Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Branham
Autor Wiadomość
Incognito
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-26, 21:24   

Cyryl napisał/a:
Ale ja nie kupuje Branham gdyż to nie on jest pasterzem


Skoro tak, to po co się tyle o nim rozpisywać?

To tak jak ja chiałbym się rozpisywać na temat trójcy lub duszy nieśmiertelnej.
Nie ma, to nie ma i co tu pisać?
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2011-06-26, 21:33   

Incognito napisał/a:
To tak jak ja chiałbym się rozpisywać na temat trójcy lub duszy nieśmiertelnej.
Nie ma, to nie ma i co tu pisać?


No, zawsze można się rozpisywać: Dlaczego nie ma... ;-) :mrgreen:
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-06-27, 14:18   

Cyryl napisał/a:
Ale ja nie kupuje Branham gdyż to nie on jest pasterzem ale tylko Jezus Chrystus.

amen :-)
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Goszen2000

Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 6
Wysłany: 2011-07-10, 18:22   

Cytat:
ątpię bardzo, czy który wiek poznał naprawdę posłańca, którego Bóg do niego posłał, z wyjątkiem pierwszego wieku, w którym posłańcem był Paweł. A nawet w tym wieku wielu nie rozpoznało, kim on był.
Otóż, ten wiek, w którym żyjemy, będzie bardzo krótki. Wydarzenia przebiegają bardzo szybko. Więc posłaniec do Laodycejskiego Wieku musi już być tutaj, chociaż być może nie poznaliśmy go jeszcze. Lecz z pewnością nastanie czas, kiedy on zostanie poznany. Otóż, ja to mogę udowodnić, ponieważ mamy Pismo, które opisuje jego usługę.
Po pierwsze, ten posłaniec będzie prorokiem. On będzie miał urząd proroka. on będzie miał proroczą usługę. Ona będzie mocno ugruntowana na Słowie, bowiem kiedy on prorokuje albo ma wizję, będzie to zawsze "orientowane na Słowo", i ZAWSZE dojdzie do urzeczywistnienia. On będzie potwierdzony jako prorok z powodu swej ścisłości. Dowód tego, że on jest prorokiem znajduje się w Obj. 10, 7. "Lecz w dniach, kiedy siódmy anioł się odezwie i zacznie trąbić, dokona się tajemnica Boża, jak to zwiastował sługom swoim, prorokom." Otóż, ta osoba, która w tym wierszu jest nazwana "aniołem", w tłumaczeniu Króla Jakuba NIE jest istotą niebiańską. Szósty trąbiący anioł, który jest niebiańską istotą, znajduje się w Obj. 9, 13, a siódmy w tym rzędzie jest w Obj. 11, 15.Ten tutaj w Obj. 10, 7. jest posłańcem siódmego wieku. On jest mężem, który ma przynieść poselstwo od Boga, a jego poselstwo i usługa dokończy tajemnicę Boga, jako oznajmił sługom Swoim, prorokom. Bóg potraktuje ostatniego posłańca jako proroka, BOWIEM ON JEST PROROKIEM. Paweł w pierwszym wieku był prorokiem, a ostatni wiek ma proroka również. Amos 3, 6 7. "Czy nie lęka się lud, gdy w mieście zabrzmi trąba? Czy zdarza się w mieście nieszczęście, którego by Pan nie wywołał? Zaiste nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom. "
Było to w okresie czasu końca, kiedy wyszło siedem gromów Jezusa. Obj. 10, 3 - 4: "I krzyknął głosem donośnym, jak ryk lwa. A na jego krzyk odezwało się głośno siedem grzmotów. A gdy przebrzmiało siedem grzmotów, chciałem pisać, lecz usłyszałem głos z nieba mówiący. Zapieczętuj to, co powiedziało owych siedem grzmotów, a nie spisuj tego." Nikt nie wie, co zawierało tych siedem grzmotów. Lecz my to potrzebujemy wiedzieć. I będzie potrzebny prorok, aby podał to objawienie, bowiem Bóg nie ma innego sposobu, aby przynieść Swoje objawienia Pisma, jedynie przez proroka. Słowo zawsze przychodziło przez proroka i zawsze będzie przychodzić. Że to jest prawem Bożym, można zrozumieć nawet przez przypadkowe badanie Pisma. Niezmienny Bóg, którego drogi są niezmienne, w niezmienny sposób posyła Swego proroka do każdego wieku, w którym ludzie zeszli z drogi Bożego porządku. Kiedy zarówno teolodzy, jak i zwykli ludzie odstąpili od Słowa, Bóg zawsze posyłał swego sługę do tych ludzi (niezależnego od teologów ) w tym celu, aby skorygował fałszywą naukę i przyprowadził ludzi z powrotem do Boga.
