak to brzmi
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2007-01-17, 22:43   

ziomek-elektronik napisał/a:
yhm szarabararalatrartai szarabara barara iralalala


No, to nawet całkiem zrozumiałe! :mrgreen:
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2007-01-18, 00:40   

Tylko może ktoś wie co to za język, bo chyba żaden z tych które są obecnie na naszym globie. może język ufoludków. :-/
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2007-01-18, 08:26   

nike napisał/a:
Tylko może ktoś wie co to za język, bo chyba żaden z tych które są obecnie na naszym globie. może język ufoludków. :-/


To jest język demonów. Pastor, który wypowiedział te słowa, mówił do demona, więc musiał w tym języku przemówić. Tłumaczenie powyższej wypowiedzi jest następujące: "Widziałem już gorszych potworów od ciebie, np. moją żonę". :-P
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2007-01-18, 11:05   

No to mamy podobne zdania na ten temat :-)
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2007-01-19, 09:40   

Niektórzy ludzie przechodzą samych siebie, jak chociażby wspomniany powyżej pastor. Nie dość, że wyganiał demony używając języków (wszak mówienie językami ma inny, szczególny cel), to jeszcze wydawał z siebie nieartykułowane dźwięki. Wychodzi na to, iż ten duchowny, albo robił to nieszczerze i obłudnie, szukając poklasku, lub sam potrzebuje uwolnienia od ducha nieczystego, skoro wydawał z siebie tak dziwaczne odgłosy.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
adam

Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 217
Wysłany: 2007-01-20, 00:04   

Ziomal,poruszyłeś ważny problem.
Marek sporo już wyjaśnił.
Ogroma większość obecnie używanych w zborach zielonoswiątkowych języków jest jedynie urojeniem ich używających.W przeciwieństwie do Marka osobiście słyszałem identycznie brzmiące ''języki'' nie raz z ust różnych ludzi.W większości był to zwykły bełkot.
Bardzo łatwo odróżnić to od prawdziwych języków,bo nie zawierają składni,zdań i typowej dla języka rytmiki ale składają się z w kółko powtarzanych tych samych sekwencji liter zamienianych jedynie miejscami w szyku ''zdania''.
Nie mieszał bym w to zaraz demonów.Często takim bełkotem posługują się niczemu nie winni,szczerzy i kochający Pana ludzie tylko dlatego,że jakieś autorytety (które same tak bełkoczą) wmówiły im,że to prawdziwy dar języków.
Człowiek bez pomocy demonów jest w stanie stworzyś sobie sam taki ''język''.Tym bardziej,że jest on niesamowicie ubogi.
Zapewniam was szczerze.20 lat temu tego nie było!Wtedy słyszało się prawdziwe języki,które brzmiały normalnie,jak każdy obcy język.
Nikomu też nie przychodziło do głowy popisywać się hałaśliwie tym darem.
Obecnie pałeczkę przejęli ludzie bez tego daru ale bardzo pragnący udowodnić swoją duchowość.Robią to w taki żenujący sposób.
Cóż.Smutne to i ujmy wiele dla prawdziwych darów Bożych przynosi.Choćby i taki skutek,że coraz trudniej przekonać kogokolwiek,iż prawdziwe języki jeszcze jednak istnieją i pochodzą naprawdę od Ducha Świętego.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2007-01-20, 01:06   

Uważam,że dary ducha ustały, mniej więcej w drugiej połowie II wieku.Zauważ, czy gdzieś w N.Testamencie pisze,że ci co odbierali dary ducha od apostołów mogli je przekazywać następnym swoim uczniom? Nie, nie mogli, więc po ich śmierci dary ustały. Dary ducha np. mówienia językami, były dla pewnego celu, dla głoszenia Ewangelii narodom ościennym w ich konkretnym języku. Tak samo z darami uzdrawiania, to był ten sam cel, żeby ludzie naocznie zobaczyli,że ten Jezus który został ukrzyżowany był naszym Odkupicielem. Obecnie Ewangelia jest tak bardzo rozpowszechnioną, w różnych językach i nie potrzebuje się nikt ich uczyć cudownie, może się nauczyć normalnie przez książki.Druga rzecz,że obecnie te języki są troszkę dziwne nie uważasz? Jak to wygląda na nabożeństwach, każdy bełkoce coś innego i nikt nikogo nie rozumie. Ja mam wątpliwość,czy Bóg taki język rozumie? Przecież jak ktoś mówi modlitwę w języku który rozumie cały zbór to chyba wystarcza taka modlitwa i jest błogosławieństwem dla zboru.
1Kor. 13:8-- Tutaj jest dowód ,że ustaną. Dz.Ap. 2:1-11---tutaj jest mowa o prawdziwym języku a nie bełkocie. Dz.Ap.10:44-47; 11:15
Dz.Ap. 8:14-18; 19:6; ---przez włożenie rąk APOSTOłÓW i nikogo więcej.Gdyby mogli uczniowie też przekazywać dary byłoby to w Bibli zaznaczone.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-20, 15:16   


Nike skoro uważasz, że dary Ducha ustały, to z pewnością nie otrzymasz żadnego z nich.
Ja wiem, że nie ustały, ponieważ Jezus Chrystus jest ten sam wczoraj dzisiaj i na wieki.

Adamie - to ja mam szczęście, bo dar języków otrzymałam 19 lat temu ( mieszczę się wiec w tym przedziałe, kiedy dary były prawdziwe) hehehe
No i te jezyki, którymi się modle aby siebie budować w duchu - mają prawdziwe słowa , raczej się nie powatarzające., Zdanie ma melodię i to co powinno byc w każdym zdaniu aby moża było je zaliczyć do wypowiedzenia.
Ale coż - są języki ludzi i są jezyki aniołów , jest też "guganie" niemowląt (heheh)
Tych dwóch ostanich raczej nie mam., chociaz "zagugać " też potrafię. Każdy aktor Akademii Teatralnej to potrafi

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15