Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bóg zło w dobro zmienia.
Autor Wiadomość
romanszewczuk3 
romanszewczuk3

Wyznanie: protestant
Wysłany: 2007-01-14, 12:35   Bóg zło w dobro zmienia.

Pisalem juz ostatnio swiadectwo o tym jak dostalem prace w najlepszej w Polsce firmie w moim fachu. Teraz napisze o bezposrednich przyczynach mojej determinacji w dzialaniu. W tamtym swiadectwie pisalem o pracy w jednej chyba z najgorszych firm dzialajacych na terenie kopalni, o totalnej beznadziei zatrudnionych. Moje szefostwo zazyczylo sobie abym opanowal prace na calkowicie nowym dla mnie sprzecie wykonujacym calkiem inne prace. Troche tak jakby kierowcy samochodu kazac jezdzic i wykonywac
zadania bojowe czolgiem. Dostalem na przyuczenie az 2! dni. Pierwszy dzien siedzialem tytlko z tylu obserwujac prace fachowca a na drugi dzien w wielkim stresie pod bardzo krytycznym okiem speca wykonalem kilka elementow. Chce dodac, ze praca nie tylko byla calkowicie nowa ale wymagala bardzo dobrze opanowanego sprzetu. Manipulowalem wielkim organem roboczym wokol plataniny rur odwadniajacych i pajeczyny kabli elektrycznych w tym glownego zasilajacego kopalnie bagatela 6KW. Drobna nieuwaga ( a
widocznosc ograniczona) i kopalnia stoi a ja leze. Na trzeci dzien samodzielnie przystapilem do pracy oczywiscie w modlitwie o Boza ochrone i pomoc. Swojemu pomocnikowi powiedzialem, ze jestesmy zespolem i przy dobrej woli obu stron sprostamy zadaniu. Moj fachowiec wykonywal 6, 7 elementow. Ja zrobilem 16. Wielka moja radosc a i pomocnik powiedzial, ze nigdy z nikim tak dobrze mu sie nie pracowalo. Skladalem Bogu dziekczynienie i z wielka radoscia szedlem nazajutrz w piatek na nocke do pracy.
Tu spotkala mnie nowina z nog scinajaca. Sztygar powiedzial; szefostwo zdjelo cie ze sprzetu, dzisiaj pracujesz na inyym a w poniedzialek masz zglosic sie do kadr po zwolnienie. To byl szok z tak wielkiej radosci taki smutek-dlaczego zapytalem? Franek (tak mial na imie moj zmiennik) powiedzial,ze jestes oszustem bo nie dales tylu elementow. To byl bardzo ciezki weekend. Bylo mi zle i plakalem przed Panem z powodu wielkiej niesprawiedliwosci i przez lzy blogoslawilem swojego oszczerce. Potem
jego pomocnik przyznal, ze widzial jak duzo ja zrobilem ale bal sie zadrzec z Frankiem. Chcialbym dodac, ze ta praca byla na calkowite zaufanie nikt nas nie nadzorowal i przyjmowano tylko informacje o ilosci wykonanej pracy.
W poniedzialek stawilem sie u szefostwa, gdy juz zakonczyly sie ich krzyki i wyzwiska (stanalem przed trzema prezesami firmy) zapytalem czy moge cos powiedziec. Mow. Panowie ja jestem chrzescijaninem i nie klamie ja rzeczywiscie zrobilem tyle elementow a dlaczego Franek sklamal to nie wiem , moze zazdrosc go opanowala, chcencie to mnie zwalniajcie ale ja mowie prawde. Udobruchali sie a ja powrocilem do pracy na nocke. Moim koledzy znajacy zdarzenie bardzo zle mi wrozyli. Romek na tym
stanowisku nie utzrymasz sie, lepiej szukaj innej roboty zawczasu, Franek juz wielu operatorow wykonczyl. On byl zazdrosny o te maszyne a zmiennikow traktowal jak osobistych wrogow. I zaczely sie szykany, raptem opoznial rozpoczecie pracy wykazujac w raporcie jak wiele musial dokonac napraw po mnie, chowal przede mna maszyne nie informujac gdzie ja postawil ( to bylo jakby ktos dostal polecenie odnalezienia samochodu w malym miasteczku. A moglby byc schowany nawet na czyims podworku.
Czulem,ze nadchodzi koniec i po 3ciej nocce zdeterminowany w czwartek rano ( spedziwszy cala noc w pracy na modlitwie) stanalem przed dyrektorem nalepszej kopalni w Polsce i... Dostalem prace!!!
Zlo wyrzadzone mi przez Franka a i moja postawa nie szukajaca pomsty lecz pomocy Bozej zaskutkowalo najlepsza praca w moim zawodzie. Biblia mowi o sianiu w lzach a zbieraniu z radoscia, mowi, ze Bog zlo w dobro obraca, mowi tez, ze
Gdy widzisz meza bieglego w swoim zawodzie, to moze on byc w sluzbie u krolow, a nie bedzie w sluzbie u ludzi podlych

Odpowiedz do tematu