Widzimy więc posłańca, przychodzącego do siódmego wieku, i on jest prorokiem.
Widzimy nie tylko tego posłańca, przychodzącego tutaj w Obj. 10, 7. lecz stwierdzamy, że Słowo mówi o Eliaszu, który ma przyjść zanim Jezus powróci. W ew. Mat. 17, 10."I pytali go uczniowie, mówiąc : Czemu więc uczeni w Piśmie powiadają, że wpierw ma przyjść Eliasz?" Eliasz musi przyjść, przed przyjściem naszego Pana, aby dokonać dzieła odnowienia w kościele. To jest to, co mówi Mal. 4, 5: "Oto Ja poślę wam proroka Eliasza, zanim przyjdzie wielki i straszny dzień Pana. " Nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, co do tego, że Eliasz musi powrócić przed przyjściem Jezusa. On ma do wykonania określone, szczególne dzieło. To dzieło jest częścią Mal. 4, 6. który mówi, że "on obróci serca dzieci do ich ojców". A że chodzi o jego szczególne dzieło, które ma zostać w tym czasie wykonane, wiemy dzięki temu, że on już wykonał tą część, która mówi, że "obróci serca ojców ku dzieciom", kiedy usługa Eliasza zamanifestowała się w Janie Chrzcicielu. Ew. Łukasza 1, 17: "On to pójdzie przed nim w duchu i mocy Eliaszowej, by zwrócić serca ojców ku dzieciom, a nieposłusznych ku rozwadze sprawiedliwych, przygotowując Panu lud prawy. " Podczas usługi Jana "serca ojców zostały obrócone do dzieci". Wiemy o tym, ponieważ Jezus tak powiedział. Lecz nie jest powiedziane, że serca dzieci zostały obrócone do ojców. To ma się jednak urzeczywistnić. Serca dzieci ostatecznych dni obrócą się z powrotem do ojców Zielonoświątkowych. Jan przygotował Jezusowi ojców, aby z radością przywitali dzieci do owczarni. Obecnie ten prorok, na którego spadnie Duch Eliasza, przygotuje dzieci, aby na powrót przywitały Jezusa.
Jezus nazwał Jana Chrzciciela Eliaszem. Ew. Mat. 17, 12: "Lecz powiadam wam, że Eliasz już przyszedł i nie poznali go, ale zrobili z nim, co chcieli. Tak i Syn Człowieczy ucierpi od nich." Powodem, dlaczego on nazwał Jana Eliaszem, było to, że ten sam Duch, który spoczywał na Eliaszu, powrócił ponownie na Jana, podobnie jak ten Duch powrócił na Elizeusza, po skończeniu rządów króla Achaba. Obecnie ten sam Duch powróci ponownie na innego męża, tuż przed przyjściem Jezusa. on będzie prorokiem. on będzie jako taki potwierdzony przez Boga. Skoro nie będzie tutaj Samego Jezusa w ciele, aby go (jak uczynił w wypadku Jana), dokona tego Duch święty w ten sposób, że tej proroczej usłudze będą towarzyszyć wielkie i cudowne przejawy. Jak u proroka, każde objawienie będzie potwierdzone, ponieważ każde objawienie urzeczywistni się. Cudowne czyny mocy będą dokonywane na jego rozkaz we wierze. Potem zostanie przyniesione poselstwo, które mu dał Bóg w Słowie, aby obrócić ludzi z powrotem do prawdy i prawdziwej mocy Bożej. Niektórzy tego usłuchają, lecz większość zostanie wierna ceremoniałom i odrzuci go.
Ponieważ ten prorok-posłaniec z Obj. 10, 7. będzie taki sam, jak u Mal. 4, 5 6, będzie on naturalnie podobny do Eliasza i Jana. Obaj byli mężami, znajdującymi się poza religijnymi szkołami w owych dniach. Obaj byli mężami pustyni. Obaj działali tylko wtedy, kiedy mieli "Tak mówi Pan", bezpośrednio od Boga przez objawienie. Obaj napadali ostro religijne porządki i religijnych przywódców ich dni. Lecz nie tylko to, ale występowali ostro przeciw wszystkim, którzy byli zanieczyszczeni, albo c hcieli zanieczyścić innych. Zauważcie, obaj prorokowali wiele przeciw niemoralnym kobietom, i ich sposobom zachowania się. Eliasz oburzał się na Jezabelę, a Jan strofował Herodiadę, żonę Filipa.
Chociaż on nie będzie popularny, będzie potwierdzony przez Boga. Tak, jak Jezus uwierzytelnił Jana, a Duch święty uwierzytelnił Jezusa, możemy z całą pewnością oczekiwać, że ten mąż będzie po pierwsze uwierzytelniony przez Ducha świętego, działającego w jego życiu, w czynach mocy, które są niezaprzeczalne i nie znaj dują się nigdzie więcej, a kiedy powróci Jezus, on go sam uwierzytelni, podobnie jak uwierzytelnił Jana. Jan świadczył, że przychodzi Jezus - a tak samo ten mąż, podobnie jak Jan, będzie świadczył, że Jezus przychodzi. A samo przyjście Chrystusa udowodni, że ten mąż był rzeczywiście zwiastunem Jego drugiego przyjścia. Będzie to ostateczne potwierdzenie, że to jest rzeczywiście prorok z Mal. 4., bowiem na końcu czasu pogan pojawi się Sam Jezus. Potem będzie za późno dla tych, którzy go odrzucili.
W tym celu, aby jeszcze jaśniej przedstawić tego proroka ostatecznych dni, zwróćmy szczególnie uwagę na to, że ten prorok z ew. Mat. 11, 12. to Jan Chrzciciel, który był przepowiedziany u Mal. 3, 1 : "Oto Ja posyłam mojego anioła, aby mi przygotował drogę przede mną. Potem nagle przyjdzie do swej świątyni Pan, którego oczekujecie, to jest anioł przymierza, którego pragniecie. Zaiste, on przyjdzie - mówi Pan Zastępów. " Ew. Mat. 11, 1 - 12: "A gdy Jezus kończył wydawanie poleceń dwunastu uczniom swoim, odszedł stamtąd, aby nauczać i kazać w miastach ich. A Jan, usłyszawszy w więzieniu o czynach Chrystusa, wysłał uczniów swoich i kazał mu powiedzieć: Czy Ty jesteś tym, który ma przyjść, czy też mamy oczekiwać innego? A Jezus im odpowiedział. Idźcie i oznajmijcie Janowi, co słyszycie i widzicie : ślepi odzyskują wzrok i chromi chodzą, trędowaci zostają oczyszczeni i głusi słyszą, umarli są wskrzeszani, a ubogim zwiastowana jest ewangelia. A błogosławiony jest ten, kto się mną nie zgorszy. A gdy ci odchodzili, zaczął Jezus m ówić do tłumów o Janie. Co wyszliście oglądać na pustyni ? Czy trzcinę, chwiejącą się od wiatru? Ale co wyszliście oglądać? Czy człowieka w miękkie szaty odzianego? Oto ci, którzy miękkie szaty noszą, w domach królewskich mieszkają. Więc po co wyszliście? Ujrzeć proroka? Owszem, powiadam wam, nawet więcej niż proroka. To jest ten, o którym napisano: Oto Ja posyłam posłańca mego przed tobą, który przygotuje drogę twoją przed tobą. Zaprawdę powiadam wam: Nie powstał z tych, którzy z niewiast się rodzą, większy od Jana Chrzciciela, ale najmniejszy w Królestwie Niebios większy jest niż on. A od dni Jana Chrzciciela aż dotąd Królestwo Niebios doznaje gwałtu i gwałtownicy je porywają. " To już miało miejsce. To się już stało. To już jest za nami. Lecz zauważcie obecnie u Mal. 4, 1 - 6 : "Bo oto nadchodzi dzień, który pali jak piec. Wtedy wszyscy zuchwali i wszyscy, którzy czynili zło, staną się cierniem. I spali ich ten nadchodzący dzień - mówi Pan Zastępów - tak, że im nie pozostawi ani korzenia, ani gałązki. Ale dla was, którzy boicie się mojego imienia, wzejdzie słońce sprawiedliwości z uzdrowieniem na swoich skrzydłach. I będziecie wychodzić z podskakiwaniem, jak cielęta wychodzące z obory. I podepczecie bezbożnych tak, że będą prochem pod waszymi stopami, w dniu, który Ja przygotowuję - mówi Pan Zastępów. Pamiętajcie o zakonie Mojżesza, mojego sługi, któremu przekazałem na Horebie ustawy i prawa dla całego Izraela! Oto Ja poślę wam proroka Eliasza, zanim przyjdzie wielki i straszny dzień Pana, I zwróci serca ojców ku synom, a serca synów ku ich ojcom, abym, gdy przyjdę, nie obłożył ziemi klątwą." Widzicie, bezpośrednio po przyjściu TEGO Eliasza ziemia zostanie oczyszczona ogniem, a złośnicy zostaną spaleni na popiół. Oczywiście, to się NIE stało w czasie Jana (Eliasza na tamten dzień) Duch Boży, który prorokował przyjście tego posłańca (Jana).u Mal. 3, 1. powtarzał tylko Swoją poprzednią proroczą wypowiedź z Izajasza 40, 3. która została wypowiedziana co najmniej trzy stulecia przedtem: "Głos się odzywa: Przygotujcie na pustyni drogę Pańską, wyprostujcie na stepie ścieżkę dla Boga naszego,. " Otóż, Jan przez Ducha Świętego zacytował zarówno Izajasza, jak i Malachiasza w ew. Mat. 3, 3: "Albowiem ten ci to jest, o którym Izajasz prorok mówił wypowiadając te słowa: Głos wołającego na pustyni: Gotujcie drogę Pańską. Prostujcie ścieżki jego. " Możemy więc wyraźnie zobaczyć na podstawie tych miejsc Pisma, że prorok z Mal. 3, którym był Jan, NIE był prorokiem z Mal. 4, chociaż w rzeczywistości zarówno Jan, jak i ten prorok ostatecznych dni posiadał tego samego Ducha, Który spoczywał na Eliaszu.
Otóż, ten posłaniec z Mal 4. i Ob j. 10, 7. będzie czynił dwie rzeczy. Po pierwsze: zgodnie z Mal. 4. on obróci serca dzieci do ojców. Po drugie: On objawi tajemnice siedmiu gromów z Objawienia 10, które są objawieniami, zawartymi w siedmiu pieczęciach. Będą to objawione Boskie "tajemnice-prawdy", które dosłownie obrócą serca dzieci do ojców Pięćdziesiątnicy. Dokładnie tak.
Weźmijcie również pod uwagę, następującą rzecz: Ten prorok-posłaniec będzie jeżeli chodzi o naturę i zachowywanie się takim, jakimi byli Eliasz i Jan. Ludzie w dniach tego proroka -posłańca będą tacy, jak w dniach Achaba, i w dniach Jana. A skoro to są "TYLKO DZIECI", których serca zostaną obrócone, będą to tylko dzieci, które będą słuchać. W dniach Achaba znalazło się tylko 7000 prawdziwego nasienia z Izraelitów. W dniach Jana było ich również bardzo mało. Te masy ludzi w obydwu erach znajdowały się w cudzołóstwie bałwochwalstwa.
Pragnę uczynić jeszcze jedno porównanie między laodycejskim prorokiem-posłańcem, a Janem, tym prorokiem-posłańcem, który poprzedzał pierwsze przyjście Chrystusa. Ludzie w dniach Jana uważali go za Mesjasza. Ew. Jana 1, 19 - 20: "A takie jest świadectwo Jana, gdy żydzi z Jerozolimy wysłali do niego kapłanów i lewitów, aby go zapytali : Kim ty jesteś? I wyznał, a nie zaprzeczył, i oświadczył: Ja nie jestem Chrystusem. " Otóż, prorok-posłaniec ostatecznych dni będzie posiadał taką moc przed Panem, że będą tacy, którzy go będą uważać za Pana Jezusa. (W czasie końca będzie na świecie taki duch, który zwiedzie niektórych, i spowoduje, że temu uwierzą. Ew. Mat. 24, 23 26: "Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus, albo tam, nie wierzcie. Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych. Oto przepowiedziałem wam. Gdyby więc wam powiedzieli: Oto jest na pustyni, nie wychodźcie ; oto jest w kryjówce - nie wierzcie.") Nie wierzcie temu jednak. on nie jest Jezusem Chrystusem. On nie jest Synem Bożym. ON JEST JEDNYM Z BRACI, PROROKIEM, POSŁAŃCEM, SŁUGĄ BOŻYM. Jego nie trzeba darzyć większą czcią, niż tą, którą otrzymał Jan, kiedy był głosem, który wołał : "Ja nie jestem Nim. LECZ ON PRZYCHODZI PO MNIE. " Zanim zakończymy ten odcinek o posłańcu do Laodycejskiego Wieku, musimy poważnie wziąć pod uwagę dwie myśli. Po pierwsze : wiek ten będzie miał JEDNEGO Proroka-Posłańca. Obj. 10, 7. mówi: "Kiedy on (liczba pojedyncza) zacznie trąbić." Nie było nigdy takiego wieku, w którym by Bóg dał Swemu ludowi dwu głównych proroków w tym samym czasie. on dał Enocha (samego), on dał Noego (samego), on dał Mojżesza (tylko on sam posiadał Słowo, chociaż inni prorokowali). Jan Chrzciciel przyszedł SAM. Teraz, w tych ostatecznych dniach będzie PROROK, nie prorokini, (chociaż w tym wieku jest więcej kobiet, niż mężczyzn, które rzekomo podają Boże objawienie). Nieomylne Słowo mówi, że on (prorok), objawi te tajemnice ludziom czasu końca, i obróci serca dzieci na powrót do ojców. Istnieją tacy, którzy mówią, że lud Boży zgromadzi się razem dzięki kolektywnemu objawieniu. Ja kwestionuję takie oświadczenie. To jest jawna, niezdrowa zarozumiałość w obliczu Obj. 10, 7. Otóż, ja nie zaprzeczam, że ludzie będą prorokować w tych ostatecznych dniach, a ich usługi mogą być i będą poprawne. Ja nie zaprzeczam, że będą prorocy, podobnie jako w dniach Pawła, kiedy powstał prorok Agabus, który prorokował o głodzie. " Zgadzam się, że tak jest. JEDNAK NA PODSTAWIE NIEOMYLNYCH DOWODÓW SŁOWA ZAPRZECZAM TEMU, ŻE ISTNIEJE WIĘCEJ, NIŻ JEDEN GŁÓWNY PROROK-POSŁANIEC, KTÓRY OBJAWI TAJEMNICE ZAWARTE W SŁOWIE, I KTÓRY MA USŁUGĘ, ABY OBRÓCIĆ SERCA DZIECI DO OJCÓW. "Tak mówi Pan" na podstawie Swego nieomylnego Słowa, i ono się ostoi i zostanie potwierdzone. Istnieje jeden prorok-posłaniec do tego wieku. Choćby tylko na podstawie zachowywania się ludzi każdy wie, że tam gdzie jest wiele ludzi, tam jest również podzielona opinia odnośnie drugorzędnych zagadnień głównej nauki, której trzymają się jednak wszyscy. Kto potem będzie p osiadał upoważnienie do nieomylności, która ma zostać przywrócona na nowo w ostatnim wieku, bowiem ostatni wiek dojdzie do zamanifestowania Czystej Oblubienicy Słowa? To znaczy, że jeszcze raz będziemy mieć Słowo, podane w tak doskonałej formie, i tak dosk onale zrozumiane, jak w dniach Pawła. Ja wam powiem, kto je będzie posiadał. Będzie to prorok, całkowicie uwierzytelniony, a może w jeszcze większym stopniu, niż był którykolwiek prorok we wszystkich wiekach, od Enocha, aż do dnia dzisiejszego, bowiem ten mąż będzie koniecznie posiadał kamień szczytowy proroczej usługi, a Bóg go uwierzytelni. On nie będzie potrzebował mówić sam za siebie, Bóg opowie się za nim przez głos znaku. Amen.
Druga myśl, która musi zostać wyryta na naszych sercach, jest ta, że siedem wieków kościoła rozpoczęło się zarówno z duchem antychrysta, jak i z Duchem Świętym, który powinien być błogosławiony na wieki. 1. Jan. 4, 1 : "Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat. " Czy to zauważyliście? Duch antychrysta jest zidentyfikowany z fałszywymi prorokami. Wieki nastały z fałszywymi prorokami i one się zakończą z fałszywymi prorokami. Naturalnie, teraz będzie jeszcze RZECZYWISTY FAŁSZYWY PROROK w doniosłym tego słowa znaczeniu, w tym człowieku wymienionym w Objawieniu. Lecz podobnie jak dotychczas, przed jego wystąpieniem ma się pojawić wielu fałszywych proroków. Ew. Mat. 24, 23- 26: "Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus, albo tam, nie wierzcie. Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych. Oto przepowiedziałem wam. Gdyby wam więc powiedzieli: Oto jest na pustyni - nie wychodźcie; oto jest w kryjówce - nie wierzcie. " Fałszywych proroków mamy scharakteryzowanych w różnych dalszych miejscach Pisma.2. Piotr. 2, 1 - 2: "Lecz byli też fałszywi prorocy między ludem, jak i wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy będą wprowadzać zgubne nauki i zapierać się Pana, który ich odkupił, sprowadzając na się rychłą zgubę. I wielu pójdzie za ich rozwiązłością, a droga prawdy będzie przez nich pohańbiona." 1. Tes. 4, 1: "A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich." Otóż, w każdym razie zauważycie, że fałszywym prorokiem jest ktoś, kto jest poza Słowem. Właśnie, jako wam pokazaliśmy, że "antychryst" znaczy "Anty-Słowo", tak i ci fałszywi prorocy przychodzą i wypaczają Słowo, przypisując mu znaczenie, odpowiednie ich diabelskiemu kresowi. Czy zauważyliście już kiedy, jak ludzie, którzy prowadzą innych na manowce, zobowiązują ich wobec siebie przez strach? Oni mówią, że jeśli ci ludzie nie będą czynić tego, co oni mówią, albo jeśli ich opuszczą, to spotka ich zguba. oni są fałszywymi prorokami, bowiem prawdziwy prorok poprowadzi ludzi zawsze do Słowa i przywiązuje ich do Jezusa Chrystusa, i nie będzie mówił ludziom, aby się go bali, albo tego, co on mówi, lecz aby się bali tego, co mówi Słowo. Zauważcie, ci ludzie, podobnie jak Judasz, są chciwi pieniędzy. Oni doprowadzą was do tego, abyście sprzedali wszystko, co posiadacie i oddali to im, na ich projekty. Oni spędzają więcej czasu na zbieranie ofiar, niż na Słowo. Ci którzy próbują posługiwać się darami, skorzystają z daru, który często graniczy z przewrotnością, a potem proszą o pieniądze, zaniedbują Słowo i mówią, że to jest Boża sprawa. A ludzie pójdą za nimi, będą na nich polegać, i wspomagać ich, i będą im wierzyć, nie wiedząc, że to droga śmierci. Tak, cały kraj jest pełen cielesnych podrabiaczy. w dniach ostatecznych będą próbować podrobić tego proroka-posłańca. Siedmiu synów Scewy próbowało podrobić Pawła. Szymon czarnoksiężnik próbował podrobić Piotra. Ich podrobienia będą cielesne. Oni nie będą w stanie wykazać się tym, czym wykazuje się prawdziwy prorok. Kiedy on mówi, że prze budzenie przeminęło, oni będą chodzić w kółko i twierdzić, że to wielkie objawienie, które ludzie posiadają, zgadza się dokładnie, i że Bóg będzie czynił większe i cudowniejsze rzeczy między ludem. A ludzie dają się na to nabrać. Ci sami fałszywi prorocy będą twierdzić, że posłaniec ostatecznych dni nie jest teologiem, więc nie powinno się go słuchać. Oni nie będą zdolni wykazać się tym, czym ten posłaniec ; oni nie będą potwierdzeni przez Boga tak, jako ten prorok ostatecznych dni, lecz przy pomocy swych wielkich, nadętych słów i dzięki doniosłości ich całoświatowej sławy będą ostrzegać ludzi, aby nie słuchali tego męża (posłańca) i będą mówić, że on naucza błędnie. Oni zgadzają się dokładnie ze swymi ojcami faryzeuszami, którzy byli z diabła, ponieważ twierdzili, że zarówno Jan, jak i Jezus nauczali błędnie.
Otóż, dlaczego ci fałszywi prorocy występują przeciw prawdziwemu prorokowi i poddawają w wątpliwość jego nauczanie? Bowiem oni są wierni tradycji, podobnie jak ich praojcowie, kiedy sprzeciwiali się Micheaszowi w dniach Achaba. Było ich tam czterystu i wszyscy byli zgodni, a poprzez to, że wszyscy mówili to samo, oszukiwali lud. Lecz JEDEN prorok - tylko jeden miał rację, a wszyscy pozostali byli w błędzie, bowiem Bóg z1ecił to objawienie TYLKO JEDNEMU.
Strzeżcie się fałszywych proroków, bowiem oni są żarłocznymi wilkami.
Jeżeli macie odnośnie tego jakie wątpliwości, proście Boga, aby was napełnił Swym Duchem i prowadził was, BOWIEM PRAWDZIWY WYBRANY NIE MOŻE ZOSTAĆ ZWIEDZIONY. Czy to pojmujecie? Nikt nie jest w stanie was oszukać. Nawet Paweł, gdyby był w błędzie, nie mógłby oszukać żadnego z wybranych. A w pierwszym Efeskim Wieku ci ówcześni wybrani nie mogli zostać oszukani, bowiem oni doświadczali fałszywych apostołów i proroków, i stwierdzili, że są kłamcami, i wyrzucili ich precz. Halleluja! JEGO owce słuchają Jego głosu i naśladują GO. Amen. Ja temu wierzę.


Oznaczono cytat. YZ
Ostatnio zmieniony przez Yarpen Zirgin 2011-07-10, 23:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-07-10, 18:44   

Goszen2000, jakbyś mógł uzupełnić swój post o link z którego korzystałeś byłoby super[nie ważne,że to Twoja wypowiedź,ważne,że już wcześniej w sieci się znalazła] http://www.goszen.pl/?action=b12
dziękuje i życzę udanego pobytu na forum :-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
saba
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-07, 10:36   bogobojny maż Bozy

Branham
to najpoządniejszy facet z posród obecnych wielkich -zepsutych i nie moralnych.
Wniosek na podstawie filmów
 
 
Raf 


Wyznanie: zielonoświątkowe nieTrójcowe
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 333
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-10-02, 21:48   

Cyryl napisał/a:
Cytat:
Tak Pan Połgensek zna się na wszystkim. Możesz podać Hardi gdzie on krytycznie pisze o Kościele Zielonoświątkowców lub Katolickim?


Incognito a mi chodzi o argumenty, czy są trafne.

A argumenty w książce pana Półgenska raczej nie są trafne. Ale wynika to mam nadzieję z jego niewiedzy, a nie z jakichś ukrytych intencji, chociaż jak nie podejrzewać o stronniczość kogoś kto tak przytacza List do Rzymian 1. 20;
"Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach (nie w zodiaku) (!) i poznane umysłem tak, iż nic nie mają na swoją obronę". A więc w/g Półgenska zodiak nie jest dziełem Bożym i w nim nie możemy już oglądać mocy Boga. Autor nie przytacza też całej prawdy o roku 1977. Branham głosząc to kazanie zastrzegał wyraźnie, że nie prorokuje, a przewiduje (ang. predict), że jeśli sprawy potoczą się tak szybko to można się spodziewać końca w roku 1977. Ale nie jest to "Tak mówi Pan".
Również, na ile znam kazania Branhama to nie nazwał się on nigdy ostatnim posłańcem, czy Eliaszem, także nauka o nasieniu węża była znana i przyjmowana na długo przed nim, a wiele grup i ludzi nie związanych z Poselstwem Branhama wierzy w nią dziś.
Można by jeszcze wiele mówić o rzetelności tej książki i innych na ten temat.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 11